Wybory 2015 i to co po wyborach.

Nestor na kogo oddales swoj cenny glos, jesli mozna wiedziec?

Mój głos jest tak samo cenny, jak głosy tych milionów, co nie poszły na wybory.
Wybory są tajne - więc jak o preferencje seksualne nie wolno o to pytać 🙂

Oczywiście na A. Dudę - uważam, że jako wborca łatwiej poradzę sobie z "wypaczeniami" PiS, niż PO - będzie dla mnie pracowało kilkustet dziennikarzy z TVN, Polsatu, cała redakcja Gazety Wyborczej - będę miał po swojej stronie setki ludzi, którzy na codzień będą zajmowali sie tylko i wyłącznie kontrolowaniem i kopaniem Dudy. Będzie mi pomagała Monika Olejnik i Janina Paradowska.

p.s.
Co do tej wojny z Rosją - to ani Duda, ani Kaczyński nie jest w stanie wywołać wojny z Putinem - nawet gdyby w prime time ogłosił, że jego celem jest zabicie Putina.
Przyczynami wojen w Europie jest zjednoczenie Niemiec i ich ekspansywna polityka (wojna na Bałkanach), imperialna polityka Anglii i USA (wojna na Ukrainie jest wynikiem naruszenia równowagi sił - tzw. zachód wszedł Putinowi w szkodę i ten dał odpór). Wojna na ogól wybucha wtedy, kiedy duży, albo silny ma dług do spłacenia - i zamiast go spacić woli zniszczyć wierzyciela. Czasem po to, by zająć terytorium i zasoby, których brakuje, albo osłabić pozycję konkurenta aspirującego do roli imperium. Polski z Rosją nie łączą żadne tego typu relacje - Polska jest ofiarą starć pomiędzy imperiami, a aspirującymi do roli imperium - więc nie od nas to zależy, czy wojna będzie, czy nie.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
11 maja 2015 10:31
[quote author=martva link=topic=97161.msg2354882#msg2354882 date=1431331704]
[quote author=branka link=topic=97161.msg2354791#msg2354791 date=1431294216]Ps Mogę powiedzieć, że moi kandydaci się dobrze spisali - bo zaznaczyłam każdą kratkę  😁 (umyślnie oczywiście ).


Zrobiłam dokładnie to samo!  😁 Pierwszy raz, z pełną premedytacją oddałam nieważny głos. 😉
[/quote]

i co to daje, oprócz satysfakcji?
[/quote]

też tego nie rozumiem  🙄 jak można się chwalić tym, że się na wybory nie poszło, oddało nieważny głos itd.


Mnie daje to (oprócz satysfakcji wspominanej przez Gillian, którą również sobie cenię) poczucie spełnionego (wg mnie) obowiązku uczestniczenia w wyborach. Jednocześnie, oddanie dla mnie takie głosu oznacza pokazanie tego, że nie utożsamiam się z żadnym z kandydatów, że żaden z nich nie wypełnia swoim programem moich oczekiwań, które "stawiam" wobec prezydenta.

Jeżeli mam głosować wbrew sobie, to to jest dla mnie dopiero zupełnie bez sensu. Natomiast nie wyobrażam sobie również sytuacji, w której nie uczestniczyłabym w ogóle w wyborach - jakichkolwiek, czy to prezydenckich, czy to parlamentarnych czy to nawet do Rady Miasta lub Rady Osiedla.
[quote author=kajpo link=topic=97161.msg2354896#msg2354896 date=1431333937]
Nestor na kogo oddales swoj cenny glos, jesli mozna wiedziec?

Mój głos jest tak samo cenny, jak głosy tych milionów, co nie poszły na wybory.
Wybory są tajne - więc jak o preferencje seksualne nie wolno o to pytać 🙂
[/quote]
Wolno pytać, nie trzeba odpowiadać 🙂
Nestor, ale z tą wojną, o ileż łatwiej sterować marionetkowym prezdentem, któremu tylko zamachy w głowi, niż takim który ma mądrą głowę i wei, że z Rosją trzeba rozmawiać, a nie używac siły i który wie, że Ukraina to nie poszkodowany narów, ale banda z UPA i papierkowe państewko na usługach Rosji
A który to ten z mądrą głową?
jeśli mnie pytasz, to zw kwesti polityki zagranicznej, żaden z tych dwóch co zostali na ringu  🤔
A który to ten z mądrą głową?

