Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Pokażę Piorunową buzię po przerwie, ten mój mały jest jak wino 😍
kasztankaija, i jak tam ruda? U nas kaszel ustąpił po kilku dniach non stop na wybiegu i jak na razie nic, tfu tfu..
kasztankaija   Love you more and more and more.
05 maja 2015 09:41
lussi była zrobiona endoskopia, tchawica czysta, zrobiły się grudki na krtani, prawdopodobnie niezaleczone do końca przeziębienie, wyniki z krwi dobre, jest po antybiotyku, teraz inhalacje, ale kaszel nadal jest  😵, co prawda tylko na początku, później cisza, ale jest...


Burza piękny Piorek! I zgodzę się, jest jak wino!  😀
Burza , Piorun jak zawsze piękny 🙂

Ja się dołączam do wątku z nowym podopiecznym, adoptowanym z Centaurusa:
kasztankaija, 🙂

celsijs, dziękuję 🙂 podopieczny zajeżdżony? Napisz coś o nim 🙂
Burza, siedziałam na nim 3 razy po ok. 10-15min 🙂

A tak to prowadzimy na razie prace wychowawcze, behawioralno poznawcze 🙂 On jest słodziak, ale z racji sporych rozmiarów (ok. 172cm wzrostu) i dużej siły, trudno mu jest podporządkować się czasami, szczególnie, gdy chce pójść do koni.
No i z szacunkiem do ogrodzeń padokowych jest krucho - w obecnej stajni są drewniane i łatwo się poddają.

Tu jest jego link: http://centaurus.org.pl/konie_w_adopcji_stacjonarnej/romek/
Matkę ma zimnokrwistą, a ojciec małopolak.
Pojechałam do Centaurusa oglądać zupełnie innego konia - uroczego srokacza, ale Romcio przebił go charakterem, poza tym od razu mi się skojarzył z Piorkiem, jednym z moich najbardziej ulubionych koni na rv 🙂
celsijs, o matko, to masz już dwa? Jak młodziak?
celsijs, no weź, Piorek to przy nim jego źrebak.. 😀 śliczny jest, baw się dobrze bo te początki to z największym rozrzewnieniem się potem wspomina 🙂
epk,, jakoś tak wyszło, miałam nie mieć żadnego, a mam dwa 🙂 Żeby było śmieszniej, dwa surowe  😁  Pewnie jakieś 10 lat terapii, i zrozumiem, czemu tak robię, ale na razie nie widzę potrzeby. Jest OK 🙂
Młody wyjechał na łąki do Pana Szorca, dam mu jeszcze spokój. Na początku roku było trochę przygód zdrowotnych przez kontuzję na padoku, miał być na łąkach, a ja w międzyczasie adoptowałam Romka. Ale po miesiącu hasania na hektarach górskich łąk koń ozdrowiał  😎
Romka mam stosunkowo niedaleko, w końcu jestem w stanie być u konia częściej, choć na chwilę. Teraz akurat wyjeżdżam na 2 tygodnie, ale mam ambitne plany jazdy przez sezon letni 🙂

Burza, pyski mają podobne 🙂  Mam nadzieję, że odhoduję ogon " a'la Piorek"
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
15 maja 2015 09:09
celsijs fajny koniuch, będziesz zadowolona. Moja kluska jest najukochańsza na świecie, taki cukiereczek, przytulak, wychowuje się to łatwo, szybko. Zajazdka idzie gładko. Zimnioki są super.
kasztankaija   Love you more and more and more.
15 maja 2015 11:18
celsijs ma coś w sobie ten koń  :kwiatek: Sama chciałabym kiedyś w dalekiej przyszłości adoptować.
To i my się przywitamy 🙂 Też jest podobno mieszanką, tylko dla odmiany zimnokrwisty/wielkopolski i też adoptowany, tylko z Pegazusa 😉
Blue 🙂
Cóż za cudowny wątek z pięknymi zwierzakami  😍
To ja się pochwalę własną 3 latką  🙂
Kitty - przepiękna 🙂
A kantary to chyba zamawiasz  xxxl 😉
TRATATA , już jestem zadowolona 🙂 Charakter ma wspaniały, uczy się faktycznie szybko. Na lonży wiedział o co chodzi dosłownie w 2 minuty  😎


kasztankaija , dzięki  :kwiatek:
Jamaika, kitty , cukiereczki 🙂 Zimnioki są faktycznie świetne  😍 zawsze to wiedziałam, i cieszę się, że w końcu mam
Jamaika hihi x-full wystarcza  😀 tylko mam nadzieję, że głowa już jej nie urośnie  😂
celsijs sama prawda, ziemniaki ruuulez
Mój grubasek dzisiaj skończył 5 lat 🙂
Pierwszy raz w życiu robiłam tort dla konia. Ok. 20.00, po 12 godzinach pracy. Chyba dopada mnie kryzys wieku średniego  😁


