Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Ja jeżdzę, co chciałabyś wiedzieć? 🙂
zen, dzięki 🙂

Póki co wydaje się, że to auto idealne na nasze obecne potrzeby. Nawet gdyby niespodziewanie powiększyła nam się rodzina, to też przez kilka pierwszych lat powinno dać radę bez problemu. Do tego dostaliśmy pakiet serwisowy na 4 lata lub 60 000 tys. km za 1 zł, czyli przez 4 lata Skoda płaci nam za wszystkie części eksploatacyjne i za robociznę 😉 Oby, tfu tfu, tylko nic się z nią nie działo 🙂
Quendi Czy dużo pali i czy faktycznie tak sie psuje jak wszyscy wkoło twierdzą.
Każdy mi mówi nie kupuj broń boże a mnie się ono podoba  😉
ewus a przeglad coroczny ile bedzie koszowal? 😉
Ja sie smieje troche, bo moja mama kupujac forda tez wykupila sobie tanie ubezpieczenie na tej samej zasadzie, tylko ze przeglad kosztowal ja co roku 700 zl wzwyz ( w tym roku 950...) Wiec jak sobie policzysz i zastanowisz sie, czy auto w ciagu piewszych lat rzeczywiscie wymaga wymieniania czekokolwiek wiecej niz np filtry czy olej, to ja za taki 3-4 tys zl "gratis" dziekuje 🙂
Dekster na zimowkach pali około 5,5 w mieście, w trasie potrafi zejść do 4,5. Jak ubiorę wiosenne laczki to niestety będzie więcej 😉 co do awaryjności..nie narzekamy. Wiadomo trzeba dbać o silnik jak i inne eksploatacyjne duperele typu elementy zawieszenia.. Nasz ma prawie 270tys i nadal obyło sie bez wymiany turbiny, chociaż mam do niej jedno ale- przy przyspieszaniu w trasie na wiekszych prędkościach czujnik turbiny potrafi sie zawiesić i nagle następuje brak mocy i trzeba odpalić auto jeszcze raz.
Ogólne wrażenie jest bardzo dobre i jak najbardziej polecam. Kombi jest śliczne 🙂
Ewuś, to jest octavka?
Quendi Czy dużo pali i czy faktycznie tak sie psuje jak wszyscy wkoło twierdzą.
Każdy mi mówi nie kupuj broń boże a mnie się ono podoba  😉


Ja mialam co prawda A6, ale 2004 2.0 diesel - tez nam kazdy odradzal bo te modele sa wadliwe itd. My sie na nia napalilismy, olalismy wszystkich i kupilismy. I po 8 miesiacach od zakupu posypala sie konkretnie. Mimo, ze dbamy o przeglady, wszelakie naprawy itd, bo naprawde sporo latamy. Pozniej na chwile zmienilismy na a4 2003 benzyna 2.0 i po 3 miesiacach posypala sie tak, ze nie bylo sensu naprawiac. Nie wiem czy to my mielismy pecha, ale dwie audi siadly w przeciagu roku  😵 Ale fakt, ze obie palily malo.
Ekwadorka mi przede wszystkim wydaje sie ze 2.0 to troche za mało dla A6.
Ekwadorka mi przede wszystkim wydaje sie ze 2.0 to troche za mało dla A6.


True story!
nerechta, właśnie ja wzięłam pakiet przeglądów na 4 lata za 1 zł, a nie tańsze ubezpieczenie. Więc za przeglądy (zmiana oleju, filtrów itp.) nie zapłacę nic 😉

wendetta, nie, to Fabia 🙂
poważnie?! jakaś za ładna 😁 :kwiatek:

edit.
jaki macie w niej silnik i ile wam pali?
Tylko ze a 6 jest większa i cięższa od a 4 sama nie wiem.
wendetta, poważnie. To nowa Fabia kombi, która weszła do produkcji w 2015 r. 🙂 Starej Fabii (2 generacji) bym w życiu nie kupiła, dla mnie jest brzydka.

Edit: Mamy 1,2 TSI 90 KM. Co do spalania, póki co średnie jest w okolicach 8 l., ale pewnie się to zmieni, bo Fabia ma na liczniku dopiero niecałe 150 km 😉
Dekster a6 to zdecydowanie większy samochód. Docelowo chcielibyśmy właśnie A6 ale na bank z mocniejszym silnikiem..
U mnie ten problem z autem,ze ja jak trzeba to i czołgiem pojadę wiec wielkość mnie nie przeraza.Jezdzilam i tym i tym ale a 4 siadla mi bardziej.Wydaje mi się ze a4 to dobry wybór jak się ma 30 tys do wydania
ewus to cale szczescie, bo ta opcja forda to smiech na sali 🙂 Do tego w tym roku odkurzyli jej pol samochodu... autentycznie, sam przod  🤣
opolanka   psychologiem przez przeszkody
29 kwietnia 2015 20:37
[quote author=opolanka link=topic=5139.msg2346246#msg2346246 date=1430169505]
Rozważam jeszcze Scenica.


Scenic -  😍
Mam już drugiego Scenica ( teraz Grand Scenica ), i trzeci też będzie Scenic na pewno.

[/quote]

Zobaczę, co się trafi, cały czas rozważam jeszcze nowe auto (Captura właśnie), ale nie mogę się rozstać z aktualnym 😉
Captur to maleństwo - jakbym była singielką bez psich przyległości, to bym sobie sprawiła, ale tak to nie.
Już lepiej Sportażkę 😉
[quote author=Quendi link=topic=5139.msg2347270#msg2347270 date=1430304730]
Ekwadorka mi przede wszystkim wydaje sie ze 2.0 to troche za mało dla A6.