No właśnie miała spytać o to samo. Pewnie ten co go jajkiem "bratcy" potraktowali?
p.s
doczytałam już- żaden. To racja.
Nestor, ale z tą wojną, o ileż łatwiej sterować marionetkowym prezdentem, któremu tylko zamachy w głowi, niż takim który ma mądrą głowę i wei, że z Rosją trzeba rozmawiać, a nie używac siły i który wie, że Ukraina to nie poszkodowany narów, ale banda z UPA i papierkowe państewko na usługach Rosji

Nie mam żadnej wiedzy na temat tego, co Dudzie mówi Kaczyński - a tematu Smoleńska Duda nie eksponował - to systemowi dziennikarze wyciągają tematy, które mogą zaszkodzic Dudzie - i tyle.
Nie przypominam sobie by Komorowski czy Tusk mieli jakieś osiągnięcia w kontaktach z Rosją - oni nawet nie są zapraszani na ważne rozmowy.

Wracjąc do naszego pupila - Kukiz na wizji pluł na TVN, by chwilę potem kajać się na zgodę:


Olejnikowa wypomniała mu, jak go zapraszała wiele razy i zbeształa "niezaleznego i niepokornego" jak uczniaka.

> ogórek A który to ten z mądrą głową?
Jak wogóle mozna o to pytać 🙂 Bronek przecie.
Dla mnie na najważniejszy argument wysuwa się to co napisał Nestor o kontroli dziennikarzy, niestety
Dla mnie oddanie nieważnego glosu jest mimo wszystko postawa obywatelską - jakby sobie wyobrazić ze dużo osób by oddalo nieważny glos to jest to pewnego rodzaju prostest przeciwko władzy i osobom które kandydują - do tego jest to zawsze przyczynienie sie do tego zeby byla druga tura, bo frekwencja rośnie a żaden kandydat nie zdobywa glosu. Ja nie miałam na kogo zagłosować, nikt z tych którzy startowali mnie nie przekonal... Mam dosyć PO-PIS, moim poglądom najbliższy jest Palikot który jednak swego czasu dużo mowil a nic nie zrobil(a potem troche "odlecial" - mowie ogólnie o jego roli w polityce, bo w czasie kampani mi nie podpadl). A na sld bym na pewno nie zaglosowala. To wole pójść i oddać nieważny glos (zeby zapobiec jednej turze) niż nie pójść wcale.

Nestor, widzę że PiSowcem jesteś  😉  to dobrze, tzn. nie przeszkadzaj mi twoje poglądy
i owszem, Duda nic o Smolensku nie mówił w wyborach, sprytnie omijał temat
ale retoryka PiS jest już znana od dawna, zamach i tyle
a poza tym wcale nie ma pewności, że po wygranych wyborach DUda nagle nie wyskoczy ze Smoleńskiem
owszem, może zechcieć uwolnić się od partii, satć się bardziej samodzielnym człowiekiem, ba nawet i obalić Kaczyńskiego w partii
ale równie dobrze może zacząć po wyborach grać tak jak mu Kaczyński nakaże
Ja zapamiętałam z wywiadu z Dudą ( w TVN), że spokojnie i racjonalnie odniósł się do sprawy Smoleńska. Nie omijał. Powiedział, że śledztwo nie jest zakończone, skrzynek i wraku nie oddano. I trzeba rzecz ostatecznie wyjaśnić. Tak odpowiedział przedstawiając stanowisko jako kandydat na prezydenta. Oddzielił, bardzo naciskany, jakie ma na ten temat poglądy osobiste.
Podobnie, rzeczowo mówił o In Vitro i ja się w pełni zgadzam, że puszczenie tego na żywioł jest niedopuszczalne.

Co do Rosji.... oglądałam paradę na dzień zwycięstwa. Nasze media punktowały kogo brak na trybunie a ja patrzyłam kto jest. I to było jak zaznaczenie markerem na globusie: Indie, Chiny, Mongolia, Serbia, dawne republiki. No kawał świata.
Nie mamy polityki wschodniej. Obecność naszej pani ambasador na odsłonięciu pomnika Rokossowskiego była śmieszna i straszna. Osłupiałam.
Ciekawe też były obchody tego dnia w Berlinie. Bardzo ciekawe. No, ale my ciągle "słoń a sprawa polska".
Jest dla mnie jasne, że Duda jest kolejnym pionkiem, zaraz po niewypale prof. Glińskim. Sama już się boję, bo czuję, że elektorat Pis-owy jest bardziej konsekwentny, a raczej zindoktrynowany ... No i niech już te wybory się skończą, bo Kaczyński i Macierewicz poduszą sie w końcu, ile jeszcze mogą wytrzymać w zamknięciu ?
Jest dla mnie jasne, że Duda jest kolejnym pionkiem, zaraz po niewypale prof. Glińskim. Sama już się boję, bo czuję, że elektorat Pis-owy jest bardziej konsekwentny, a raczej zindoktrynowany ... No i niech już te wybory się skończą, bo Kaczyński i Macierewicz poduszą sie w końcu, ile jeszcze mogą wytrzymać w zamknięciu ?


a kto nie jest pionkiem?

