Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Kaarina Ile go podajesz ?
Izerina ile razy dziennie dostaje? Ile dostaje? I czemu nie może powrócić do poprzedniej paszy skoro dobrze na niej wyglądała?
Evson, lovesunrise, Kaarina, dzięki za sugestię.
klusek daje mu obecnie 2kg dziennie + do tego owies 2,5 miarki dziennie. Na ten moment dla konia dawka w sam raz.
Przymierzałam się do przetestowania tej paszy AgroVital
stosunek białko/tłuszcz ok bo 15% do 4,95%
ale dziś potwierdziłam telefonicznie zawartość skrobii na poziomie 30-35% i to już jest bardzo wysoko.
Chyba się nie zdecyduje.
Dancerzasta   dorwać rudego!
02 maja 2015 20:17
Pytanie do użytkowników otrębów ryżowych Pro Linen: można podawać je na sucho czy trzeba moczyć?
Forma granulek wskazuje, że nie trzeba moczyć, ale wolę się upewnić.
ja dawalam na sucho .
Można na sucho, dodatkowo testowalam nic nie napecznialy 🙂 zrobiła się z nich zupa wyglądająca jak smecta  🤣
Dancerzasta   dorwać rudego!
03 maja 2015 20:23
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Kobyła dzisiaj wciągnęła na sucho i chyba smakowało.
Jaką pasze polecacie dla konia z brzuszkiem, je wszystko. Zaczynamy prace po przerwie. Koń nie dostaje owsa chodzi o pasze która nie będzie grzała głowy bo koń bardzo elektryczny. Chcemy wrócić do nabudowywania mięśni i konkretnej pracy.  Ma ktoś jakieś pomysły ?  🙂
(wiem że tyle stron i mogłabym ruszyć tyłek i poczytać ale to bardzo pilne i potrzebuje szybkiej odpowiedzi)
arika00
Moj wchodzacy do pracy po przerwie, czyli wielki brzuch i zero miesni. Tez glowa mu sie grzeje od owsa. Dostal:
- sniadanie: 1.5 miarki cool mix Red Mills, 1 miarka lucerny hartoga
- obiad: 1,5 miarki conditioning Red Mills, 1 miarka lucerny
- 2 obiad: 0.5 miarki barley rings Dodsona, 1 miarka lucerny
- kolacja: 1 miarka coola, 1 miarka lucerny
Wcina tak ponad miesiac i widac efekty. Do tego regularny trening i zdecydowanie dieta idealna dla niego. Od tygodnia na kolacje ma 1.5 miarki conditioninga, bo zamo energii mial
Oz , niestety jedzenie mogłabym podzielić tylko na 2 części. Zapomniałam tez dodać ze koń rano dostaje full siana i wychodzi na padok. Stoi tam co najmniej pare godzin i potem wychodzi na pare godzin na trawę i potem znów na padok do końca dnia i wieczorem  siano. Dostawała wczesniej jak mało pracowała hilight improver ale musze zmienic na coś innego mam wrażenie że ta pasza zrobiła z niej świnke. Zamówiłam baileys  with honey bo znajomi bardzo mi go polecali. Zastanawiam sie czy to wystarczy na nabudowanie mięśni i dobry wygląd czy będę musiała domówić coś jeszcze 🙂

Edit. Drobny błąd się wkradł.
Kupiłam dzisiaj olej taki zwykły rzepakowy. Chce od jutra zacząć dawać i mógłby mi ktoś powiedzieć, jaka ilość będzie najodpowiedniejsza? Konia muszę podtuczyć. Zaczął dostawać również jęczmień. Kiedyś podawałam olej i pomógł, ale nie mogę sobie przypomnieć w jakiej ilości... Poczytałam wątek i znalazłam 100ml, 250ml... Sama już zgłupiałam.. Nie chcę przedobrzyć, a jak już podaję, to chciałabym, żeby był jakiś efekt.

