Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
06 maja 2015 08:07
No ja tez tak mialam, poki chodzilam w chuscie/pare razy z wozkiem. Ale jak male nozki machna samodzielnie 2-3km, potem pobuszuja jeszcze godzine na placu zabaw to juz czasem paliwa nie starcza na powrot 😉
Wizja, ja tak na szybko z pracy w kwestii fotelika. Ja niedawno polowałam na drugiego RWFa (do drugiego auta). Mamy juz Britaxa Max Way, teraz kupilimsy Axkid Duofix(na isofixie, bo w drugim aucie nie mamy tego cuda). Polecam, warto sie zastanowic. W porónaniu do Britaxa bardziej obszerny i wg mnie wygodniejszy. Pelny opis na stronce.

http://osiemgwiazdek.pl/axkid-duofix.html

Jezu...kryzys mam. Cos we mnie normalnie juz"wyje" tak chce drugiego dziecka😉ah ten instynkt macierzynski  🤔wirek: odwracam sie  za kazdym niemowlakiem.Jeszcze troche, jeszcez troche..zaczełam prace w nowym dziale w marcu i jakos tak na razie "nie moge"..
Mamy dwulatkow. Ktora tez planuje rodzenstwo w najblizszym czasie😉

Moj Olek tez nie dostal sie do przedszkola panstwowego, prywatnie bd placic 440 zl ( jak skonczy 3 latka to 340zl) plus wyzywienie 10 zl dziennie.eh..Panie od razu przy skladaniu podania mi powiedzialy, ze marne szanse, bo musza przyjac 4 latki.U dzieci z ta sama liczba punktow bd brane pod uwage kryterium wiekowe-skoro moj Olek z 31 grudnia to..wiadomo bylo😉
Oleśniczanka super wygląda ten fotel! Nistety Hela musiałaby do niego dorastać, już pal licho cenę. Ciekawa jstem jak te Klippan kis 2 wypada bo my pewnie bez przymiarki kupimy jednak. Ktoś widział na żywo, mierzył? 👀


U nas nastały ciężkie wieczory i noce zwłaszcza, katar się przypałętał, Hela budzi się w nocy i pierś godziami płacze i rzuca się  - obstawia czwórki, mam nadzieję że minie niebawem. Za to wczoraj byliśmy w piachu. Super sprawa dziecko z głowy na pół godziny, przesypywanie i zaczepianie dzieci hehe
Ale pierwsze co to było piasek w rękę i hasło "am" dobrze że ostrzega 😁
odciągam i widzę , że po całym dniu  nie jestem w stanie uciągnąć 30 ml. a z  rana  70ml.
No. I po ch... te wszystkie "szkoły rodzenia"... 😵
Czego oni w nich uczą? Ja nie wiem, bo nie skorzystałam z tej jak widać bezsensownej przyjemności.
W każdej czego innego, czy jest jakiś ogólnie przyjęty program na temat karmienia piersią?
agulaj79  jedo i maxicosi niestety za małe. U mnie jedo by się jeszcze sprawdziło ale u męża już nie. 

opolanka też na to zwróciłam uwagę, ale zakupów typu 3 kg ziemniaków i 5 kg mięsa nie mam zamiaru robić 😉 coś ale chleb i coś do chleba, ewentualnie wodę. Spacerów też nie planuje jakoś za specjalnie długich bo dziecko rodzi się w październiku więc  będzie już zimno no i na Giewont nie mam zamiaru wchodzić 😉

Tak więc zostajemy przy Tako sportline. No chyba że coś jeszcze nam wpadnie w oko, ale wątpię. W ogóle przy moim mężu szybko wybraliśmy wózek. Myślałam, że będzie z miesiąc chodzić i wybierać hihi

A teraz idę walczyć z migreną. Znowu  😵
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 maja 2015 14:02
Chuda, my przeszliśmy na spacerówkę dopiero, jak mała miała prawie rok 😉 więc się nie zarzekaj hehe
Ważna jest też pojemna torba 🙂
Ja z Tako jestem zadowolona, tak czy owak 🙂
opolanka  na spacerówkę też mam zamiar dopiero przejść jak będzie dziecko miało ok rok, a tak jak wcześniej mówiłam termin mam na druga połowę października więc może być już zimno choć patrzeć na nasze zimny to one się dopiero zaczynają w kwietniu hihi. Zobaczymy może jeszcze coś wpadnie w oko, na razie mamy fotelik kupiony 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 maja 2015 14:19
Chuda, nie planuj 😉 Ja chciałam przesadzić Hanię na spacerówkę, gdy sama usiądzie, ale się nie dało i kilka dni temu pożegnaliśmy się z gondolą. Mała tak się wierciła w gondoli, że po prostu bałam się, że wypadnie. Plus jest taki, że nasza spacerówka rozkłada się na płasko. Rok w gondoli, to naprawdę bardzo długo.
a że przy dziecku się nie planuje to wiem 😉  w tym wózku akurat plusem jest to, że mogę podnieść gondole - jest regulowane oparcie. Wiadomo lepsza spacerówka, ale zawsze jakieś rozwiązanie.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 maja 2015 14:26
W moim też jest podnoszone oparcie i córka wcale nie protestowała w gondoli, nadal się tam mieściła, a po podniesieniu oparcia dużo widziała, tyle że 7 miesięczne dziecko jest już bardzo ruchliwe i wystarczy chwila nieuwagi, żeby z gondoli wypadło, a pasów niestety nie ma.