Bronek też jest marionetką

Ważne w PIONKACh - czyimi sa pajacykami.. i kto pociąga za sznurki
dempsey   fiat voluntas Tua
11 maja 2015 11:21
najciekawsze są te marionetki, które pokazują się na scenie z zupełnie niewidzialnymi na pierwszy rzut oka sznurkami
(...)

Jestem pragmatykiem - uważam , że z PiS jest łatwiej walczyć niż z PO.
Z punkutu widzenia gospodarki - PiS obniżał podatki - PO je podwyższa, forsuje zadłużanie Polski bez umiaru.
To PiS zeralizował jeden ze sztandarowych postulatów korwinowskich - prawo do dziedziczenia bez podatku i możliwość dokonywania przesunięć majątkowych bez podatku w ramach bliskiej rodziny.
To były potulaty ortodoksyjnie kapitalistyczne.
To, co można zarzucić PiS to niezałatwienie sprawy reprywatyzacji - ale to można zarzucić wszystkim.
Co do Smoleńska - to moralnie winnym za katastrofę jest Tusk - to on doprowadził, w wyniku zakulisowej i wrogiej gry z Moskwą do takiej, a nie innej sytuacji w sferze organizacji - a potem, mamiąc nas jakimiś dobrymi stosunkami z Rosją zachował sie jak ostatnia d... . Przyznają to (ale dzisiaj) nawet takie tuzy PO, jak Schetyna.
Wybraliśmy hańbę i upokorzenie - a wojnę mamy i tak, tyle, że nie u siebie, a kilkaset kilometrów dalej. Putin nie działa w naszym imieniu i na naszą korzyść, gdy wypomina Ukraińcom romans z III Rzeszą. My na tym nic nie ugramy - a stracić możemy wiele.
Prowadząc uległą wobec Moskwy politykę straciliśmy wiele - a nie ugraliśmy nic. Putin pluje teraz na PO, a nie na Kaczora - to nie Kaczor, tylko Schetyna wypowiadał sie na temat tego, że to nie Rosja, tylko "ukraińscy żołnierze" wyzwalali Auschwitz. Schetyna jest z PiSu? Pora zejść na ziemię.
Jednocześnie, oddanie dla mnie takie głosu oznacza pokazanie tego, że nie utożsamiam się z żadnym z kandydatów, że żaden z nich nie wypełnia swoim programem moich oczekiwań, które "stawiam" wobec prezydenta.




Zainteresowało mnie - jakie oczekiwania masz wobec prezydenta? Co musiałoby być w programie byś właśnie na tą osobę zagłosowała?
(...) Pora zejść na ziemię.

No pora. To Bronek konia hucuła dawał Janukowyczowi. Potem Radzio latał po Majdanie. Zresztą i Prezes z banderowacami też latał.
Potem się za "sankcje" z ASF obrażaliśmy robiąc sprawę polityczną z normalnych procedur sanitarnych. A cmentarze wołają o polskie tablice, a za rzezie nikt nie przeprosił, a w dniu wizyty Bronka parlament uchwala święta dla bandytów. etc, etc. Podobnie na Litwie nam w twarz plują. I jeszcze chwila a się bałkański kocioł zagotuje i idę o zakład, że jedynym komentarzem będzie to, czy można tam nadal jechać na.....wakacje.
Nie mamy polityki wschodniej.

Bronek zorganiozwał konkurencyjne do putinowskich obchody zakończenia wojny. To jest polityka konfrontacji - idzie na zwarcie.

Zestawienie wizyt "sekowanego" Kukiza w TV (z blogów):

Kukiz w "Kropce nad i" Olejnikowej
1. 17 lutego
2. 27 stycznia
3. 25 listopada
4. 5 listopada

i u Wojewódzkiego - 28 kwietnia, dwa tygodnie temu (razem z Natalią Siwiec, co też można zaliczyć do marketingu politycznego - zwiększa atrakcyjność samego Kukiza)

Korwin-Mikke w "Kropka "nad i"

1. 16 kwietnia

+ u Wojewódzkiego - 14 kwietnia, (razem z jakimś facetem).

inni w Kropce nad:

Palikot - 6
--------
Duda - 0
-------
Kowalski - 0
Wilk - 0
Tanajno - 0
O Braunie nie wspominam 🙂
Broń Boże, żeby Bronek wygrał. To co zrobił przez ostatnie 5 lat i jak PO zacząło traktować Polskę wyprzedając ją przekracza ludzkie pojęcie 🤔. Nie wiem co niektórzy mają do Pisu sprzed 5 lat, ale jak widać dużo się zmieniło. Dla mnie jako patriotki płakać się chce jak widzę jak ludzie byli traktowani teraz za kadencji Komorowskiego. Lekceważenie ludzi, protestów, brak rozmów, brak szacunku. Już pominę to, że wstyd, żeby taki prezydent jak Bronek reprezentował nasz kraj. Trzeba zmienić to co obecnie panuje naokoło 🙁
Ręce i nogi opadają 😵. Oczywiscie i tak każdy zrobi wedle swojego sumienia. 
(...)

