preparaty na stawy

trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
08 maja 2015 12:48
Zelmutek a nie chcesz zrobić kwasów ogólnoustrojowych albo macierzystych? Przynajmniej masz pewność, że trafią do organizmu a nie zostaną wykupciane w 80-90% 

ciągłą suplementacją konia środkami przeciwzapalnymi (a takie właściwości ma m.in. wspomniany czarci pazur) możesz tylko koniowi załatwić żołądek.

Prawda jest taka (i to powie każdy szanujący się wet), że suplementacja doustna najlepiej wpływa na portfel właściciela konia  😎
Hej! Potrzebuje porady mam 6-latka po kontuzji ścięgna, niby zaleczonej przez poprzedniego włascicela, ale czasem ma gorszy dzień i zaczyna delikatnie kuleć po jeżdzie, wtedy robie mu przerwę i jest lepiej. Chcę coś podać na wzmocnienie i się zastanawiam, czytam Waszą dyskusję i przeglądałam dromy, i faktycznie mają chyba najlepsze ceny patrzac na skład preparatów i tak się zastanawiam nad którymś z tych: z boswellia http://dromy.pl/DROMY-BOSWELLIA-SERRATA-900-g,p,13 albo te na wzmocnienie http://dromy.pl/DROMY-ARTRO-900g,p,12 i to http://dromy.pl/DROMY-MATRIX-30-900-g,p,34 W sumie wszystkie w tej samej cenie, z ta boswellią to kiedś dawno znajomy wet mówił, że jest dobra na stawy. Stosował ktoś boswellię w takich problemach?  Pozdrawiam🙂
To znowu ja, z konkretnym pytaniem:
Szukam czegos wspomagająco, po kontuzji (rok temu, wyleczona) było niewielkie uszkodzenie chrząstki, teraz jest wszystko ok, koń czysty.
Zastanawiam sie nad:
Equimins Flexijoint z bromelainą
Lub
Orling Chondro

Pytanie jest czy oba (a moze zaden?) pomagają w smarowaniu stawów i regeneracji chrząstki czy to tylko działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe etc??
Bo zdecydowałabym sie chetnie na Equimins ze wzgledu na cene, ostatnio niestety cena gra dużą role u mnie, ale nie chce tez wydac pieniedzy bez sensu. Jesli bedzie trzeba to dopłace do tego orlinga ale interesuje mnie porównanie działania i własciwosci.  :kwiatek:
Witam.
Mimo, iż jestem nowym użytkownikiem na forum to śledzę je od wielu miesięcy.
Przeczytałam już wiele wątków dotyczących preparatów na stawy u koni i po kilku dniach wnikliwych analiz i czytania wszystkiego wybrałam, wydaje mi się najlepszy (o ile dobrze rozumiem te wszystkie liczby i dane)
Wrzucam kilka najpopularniejszych suplementów i ich skład dla porównania, aby każdy mógł sobie przeanalizować i ewentualnie poprawić mnie jeśli źle myślę i analizuję  😉
Mam od pół roku starą 23 letnią klacz, której postanowiłam zapewnić emeryturę. Klacz jest po skokach. Kiedy do mnie przyszła była bardzo wychudzona i wyniszczona (ale to już zostało opanowane). Miała nogi jak balony, ewidentnie sprawiały jej ogromny ból.
Pierwszy suplement zakupiłam szczerze mówiąc bez żadnej analizy składu (nie znałam się na tym). Sugerowałam się opisem. Był to Corta Vet Ha starczył na 2 miesiące.
Przyniósł efekty gdyż nogi nie są już tak obolałe, opuchlizna zeszła. Koń był jest też lonżowany kilka razy w tygodniu i jest na padoku 24 h.  Jako, że lek się skończył to zaczęłam analizować składy i czytać na temat składników.
Z tego co wyczytałam to najważniejszy i najbardziej skuteczny jest siarczan chondroityny i MSM, potem kwasy Omega 3, witamina C i kwas hialuronowy.
Popularnym suplementem jest glukozamina, ale podobno nie ma ona szczególnie mocnego działania, dlatego należy stosować preparaty będące mieszanką chondroityny i glukozaminy z przewagą tego pierwszego.
Wiem, że moja klaczka nigdy nie będzie już miała zdrowych stawów, a zmiany które zaszły są praktycznie nieodwracalne, ale chciałam jej trochę ulżyć i wybrać preparat możliwie najlepszy do określonego przedziału cenowego. Wybrałam EQUIMINS Flexijoint Liquid Suplement – 2,5 litra starczy na około 4 miesiące przy dawce 20 ml dziennie. Cena 499 zł.

