Wybory 2015 i to co po wyborach.

A ja tak się zastanawiam.. Naprawdę ktokolwiek tu myślał, że Kukiz zostanie prezydentem?


Jakieś 20% głosujących jak widać.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 maja 2015 22:31
A ja myślałam że te osoby chcą zamanifestować swój sprzeciw wobec obecnej władzy.
A ja myślałam że te osoby chcą zamanifestować swój sprzeciw wobec obecnej władzy.


Też, ale ludzie mieli nadzieję na zmianę. Szkoda, wielka szkoda.
Nie, nie było szans by został. Chodziło bardziej o to, by pokazać, że osoby z partii nie są takie silne jak myślą. 20% Kukiza który wydal na swoją kampanię 1/10 tego co Bronek i Duda, a 10% różnicy. To pierwszy przypadek, by ktoś bez partyjny tak daleko doszedł.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 maja 2015 22:35
Zmiany są fajne.. ewolucyjne.

olga wlaśnie o to mi chodziło, podzielam zdanie. Dlatego nie zgadzam z Presją, że 20%.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 maja 2015 22:38
Tylko, ze Kukiz poza tym, ze jest nawiedzony, o prawie i polityce wie... Nic. Byłam na debacie o jowach w której uczestniczył Kukiz... Cieżko było słuchać jego dziwnych wizji.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 maja 2015 22:40
Dlatego wydaje mi się że stawianie wszystkiego na jedną kartę, która może być świetna, ale równie dobrze może być katastrofą to trochę kiepski pomysł gdy chodzi o losy państwa.
A ja wam powiem, że choć na Kukiza nie głosowalam i nie chciałam żeby został prezydentem to śmiesznie by było - śpiewający prezydent. Z fają, w skórzanej kurtce  😂 Jak to w ogóle jest - jakby był prezydentem to by grał dalej koncerty?

Ja czekam na oficjalne wyniki, z sondażami wiemy jak jest, rano może sie okazać, że jednak Komorowski wygrał I turę - natomiast w drugiej to marnie widzę jego szanse.


Ps Mogę powiedzieć, że moi kandydaci się dobrze spisali - bo zaznaczyłam każdą kratkę  😁 (umyślnie oczywiście ).
Przychodzą obiecują a czy coś się zmieniło? NIC. W urzędach pracują pociotki i znajomki. Tak wyglądają nasze realia.


U mnie jest dokładnie tak samo. Wybory wygrał burmistrz z PiSu to dyroktor szpitala wyleciał, bo jest z PO (mama pracuje w szpitalu i większość pracowników podpisuje się pod oficjalnym pismem, bo był to jeden z najlepszych dyrektorów, a wyleciał za poglądy), cała kadra w urzędzie miasta zmieniona, na pierwszej sesji została burmistrzowi podwyższona pensja o ponad 1tys zł(!). Chore. A dodatkowo zaślepienie ludzi objawia się w tym, że ten burmistrz jest naprawdę nieciekawym człowiekiem (chodzę z jego synem już 9 lat do jednej klasy, więc wiem co jest plotką, a co na prawdę dzieję się za zamkniętymi drzwiami). No ale pan z PiSu? Z PiSu, no i sprawa jasna.
Nie wiem kiedy to się zmieni, jeszcze pewnie ze 20 lat

Dlatego ilość głosów na Kukiza pokazuje jak bardzo zdesperowani są Polacy, aby uniknąć wyboru między młotem, a kowadłem..
Był już prezydent aktor i nie robili z tego powodu rabanu  🙄
Kilka osób pisało, że Kaczyński, że PiS niestraszny 🙂
Albo jesteście młodzi albo macie sklerozę 🙂
Niezdane matury były zdane. To robota Giertycha niezgodna z Konstytucją zresztą  👍
Ziobro jako Minister sprawiedliwości i jednocześnie Prokurator generalny robił co chciał.
Agent Tomek załatwił kilka osób.
Barbara Blida się zastrzeliła (sama rzecz jasna).
Kościół odzyskał co nie jego.
Lepper wszedł na salony   😁
Radio Maryja weszło do polityki.
To tylko niektóre kwiatki.

