Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 maja 2015 06:54
deksterowa, ciocia, pisałam Ci o pierwszym i o drugim 😉 Widać zginęło w gąszczu informacji 🙂

Dietą bym się tak nie spinała. Linka też nie je dużo. W internetach twierdzą, że powinna już jeść pół zawartości lodówki 😉

Dziewczyny karmiące - czy Wasze dzieci też tak cudują z pozycją przy karmieniu? Ja karmię leząc na boku i Linka potrafi w ramach chyba wygłupów dosysać się do góry nogami lub, jeszcze lepiej, stojąc na czworakach. Wygląda to komicznie, robi mi przy okazji pierdzioszki. Obie pokładamy się ze śmiechu.

Mamy maluszków - wrzuciłam na bazarek leżaczek Tiny Love.
ash   Sukces jest koloru blond....
16 maja 2015 06:57
maleństwo, szkoda ze dopiero teraz. W czwartek zamówiłam juz leżaczek dla mojej mamy, zeby Tymek u niej miał w czym buszować.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 maja 2015 07:13
No cóż - jak to mówią, może innym razem 😉
Dopiero teraz, bo wreszcie go popraliśmy.
maleństwo taaak, w tym wieku absolutną normą jest stanie na głowie i równoczesne jedzenie 😉
Maleństwo jak można się domyślić moja też tak cuduje 😉 chociaż w tej chwili nie zawsze mi do śmiechu, jak jeszcze próbuje podskakiwać przy tym. Energia ją rozsadza musi chociażby nogą machać przy jedzeniu. Jak próbuje jakieś bolesne dla mnie zachowanie ograniczyć i mówię nie to się gad chichra.

tyle  pięknych zdjęć wstawiacie - zwłaszcza maluchy rozczulające 😍
no i fota Gabrysia z kotem piękna! U nas po jednej wizycie u przyjaciółki u której od niedawna jest sierściuch Hela nauczyła się mówić kot chociaż w jej wykonaniu to brzmi jak "kok" 😁

no i piasek to jest obłęd





maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 maja 2015 15:19
pani myk, wiedziałam, że napiszesz 😉 Moja też podskakuje - gęba na cycku, dupka w górze i dyga.
Konsumpcja grabek zacna.

kurczak_wtw, stanie na głowie, dobre 🙂 Coś w tym jest!
maleństwo, Gabryś dokładnie to samo zaczął robić w wieku 9 miesięcy! 😁 Z resztą często się zdarza, że piszesz o czymś co robi Kalinka, a Gabik w tym momencie to samo (sprawdzam w moim archiwum zdjęć i filmów).
Cudowanie przy cycu i "pierdzioszki". Pamiętam dokładnie, bo wtedy był pierwszy raz w życiu chory, miał wysoką gorączkę, a mimo tego humor mu dopisywał i żartował sobie na takie i inne sposoby. 😉

<edit> Przepraszam, jeszcze zapomniałam wspomnieć, że śliczne dziewczynki, Hela i Emilka na poprzedniej stronie. 😀
jaaaaka śliczna Helcia 💘.

maleństwo no bo Stach DOSŁOWNIE usiłował stanąć na głowie w trakcie cycania. i też mu nóżka ciągle chodziła  🤣.

w temacie sandałów to chyba zdecydowaliśmy się na crocsy. miękkie, lekkie, przyjazna cena. w przyszłym miesiącu kupujemy. takie mam wspaniałe sandałki ecco po Piotrku, niestety o dobry rozmiar za duże 🤔.
Maleństwo he he jak napisałaś to się aż uśmiechnęłam, że dziewczyny mają tyle wspólnego, wiercipięty 😍
Ufff ale dobrze wiedzieć, że inne dzieciaki oprócz naszych też tak praktykują. Może doznania smakowe lepsze czy co 😁
kurczak_wtw fajnie, że zdecydowałaś i masz z głowy. Nam się też dziś z sandałami poszczęściło. Cieszę się ogromnie bo dobijało mnie to chodzenie i szukanie.

pani myk i co w końcu wybraliście?
kurczak_wtw trafiliśy w deichmanie na przecenione elefanteny, bez zabudowanych paluszków niestety, ale bardzo mięciutkie i rozmiar był, no i cena fajna więc z głowy 😉
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
17 maja 2015 11:05
dziewczyny wstawiłam na bazarek ciuszki 56-62 . 70sztuk. Zapraszam.

