Kącik WEGE :-)

wendetta na Ciebie zawsze można liczyć! :kwiatek:
Ashtray, polecam się na przyszłość 😉
A co polecicie z suplementów na stawy dla wege ludzi?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 maja 2015 08:44
ashtray, ja też polecam Złotego Osła 🙂
madmaddie pewnie na niego padnie, gdyż bardzo zachęciło mnie słowo DUŻO w poście wendetty 🤣
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 maja 2015 10:07
no na mnie mówią żarłok i jem bez przerwy, ale tamtejsze porcje potrafią mnie wykończyć. 😜
Oh yeah! 😜 Jadę zrobić sobie tatuaż, potem się nażrę aż miło. Ha ha nie mogę się doczekać. 🤣
http://www.otwarteklatki.pl/jedzenie-miesa-moze-sprawiac-ze-postrzegamy-zwierzeta-jako-bezmyslne/#.VVM6pZPtiuN

ciekawy artykulik o badaniach na temat racjonalizowania zjadania mięsa.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
14 maja 2015 13:06
nie do końca wiem gdzie udać się z moim pytaniem ale z racji tego, że tutaj dużo o warzywach i owocach zapytam w tym wątku
chciałabym kupić wyciskarkę do warzyw i owoców. Czytam i czytam i mam coraz większy mętlik w głowie. Na taka za 2 koła mnie nie stać, a tych tańszych jest tak dużo, że nie wiem którą wybrać. Chciałabym przeznaczyć do max. 700 zł . Możecie coć podpowiedzieć

Edit:
warzywa typu szparagi , burak i te które normalnie gotujemy do wyciskania tez trzeba ugotować?
a czemu chcesz gotować warzywa? Warzywa na sok wyciska się surowe 🙂
dea   primum non nocere
14 maja 2015 18:46
Też mnie interesuje wyciskarka nie-za-dwa-kafle i nawet jakiś czas temu pytałam tu o to, ale wtedy nikt nie podpowiedział. Może teraz?.. :kwiatek: Chyba że te tańsze są wszystkie do d. Ja bym chciała, żeby też pokrzywie i ogólnie zielsku dała radę. W tym roku sporo nazbierałam i niestety suszę.
dea No ja polecalam taka za 1,5 kola, ktora mam osobiscie. Innej nie znam..

Euforia No niestety moj Kuvings nie miesci sie w Twoim budzecie, ale szczerze polecam! I buraki i szparagi mozesz jesc jak najbardziej na surowo i oczywscie wyciskac bezposrednio tez. Szparagow wlasciwie mi byloby szkoda i wolalabym je obrac i schrupac na surowo, co teraz czynie b. regularnie!
dea   primum non nocere
14 maja 2015 21:30
No to jeszcze dłuuuuuugo będę zbierać...
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 maja 2015 06:49
no właśnie wszyscy zachwalają Hurmon i Kuving ale dla mnie to zdecydowanie za drogo i chciałabym znaleźć tańszy odpowiednik. Zależy mi żeby dawała radę z twardymi warzywami i zielskiem.
Wypatrzyłam takie:
http://allegro.pl/wyciskarka-do-sokow-juiceme-hurom-hu-400-wawa-i5276077221.html
http://allegro.pl/wyciskarka-sokowirowka-tefal-zc500h38-i5354936069.html
http://allegro.pl/wyciskarka-wolnoobrotowa-zelmer-jp1600-juice-maker-i5346179605.html

co o nich sądzicie?
Poratujecie jakimiś fajnymi przepisami z soją? Właśnie namoczyłam na noc i nie mogę się zdecydować, a wolałabym coś prostego i sprawdzonego. Fajnie by było gdyby mało czasochłonne było danie bo Staś odkrył pion i stał się nieodkładalny. 😵
Bylam dzisiaj na "targach dobrej zywnosci", o rany! Raj na ziemi! Najadlam sie pysznych chlebow, serow, olejow, masla, oliwek czy suszonych pomidorow, napilam sie sokow z wyciskarek. Pierwszy raz probowalam spozywczy olej arganowy i musze powiedziec, ze jest absolutnie zarabisty! Ten akurat byl wyrabiany w Maroku, rewelacyjny. Zakochalam sie tez w smakowych (i w czystym zreszta tez) ghee, wyrabianych w Bieszczadach, z mleka od szczesliwych, ekologicznych i rodzimych krowek!
Jakosc produktow byla powalajaca, czuc bylo, ze to jedzenie, zdrowe, dobre, odzywcze. Jedyne nad czym ubolewam to ceny... niektorych produktow po prostu z kosmosu 🙁 Szkoda... choc i zrozumiale.