Jeśli źle analizuję i mylę się proszę abyście zwrócili mi uwagę i wytłumaczyli w czym się mylę 

Jednego jeszcze nie jestem pewna. Jak długo się podaje takie preparaty? Czy należy robić przerwy i jakie długie? Gdzies mi się obiło o uszy, że podaje się 2 miesiące potem miesiąc przerwy i kolejne 2 miesiące….i tak ciągle…

NAF SuperFlex Liquid płyn 1l
Składniki w jednej dawce preparatu (50 ml):
Glukozamina                             HCl 8600mg,
MSM                                                9220mg,
Przeciwutleniacze                             2725 mg,
l-glutamina                                      2400mg,
Siarczan chondroityny                        350mg,
Kwas hialuronowy                              20 mg.

Orling Gelapony Arthro proszek 1800g
Gwarantowany skład w dziennej dawce 30 g:

kolagenowe peptydy CHP                 29610 mg;
prowitamina A (beta-karoten)               510 ľg;
witamina B1                                            18 mg;
witamina B2                                            15 mg;
witamina B5                                             6 mg;
witamina B6                                              9 mg;
witamina B12                                          30 ľg;
witamina H (biotyna)                            300 ľg;
witamina C                                           150 mg;
witamina E                                           120 mg;
selen                                                     120 ľg;
cynk                                                        35 mg;
miedź                                                         9 mg


Aptus Apto-Flex Equine - syrop 1000ml dla koni

Skład w 100 ml                                                        dawka dzienna 30 ml
• hydrolizowany kolagen 16 667 mg                         około 5 000 mg
• MSM 3 333 mg                                                        około    999mg
• siarczan glukozaminy 2 667 mg                                           800 mg
• siarczan chondroityny 1 333 mg                                           399 mg
• alfa-tokoferol (wit.E) 1 003 mg                                            300 mg
• hialuronian sodu 467 mg                                                       140 mg



First Flex – preparat na zdrowe stawy 1 litr

Skład: litr                                                                          dawka dzienna 30 ml
Glucozamina 170000mg                                                             5100 mg
Kwas hialuronowy 900mg                                                              27 mg
Witamina C-  E300 34000mg                                                     1020 mg   
Yucca 3400mg                                                                              102 mg
MSM 3400mg                                                                               102 mg

                                                                
Equine Corta Vet HA Solution 1l


D-glukoza                                        80000mg/kg, izolat białka sojowego, hydrolizat kolagenu,
ekstrakt z brzozy -                           2800mg/kg,  siarka.
Przeciwutleniacze:Kwas askorbinowy - E300-400mg/kg.
Zagęstnik: Guma ksantanowa - E415-4000mg/kg.
Witaminy: chlorowodorek pirydoksyny.
Związki pierwiastków śladowych: jednowodny siarczan manganu- E5 - 400mg/kg, pięciowodny siarczan miedzi - E4 - 50mg/kg.
Aminokwasy:
glicyna                       30000mg/kg
L-glutamina                20000mg/kg,
L-prolinę                    19000mg/kg,
kwas glutaminowy    20000mg/kg,
L-arginina                     400mg/kg,
L-histydyna                   400mg/kg,
L-alanina                       300mg/kg,
L-seryna                         300mg/kg,
L-walina                         300mg/kg,
L-izoleucyna                    300mg/kg.
Dodatki technologiczne: Konserwanty: propionian amonu- E280-1000mg/kg

TRM Stride HA Solution
                                                   Dawka dzienna  (około 30 ml):
Glukozamina HCL                                       5,000 mg,
MSM                                                            3,000 mg,
Siarczan chondroityny                                  1,000 mg,
Kwas hialuronowy                                           22 mg.

