matura

mils kiedy masz? Będzie git, nie taki diabeł straszny  😉
mils kiedy i o której masz? Masz internet w telefonie? Ludzie od razu jak wyjdą z sal piszą w internecie tematy i jeśli będziesz dosyć późno to możesz się wstępnie do każdego jakoś przygotować 🙂
Są grupy na Facebooku z danego dnia, lub "matura ustny polski 2015" czy jakoś tak 😉 tam wszystkie tematy ludzie wypisują 😉
Fokusowa gratulacje! 😀

mils na pocieszenia polecam pooglądać filmiki na yt z prezentacji egzaminu maturalnego z angielskiego. Są takie udostępnione z Pearson Poland. Podniosło mnie to na duchu, naprawdę  🤣

A na tej facebookowej grupie "matura ustna polski 2015" siedzę już od 10 i śledzę wszystko dokładnie. Przy każdym temacie mam ogromną pustkę w głowie, jestem jakimś ułomem. Mam trochę notatek, ale znając moje szczęście, to na nic mi się nie przydadzą... Ustny już w środę o 9.30  💃
luska017 dzięki 😀
serio dziewczyny ja też się strasznie bałam, ale to wcale nie jest takie tragiczne 😉
Stres jest, ale naprawdę trzeba kompletnie nic nie powiedzieć, żeby nie zaliczyć, więc ostatnie chwile nauki, a potem wakacje 😀
mils   ig: milen.ju
11 maja 2015 14:29
Polski zdaję 21, także w weekend coś sobie przejrzę, poprzeglądam tematy, które będą w tym tygodniu i na początku przyszłego i jakoś to będzie. Mnie te językowe przerażają najbardziej, jak coś będzie dotyczyło motywów czy coś takiego, to dam radę. Dlatego na te językowe najbardziej zwrócę uwagę i jakoś styknie. 🙂 Nigdzie na studia nie jest mi to potrzebne, więc jak mi nie pójdzie i będzie 30%, to jakoś bardzo smutno mi nie będzie.
Znów się chwalę. Zdałam ustny hiszpański! <3 po 7 miesiącach nauki się udalo, pkt mało, ale i czasu było mało. Ciesze się jak głupia 😅 😅 a swoją drogą gdyby ktoś chciał namiary na cudownego korepetytora z Warszawy to moge polecić :p
woo, ustny po 7 miesiącach nauki, gratuluję! 😀
ja mam jutro polski. trochę się go obawiam, ale pytania z dzisiaj nie wydają się tak bardzo przerażające. może jakoś to będzie 🙂
co warto powtórzyć na ostatnią chwilę? (zaznaczam, że jestem wyjątkowo niehumanistycznym umysłem)
el_infierno wow! Gratulacje!  😀 Ja po prawie dwóch latach w liceum z rzekomo najlepszym hiszpańskim w polsce ( 😂 ) i to w klasie z rozszerzonym hiszpańskim ( 😂 ) nie wyobrażam sobie podejść do matury z hiszpańskiego. Szacun!
Arawis pamiętaj, żeby znać przykłady do różnych motywów. Komisja może Ci zadać pytania tylko do tego, do czego się odwołałaś, więc nie pakuj się w teksty, których nie znasz 😉
ja już też po ustnym. Zdałam, z wyniku jestem bardzo zadowolona. 🙂 a bałam się strasznie. Trafiła mi się babka z poprzedniej szkoły, której się strasznie bałam. Bylo mi słabo,prawie zemdlalam. Byłam bez śniadania bo miałam mieć ustny o 8 rano a na sale wpuszczona zostałam o 11 40 :P
Dziękuje dziewczyny 🙂 ja się bałam bo miałam w Jose Marti, więc opinia o nauczycielach itd. a Ty Pan hiszpan bardzo na luzie, kobitka, która się nie odzywała. Ja plotłam trzy po trzy, no ale się udało. Najbardziej cieszyła mnie satysfakcja jak powiedziałam matce, która mnie zawsze "motywowala" "po co ci to, tylko pieniądze na korki wydajesz i tak nie zdasz i nic w życiu nie osiągniesz"
infantil patrze po lokalizacji, że Wawa czyli Jose czy Cervantes? 😀
Czekoladowiec gratuluję 🙂
Cervantes (  😂 )
Gniadata   my own true love
12 maja 2015 14:49
moge prosic o kopa w tyłek? od kilku dni zapierdzielam na wysokich obrotach do chemii i dzisiaj mam chyba jakies zmęczenie materialu, w ogole nie moge sie skupic na idiotycznych redoksach 🙄 no masakra, wszystko wydajw sie ciekawsze od tego i jak widze ile tych zadan przede mna (a elektrochemie jeszcze tez musze dzisiaj ogarnac) to mi sie cofa 🙄
Gniadata ja tez dzisiaj robię sobie wolne.
Gniadata   my own true love
12 maja 2015 16:19
no ja nie moge sobie zrobic wolnego, bo przez to ze zle sie czulam w niedziele i sie nie pouczyłam jestem strasznie w tyle.
Dziewczyny, przystopujcie z tą nauką bo tak na ostatnią chwilę to niczego nie zapamiętacie,a przez stres zapomnicie to co wiecie. Serio luzik, uczyłyście się już tego 3/4 lata 🙂
Ja mam jutro geografie, a w czwartek angielski ustny 🙂 trzymajcie kciuki, proszę!
Gniadata   my own true love
12 maja 2015 16:50
el_infierno uczylam sie trzy lata, potem przez prawie rok zdazylam zapomniec, teraz nie kuje teorii a rozwiazuje zadania - to co innego 😉 ogolnie z rozwiazywaniem obliczeniowek mam super problem, dlatego siedze nad tym i znajac zycie do samej matury bede siedziec
a ze mi sie nie chce to inna sprawa