Milik ma dziś jakiś antyspaniowy dzień. Idę kończyć zupę ziemniaczano-szpinakowo-koperkowo-pietruszkowo- botwinową. Bomba żelazowa dla Mileny.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 maja 2015 14:21
Dziewczyny, mam do was pytanie. O ile urosły wasze brzuszki na koniec trzeciego miesiąca ciąży? Mój ślub wypada dokładnie na koniec pierwszego trymestru, muszę zacząć szukać sukienki i nie mam pojęcia, o ile mogę urosnąć.  :kwiatek:
Ja jestem w 5 mc i dopiero teraz mam powoli pojawiający się brzuch. 
ja w I trym  byłam cała nalana, wielkie piersi, na przełomie 3/4 m-c musiałam kupić ciążowe gacie i swetry na wieloryba.
Mam tendencję do zatrzymywania wody i myślę, że to było kluczowe
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 maja 2015 14:34
Lotnaa, aaaaaa! I nic się nie chwalisz!!!!!
Ja również w 3 miesiącu byłam nadal plaskata, pod koniec 4-go dopiero zaczeło być cokolwiek widać - ale to tylko jak ktoś wiedział, jak płaski brzuch miałam przed ciążą.

ale znam i dziewczyny, które w 3 miesiacu już były z piłeczką. Nie ma reguły...
Ja w 4 miesiącu ważyłam tyle samo albo i mniej bo ciągle wymiotowałam 😉 gdzieś pod koniec 4 miesiąca było widać brzuszek, ale to tak jak bym się najadła 😉 wyskoczył mi  gdzieś w okolicach 6
Pani myk śliczna Hela
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 maja 2015 15:25
Pytanie logopedyczne- do jakiego wieku dzieci maja czas, zeby zaczac wymawiac "cz" i "rz/z" zamiast ce, sze i zet?
4-5 lat 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 maja 2015 15:39
A jesli mowa o dzieciach 6 i 7 lat? W szkole mowia po angielsku, w domu po polsku i polski kuleje z wymowa(z gramatyka tez, ale to normalne). Dzieci mowia "pseprasam", "dlacego", "zobac" itd. Mlodsza robi to sporadycznie i jednak stara sie wymawiac gloski twardo, ale starsza sepleni potwornie. Nie wiem czy delikatnie zwrocic uwage... czy zostawic. Nie chce sie wtracac.
Moim zdaniem warto zwrócić uwagę, ale jak kiedyś pisałam logopedia to nie moją broszka. Znam podstawy ale nie wiem jak jest w przypadku dzieci dwujęzycznych 🙂
Dziewczyny, boje sie zapeszac i dalej prosze o voltowe kciuki... ale JEST LEPIEJ! 💃 Mała przybrała na wadze, gada a nawet krzyczy 😍
Trzymajcie proszę dalej, wierzę że tyle pozytywnych myśli i kciuków od wielu osób dostarcza pozytywną energie.

Nadal nie wiadomo co kruszynie jest, mam nadzieję że jakies paskudne wirusisko... Jak to powiedziała moja przyjaciółka lekarka - jak ktos chce wyzdrowiec, to medycyna jest bezsilna 😉
Sienka dobrze że coś ruszyło, oby tylko lepiej było!
Blue dziękujemy, pokaż Wiki nie bądz taka 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 maja 2015 16:04
Właśnie, poprosimy Wikę!

sienka, uff! Boże. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego, taki strach...

A my dziś po kursie pierwszej pomocy u dzieci. Super sprawa. Poćwiczyliśmy na fantomie niemowlaka i starszego dziecka, omówiliśmy kwestie reanimacji, zadławienia, oparzeń i drgawek. Bardzo przydatne. A Kalina wreszcie miała kontakt z rówieśnicą - była mega fascynacja, łapały się za rączki, chichrały. Tamta 10 dni starsza, a połowę drobniejsza i waży 7,5 kilo... Kaliszek przy niej jak Pudzian!
Dziewczyny, mam do was pytanie. O ile urosły wasze brzuszki na koniec trzeciego miesiąca ciąży? Mój ślub wypada dokładnie na koniec pierwszego trymestru, muszę zacząć szukać sukienki i nie mam pojęcia, o ile mogę urosnąć.  :kwiatek:


Tak samo wypadał mi termin ślubu. Jedyne co to piersi mi trochę "przybrały" i biodra się rozszerzyły, ale nieznacznie. Szkoda, że po ciąży tak nie została 🙁
Maleństwo bardzo fajny taki kurs. Ja ostatnio dużo oglądałam filmików na ten temat, bo jeszcze do niedawna spanikowałabym i nie wiedziała co robić. No to wrzucam Wiktorię 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 maja 2015 17:36
I się doczekałaś włosów 😉
Ona ma kolczyki???
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 maja 2015 17:51
Rosja to stan umysłu... 😲
maleństwo, ma. Doczekałam się 😉 i to blond jak na razie lekko zakręcone 😉 ponoć jak byłam mała to tez takie miałam 😉 do drugiego ścięcia
Ale fajny morusek na ostatnim, no i piach widzę też rządzi 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się