matura

Fokusowa Piątka! Ja też już mam wolne.  😅
Polski nie był taki zły.  😁
Fokusowa, dzięki  :kwiatek: 28/30, czyli 93% - może być 🙂 przede mną jeszcze polski, historia i wakacje!
Gniadata   my own true love
14 maja 2015 21:00
potrzyma ktoś chociaż jednego kciuka jutro o 9? :kwiatek: marnie to widze, modle sie, zeby nie bylo za duzo organy...
Witaj w klubie, tez mnke to jutro czeka :emota200609316:
Gniadata   my own true love
14 maja 2015 21:16
haha damy rade jakos :emota200609316:
Nigna   Warto mieć marzenia...
14 maja 2015 21:47
Ja tam jutro idę żeby iść... jestem na 100% pewna że będzie taka matura jak z biologii czyli mam popisane 🙂 
Stara matura a już w sumie w formie nowej. Przeglądałam dzisiaj maturę z chemii 2012 poziom totalnie się różni. 3 lata temu było za 1 pkt WYBIERZ odpowiedz tak że nie znając praktycznie chemii a mając szczęście z 30/40% dało się wystrzelać. Teraz jestem praktycznie na 90% pewna że będzie wszędzie WYBIERZ i UZASADNIJ za 1 pkt 🙂 Czyli wybrać możesz dobrze, nie logicznie uzasadnisz to 0 pkt 🙂
Dokładnie, powodzenia jutro i tez proszę o kciuki.
Nigna   Warto mieć marzenia...
15 maja 2015 10:53
45 zadań ? To chyba żart z czego praktycznie wszystkie otwarte... Części wgl nie zdążyłam ruszyć.Sam poziom matury może nie był trudny o dziwo coś nawet wiedziałam ale ilość zadań na 150 minut ... ? Wszyscy się zaczęli u mnie śmiać jak babka powiedziała że za 10 minut koniec...
Gniadata   my own true love
15 maja 2015 12:01
A ja wyszlam po 2 godzinach. Napisalam wszystko, sprawdzilam 4 razy. 🙂 Bardzo mi podpasowala ta chemia, mam nadzieje ze bedzie to mialo przelozenie na czerwcowy wynik i nie okaze sie, ze dobrze mi sie pisalo ale polowe przeinaczylam.

Nigna troche nie rozumiem. Wolalabys zeby dalej byla matura na ktora mozna pojsc, na farcie skreslic kilka ABC i, o, miec wynik wlasciwie tylko za to, ze sie poszlo na ta mature? Bo ja zdecydowanie wole mature trudniejsza, taka zeby jednak sie wysilic, zeby to dobrze napisac. Wtedy to ma jakas wartosc, i wtedy wiem, ze umiem a nie przyfarcilam. 😉
Nigna   Warto mieć marzenia...
16 maja 2015 19:03
Gniadata : Weź po uwagę fakt,że matura w której była wykreślanka ABC liczy się na studia tak samo jak ta która jest teraz 🙂 A to już nie jest fair.
Gniadata   my own true love
16 maja 2015 19:53
No może nie jest fair. Ale nie wydaje mi się, żeby horda maturzystów'12 i starszych czekała tylko na to, żeby CKE podwyższyło poziom matur, i żeby mogli nam wszystkim zajumać miejsca na studiach 🤣 Swoją szosą, idąc tym tokiem myślenia to my, poprawiające maturę jesteśmy fuj bo tez zabieramy młodszym rocznikom miejsca (a przy tendencji co rok matura gorsza - miałyśmy łatwiej).
Poza tym, osoby, które napisały chemię z minimalną wiedzą ale przyfarciły i tak na danych studiach tą chemię zawierających się nie utrzymają.

Ja nie narzekam (wręcz na odwrót :lol🙂. Matura nie była przyjemnie prosta jak klasówka w gimnazjum, ale nie tego od matury oczekiwałam (szczególnie od poziomu rozszerzonego). Jak dla mnie nie była trudna - po prostu nie zawierała się w schematach takich samych jak co roku. To akurat dla mnie jest okej, bo zamiast wykuć się na pałę zadanek - trzeba było pomyśleć. I to jest coś, czego powinni wymagać w LO, a nie wkuwanie toku myślenia nauczyciela, bo to ten jedyny słuszny (dobra, przynajmniej u mnie tak było).
Nigna - większość zadan było bardzo szybkich, odpowiedz na jedno zdanie. Mozna było spokojnie każde zrobic i posprawdzać. Ja musiałam wyjsć po nieco ponad godzinie, ale myśle ze reszta tez nie siedziała długo. Zdziwił mnie ten brak obliczeń...
Nigna   Warto mieć marzenia...
18 maja 2015 08:40
jak widać to nie jest tylko moja opinia 😉 Poziom zarówno na biologii jak i na chemii po 1 odbiegał od " nowej"matury która moim zdaniem była łatwiejsza po drugie totalnie odbiegał od matur z poprzednich lat. A w końcu mieliśmy pisać starą maturę nie nową🙂

