Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 maja 2015 11:08
Chuda, ja mam Tako i jestem zadowolona. I Julka też. Teraz już przesiedliśmy się właściwie na spacerówkę-parasolkę, ale prawie 2 lata codziennie był używany. Nasz łatwo się składa, miał dużą gondolę i kosz, pompowane koła, skrętne z przodu. Spacerówka kładzie się na płasko. Stosunek jakości do ceny bardzo dobry. Po złożeniu gondola mieści się w kołach, poodbnie spacerówka (ja woziłam odwróconą do góry nogami). Nie zajmuje dużo miejsca. Z tym, że ja mam kombi.


Dziewczyny, nigdy tego nie robię, ale ta historia poruszyła moje serce, a że jest to dziewczynka z moich okolic, jeśli możecie i macie ochotę, zachęcam do pomocy:
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150429/POWIAT04/150429414

Dzieki dziewczyny za opowiedzi. Kg to dla nas zaden problem bo i tak nie mamy za duzo schodow. Wozek musi byc duzy bo zarowno ja jak i maz jestesmy wysocy wiec i dzieco pewnie bedzie duze 😉 plus do tego przy innych wozkach maz kopal w wozek- za dlugie nogi ma hihi. Ten i drugi wozek tez z tako ale nie wrzuce linku bo pisze z telefonu nam najbardziej odpowiada. Wiec przy tej firmie zostaniemy. Bardziej ciekawi mnie ta amortyzacja, czy az tak duze amortyzatory sa plusem czy minusem
Według mnie duza amortyzacja jest plusem  😉 bo mam wózek zwykły "sztywny" i tyle z niego korzystamy...ile jesteśmy w miescie(rzadko) a wózek z pompowanymi kołami i amortyzacja - do tej pory sprawdza się rewelacyjnie przy długich spacerach (choćby tylko służył do więzienia zakupow 😎 bo Krzys spore odcinki pokonuje na nozkach).

tuśka jak tam? Doczekalas się dwóch kreseczek na teście? Bo u mnie lipa 🙁
Dostałam okres...ponad tydzień pozniej i co prawda trwał tylko dwa dni... Ale jednak byl 🙁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 maja 2015 13:05
kasiulkaa25, chyba tuśka 😉 Bo zduśka raczej, z tego co pisała, o drugim nie marzy (a może się mylę, hehe) 😉
termin potwierdzony, 8 maja.
Mam stan psychiczny agonalny 🙁
maleństwo juz poprawiłam  :kwiatek: przez telefon ciężko ogarnąć pisanie  🤔 zły nick zapamiętałam  🙄
nika77 bedzie dobrze... Nie martw się na zapas! (choć wiem, ze łatwo się pisze...)
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 maja 2015 14:31
Chuda, my mamy wózek w zupełnie innym stylu, więc o tym konkretnym modelu (amortyzacja) nie mogę nic powiedzieć.
My mamy ten: Tako Captiva
ale nie mam żadnych zastrzeżeń.
I duża gondola (83cm długości) była jednym z ważniejszych warunków zakupu.
my myślimy jeszcze nad tym  http://tako.net.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=264&virtuemart_category_id=34

ten na pewno się zmieści w samochód ten pierwszy nie wiemy. Musimy jak będzie więcej czasu podjechać do sklepu i sprawdzić 🙂
Podpinam się o apel Opolanki - pomóżmy Zuzi! Ja już wcześniej pomogłam i na pewnie jeszcze pomogę. Malutka poruszyła moje serce.


Dzięki za kciuki dziewczyny, na razie dalej nie wiadomo co jest naszej Oliwce
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
05 maja 2015 17:06
Chuda, długo myślałam nad Tako City Move. Ładny, pakowny i bardzo wygodny do jazdy się wydawał.
ash   Sukces jest koloru blond....
05 maja 2015 17:28
Ponawiam prośbę o skracanie linków!!!
tuśka jak tam? Doczekalas się dwóch kreseczek na teście? Bo u mnie lipa 🙁
Dostałam okres...ponad tydzień pozniej i co prawda trwał tylko dwa dni... Ale jednak byl 🙁


Niestety nie,mialam jak ty tylko trwal dłużej i meeega bolesny.
Moja  mama ostatnio mi mowila, ze gdzies czytała o tym ze maj to najlepszy miesiąc na staranie się o dziecko, ze względu na jakieś tam fazy księżyca czy cos hehe.kocham moja mamę🙂
Chuda jestem na świeżo z przeglądem wózków, bo w sob z siostrą robilysmy research w "mama i ja". Ona potrzebuje wózka z ktorym bedzie mogla podrozowac komunikacja miejska, wiec lekki, skretne kola, ale terenowy i stanelo na Maxi Cosi Mura plus. Jest ciezszy ok 15 kg, ale rewelacyjnie sie prowadzi i wyglada tez dobbrze. Myslala tez o Jedo, ale pan zniechecil ją mowiac ze spacerowka wygląda "wsiowo" (jego slowa).
ash   Sukces jest koloru blond....
05 maja 2015 19:33
TUŚKA, potwierdzam!!! U mnie maj był tym szczęśliwym miesiącem, a za 10 dni synek bedzie miał juz 3 miesiące 🙂
Trzymam kciuki!
agulaj79, pffff pan się powinien w czoło puknąć najpierw.
Spacerówka w Jedo jest prosta bez zbędnych bajerów. I to co istotne jest wygodna dla dziecka.
Obszerna rozkłada się zupełnie na płasko.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 maja 2015 19:51
Chuda, strasznie maly kosz na dole. Chyba, ze nie planujesz zakupów z wozkiem lub dłuższych spacerów.

