Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

Met   moje spore
06 maja 2015 15:01
lhp, Dzionka - jop, to rajdowy chłopak 🙂 Też właśnie w ten sposób się poznaliśmy. Jak jeszcze byłam młoda i piękna, to Marysia dała mi liznąć rajdów, za co pozostaję jej wdzięczna, więc jak dziś zadzwoniła, to prawie klaskałam uszami 😍
Met, o proszę, to może nawet startowałyśmy na jednych zawodach 🙂 Ja startowałam chyba dwa sezony na dwóch arabkach - Eurolandzie i Herbarzu - ten drugi był moją wielką miłością mimo ciulowego charakteru 😉
Met   moje spore
06 maja 2015 15:32
Dzionka, popatrz, popatrz! ja miałam przyjemność na Barbakanie 🙂 Jeździłam z ekipą też w ramach pomocy technicznej. To były początki Świata Koni, więc około 2002 roku.
Fajnie powspominać! Tym bardziej zbiorowo :kwiatek:
Grosz!!! mój "pierwszy osobisty" pacjent z kliniki koni na Wolicy🙂  niesamowity koń! Met to jest niesamowite uczucie jak w stajni masz konie, które znałaś i które dla Ciebie zawsze były ważne🙂
Met gratulacje powrotu Grosza 😅

Dżastin ogromnie się cieszę, że (tfu tfu) wszystkie kontuzje juz macie za soba 😀

U mnie pojawił się całkiem duży promyk nadzieji 😅 😍
po wczorajszych badaniach wyszło, że nie takie kopyto straszne jak je malują 🤣 chodzi mi tutaj o zwyrodnienia i zmiany na kości kopytowej. Scyntografia, która została wczoraj zrobiona wykazała nikłą "złą" aktywność w tym kopycie. Brak stanów zapalnych itp itd, zatem to pozytywny znak. Ponadto znaleźli możliwą przyczyne kulawizny w szyji 🏇 co cieszy mnie najbardziej. Dzisiaj zaczęli leczenie szyji, dodatkowo ostrzykali i staw koronkowy.
jutro bede mieć wieści, jak zareagowała na leczenie 😀
plan to 4 tygodnie w boksie po powrocie do domu i potem mam ją odpalić i kolejna konsultacja z wetem. ale jestem bardzo pozytywnie nastawiona 😍
Losia, ojaaa, ale super wieści! Cieszę się bardzo i kciuków nie puszczam! 💃
Losia, świetne  wieści!
Met, niesamowite  są  te Twoje  historie  z powracającymi końmi.
To ten Grosz, po poważnej kontuzji sprzed.. 9?10lat? wrócił pod siodło?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
06 maja 2015 20:11
Dzionka, to Ty w Jasiorówce urzędowałaś? Jak to się stało, że pożegnałaś się z rajdami?

Kejsa, raczej nie wrócił pod siodło.
No właśnie, miał ogromne problemy z chodzeniem. Pamiętam go z tamtego strasznego okresu 🤔
Milla kobył ucieszyłby się z komplementu :kwiatek:
anai dziękuję w imieniu Hrabi 🙂 Twoje szare wygląda fantastycznie! I szczerze zazdroszczę wychodzących jabłek 😍 bo siwa to na razie popielata.
korysindex4 dziękuję :kwiatek: Wszystkiego dobrego dla Twoich ogonów!
amnestria wiesz, imię zobowiązuje 😁 Dziękuję! I jednocześnie proszę o więcej Waszych zdjęć! Stałaś się z Duszkiem dla mnie inspiracją :kwiatek:
Dżastin piękna krówka! Życzę jeszcze wielu lat spędzonych razem z Bandim! 😉
Met Gratulacje! 😅 Chyba nie ma nic piękniejszego.
Losia Fantastyczne wieści! Oby już dalej wszystko szło równie dobrze, a nawet lepiej!