http://palcelizac.co/ ghee  😜
Dostałam w prezencie urodzinowym książkę jadłonomi.
Powiem tak- super jest. Super wydana i warto mieć.
Już zrobiłam zupę z gruszki i z pietruszki oraz burgery buraczane. Pyszności... nie wiem czemu w necie nigdy mnie te przepisy jak czytałam to nie urzekły.
ovca   Per aspera donikąd
25 maja 2015 16:10
A mi wpadła w łapy książka vegan cheese...jeju, wiecie że można zrobić zupełnie weganski roślinny emmentaler? i mozarelle? i ser długodojrzewający? i to naprawdę smakuje jak "prawdziwe". Po co komu mleko?  😜
to ze mozna zrobic to wiem i sie zbieram do zrobienia, ale poki co wszelkie sery weganskie wywolywaly u mnie wymioty wiec kiepsko mi idzie...  😁 Robilas/probowalas (wlasnej roboty) te ktore wymienilas?
Nastał właśnie magiczny okres w roku, kiedy mogłabym codziennie jeść młode ziemniaki z koperkiem oraz młody kalafior i fasolkę szparagową z bułką tartą  😜  Ewentualnie do tego szpinak albo jajko sadzone.
Jeszcze czekam na czereśnie i jak dla mnie może tak zostać przez cały rok 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 maja 2015 18:54
oh, ja kocham jeść sezonowo. tylko ostatnio... nie mam ochoty na jedzenie  😂
ale chyba pójdę jutro po młode ziemniaki 😉
ovca   Per aspera donikąd
25 maja 2015 18:55
to ze mozna zrobic to wiem i sie zbieram do zrobienia, ale poki co wszelkie sery weganskie wywolywaly u mnie wymioty wiec kiepsko mi idzie...  😁 Robilas/probowalas (wlasnej roboty) te ktore wymienilas?


mi takie gotowe paczkowane wegańskie sery (poloja, violife) też zupełnie nie smakowały. Jak z plastiku, fuuu. Tylko że pakowane gotowe sery wegańskie zazwyczaj są robione z mleka sojowe, tłuszczów, utwardzaczy etc, a te o których pisze- z nerkowców, kaszy, płatków drożdżowych, kiszonej kapusty (!!!!) etc
Jadłam całą wymienioną przeze mnie trójkę, z czego w robieniu dwóch czynnie uczestniczyłam 🙂
Ja jadłam ostatnio pyszny ser z orzechów - jeden z włoskich, drugi z nerkowców. Smak pierwszego jak taki pleśniowy ser z orzechami, a ten z nerkowców coś właśnie jak emmentaler. Rewelacja! Robione domowo przez koleżankę.

madmaddie - ja dzisiaj zjadłam sama co najmniej kilogram młodych zmieniaków  😁 są takie dobre, że mogłabym zjeść i drugi kg
Zazdraszczam mlodych ziemniakow. Chlip!! Tutaj mamy okropne, a zapasik nie zmiescil sie juz nam do samochodu przedwczoraj. Zapakowalismy za to truskawki  😎

Robilam dzisiaj musake wg swojego zweganizowanego pomyslu. Wyszlo oblednie!! Chcecie przepis?

branka Ooo, podpytaj kolezanke o przepis!
ovca   Per aspera donikąd
25 maja 2015 19:15
Wrzucam dla przykładu zdjęcie dojrzewającego sera z nerkowców (dokładnie ten jadłam  :hihi🙂  🙂

Averis   Czarny charakter
25 maja 2015 20:13
Pandurska, pewnie, że chcemy!
Meise ja uwielbiam brązowy ryż z soczewicą 🙂 a robię go tak: na oliwie podsmażam cebulkę, do tego dorzucam soczewicę z puszki i doprawiam zmielonym zielem angielski, solą oraz pieprzem a na koniec wrzucam do tego ugotowany wcześniej ryż (brązowy jakoś lepiej tu pasuje) i jeszcze chwile smażę. Bardzo mi to smakuje 🙂 tylko nie zapomnij o zielu angielskim bo ono nadaje tej potrawie taki fajny, niecodzienny smak 😉


...soczewice z woda z puszki czy wode odlac?  to dzis moj obiad :kwiatek:
Pandurska dawaj, dawaj! 🍴
no dobrze... otworzyłam puszkę, żadnej wody nie ma... napakowane soczewicą... myślę- zobaczę jak smakuje... !!!! zostało mi pół puszki!!! jest pyszna, już nie mogę doczekac się całości 😍 
No to daje! Wychodza z tego 2 porcje, wiec mozecie zwiekszac ilosc wg propocji.

3-4 duze i podgotowane ziemniaki
0,5 cukinii
0,5 baklazana
spory pomidor

sosik:
duza garsc namoczonych nerkowcow (albo 3-4h w zimnej wodzie lub 0,5h we wrzatku)
maly przecier pomidorowy
duza lycha platkow drozdzowych
ew.troche oleju
bazylia, oregano, sol

Jedzonko najlepiej przygotowac w takich jednoporcjowych naczynkach do zapiekania. Robi to niesamowity efekt wizualny i generalnie milej sie je to danie w takiej formie.

Jak wspomnialam ziemniaki podgotowujemy w calosci np. w mundurkach i kroimy w grube plastry. Mysle, ze ten krok mozna ominac, ale ze mialam ziemniaki w takiej formie, to skrocilo to czas zapiekania. Reszte warzyw takze kroimy w plastry. W miedzyczasie przygotowujemy sosik z podanych skladnikow wrzucajac wszystko do blendera. Wazne jest, zeby dodac tyle wody, aby wyszedl z  tego gesty (ale nei za gesty!) sos.
Warzywa ukladamy warstwami: ziemniaki (troche sosu), baklazan,cukinia, pomidor i reszta sosu. Zapiekamy w temp. 200st. ok 30-40 min.

Mniam!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się