Olson kciuki są, powodzenia 🙂
Olson też mam angielski ustny w czwartek i to o 8.00 😉
Powodzenia 😉
el_infierno ja sie uczę chemii dopiero rok 🙂
mils   ig: milen.ju
12 maja 2015 18:29
Mialam dzisiaj angielski. Ze wszystkimi zadaniami wyrobiłam się przed czasem. Tam, gdzie miałam 5 minut na te 3 obrazki, to powiedziałam wszystko może w 2? Gubiłam się, myliłam słowa, czasy etc., dostałam 28/30. Sama dałabym sobie może ze 20. Także głowa do góry i poważnie, na spokojnie i będzie super!
mils a dobrze kojarzę, że Ty słabo z angielskim się czujesz? Kurczę jutro mam polski (nie czytałam żadnej lektury w całym LO..) a w piątek angielski i czuje się z niego słaba.
Boje sie jak nie wiem, aż mi się to śni po nocach i chce mi się płakać  🤔wirek:
mils   ig: milen.ju
12 maja 2015 20:31
Pialotta tak, słaba się czuję bardzo ze względu na ubogie słownictwo. Naprawdę było w porządku, angielskim się nie martw! 🙂
Jutro mam angielski a w czwartek polski i.. koniec.  😅 Tak więc również proszę o kciuki.  👀
Mam nadzieję, że będzie dobrze.  😁
jett   success is the best revenge
12 maja 2015 20:41
Też mam jutro polski  🤔 Jejj tak bardzo chciałabym mieć już te wszystkie matury za sobą!  😵
A ja tak się stresowałam dzisiejszym ustnym polskim, przed komisją siedząc na krześle myślałam, że się popłaczę,ale na szczęście moja wiedza na temat moich lektur obroniła się i czuję się kwitnąco! 💘 Coraz bardziej uświadamiam sobie, że matura nie jest taka straszna jak się wydaje 🙂. Jeszcze został mi tylko ustny angielski za tydzień.
Do boju dziewczyny, dacie radę! 😉
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: Ja za Was również trzymam i mam nadzieję, że będzie dobrze!
Przede mną już tylko też ostatni angielski za tydzień w środę.
Dzisiaj miałam ustny polski i taaaaak się stresowałam, bo wiem, że mam problem z przywoływaniem tekstów i wyszukiwaniem w nich czegoś, a też opowiadania o tej danej rzeczy. Nie chciałam obrazu, trafiłam obraz. Przytoczyłam tylko jeden utwór literacki, a miałam kilka. No ale przeżyłam, zdałam, czuję taaaaką ulgę...  🙂
Olson i jak tam ustny angielski?
Ja już mam od dzisiaj wakacje  😀
Fokusowa zazdroszczę. Ja wczoraj miałam ustny angielski. Jutro chemia, 21 mam ustny polski i dopiero wakacje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się