[i]Finish Line FLUID ACTION[/i]
                                           Zawiera w jednej dawce (30 ml):
glukozaminy,                                                  5000 mg
witaminy C                                                     1000 mg
MSM i                                                             100 mg
jukę. wapń, magnez, witaminy B2, B6 i B12.

FORAN Osto o- flex


Skład                                                  dawka dzienna 30 ml
Glukozamina                                            3600,0 mg
MSM                                                           999,3 mg


EQUIMINS Flexijoint Cartilage Suplement

Skład:                                                                                                         w 20g                          w10g.
Siarczan chondroityny                             200.000mg/kg.                        4000mg.                     2000mg.
Glukozamina HCL                                   406.300mg/kg.                        8126mg.                     4063mg.
MSM                                                       240.975mg/kg.                        4819mg.                     2410mg.
Kw. askorbinowy (wit. C)                         50.000mg/kg.                       1000mg.                       500mg.
Saccharomyces Cerivisae Yeast               25210mg/kg.                           504mg.                         252mg.
Glicyna                                                      50.420mg/kg.                         1008mg                        504mg
Kwas hialuronowy                                      1500mg/kg                               30mg                         15mg
Minerały organiczne:
Cynk                                                              300mg/kg.                                6mg.                          3mg.
Miedź                                                            200mg/kg.                                4mg.                          2mg.
Mangan                                                          200mg/kg.                                4mg.                          2mg.
Kobalt                                                             25mg/kg.                              0,5mg.                      0,25mg.
Stosowanie:
Od 140 – 160 cm. – 1,5 miarki (15g.)/dzień.
Powyżej 160cm – 2miarki(20g.)/dzień.
Bardzo dobry skład !!!!

EQUIMINS Flexijoint Liquid Suplement


Skład:                                                kg                                           w 20ml; dawka dzienna
Siarczan chondroityny             200.000mg/kg.                                     4000mg.
Glukozamina HCL                     350.000mg/kg.                                     7000mg.
MSM                                         200.000mg/kg.                                      4000mg.
Kw. askorbinowy (wit. C)         50.000mg/kg                                      1000mg.
Kw. hialuronowy                       1250mg/kg.                                            25mg.
Wyciąg z czarciego pazura
Gliceryna

Dawka wprowadzająca- 40ml/dzień  ( w zależności od wielkości konia) przez 7 dni., później:
Do 140cm w kłębie – 15ml/dzień.
140 – 160cm – 20ml/dzień.
Powyżej 160cm – 25ml/dzień

Bardzo dobry skład !!!

Według mnie bezwzględnie wygrywają 2 ostatnie preparaty. Mają najsilniejszy skład. Najlepszy jest EQUIMINS Flexijoint Cartilage Suplement ale jest to proszek. Starczy na krócej niż minimalnie słabsza wersja w płynie EQUIMINS Flexijoint Liquid Suplement. Ale ze względu na to iż podaję mojej klaczce jeszcze Chevinal z Foranu, nie potrzebuję składu rozbudowanego o minerały organiczne. Niestety nie widzę aby preparaty te zawierały kwasy omega 3 niezwykle ważne dla stawów, dlatego kupiłam olej lniany - budwigowy i również będę jej podawać.

domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
27 maja 2015 20:25
Mial ktos do czynienia z preparatem BoneKare?
Będę zamawiać w tym tygodniu Equimins Flexijoint z Wielkiej Brytanii. Dostępne pojemności 1, 2,5 i 5 litrów.
Przy założeniu, że dwie osoby zamówią po kanisterku 2,5 litra wyjdzie on po 400 zł (a nie 500 zł jak w polskich sklepach) + 14 zł przesyłka na terenie PL.
Im więcej osób tym lepsza cena. Ktoś chętny?
Czy to znaczy, że Equimins wysyła swoje produkty do Polski? Kiedyś pytałam i zostałam skierowana do polskiego przedstawiciela.
Nie wiem, czy robi to bezpośrednio producent, ale niektóre sklepy z Wlk. Brytanii wysyłają worldwide i z jednego takiego sklepu mam właśnie zamiar zrobić zamówienie
Szukam chętnych do zbiorowego zamówienia na HCC - 2x500ml za 500 zł!!!  👀
Ja sie na razie wypisuje z hcc bo kupilam cos lzejszego.