Kobyła już po wizycie kowala. Wiadomo jest lepiej niż było, ale nie jestem do końca zadowolona z tego co zrobił 🤔
Burza, jeej, strasznie miło słyszeć :kwiatek:
Losia, tfu tfu ja też i mam nadzieję że to samo będę mogła napisać Tobie niedługo!! szok że w szyi znaleźli, jestem ciekawa dalszych diagnoz 🙂
xymena, dzięki!🙂
Losia super, ze sie cos wyjasnilo!  😅 to teraz zycze przede wszystkim zdrowia i cierpliwosci, i sily do walki 🙂
Dzastin kon wyglada swietnie 🙂 widac, ze zadbany, kochany i szczesliwy 😀

To ja sie spowiadam co u nas 🙂 Wrocilysmy do jazd, koniur zrobil sie juz calkiem przyjemny 😉 wczoraj odpalilam skoki pierwszy raz po rzerwie, dupy nie urywa ale musi sie rozjezdzic brzydulka o znowu jej sie zacznie podobac kicanie 😉 Pasza jej sluzy na glowe poza tym i fajnie zachowuje 🙂 zeby tylko a siersc sie juz przestala sypac  🙇

Przypominam sie z portretem, mam nadzieje ze niedlugo zawitam z jakimis zdjeciami spod siodla🙂
faith absolutnie piękna arabeczka  😍
sa ja pokażę wwam mojego Electro w złotej wersji i oczywiście obiektywie Agaty Chodorowskiej  😍
przyznam że, czasami naprawdę żałuję że nie jestem milionerką  😁 na sprzedaż została wystawiona pełna siostra Electro, 5 letnia klacusia gdybym mogła mieć trzy konie, kupiłabym ją bez chwili namysłu   🙁 eh życie


Met   moje spore
07 maja 2015 13:22
Precelek, jaki on jest filigranowy! piękna główka! ale nie można odmówić - nabudował mięśni, odkąd pracujecie 🙂

faith, wiosna to fajny moment na powrót do roboty 😉

xymena, to trzeci lub czwarty powrót (zależy jak liczyć, bo jedna klacz przyjechała w pensjonat, więc tak całkiem do mnie to nie trafiła). muszę zacząć to spisywać 😍

Losia, dziękujemy!

Karla🙂, jaki ten świat jednak mały 🙂

anai, co ciekawe, one zawsze wracają akurat w takim momencie, kiedy najbardziej tego potrzebuję... :kwiatek:
Precelek, koń wąchający kwiatuszki mega uroczy  😍  😍
Nie ogarniam naszego hucuła  😁

Met, ale fajnie 😀 Ja tez w okolicach 2002 jeździłam!

Wojenka, tak, w Jasiorówce 🙂! Przestałam jeździć, bo poszłam do LO i skończył mi się czas na dojeżdżanie 70 km w jedną stronę parę razy w tygodniu 🙁 Ale wspominam świetnie, jak by mi ktoś teraz dał takie możliwości jak wtedy (i w skokach a nie rajdach ;P ) to bym umarła ze szczęścia. Znasz ludzi stamtąd?
Precelek o rany ja dopiero zauważyłam, że Twój kary to ten kary z fanpage hihihi
Met ja totalnie nie rajdowa 😉 Ale mam dobrą pamięć (podobno :P) do koni i go kojarze z gazet sprzed X lat 🙂 Aż serce się ściska z radości 🙂
Atea coś mi umknęło 😉 Co to za hucułek?
anai od sesji wiedziałam już ,że Szarakowi będzię pięknie w tym czapraku. Teżbył ma mojej liście TOP 5 Jarpolków nowych 😀 Wybieracie się do Sopotu?


Nie mogę się ostatnio napatrzeć na mojego konia, jak wydoroślała.  💃

[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/11203105_355052181367740_428431217301910493_n.jpg?oh=dee656b87ce03d493037bf7f530cb641&oe=55CD1026&__gda__=1438878036_e819a1d0b99d6cc3e4eb784d94c5dea6[/img]


Kasija, wybieramy się do Sopotu, na dwa dni z noclegiem 😉 Fajne macie grzywki 😉  (rozumiem, że dla niej wybierałaś te jarpolowe cudeńka? 🙂😉

Atea, dobrze wygląda. A jak tam Twoje dziewczyny?