O matko z ojcem - to była jedna wielka rozpierducha a nie rząd.

Edit
Ogurek
tylko, że ten aktor nie był alkoholikiem skaczącym z poparciem to tu, to tam  😜
Raz PO, raz Młodzież Wszechpolska, raz oszłołom Marek Jurek  😀iabeł:
Nie ufam Kukizowi za grosz.

Zostanie mi wybór .... między Gajowym a facetem związanym mocno z aferą w SKOKach.
No w życiu nie zagłosuję na Dudę. Nigdy na faceta który podpisał się pod karaniem więzieniem za invitro.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera-wokol-skok-ow-duda-znow-nie-zjawil-sie,79,0,1756751.html

Chyba nie pójdę na dogrywkę.
A wezmę i obrażę się na Naród  🏇
Już raz się na Naród obraziłam, bo mi kazali wybierać między Wałęsą a Tymińskim. 😵
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
11 maja 2015 05:54

Niezdane matury były zdane. To robota Giertycha niezgodna z Konstytucją zresztą  👍



Akurat mam giertychową maturę ... mogę nią sobie najwyżej jakąś dziurę w stajni zakleić (matura zdana, ale dwa przedmioty z rozszerzenia przeliczone na podstawę TABELKĄ!!)  😵
Pewnie jak policzą głosy okaże się, że wygrał kandydat PSL.  😂
A serio, to cieszę się, że po nosie dostało SLD i właśnie PSL. I obawiam się najbliższych dwu tygodni, bo spodziewam się kampanii "haków".
Kukiz mnie wzruszył (nawet jeśli jest marionetką) tym śpiewaniem hymnu i emocjonalną wypowiedzią. I tekstem adresowanym do TVN. Oj spocili się tam z pewnością ale pewnie nie wypadało przerwać i musieli wysłuchać.  😉
Wynik mnie zaskoczył, chociaż miałam gdzieś pod skórą taką obawę, że Duda może wygrać. Natomiast poraziła mnie frekwencja, wygląda na to, że ponad połowie społeczeństwa kompletnie zwisa i powiewa to co dzieje się w naszym państwie.  Trudno mi uwierzyć, że nie mogli wybrać nikogo spośród 11 kandydatów.

szemrana dobrze podsumowane osiągnięcia Pis-u.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 maja 2015 07:40
szemrana zgodze sie z Toba ze w tamtym okresie bylo wiele kwiatuszkow i to na poziomie gimbazy. Jednak za czasow Pis nikt do ustawy emerytalnj rączek nie wkladal. Nikt na twoje skladki nie grasowal. A to tylko jeden z wielu przykladow gdzie elita rzadzaca wchodzi przez odbyt przecietnego obywatela i sprawdza co jeszcze moze opodatkowac, skad jeszcze zedrzec kase. Ilez mozna.