I pytanie: czy suplement w proszku (orling chondro) mozna zmieszac z wodą i podac strzykawką? Zjesc by zjadł ale połowe wysypuje ze złobu nie chce zeby wysypał akurat z suplem.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
25 czerwca 2015 20:28
Co polecacie na wzmocnienie i zapobiegawczo dla konia po kontuzji więzadła międzykostnego, który zaczyna być wdrażany w trening sportowy (skoki)?
Poleci ktoś jakieś MSM? Wet zalecił jego podawanie - koń ma kiepskie krążenie w nogach, zapalenie trzeszczek stawowych.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
04 lipca 2015 20:28
O to samo chciałam zapytać, ładnie proszę :kwiatek:
Poleci ktoś jakieś MSM? Wet zalecił jego podawanie - koń ma kiepskie krążenie w nogach, zapalenie trzeszczek stawowych.

Ja podaję MSM Makany i jestem zadowolona. Tylko trzeba podawać z wit C, Makana ma czyste MSM.
Eterowa, na więzadła i ścięgna to gł. kolagen, wit C i msm. Mój też po miedzykostnym i przy rekonwalescencji dość długo dawałam własnie taki zestaw.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
05 lipca 2015 11:24
Grace, już dostaje Arthro-Plex-Mulgat. Po tym zmierzam dawać MSM i pod koniec roku kurację Orlinga. Powinno być dobrze 🙂
Czy ktoś może stosował ten preparat https://animalia.pl/trm-stride-ha-solution--1183l/szczegoly/30428/#sklad .