Met, to tym bardziej niesamowite! A jak Twoje jeździectwo?

Precelek, jaki model! Doceniam,  szczególnie po tym, jak usiłowałam szarego ustawić w mirabelkach i nie wyszło 😉

Czy jest tu osoba,która mogłaby mi pomóc w sprawie prawno-końskiej?
Kasija My mamy 10 koni, więc macie prawo nie wszystkie dobrze kojarzyć. A Panisko mamy już jakiś czas, teraz się zgrywa z naszym podopiecznym 🙂
anai Dzięki. Z Ateą trochę zwolniłam tempo, bo szykuję koniska na obozy i Cayenne na zawody, więc i tak mi doby nie wystarcza... Z Cayenne zaczynamy się na nowo zgrywać, więc jestem dobrej myśli. Zaczyna się u nas sezon, więc pewnie coraz rzadziej będę zdawać relację. Nie umknęło mi jednak, że na ostatnich parkurach otwartych prezentowaliście się fantastycznie  😉

Cayenne z przymiarki ujeżdżeniówki, z której jak widać nadal nie możemy korzystać... (nie wiem czemu ucięło jej łeb, na telefonie jest cały  :hihi🙂

Met   moje spore
07 maja 2015 23:20
Dzionka, ale bajer! Pewnie się widywałyśmy 🙂😉))

Kasija, mógł, oj, mógł być - niedużo startował, ale jako pupilek był promowany mocno 🙂

anai, Kolorowy znowu z ropą w kopycie. obiecałam sobie (i jemu), że przy następnej takiej 'okazji' zdecydujemy się na kucie. także mamy kolejną - drugą od początku roku - wymuszoną przerwę. powoli się rozglądam za kowalem, bo jeszcze tydzień/dwa i przyjdzie nam się okuć... a to nie do końca moja bajka, więc przeżywam 😜 Zastanawiałam się nawet nad tym, żeby zabrać go do domu, a w stajni coś wydzierżawić do jazdy, ale zawalczymy jeszcze. Lubię gamonia, trenerka też darzy go sympatią, no i widać nasze wspólne kroczki we właściwym kierunku, więc szkoda tak po prostu zrezygnować.

Michał się ze mnie śmieje, bo konika sobie na pulpit wrzuciłam!
Tylko co począć, skoro czekam 🙂 Także i Was pomęczę Groszem:


kujka   new better life mode: on
09 maja 2015 09:30
Losia, straaasznie sie ciesze i nadal trzymam kciuki za rudaska! W kosciach czuje ze jeszcze bedziesz wstawiac do KR zdjecia w siodle, tak jak Amnestria z Duchem! 😉

Kasija Gilek wporzo, dostalismy pozytywna ocene naszej pracy, choc konia mam mniej to ponoc widac i czuc ze pracuje lepiej wiec ciesze sie!

Mala Gilowka ma sliczna glowke  😎 Ona w ogole chyba jakos lagodnie przeszla stadium brzydkiego kaczatka, co nie?
Aaaa i coraz mniej dziecinstwa jej zostalo!  🏇

A ja dzis galopuje! Pierwszy raz od prawie 2 mies!!  😅
maleństwo   I'll love you till the end of time...
09 maja 2015 09:58
kujka, łiiii! Rany, to już 2 miesiące od złamania? Jak ten czas pędzi!

A ja właśnie sprzedałam siodło, czuję się dziwnie, chyba już nawet nie jestem rekreantem i pozostaje mi poszukać 'Kącika ludzi posiadających konia". Bo na Kącik Seniora Łoś o rok za młody 😉
kujka   new better life mode: on
09 maja 2015 10:03
maleństwo, nie, od nawrotu slepoty miesiecznej ktory to rozpoczal nasza czarna serie... 😉 od zlamania miesiac.