Moim zdaniem prezydent powinien byc  z przeciwnej frakcji . Moze ograniczyloby te cholerne ustawy- paszkwile ktore dokuczaja nam zwyklym obywatelom i tak trudne w tym kraju zycie.  A tak leci jedno po drugim i nawet spoleczenstwo maja gleboko i szeroko.
zabeczka17 tylko, że skok na moje/nasze składki to był wykonany już dawno, bo w 1999 roku przez AWS, wtedy to powstały Otwarte Fundusze Em (II filar). Ja akurat przywitałam z ulgą ich likwidację i możliwość choć częściowego wycofania środków. Dla smaczku dodam, że Jarosław Kaczyński był senatorem AWS i jednym z jego wiceprzewodniczących. A nawet wtedy gdy wystapił z AWS-u to pozostał w Porozumieniu Obywatelskim Centrum jako ich koalicjant (razem z Lechem Kaczyńskim). Więc dla mnie argumant, że to teraz ktoś chce zabrać nam nasze składki jest z założenia błędny, bo one od dawna nie są nasze w tym rozumieniu 🙂
m.indira   508... kucyków
11 maja 2015 08:03
Większość kłopotów w jakie wpadł kraj to niestety kwestia przynależności do unii... Nikt nie mógł przewidzieć że za jego kadencji przeżyje taki kryzys gospodarczy i gdyby ktokolwiek inny rządził musiałby sie podobnymi ruchami ratować i tez byłby postrzegany źle, a gdyby tak syt odwrócić i byłby tu dobrobyt i kraj szczęśliwości to kto by chcial zmian i nowego lub nowo-starego ? Nikt...
Polityka to niewdzięczny zawód ale i prezydenta mieliśmy z młotkiem więc czego i nie muzyka? Może poprowadził by ten kraj śpiewająco...
Druga tura to wybór między złem a gorszym złem, pytanie tylko czy wolimy to które znamy czy to które może okazać się nieobliczalne...
Ja tez z podkarpacia... Ale nadal tu jestem i zostaję, choć to co sie tutaj dzieje pokazuje ze najlepiej miec w rodzinie księdza lub urzedasa z jedynej słusznej partii...
problem w tym, że prezydent deklaruje cuda na kiju… obiecuje, a tak naprawdę niewiele może,
problem w tym, że prezydent deklaruje cuda na kiju… obiecuje, a tak naprawdę niewiele może,

I dobrze. Taki system gwarantuje bezpieczeństwo. Ja tam wolę, żeby nie mógł.
Wstaję rano i sprawdzam, czy PKW "dała radę" - i nie dała.

Wśród jakobinów ożywienie, aż miło.

Zachód "zaskoczony" - karmiony latami taką papką:



Wszystkie rence na pokład, ratujcie Brąka. Tajna broń: "niezależny", "antysystemowy" Kukiz.
O! Przebudzenie jakoś wcześniej prośby o referendum były zmiatane pod dywan link.
Pfff..... ale to grubymi nićmi uszyte. Ciekawe czy elektorat Kukiza się da nabrać?  😂
galopada_   małoPolskie ;)
11 maja 2015 09:01
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona wynikiem Kukiza. W końcu widać, że ludzie mają dość wybierania między PO-PiSem.

Teraz mam dylemat na kogo zagłosować w 2 turze. Czy wdepnąć w g***o, które już znam, czy szukać atrakcji w nowym.
na szczęście władza prezdenta jest mniejsza niż sejmu i sentau, choć też nie bez znaczenia
mam tylko jeden problem, czy prezydent pewnej partii z poglądami zamachowymi nie popchnie nas w strone wojny z Rosją i nie zaogni niepotrzebnie konfliktu, który póki co da sie opanować?
to jedno mnie odstrasza na fgłosowanie na jednego pana  🤔 
z drugiej strony ten drugi jest zbyt łagodny jak na Rosję i jej poglądy
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
11 maja 2015 09:08
Ps Mogę powiedzieć, że moi kandydaci się dobrze spisali - bo zaznaczyłam każdą kratkę  😁 (umyślnie oczywiście ).


Zrobiłam dokładnie to samo!  😁 Pierwszy raz, z pełną premedytacją oddałam nieważny głos. 😉
Ciekawe czy elektorat Kukiza się da nabrać?  😂

Da, bo to nie jest elektorat Kukiza, tylko Wojewódzkiego i sieroty po palikocie.
Antysystemowy Kukiuz, sekowany przez media występuje w TV i załatwia u Tuska zmiany prawa (ważna data: 2014r.)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Pawel-Kukiz-zdradza-kulisy-rozmowy-z-Donaldem-Tuskiem,wid,17522511,wiadomosc.html?ticaid=114d81&_ticrsn=3

Teraz niech nam drogie lemingi powiedzą, jak to jest, że antysystemowy, sekowany przez media kandydat jest zapraszany do TV, a potem prosi o coś Tuska, a ten to załatwia?
Prawie jak Kim Dzong Il - inżynierowie nie radzili sobie, przyszedł Kukiz i pokazał im, jak trzeba.
Powinien, jak towarzysz Kim podróżować po kraju pociągiem pancernym - by go "system" nie zabił - bo jest dla tego systemu bardzo "groźny".