To i ja się pochwalę swoim podopiecznym adoptowanym z Pegasusa 😅
Panie i Panowie oto....ESPOIR
Bea1 - pięknie wygląda 🙂 Jak przyjechałam chyba za pierwszym razem oglądać konie do adopcji to właśnie go zabieraliście. Coraz większe to Pegazusowe stadko 😉
Jakiś pomysł gdzie kupię ogłowie na ziemniaczka? Nie chcę robić na zamówienie, bo to za drogo wyjdzie... A klacz ma serio sporą głowę...
Jakiś pomysł gdzie kupię ogłowie na ziemniaczka? Nie chcę robić na zamówienie, bo to za drogo wyjdzie... A klacz ma serio sporą głowę...


szukaj modeli dostępnych w rozmiarze xfull, wybór może nie tak bogaty jak w cob/full, ale da się coś ciekawego znaleźć 😉
ja na swojego kupiłam już spory czas temu wembley x-line darlington i trzyma się całkiem dobrze
czasem się i w ogłoszeniach coś przewija z używek
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
16 czerwca 2015 18:22
I nie sugeruj się tylko podanym rozmiarem ale też poproś o zmierzenie (tak od kółka wędzidła dookoła głowy aż do drugiego kółka). Ja kupiłam chyba jakieś Pfiffowskie, jest ogromne. Z używanych rzeczy ciężko cokolwiek znaleźć odpowiedniej wielkości.
Ja używam oglowia firmy Horze rozmiaru xfull i bardzo sobie je cenie. W promocji można kupić do 100 zł.
I nie sugeruj się tylko podanym rozmiarem ale też poproś o zmierzenie (tak od kółka wędzidła dookoła głowy aż do drugiego kółka). Ja kupiłam chyba jakieś Pfiffowskie, jest ogromne. Z używanych rzeczy ciężko cokolwiek znaleźć odpowiedniej wielkości.

Tak, szukałam takich xfull, ale kiedy poprosiłam o zmierzenie okazało się za krótkie... Moja Gniada ma ogromny łeb, paski policzkowe od kółek wędzidłowych+nagłówek wyszło trochę ponad 130cm... A takich do tej pory nie znalazłam, maksymalnie do jakichś 120cm....
Aleśmy zgrubły w tym kadrze....  🙄

TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
18 czerwca 2015 16:39
Andaluz to szukaj takiego jak ja kupiłam, ma ponad 150cm na ostatnich dziurkach -serio!  http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/130481

edit - nie pamiętam jaki to model (poszukam metki), jakością nie powala ale ujdzie. Pierwszy raz trochę za luźno zapięłam.

PauliL opowiedz jak poszlo w Poswietnem. Widzialam foto z Twoja klacza, ale nic nie wiem kto wygral, kto bral udzial???
vicke   Marzeniami żyłem jak król
21 czerwca 2015 15:00
bea1 Ohh! Ogromnie sie ciesze ze w koncu znalazl dom! Byl jednym z moich ulubionych koni w pegasusie, w czasie gdy bylam tam wolontariuszem. Cudownie wyglada! Az mi serce uroslo tak sie ciesze.  💃 💃 💃 😍 😍 😍 Mam nadzieje, ze bedzie wam razem dobrze  👀
Hej, dawno się nie wypowiadałam. W Poświetnym poszło nam rewelacyjnie, byliśmy z Cekia i Tulipe De Moscou. Zajęliśmy 2 i 3 miejsce 🙂
Wygrała Jankowicka klacz Justa po Negus De La Butte. Dostała 43 pkt z nową punktacja, nasze 41,5 i 40,0. Reszta ze stawki a było 12 klaczy miały grubo poniżej 40,0 czyli zaczynały się od 38... 🙂 No i na drugi dzień dojechała Sangria av Mossagard i startowałyśmy w zawodach 🙂



Nasza Coco po Wichrze  😜.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się