zacznij od 50ml przez kilka dni, później przejsc mozna na 100ml i jesli nie chodzi GP to powinno starczyc tylko jak we wszystkim ,trzeba regularnosci i cierpliwości 🙂
100ml wystarczy? Wczoraj jak szukałam, to znalazłam, że do podtuczenia potrzeba 200-500ml..  😵 No nic.. I tak na początku muszę go przyzwyczaić więc zacznę od 50, a później będę podawała 100.
Z gory przpraszam za nie uzycie wyszukiwarki ale pisze w biegu i przy slabym necie.
szukam trawokulek ktore po zalaniu beda jak papka... dla bezzebnego konia.Moze ktos cos polecic,?
Cobrinha pro-linen ma takie papkowate, przynajmniej jeszcze niecały rok temu takie były 😉
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
09 maja 2015 15:30
Cobrinha Ja polecam trawokulki Jar-paszu. Moim zdaniem identyczne jak Pro-linen a tańsze.
Ma ktoś może chociaz przyblizone informacje ile moze ważyc miarka pavoska paszy saracen show improver mix?
0,8 kg, albo 0,6kg. Jest bardziej mokra, zmelasowana czy dużo włókna ma (sieczki)?
O ile pamiętam to 680gram (ważyłam kiedyś) - ona jest mocno oleista.
Potrzebuje takich co dostane w uk
Pomożecie? Sama nie wiem czy jest sens jej cokolwiek dawać...
Do dyspozycji ma siano, słomę i stopniowo wychodzi też na trawę.
To klusek, więc muszę uważać z białkiem i cukrami a chciałabym jej dodać trochę energii.
Nie żeby od razu ją rozsadzało tylko żeby się trochę "obudziła".
Może jak będzie więcej trawy to załatwi sprawę? Czy powinnam jej coś podawać jednak?  👀
Pro-linen wprowadziło nowy produkt, który według mnie jest strzałem w 10! Otręby ryżowe z brązowego ryżu z dodatkiem witaminy E i selenu! 😉 Koń wcina aż miło. 😉 Fajnie, że ulepszyli mój ulubiony produkt z ich oferty. 😉  🏇
Przepraszam, że tak wyskoczę z kapelusza ale potrzebuję rady, a jestem w tych sprawach laikiem. Kobyła 16 lat, do tej pory na owsie (1 litr), siano + trawa , pracująca dość lekko. Dobrze wygląda. Co roku od wiosny do jesieni trudna w prowadzeniu - syndrom HS, ciężko przechodzi ruję, humory + duży nadmiar energii na prostych. W tym roku mam już dość i wprowadzam suplementację magnezem oraz chcę całkiem wycofać się z owsa. Jeśli to możliwe to proszę o odpowiedź czym je zastąpić, a jeśli temat zbyt obszerny to wskazanie dobrego źródła, z którego mogę dowiedzieć się jak żywić konia. Najlepiej jakby nie była to książka o 100 stronach. 😵. Wiem , że zmian nie można wprowadzać nagle, dodatkowo chcę dożywić stawy. Nie jestem na stajni codziennie, to musi być coś takiego co ogarnie stajenny, czyli raczej proste w użyciu. W sklepie rekomendowano mi paszę Pavo. Czy ktoś może podpowiedzieć co mam zrobić lub gdzie szybko się dokształcić ? :kwiatek:
Rewizja, padokowana ile godzin dziennie i z towarzystwem ?
Na HS siatki, maski i problem z głowy. W ruje odpuścić sobie bardziej wymagającą od niej jazdę.
Najpierw przebadać na te ewentualne braki magnezu, bo magnez "wycisza" tylko wtedy, gdy go w organizmie brakuje.

Jeśli chodzi o to, żeby klacz nie straciła na masie, to zastąpić owies wysłodkami niemelasowanymi. Tylko zalewać je trzeba około 10 godzin przed podaniem.

Liściu, wysłodki w lecie lubią kisnąć, poza tym nei zastępuja owsa. Wysłodki to pasza bliższa objętościowej, ponadto raczej tucząca... Ja bym zastępowała gniecionym jęczmieniem, lub zrezygnowała z treściwej skoro klacz nie pracuje.
Padokowana cały dzień, w towarzystwie 3 innych koni. Trawy ile dusza zapragnie. Siatkę na łeb mam ale jakoś nie umiałam się przełamać żeby na teren ją zakładać bo raz, że koń wygląda trochę głupio, dwa, że nie jestem pewna czy ona wszystko będzie dobrze widziała - często jeździmy po lesie, a tam wiadomo - cienie , gałęzie. Piszę w czasie przeszłym bo zalazła mi za skórę i postanowiłam przyzwyczaić ją i siebie do maski na maneżu , choć za jazdą po placu nie przepadam. A magnez już kupiłam ......
asds   Life goes on...
14 maja 2015 10:45
Czy ktoś może podaje już paszę w formie granulatu od Marstalla - Marstall Nutri?

Czy to całkiem new na rynku?

[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2357252#msg2357252 date=1431596262]
Liściu, wysłodki w lecie lubią kisnąć, poza tym nei zastępuja owsa. Wysłodki to pasza bliższa objętościowej, ponadto raczej tucząca... Ja bym zastępowała gniecionym jęczmieniem, lub zrezygnowała z treściwej skoro klacz nie pracuje.
[/quote]

Właśnie, ale napisałam, że "jeśli chodzi o to, żeby klacz nie straciła na masie".  A jeśli o to nie chodzi, to po co czymkolwiek owies zastąpić  🙂
Bo można tylko snuć domysł
Nigdy mi jeszcze nie skisły. Zalewam na 12 godzin zimną wodą i trzymam w ciemnym kącie, gdzie temperatura, jest zawsze niższa o to kilka stopni niż na zewnątrz. Za ten powiedzmy miesiąc gdzie będzie dostęp do dobrego pastwiska i dużo większa temperatura nie widzę sensu, żeby dodatkowo pakować wysłodki 🙂


Co do HS, koń widzi bardzo dobrze w siatce. Ale jest inne rozwiązanie, np sama siatka na chrapy i do tego frędzle (u mnie taka opcja też działa-czasem). Dla chcącego...  😁  Zależy od konia. Tak naprawdę w moim przypadku, w gorszą pogodę sprzyjającą HS nie widzę możliwości pojechania, gdziekolwiek bez osłony. Byłaby to męka i dla konia i dla mnie...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się