Nie żebym sie specjalnie zgadzał z Braunem czy Kowalskim (a szczególnie ich rolą w polityce) - ale ile razy Braun, czy Kowalski miali jakieś wywiady w TV?
Mistrzem jest Korwin - w poprzednich wborach tv podpompowała go do 10% - a teraz, jako że zna swoje miejsce w trybach systemu, gdy mu rosło, wyciągnął na wizji zawleczkę od granatu i rozerwał sie przed publicznością. Majstersztyk, po prostu. Jak radziecki żołnież, co chroni własnym ciałem mapnik, by nie wpadł w ręce wroga.

Elektorat systemu, z którym jakoby walczy Kukiz jest bardzo zdyscyplinowany - wiedział, że Ogórkowa i Jarubas (SLD, PSL) + Palikot muszą być poświęceni dla ratowania Brąka - a Kukiz to wierna kopia poprzedniej kampanii "zabierz babci dowód" i "musisz iść na wybory" - kierowanej do ludzi młodych - wtedy sfinansował to Soros (Fundacja Batorego) rękoma Balcerowicza - teraz robią to bardziej subtelnie, żeby nikt sie tego tu i teraz nie dogrzebał. Taki to "niezależny, antysystemowy kandydat". To jest parioda i żal ściska d..., że ktoś na starcie swojego życia dokonuje wyborów pod dyktando ludzi, którzy go potem, przez całe życie będa dymać na kasie. Wie, wiem, mieszkanie można wynająć, kredytu nie brać - a "Kaczor" przyśle do domu ABW każdemu.

Lemingom nawet to nie wydaje sie głupie, że gdyby wszedł w życie sztandarowy postulat Kukiza - Jednonmandatowe Okręgi Woborcze, to on sam zostałby zmieciony ze sceny politycznej, jak Nigel Farrage w Anglii - a scena polityczne zabetonowana, ograniczona do PO i PiS. Przy JOW PiS byłby z nami na wieki, jak DOS w Microsofcie.  Oczywiście Kukiz i jego mocodawcy o tym wiedzą - i tak jak PO, które od zawsze jest za JOW (Bronek też, na co wskazywałem kilka postów wyżej) - a wtedy kiedy może zmienić ordynację - nie robi tego.

Kukiz jest prowadzony ze rękę przez system od czasu głębokiej komuny - m.in. a pomocą kanalizujących bunt festiwali muzycznych.
Nestor- masz rację. Da się nabrać. Już się dał.
problemem tych wyborów było… brak normalnego kandydata,
mądrego, nie sterowanego partią, stonowanego, inteligentnego z odpowiednią wizją i celem
W zamian byli 2 mocni kandydaci 2 ścierających się partii - i za nimi poszedł elektorat tych partii i kilku "dziwnych ludzi" + jeden oszołom  (Janusz) + jedna pani o wyglądzie lekkich obyczajów

Nie było człowieka z krwi i kości. Kogoś kto jest w stanie stać murem za krajem, który stacza się po równi pochyłej.
Nestor na kogo oddales swoj cenny glos, jesli mozna wiedziec?
Gillian   four letter word
11 maja 2015 10:15
[quote author=branka link=topic=97161.msg2354791#msg2354791 date=1431294216]Ps Mogę powiedzieć, że moi kandydaci się dobrze spisali - bo zaznaczyłam każdą kratkę  😁 (umyślnie oczywiście ).


Zrobiłam dokładnie to samo!  😁 Pierwszy raz, z pełną premedytacją oddałam nieważny głos. 😉
[/quote]

i co to daje, oprócz satysfakcji?
też tego nie rozumiem  🙄 jak można się chwalić tym, że się na wybory nie poszło, oddało nieważny głos itd.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się