dl facebookowiczów: https://www.facebook.com/groups/1102253573121781/
Gniadata   my own true love
18 maja 2015 09:56
To, że matura nowa była przegięciem, to się zgadzam - nie zgadzam się z demonizowaniem naszej matury, była INNA, nie trudniejsza od poprzedniej.

Nie widze co to za grupa ale jeśli "protest do CKE bio chemów" czy jakoś tak to też na niej jestem, bo uważam, że z prostotą nowej chemii CKE poszalało mocno, a procesom rekrutacyjnym podlegamy przecież tym samym co 96.
mils   ig: milen.ju
20 maja 2015 22:13
Głupie pytanie, ale jutro będę jechać tylko na opracowaniach podanych rano na dany dzień, więc... Pytania z polskiego są na całą Polskę takie same, nie? Jak tylko je udostepnią, będę sobie opracowywać. Było się uczyć 3 lata, a nie. 🤬
ehhh ponoć tak, ale wyskoczyli z kilkoma dziwnymi z tego co wiem z poza puli danego dnia. Też mnie to czeka jutro  😵
mils   ig: milen.ju
20 maja 2015 22:18
Jezu, jak to?
chodź na priv
Drogie Lublinianki 🙂 Potrzebuję namiarów na jakiegoś dobrego korepetytora z biologii/chemii , który dobrze przygotuje do matury rozszerzonej. Ktoś coś? Proszę o priv, ważna sprawa.
I jak tam?! Ja jestem ogromnie zaskoczona moimi wynikami - myślałam, że biologia poszła mi słabo, a napisałam świetnie reszta przedmiotów też dużo powyżej tego czego się spodziewałam  🏇
Mi matura poszła bardzo dobrze. Cieszę się z wyników z biologii( 85%) i chemii (93%). Reszta egzaminów też napisana powyżej 70 %. 😅
Gniadata   my own true love
30 czerwca 2015 16:48
A ja poprawiam (znowu...) za rok 😵 wyszlo mi poniżej najbardziej pesymistycznej wersji, dzięki CKE za fajna chemie (tak, wiem, nawet tu pisalam ze "nie byla trudna i niezle mi poszlo", taaaaaa) 💃
mils   ig: milen.ju
30 czerwca 2015 17:13
U mnie w miarę, ale bio to zawaliłam totalnie. 😵
ja za rok poprawiam chemie i biol.
masakra  😕
Patrząc na wasze wyniki z tego roku to nie mam co liczyć ze dostanesie tam gdzie chce... A poprawiłam i z tymi wynikami bym sie dostała rok temu ;( w każdym razie gratki dla wszytkich
Dostanę się tam gdzie chcę aaaa  💃 wyniki powyżej oczekiwań, 100% z polskiego rozszerzonego na przykład  🤣
Co jest trudniejsze dla was na maturze rozszerzonej? Biologia czy chemia?
Dla przeciętnego ucznia, muszącego przygotować się samemu, ew z korepetytorem co byłoby lepszym rozwiązaniem?
Zapomniałam o tym wątku 😀 jak tam nastawienia tegoroczni maturzyści? 😁  jeszcze bodajże 204 dni 🤣

galle, ja co prawda minęłam się z biolchemem i w efekcie po 1 klasie zakończyłam przygodę z tymi przedmiotami, ale zarówno koleżanka jak i kumpel z matfizu zadeklarowali chemię na maturę, koleżanka od końcówki 2 klasy raz na jakiś czas chodzi na korki, przygotowuje się sama i w miarę pozytywnie wszystko ocenia 🙂
Ja planuję być laureatem z olimpiady z WOSu. Dlatego też nie zawracam sobie głowy słowem "matura"  💃
infantil, na pewno napisanie matury na przyzwoitym poziomie tak aby dostać się wszędzie jest dużo łatwiejsze, niż zostanie lauratem z olimpiady z WOSu :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się