Kącik Ujeżdżenia

Dżulietta dobrze wiedzieć, bo mam zwyczaj gadania do konia ; )
keirashara, zaprawdę, bardzo miłe podziękowanie za radę (w sprawie startu poza konkursem). No po prostu będę się rwała, żeby ci kiedykolwiek pomóc.

I faktycznie, albo "jesteś półgłówkiem" - jak ustaliłaś, albo ściemniasz nt. kwalifikacji zawodnika. Bo nie wyobrażam sobie zawodnika, który nie zaczyna od sprawdzenia propozycji, ani takiego, który na forum(!) pyta "który program w razie czego mogłabym jechać".
Nie wyobrażam też sobie trenera, który "nie ma pojęcia". Trener może nie orientować się co do konkretnych zawodów, ale orientuje się jak zdobyć potrzebne informacje/zezwolenia, jaka jest kolejność działań. Wyszło mi, że albo z trenerem coś nie tak, albo... w ogóle nie pytałaś (a napisałaś coś nieładnego).

Nie wiem, czy zauważyłaś, że pytałaś nas kompletnie wirtualnie pt. "jakieś zawody blisko". I naprawdę nie ma znaczenia jaki bałagan jest/bywa w danym ośrodku. W propozycjach są kontakty do osób odpowiedzialnych za zgłoszenia, jest nazwisko sędziego. A dopóki nie ma propozycji to sobie można pytać, tylko O CO? No i nie wiadomo: kogo?

Koń ma ważne szczepienia (3 bazowe i co pół roku), ja mam brązową odznake - jeśli to cokolwiek zmienia.

Z tego nijak nie wynika, abyś była zawodnikiem. Gdyby tak było napisałabyś: i koń i ja mamy licencję na ten rok.

Co z tego, że masz 20 lat? Można mieć i 70 i być debiutantem. Debiutant może pytać o wszystko, i jak debiutantowi odpowiedziałam ci w pierwszym poście: przy starcie poza konkursem uzyskujemy zgodę SG, a potem organizatora. Po czym dowiaduję się, że jesteś ho! ho! jakim wyjadaczem! Nie masz 10 lat! Po prostu... nie spojrzałaś w propozycje 🤔.
halo - nie widziałam propozycji. A odpisałaś jakbym myślała, że heja, pojadę sobie za free zawody! I nie wiem co koń i ja wykonujemy i nie ogarne, że w programie mogą być rzeczy, których nie robimy. Tak ja to odczytałam.
Fakt, nie napisałam, ze jestem zawodnikiem - mój błąd, mało precyzji.
Fakt, nie widziałam propozycji. Szukałam i na stronie pzjotu i Drzonkowa i nie widziałam, że są regionalki.
I trener stwierdził,  że po prostu nie ogarnia, jak tu formalnie to wygląda - zę spytać się sędziego trzeba to wiadomo, ale nie był pewny, czy taki precedens miał kiedyś miejsce.
Może zbyt nerwowa reakcja, ale poczułam się zjechana za pytanie, czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem  🙄 Przepraszam, mam często niewyparzony język.
znowu pytanie z cyklu zielonych,


Ten element:
Kontrgalop (w lewo i w prawo), odejście od
długiej ściany np. KXH lub MXF


oznacza że kontrgalop musi być wykonany poprzez odejście od długiej ściany tak? Nie mogę go zrobić w żaden inny sposób? Np. Poprzez półwoltę?

A np. jakbym odjechała od długiej ściany w tym K, ale dojechała do ściany w M, i dalej pojechała półvoltą w kontrgalopie to byłby błąd czy nie?
Boże jak ja nie lubię tych przepisów, nigdy nic nie ogarniam ;/
xxagaxx, ale że jak, przecież półwoltą o której piszesz zmienisz kierunek i całkowicie rysunek programu 🤔
Programy jedzie się zgodnie  z... programem, nie ma dowolności (poza programem dowolnym z muzyką 😉  )
Podobnie w skokach w konkursach klasycznych jedziesz przeszkody: 1, 2 ,3 ,4a , 4b a nie 1, 7 ,3 ,14, 79 😉
_Gaga, gdyby to byl program określony to bym tak idiotycznego pytania nie zadala. Chodzi właśnie Gaga tak jak piszesz o program DOWOLNY.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 maja 2015 07:44
xxagaxx z tego co pamiętam to "odejście od ściany" to musi być po prostu wężyk w kontrgalopie, ciężko byłoby Ci zrobić półwoltę od K z przejazdem przez X, żeby ona jakoś sensownie wyszła i wypadła w H
Ja jechałam w zeszłym roku P-5 na finałach KSJ i również miałam problem jak zinterpretować zapis o kontrgalopie. Poprzez organizatora zawodów poprosiłam o nr tel. do sędziny i się jej porostu spytałam. Ostatecznie jechałam: krótka przekątna -> kontrgalop na wprost po długiej ścianie miedzy dwoma literami -> delikatny łuk w kierunku A -> A przejście do kłusa. Sędziowie nie mieli uwag.
Ja rozmawialam z sedzia ale tu od nas i powiedziała ze nie może być na ścianie. Ale mogę zrobić przez polwolte czy na kole 20m. I tak juz nie zdaze muzyki zrobić innej :/