Będę wdzięczna za opinie  :kwiatek:
maliniaq   Just do your job.
24 lipca 2015 10:47
Poleca ktoś sprawdzone preparaty na regenerację chrząstki stawowej, które pomogły i zalały ubytki? Ma ktoś doświadczenie z czymś takim? Aktualnie podaję Corta Vet w płynie, we wrześniu kolejne prześwietlanie i sprawdzanie jak zadziałał, chciałam się zorientować co jeszcze jest skuteczne w takim przypadku.
W jakiej formie najlepiej przyswaja się czarci pazur? W sypkiej czy w płynnej?
czy można podawać Mobility HCC przy kuracji kwasem hialuronowym dostawowo? czy lepiej poczekać i podać po zastrzykach
w tym wątku zawitałam pierwszy raz, chociaż moja konina skończyła 23 lata, nie było potrzeby korzystania z preparatów na stawy. Niestety, widać mój koń jest z tych, co przerwa w pracy bardzo źle wpływa. Przeprowadziłam się i wszystko co związane z przeprowadzką, było i dalej jest, na mojej głowie. Niestety przez miesiąc musiałam odpuścić  sobie jazdę do stajni, tylko dzwoniłam. Ale do rzeczy, kobyła przez te ponad 15 lat, co ja mam, z małymi wyjątkami, chodziła w miarę regularnie. ( praca na ujeżdżalni, teren, lonżownik, spacery w reku)  teraz przez ten ostatni miesiąc, miała przymusowy urlop od jazdy i chyba nie wyszło jej to na dobre, co prawda cały dzień chodzi po padoku, ale jak to na padoku, więcej macha pyskiem niż nogami. Tydzień temu usłyszałam że jest jakaś smutna, je normalnie, kupy robi normalne, ale jakaś taka nie mrawa. Dzisiaj pojechałam i na moje oko, ma zastane stawy, wsiadłam na nią, pierwsze kroki takie sztywne, po pięciu minutach już szła lepiej, jak zakłusowałam, to sobie tuptała, ale nie musiałam ja popędzać, nie stawała. przeszłam z nią w reku jakieś 100 m. po asfalcie żeby zobaczyć jak idzie po twardym, też tak sobie za mną tuptała, ale nie stawała, kopyta stawiała normalnie. Wymacałam ją całą, nogi nie spuchnięte, kopyta normalne chłodne. Jak na moje oko, ma zastane stawy, weta też jak znam siebie wezwę, ale dopóki nie skończy mi się przeprowadzkowy armagedon, to muszę sobie z tym radzić sama. Dlatego prośba do bardziej obeznanych :kwiatek:, co pomoże ją rozruszać? Na początek spacery w ręku, i co jej podawać? Nie ukrywam, że w tej sprawie, jestem totalnym laikiem, bo nie było potrzeby, aby cokolwiek stosować.
Watrusia, stawy zastane to może mieć człowiek po 8 h za biurkiem, nie koń...
Wśród wspomagaczy dla seniorów bardzo dobre rezultaty daje czarci pazur. Sama podaje mojej prawie pełnoletniej klaczy preparat Dromy i widzę efekt - zdecydowanie lepszy ruch. Z tym, że klacz jest zdrowa, preparat podaję jako wspomagacz zgodnie z sugestią lekweta. Podaję tez niepełną dawkę.
a ja nieodmiennie polecam preparat http://www.fuetternundfit.de/Pferde/Gelenke/VeyFo-Arthro-Plex-Mulgat-500ml.html , w Polsce kupisz u weta który zaopatruje się w hurtowni wet w Gniechowicach ( podobno w innych tego nie dostaną ) a czarci pazur odradzam, chyba ze koń ma zdiagnozowane zwyrodnienia .
blucha, dlaczego odradzasz?
Dromy twierdzi, ze jest bezpieczny. Podaję kilka miesięcy mniej niż połowę dawki i jestem bardzo zadowolona.
gaga , w skrócie , działa tak dobrze przeciwbólowo ze maskuje problemy w układzie ruchu , a przy większym wysiłku, bo koń wcześniej nie pokazuje ze coś mu dolega, kontuzja jest już poważna .
Chyba warto się podzielić tą informacją. Wczoraj napisałam do DROMY ile jest tak na prawdę Boswelii w ich preparacie i dostałam odpowiedz:
"W dawce dziennej preparatu(18g) znajduje się 4615 mg ekstraktu z boswellia serrata."
To jest BARDZO dużo. W tej cenie jest to bardzo opłacalny preparat. Wspomagam swojego szpatowca Boswelią na jesień/wiosnę od ok 3 lat.
Bardzo dobre efekty były już przy 2000 mg. Więc moim zdaniem spokojnie można dawać połowę dziennej dawki.
Z ciekawostek np Gelapony Fast - który jest bardzo skuteczny, ma po prostu kobylastą dawkę Boswelii ; "Gwarantowany skład w dziennej dawce 60 g: Boswellin 6300 mg" - ale cenowo wychodzi dużo drożej niż Boswellia Dromy.
Boswelia działa podobnie jak czarci pazur, z tym, że można ją podawać cały czas.
blucha, podany przez Ciebie preparat ma w składzie czarci pazur. Czarci pazur działa nie tylko przeciwbólowo, przede wszystkim przeciwzapalnie i jest bardzo dobry na stawy. Tyle że podawać go warto jak trzeba, czyli nie profilaktycznie, ale jak jest stan zapalny i wtedy czas podawania nie jest długi. Skuteczne są wyciągi na bazie alkoholu, a nie proszek.
Ten podany przez Ciebie preparat pewnie jest skuteczny, choć go nie stosowałam, ale wydaje mi się że głównie przez małocząsteczkowy kwas hialuronowy z chondroityną..
Grace , preparat ma minimalne ilosci czarciego pazura , a polecony przez gage i przez wiekszosć wetów w zasadzie,nie jest na stan zapalny tylko np sztywnosć typu reumatyzm lub inne nie do końca zdiagnozowane wady układu ruchu . a ja właśnie piszę ze nie należy go stosować ot tak sobie .
Czy to znaczy, że Equimins wysyła swoje produkty do Polski? Kiedyś pytałam i zostałam skierowana do polskiego przedstawiciela.


raczej nie wysyłają, ale sklepy mogą to zrobić - oczywiście...

Ja rozprowadzam produkty EQUIMINS - oczywiście cen brytyjskich nie zaproponuję, ale przy większym (zbiorowym) zamówieniu możemy coś ponegocjować.
Rzeczywiście - są to znakomite produkty  :kwiatek:
blucha, zgadzam się z Tobą; wszystko ma swoje przeznaczenie i należy podawać preparaty z głową.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się