True story!
[/quote]
Dziewczyny piszecie z własnego doświadczenia? Bo nic bardziej mylnego dawno nie czytałam..
Mam na myśli silnik diesla.

Deksterowa dwu litrowa A4 w benzynie wg mnie jest idealna. Stosunek mocy do spalania wg mnie jest najbardziej rozsądny z pkt widzenia wizyt na stacji benzynowej.
Ja jeździłam z silnikiem 1,6 i trochę brakowało pod nogą, no ale to najlepszy, najmniej awaryjny silnik. Coś za coś.
Panda jest fajna i malutko pali  

Dostałem jako samochodu zastępczy na czas naprawy Doblo, może i mam ciężką noge, ale blaszak palił mniej 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 maja 2015 07:01
Chyba nie załapałam.. przecież Doblo i Panda to dwa zupełnie różne segmenty aut, czy się mylę?
adriena tak, z doświadczenia 🙂 wiadomo, każdy ma inne oczekiwania, czasem nawet chciałabym więcej mocy w obecnej a4 i jakoś a6 w wersji 2.0 na codzień sobie nie wyobrażam.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
01 maja 2015 12:51
Hiacynta, no wiem, ze to nie za duże auto, ale tak mi się podoba!!!

Pewnie jednak stanie na Scenicu, bo musze jakos wpakowac wózek, a to moje auto jest przeważnie w naszym domu tym "rodzinnym".

Nad KIA tez myślałam, ale wszystko zalezy od tego, jak sie sprzeda moja Meganka...
smarcik, tym bardziej się zdziwiłem
adriena tak, z doświadczenia 🙂 wiadomo, każdy ma inne oczekiwania, czasem nawet chciałabym więcej mocy w obecnej a4 i jakoś a6 w wersji 2.0 na codzień sobie nie wyobrażam.
No to ja nie wiem jakim ty dieslem jeździłaś, ale moja 2.0 A6 chodzi jak burza i absolutnie nie ma żadnych braków mocy. Kwestia może jak stare auto. I żeby nie było mam porównanie do 2,5 w dieslu, natomiast do 3.0 akurat nie będę porównywać, bo to jest różnica, aczkolwiek 3.0 litrowego audi bym nie kupiła bo to nieudany silnik.
To chyba mówimy o rożnych generacjach A6 bo jezeli chodzi o generacje mnie interesująca produkowana od roku 2004 z tego co wiem nie ma jednostki 2,5 tylko 2.7.
Co do silnika 2.0 masz wersje 140 czy 170 konna? Bo ja jeżdzę 140 i tak jak powiedziałam mi taki silnik w A6 nie wystarczy.  🙂
Kocham peugeota 206  :kwiatek:  zrobiłam konkretną trasę, mega fajnie mi się prowadzi to auto. Takie zwinne i dynamiczne, a do tego łatwe w manewrowaniu, bo małe.
Zawsze mi smutno, jak muszę wsiąść do mojego sejtka  😁

Mialam okazje jeździć vectrą B w wersji kombi -  jednak kombiaki to najwygodniejsze auta na dalekie dystanse.

Wrzucam Wam swoje spostrzeżenia z drogi, dla funu  😀

Poradnik dla weekendowych kierowców:
- znak z ograniczeniem prędkości do 70km/h sugeruje, iż można (a nawet trzeba! zwiększyć prędkość z 40km/h
- zmiana biegu na wyższy niż trójka nie wymaga uprawnień nadawanych przez NASA
- znak "dwa niebezpieczne zakręty, pierwszy w..." nie wymaga zmniejszenia prędkości do 20km/h, to nie Autostrada Śmierci w Himalajach
- ulice są tak wyprofilowane w zakrętach, że nawet tak wielkie i szerokie auto jak FIAT SEICENTO nie musi przekraczać podwójnej ciągłej na każdym zakręcie
- podjazd o nachyleniu 11% można pokonać na wyższym biegu niż dwójka (a tym samym z większą prędkością niż 20km/h)
- jeśli osoba, jadąca przed nami jakieś 600m, skręca w prawo, to naprawdę nie musimy hamować do zera praktycznie
I hit: widząc zataczającą się osobę idącą poboczem, możemy przygotować się do ominięcia:= np. zmniejszając prędkość (działa jak ściągniemy nogę z gazu!) i hamując biegami. Nie polecam zatrzymywania się z prędkości 70km/h (och, cudowne ESP w mym aucie ♥), bo to WKU*WIA kierowców za nami.
a jaka jest roznica miedzy sedanami a kombiakami, poza wiekszym bagaznikiem? Siedzenia i szerokosc maja takie same przeciez 🙂

A Seatem Exeo, Leonem albo Ibiza powyzej 2008r ktoras z was jezdzi/la?
nerechta to do mnie pytanie? Sedany są ok, ale peugeot to malutki sedan... taki kompakt 😉 także vectra kombi to dla mnie spora przesiadka, inna bajka. Wygodnie się jeździ, komfortowo po prostu.
czyli po prostu chodzi Ci o wiekszego sedana 🙂 Vectry rzeczywiscie sa bardzo bardzo wygodne, szkoda tylko ze lubia sie psuc 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się