Kurcze, a czemu spylilas siodlo? Zdrowie Loska juz sie nie nadaje do jazdy? Smutno 🙁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
09 maja 2015 10:09
Łojezusicku, jeszcze ślepota miesięczna? No biedny Gil...
A siodło poszło, bo już rok wisiało, nadal wisi, po co ma mi zgnić... Łoś kulawy w pień i raczej już taki zostanie. Bardzo chciałabym kiedyś mieć jeszcze możliwość jazdy na jakimś koniu, ale huk wie, kiedy to będzie i szkoda siodło latami przechowywać, bo "może kiedyś wrócę do jazd", zresztą - potencjalny rumak raczej będzie miał własne 😉 Ale smutno mi, bo to takie... ostateczne 🙂
Kasija, wybieramy się do Sopotu, na dwa dni z noclegiem 😉 Fajne macie grzywki 😉  (rozumiem, że dla niej wybierałaś te jarpolowe cudeńka? 🙂😉

Może wybiorę się również jutro zobaczyć Szaraka w akcji, bo widziałam ,że P śmigacie 😀
Jesteś drugą osobą, która mi mówi o grzywkach, sama tego wcześniej nie zauwazyłam  😂
Tak, dla niej wybierałam te cudeńka. No i nadal pozostaje przy brązach, beżach i granatach. Oby było jej "do pyska" w tym


Atea wiedziałam ,że macie kilka koni, ale nie myślalam ,że aż 10. Chyba muszę zrobić przegląd galerii Twojej i zapoznać się :P
U Ciebie  ucieło głowy kawałek, ja wcześniej próbowałam wstawić foto z inkiem z galerii to miałam przekręcone na bok...


Met Groszek to zupełnie mój typ araba  😍

kujka Coś czuje, że to będą radosne galopy i ze strony Gilka i Twojej 😀  Dobrze, że wszystko się skończyło dobrze.
Gilówka no przeżyła stadium brzydkiego kaczątka, dość szybko go dostała hehe. Akurat jak jechałyśmy na pokaz  😁
Później miała kolejną. Duży zad mała reszta, ale jakoś drastycznie nie było.
Martwi mnie tylko ,że jest taka krótka... 👀 
No nie mogę się już doczekać końca dzieciństwa  💃 Może na koniec września wybierzemy się na wystawę ( o ile nie będzie własnie kaczątkiem)  🙁


Ja chciałam oficjalnie bardzo podziękować za kciuki :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Wczoraj w nocy zwieźliśmy Rudą do domu z kliniki 😉 dostała zastrzyki w szyje, kopyto, jakieś śmierdzący proszek do jedzenia 😁 i ma wypoczywać przez najbliższe 4 tygodnie.
po tym czasie mam zacząć delikatnie wsiadać przez tydzień i jedziemy kolejny raz do kliniki na sprawdzenie i kolejną porcje zastrzyków, aby potencjalny efekt był długotrwały.
muszę powiedzieć, że mój koń to naprawde dzielny pacjent 😍 znosi wszystko bardzo dobrze.
dostała swój mały padoczek, żeby nie musiała stać sama w stajni. także coś takiego jej wczoraj i dzisiaj stworzyłam

będe się odzywać za jakiś czas, po skończonej rehabilitacji, jakie są rokowania 😉

pozdrawiamy cały kącik bardzo bardzo gorąco! 💃
[quote author=maleństwo link=topic=96726.msg2353737#msg2353737 date=1431161906]
już nawet nie jestem rekreantem i pozostaje mi poszukać 'Kącika ludzi posiadających konia".
[/quote]

piątka, łączę się w bólu  😉

Lusia, czemu masz ją w derce ? Kciuki ode mnie masz mega wielkie,bo wiem co to znaczy mieć chorego konia 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się