Cierp1enie, dziękuję :kwiatek:
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
05 maja 2015 20:39
Uwaga quiz - kogo widzimy na zdjeciu? 😉

maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 maja 2015 21:07
No aszową 😉 Podziwiam Was za to motanie, szczerze podziwiam...mnie przerosło 😉
Jaki wielki Jasiek! 😀
(Poznaję żółtą stopę na chuście!)
Ja też poznałam 🙂 A Jasiek to jak na niedojadka ma zbyt wystający brzuchol i pulpeciaste nogi, szafirowa - ciągle ściemniasz z tym jego niejedzeniem ;PP
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 maja 2015 05:57
Agata-Kubuś, ja mam wózek podobny do tego, który podlinkowałaś pierwszy, tyle że Tako. Wiele osób (które zresztą nigdy takiego wózka nie miały 😉 ) odradzało mi jego zakup argumentując to właśnie tym, że jest ciężki  nie ma skrętnych kół, a ja Ci powiem, że dla mnie akurat to, że koła nie są skrętne jest plusem. Z wózka jestem bardzo zadowolona. Wszędzie wjedzie, wygodnie się prowadzi. Jest naprawdę super, a zabieram go w ciężkie tereny.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
06 maja 2015 06:09
dziewczyny wstawiłam na bazarek huśtawkę/bujaczek elektryczny gdyby ktoś był zainteresowany polecam 🙂
Muszę spróbować spowijania w takim razie. A kiedy wprowadzałyście sztuczne mleko? bo mnie na koniec dnia brakuje pokarmu. Postanowiliśmy  zrobić butlę. Tym bardziej , że każdy mówił ile nam maluch prześpi po butli. Przy piersi wstaję co 2h. Nastawiłam się na sen, a tu 2,5 h i pobudka. Zastanawiam się czy to wina marki mleka? Emilka wypiła 90ml, więc bardzo dużo.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 maja 2015 07:08
Donia Aleksandra, to nie jest wina marki. Małe dziecko je często i nie ma to znaczenia czy dostaje butle czy cyca. A napisz dlaczego sądzisz, że brakuje Ci pokarmu wieczorem?
Kurczak odciągam i widzę , że po całym dniu  nie jestem w stanie uciągnąć 30 ml. a z  rana  70ml.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
06 maja 2015 07:22
kenna, bo on ostatnio je normalnie- gdzies z 1,5-2 miesiace. I w tym czasie przytyl 1,5kg! A brzuch to niestety defekt kosmetyczny- kwestia budowy zeber, ktore 'wystaja' dajac efekt pekatego brzucha- ja jako niemowle/male dziecko mialam identycznie mimo sporej niedowagi. Jasiek mial taki sam wazac te 1,5 kg mniej.

Julie, ano- stopa jest! Uczylismy ciocie ash motac tkana 🙂 Przy okazji ash przegonila nas kilka kilometrow bo 'niedaleko jest taki fajny plac zabaw' 😁 Byl fajny, ale z powrotem zdechly Jan juz nie chcial wracac o wlasnych silach- na szczescie wujek google pokazal krotsza trase 😉
Mam nadzieje, ze ciocia ash nie ma traumy po bliskim spotkaniu z rozdarciuchem pospolitym, ktory powinien zamieszkac w szalasie na dworze.
Gabryś nadal ma plac zabaw u babci Oli, najlepsze są zjeżdżalnie naturalne - czyli np. górki piasku, z których zjeżdża ze szczeniakiem:




maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 maja 2015 07:48
Donia Aleksandra, to normalne, że odciągasz mniej po całym dniu. I że odciągasz laktatorem mniej niż dziecko udoi.
Co do częstotliwości - mleko jest bardzo lekkostrawne i szybko się trawi. Dlatego dziecko często je. Dodatkowo Emilka jest jeszcze maleńka, ma maciupki żołądek.
Moja Linka ma 9 miesięcy i nadal je co 2-2,5 godziny w dzień. W nocy już nie, jak się nadudli o 23.00, to potrafi spać do 5 rano. No, ale to się zaczęło jak miała kilka miesięcy 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
06 maja 2015 07:55
szafirowa, dzięki za odwiedziny, za chustę i naukę motania 🙂
Dziec wlasnie spi a ja poprasowalam z nim w chuście 🙂
A spacer to Wam dobry zrobiłam 😀 ja juz innymi kategoriami patrzę! 2km to tuż obok 🙂
A Jasiek wcale taki rozdarciuch nie był, no moze trochę na koniec no ale co sie dziwić jak go wyleczyłam 🙂

DoniaAleksandra laktator nie jest wyznacznikiem ile masz mleka. Ja tez wczoraj nie ściągnęłam wiecej niż 50ml z obu piersi a Tymek przystawiony ssał i przełykał dość długo. Najedzony poszedł spać. Maleńkie dzieci budzą sie nawet co godzinę na jedzenie, nie wprowadzaj butli bo zaburzasz jej florę bakteryjna. Masz pokarm to karm piersią, a jak nie chcesz karmić to przejdź po prostu na mm.
Przy małym dziecku nie nastawiaj sie na nic, na sen szczególnie.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 maja 2015 07:56
Donia Aleksandra, dokładnie tak jak pisze maleństwo. Jeśli nie masz parcia na karmienie mm, to odpuść i zostań na samej piersi. My mm dopiero teraz chcemy wprowadzić i tylko dlatego, że chcę przestać kp, a wiem, że dla wielu osób to i tak o wiele za wcześnie.
ash, mam tak samo jeśli chodzi o spacery 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się