musi być tak skoro są określone litery i kropka
jl, nie ma określonych liter jest podane na przykład.
A tak z ciekawości - dlaczego nie możesz zrobić tego najprostszego "brzuszka" z kontrgalopem (wg rysunku, który wstawiła jl )?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 maja 2015 16:47
To skoro jest podane np. KXH i MXF to można jechać zwykły wężyk w kontgalopie. Ja bym to zinterpretopwała tak, że można jechać cokolwiek byleby pokazany był jakiś łuk w kontrgalopie, czyli odjechanie ze ściany 😉 a nie zwykły, prosty kontrgalop po długiej ścianie.
Jest tam napisane ODEJSCIE OD DLUGIEJ SCIANY np. HXK. Czyli wężyk jak nic.
Zorilla, no własnie dzisiaj do mnie to dotarło jak jeszcze raz przeczytałam P5, ale sędzina powiedziała że chodzi o to, że nie wolno robić jadąc po prostej, że trzeba od tej ściany gdzieś odjechać, i zrobienie pół koła w galopie też się liczy. Pewnie dowiem się na miejscu czy mam dobry program:P

kenna, bo mam inaczej już ułożony program i do niego muzykę. Za późno naszły mnie wątpliwości :P
Ja sie tylko zastanawiam czemu wszyscy tacy przekonani że te KURy pojadą :P
Zorilla, znam takich, co myśleli, że nie pojadą i w sobotę wieczorem na szybko KUR układali. To może jednak już wcześniej 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 maja 2015 21:12
Zorilla, to dobrze, że wierzą w siebie, inaczej po co na zawody by jechali 😉 lepiej tak niż w drugą stronę, bo grunt to wiara w siebie i swoje umiejętności. Ja nie widzę sensu jechać na zawody z przekonaniem "i tak nie przejdę kwalifikacji do KURa"...  🥂
O jezu kobiety, a ja widzę sens w nie braniu wszystkiego na poważnie, przynajmniej czasem 😉.
Zorilla, ja wolę być przygotowana 😀 jakbym miała coś na szybko układać to bym na nerwice zeszła. Przezorny zawsze ubezpieczony :P

xequus, no dokładnie, szanse ma każdy, więc się nalezy przygotować. Najwyżej się nie pojedzie 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 maja 2015 21:47
Spoko, przeciez nie bierzemy niczego na powaznie 😉 ot, zwykla dyskusja 😀 mowie tylko, ze nastawienie ma znaczenia 😀 a sama juz raz wymyslalam KURa na szybko na kolanie i myslalam, ze zejde na zawal jak mialam go pojechac 😉
Hej, czy ktoś znalazł wyniki z poznańskiej woli z soboty, bo szukam od dwóch dni i ani śladu  😵
W ramach ciekawoski
My konno, a małpy ...dzikiem?

Mam wolne miejsce w przyczepie na najbliższe ZO-A Zakrzów!!! Wyjazd z Warszawy.
Może ktoś chętny?
Pytałam już w wątku o ostrogach, ale zapytam i tu 😉
Czy takie ostrogi są przepisowe?
Chodzi mi o ten "cypelek" stabilizujący ostrogę. Czy nikt mi się do tego nie przyczepi na czworoboku? Nie spotkałam się z tym rozwiązaniem w ostrogach innych firm, ale jeździ mi się z tym super. Pytanie czy będę mogła też na zawodach 😉
mam kilka pytań do osoby, która jest na bieżąco z klasami sportowymi, czy ktoś zechciałby się podzielić wiedzą na pw?  :kwiatek:
W programach D zwroty na zadzie są ze stępa czy z zatrzymania do zatrzymania? I w D4 koło z żuciem jest ćwiczebnym?  👀
Wpisuje się w temat poniekąd.
Czy problem leży po mojej stronie, czy to jednak blog Doroty Urbańskiej przestał istnieć?  😕
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 maja 2015 22:21
Może chwilowo nie ma tego bloga? Mi też się nie otwiera
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
01 czerwca 2015 06:51
Poszukuję kontaktu do Pana Wacława Pruchniewicza, Google nie pomaga. Czy on jest w ogóle możliwy do zdobycia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się