Stajnie w Lublinie

Szukam trenera, który mógłby dojeżdżać (około 100km z Lublina ) na treningi do 6 letniego araba, wiec mile widziane doświadczenie w pracy z tą rasą, a spełnieniem marzeń byłoby jakby miał obycie z metodami RWYM. Chodzi mi o osobę, która oprócz ogarnięcia mnie będzie mogła co jakiś czas wsiąść na konia. Znacie może kogoś takiego? 🙂
Jeśli chodzi o RWYM i kogoś z Lubina to chyba nie masz co marzyć, byłam kilka razy na kursie w Warszawie i nikogo z Lubina (poza mną i koleżanką) nie widziałam 😉 (chyba, że coś się zmieniło w tej kwestii ostatnio?  👀 ) Już chyba lepiej do kogoś z Warszawy uderzać w tej kwestii 🙂
Gdzie mogę wysłać 13-latkę trochę jeżdżącą żeby się czegoś konstruktywnego nauczyła, jakieś pomysły, instruktorzy godni polecenia? Dodam że wymogiem munst-have jest dojazd mpk.  :kwiatek:
Czy ktoś orientuje się jakie są koszty pobytu konia w Lubelskiej klinice? Chodzi mi jedynie o "nogleg"/za dobę, oczywiście bez kosztów badań.
Czeka mnie szybka wizyta (mam nadzieję że na jednym dniu się skończy bo tyle się osłuchałam o naszej klinice że strach konia zostawiać) ale może sie okazać że będziemy musieli zostać, dlatego chciałabym zorientować się jakie koszty będą "pewniakami", jakkolwiek się przygotować w razie co..
Rudka   księciunio.!
12 maja 2015 06:05
sotniax, mi za każdym razem udawało się dogadać tak, że liczono mi tylko koszty diagnostyki i leczenia bez postoju konia (warunkiem było zapewnienie koniowi siana i słomy we własnym zakresie).
13-14 czerwiec odbędą się warsztaty dotyczące pielęgnacji kopyt. Część teoretyczna na temat mechanizmu kopyta, schorzeń, wpływu żywienia i warunków życia konia na jakość kopyt. Część praktyczna z strugania kopyt.
Zachęcam do zapoznania się z ofertą w ogłoszeniach.
Czy ktoś orientuje się jakie są koszty pobytu konia w Lubelskiej klinice? Chodzi mi jedynie o "nogleg"/za dobę, oczywiście bez kosztów badań.
Czeka mnie szybka wizyta (mam nadzieję że na jednym dniu się skończy bo tyle się osłuchałam o naszej klinice że strach konia zostawiać) ale może sie okazać że będziemy musieli zostać, dlatego chciałabym zorientować się jakie koszty będą "pewniakami", jakkolwiek się przygotować w razie co..


Mój koń był pacjentem klinik przez kilka miesięcy ponad 3 lata temu i płaciłam wtedy 700 zł miesięcznie za stajnię, słoma, siano i otręby w cenie, czyli wychodzi trochę ponad 23zł doba. Ale nie wiem czy ciągle tak jest czy coś się zmieniło 😉
Dzieki za info. Czyli jakoś przezyje te 20pare zł, już się bałam że się mają za jakiś 4* hotel 😵
Moje dwa konie stały na klinikach ponad 2 tyg w tym roku i nwm niby dlaczego strach konia zostawić?  🤔 Normalna obsługa, siano, słomę i paszę im woziłam, ale konie nie schudły ani nic z tych rzeczy... No może ten zapach jest dużym mankamentem, derkę po 2 tyg tam chyba będę musiała wyrzucić 😁
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
12 maja 2015 20:44
A koń będzie stał w nowych boksach czy starych bo może ceny będą różne?
Witam, czy mógłby mi ktoś polecić sprawdzonego weterynarza z Lublina od kastracji?
Z góry dziękuję.
dolcezza, nie wiem, kogo polecić, ale odradzam Kusego.
m2nika, właśnie został mi ten pan polecony, a mogę wiedzieć, dlaczego odradzasz (może być pw)?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
13 maja 2015 21:08
Dlaczego? Mi konia wycinał, młody goił się pięknie ja osobiście Kusego polecam.
A kastrował komuś ogiera dr Karcz Jarosław? Doktor jest chyba z Janowa Podlaskiego.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 maja 2015 19:41
Orientujecie się w stajniach znajdujących się w okolicach Aleksandra, Pikera, Fideliusa? Z tamtych okolic to ja tylko te 3 stajnie kojarzę.
.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 maja 2015 20:26
Muchozol a coś dokładniej?
.
Mi też Kusy wycinał i to wnętra, jest ok jak dla mnie 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
15 maja 2015 20:19
[s]Czy ktoś jest mi w stanie coś więcej napisać o stajni Amzera w Nasutowie?[/s]

edit: już się dowiedziałam
Cześć,

wybieram się niedługo do Lubelskiego, czy są jakieś stajnie które warto zwiedzić/zobaczyć (np. coś w stylu Stada Książ), ewentualnie jakieś ciekawe wydarzenia niedługo?

Janów Podlaski, może Białka 😉  a tu kalendarz imprez: http://lzj-konie.pl/16_kalendarz-imprez.html
Dzięki 🙂
Może kogoś zainteresuje: 6-7 czerwca (sobota-niedziela) 2015 r. w Białce jest XXV Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej: http://www.bialka.arabians.pl/pl/pokazy/pm/2015/warunki.php

To jeszcze dopytam: czy macie jakieś sprawdzone stajnie które organizują wyjazdy w teren ? Preferencyjne na Roztoczu.
rudziczek   Małe i duże.
18 maja 2015 11:34
Jeśli idzie o kastrację, to bezwzględnie polecam dr Łoja z Zamościa. Warto wezwać nawet do Lublina. Konie zdolne do ruchu kłusem już dzień po zabiegu (zalecenie dr). Torby goiły się ładnie, w razie jakichkolwiek wątpliwości można dzwonić do doktora i pytać- to bardzo cierpliwy i uprzejmy człowiek. Karcz kastruje na stojąco co do mnie osobiście nie przemawia (przynajmniej tak kastrował kilka tygodni temu w znajomej stajni). Kusy jest naprawdę ok i gdybym szukała weta KONIECZNIE z Lublina, to brałabym Kusego.
To jeszcze dopytam: czy macie jakieś sprawdzone stajnie które organizują wyjazdy w teren ? Preferencyjne na Roztoczu.


Stajnia Tarka nie organizuje juz jazd...
Zdecydowałam się na dr Kusego, słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest w Lublinie (bądź okolicy) kowal, który rozczyszcza korekcyjnie?
Polecam Piotra Ciołka, jest z okolic Rzeszowa ale często bywa w Lublinie i okolicach.
rudziczek   Małe i duże.
21 maja 2015 09:23
Z kowali polecam Zdunka albo Damiana Prudnickiego. Szczególnie ten ostatni jest naprawdę konkretny i zaangażowany. Ciołek oczywiście też jet super, tylko dość drogi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się