edit. Zaraz mnie skręci! Hania chyba usłyszała, że chcę ją odcycować i wisi na mnie pół dnia. Pogoda paskudna, więc siedzimy w domu. Jakieś 40 min temu zasnęła przy piersi i nie pozwala jej sobie wyjąć, a mi jest mega niewygodnie i nie mogę się ruszyć.
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
06 maja 2015 14:57
Na szybciora 🙂 dziś o 9:33 urodził się Antek. Waga 3650 g i 57 cm. Wody odeszły mi o 4:30, od 5 skurcze, o 6 z minutami na izbie byliśmy, 7:15 na porodowce (rozwarcie 6 cm), 9:33 wyciśnięty 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 maja 2015 15:02
Gratuuuuuuulaaaaaaaacje!!!!! 😅 😅 😅
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 maja 2015 15:02
Agata-Kubuś, cudownie!!!!!!!!!!!!! Pięknie dotrwaliście! I jaki szybki, w sumie, poród! Odpoczywajcie, cieszcie się sobą, a Ty za jakiś czas wpadaj, opowiadaj i pokazuj!
Gratulacje!
Agata-Kubuś, gratulacje! I super imię wybraliście 🙂 Pokazuj foto jak ochłoniesz 🙂
Agata- Kubuś gratuluje!!! :kwiatek:
Agata-Kubuś gratulacje  😀


a za mnie trzymajcie kciuki, dzisiaj idę do nowej lekarki. Stres duży, bo szukam nowej osoby do prowadzenia, przy mojej babeczce "nie czuję się bezpiecznie". A że w życiu ginów miałam tylko dwóch, a teraz jeszcze chodzi o ciążę, to nerwóweczka jest.
Agata-Kubuś GRATULACJE!!! to wychodzi na to że teraz czas na mnie 😵 A torba nadal nie spakowana 😂
Agata-Kubuś, gratuluje!  😅
39 tydzien, praktycznie 40, super dotrwaliscie 🙂

thaya, kciuki 😉 Nie stresuj sie 😉 Skoro mialas dwoch ginow, to do trzech razy sztuka 😉

A  przy okazji sie pochwale moja slodka cycolina 😉
Juz jedno miesieczna i dwu dniowa 😉
Agata-Kubuś, ogromne gratulacje przetrzymania i sprawnego porodu!!! :kwiatek: koniecznie pokaż zdjęcie w wolnej chwili. 😀

mój się chyba "zawściekł" (z pozytywnym wydźwiękiem dla tego słowa), bo ani chwili spokoju w brzuchu nie mam. 😁 chyba jednak te korki będę musiała mu najpierw kupić, a nie sztyblety, jak po cichu liczyłam. 😁
Agata-Kubuś gratulacje! :kwiatek: I cudne imię (też jest w naszej czołówce wybranych 😉 )!
ash   Sukces jest koloru blond....
06 maja 2015 17:58
Agata-Kubuś, gratulacje!!!!! Piekna waga i długość!!! Piękne imię 🙂
Agata Kubuś gratulacje!!!
Fotki poprosimy jak się ogarniesz😉
Agata gratulacje 🙂
Agata-Kubuś Gratuluję! Super, tyle obaw, wyrzeczeń i 39 tydzień! Wow! Zazdroszczę 😀
Agata-Kubuś - witamy Antosia 😅piękne imię i super dzielna Mama 😅
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
06 maja 2015 20:08
Agata-Kubuś, ogromne gratulacje !!!!  😅
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 maja 2015 20:30
seven, słodka Frania!

Kasia Konikowa, co tam u Was z Misiem?

A ciężarówy pokazywać bebzole! O!
gratulacje Agata-Kubuś!!! duży chłop, piękne imię! teraz czekamy na fotki maluszka 🙂
Gratulacje!!! :kwiatek: Fotki fotki! Czekamy! 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się