http://www.neopresse.com/politik/us-botschaft-diktiert-aussenpolitik-polens/

Taki artykuł j.w. ukazał się w niemiecim portalu.
W treści jest kopia listu od Schetyny, gdzie płaszczy się przed Kerrym, że mu abasador USA w Polsce każe płaszczyć sie przez Ukraińcami, żeby zmniejszyć naciski w sprawie Ukrainy, bo nawet PO sie buntuje.

Nasze MSZ twierdzi, że ten list jest fałszywy.
Nie ma znaczenia, czy jest prawdziwy, czy nie - ale że Niemcy pozwalają sobie na takie wycieczki.
"kaczor" w tej grze jest nieistotny - choć też nie zawsze robi, co trzeba, a czasem głupio - ale to nie on jest inspiratorem i główynym aktorem tej gry.
Nie powinniśmy ulegać w sprawie Ukrainy - tyle, ze jak zrobi to Kaczyński (czy Duda) to od razu dowiemy się, że naraża nasz sojusz z USA i prze do wojny z Rosją.

Banderowców popiera via ukraińska diaspora w USA i Kanadzie m.in Wielka Brytania - i to jest nasz realny problem, że wrogiem jest sojusznik z NATO.
Ja też uważam, że nie wolno bezkarnie przesuwać sobie granic (Krym) i nie trzeba ulegać. Ale trzeba stawiać warunki. Inaczej tylko nas poniżają.
[quote author=jagoda1966 link=topic=97161.msg2354984#msg2354984 date=1431339433]
Jest dla mnie jasne, że Duda jest kolejnym pionkiem, zaraz po niewypale prof. Glińskim. Sama już się boję, bo czuję, że elektorat Pis-owy jest bardziej konsekwentny, a raczej zindoktrynowany ... No i niech już te wybory się skończą, bo Kaczyński i Macierewicz poduszą sie w końcu, ile jeszcze mogą wytrzymać w zamknięciu ?


a kto nie jest pionkiem?

Bronek też jest marionetką

Ważne w PIONKACh - czyimi sa pajacykami.. i kto pociąga za sznurki
[/quote]

Pewnie każdy czyimś jest 🙂 Ja piszę o tym dlatego, że jak ognia unikam Kaczyńskiego, Macierewicza, Błaszczaka, Kamińskiego, agenta Tomka, itp. Zgroza mnie ogarnia gdy myślę, że on (Kaczyński) miałby Polską rządzić, mieć wpływ na cokolwiek. COKOLWIEK.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 maja 2015 12:01
[quote author=martva link=topic=97161.msg2354941#msg2354941 date=1431336664]
Jednocześnie, oddanie dla mnie takie głosu oznacza pokazanie tego, że nie utożsamiam się z żadnym z kandydatów, że żaden z nich nie wypełnia swoim programem moich oczekiwań, które "stawiam" wobec prezydenta.




Zainteresowało mnie - jakie oczekiwania masz wobec prezydenta? Co musiałoby być w programie byś właśnie na tą osobę zagłosowała?
[/quote]

Przecież to co jest w programie ni jak się ma do tego, co jest w życiu. Nie da się przeczytać programu i według tego wybrać kandydata, a jeśli ludzie postępują w ten sposób - to chroń Boże nasz kraj.

Oddawanie nieważnych głosów jest bardzo istotne. To tak jak oddanie 20% głosów na Kukiza - równie dobrze mogłyby to być głosy nieważne, efekt ten sam.
nie ten sam, bo 20% chciłao Kukiza, lub conajmiejn go akceptowało, a to nie tosamo co nie akceptować nikogo
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 maja 2015 12:19
E. była już rozmowa powyżej na ten temat więc nie będę powtarzać  😉
Przebudzenie cd.  😂
No proszę, za noc nakręcili. Tylko patrzeć jak wiek emerytalny obniżą do 40 roku życia. Oj, mają ludzi za lemingi.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
11 maja 2015 13:23
- Komorowski nie chciał brać udziału w debacie przed pierwszą turą, bo nie chciał wyróżniać któregokolwiek kontrkandydata - argumentował.(Szef sztabu Komorowskiego)

Śmiać się czy płakać?
Teraz będą się bić o te JOWy, bo myślą, że 20% głosujących Polaków wybrało Kukiza tylko i wyłącznie ze względu na nie. Śmiech, śmiech na sali, ale to nie od dziś 🤣
To jest błazenada i nic więcej
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się