LUBLIN i okolice

Dzięki 🙂 Tylko chyba niestety te miejsca o których piszesz są daleko od okolicy UM, no nie ?  Szkoda, że Lublin nie ma jakiegoś fajnego toru dla rolkarzy . U siebie w mieście mam i dopiero zaczęłam doceniać  ten fakt :P
ja jeżdże po prostu po osiedlu, mamy dużo dobrego asfaltu. choć dla widoków to tam nie pojeździsz 😉
Jak najtaniej dojechać z Lublina do Zamościa i z powrotem? :kwiatek:

I jakby ktoś od razu podpowiedział, co warto w Zamościu zobaczyć i gdzie pójśc na obiad (planuję wyjazd na jeden dzień, tzn. przyjazd rano i wyjazd wieczorem), to byłabym wdzięczna. 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 kwietnia 2015 14:35
Najlepiej popatrzeć w grupach transportowych na fejsie 😉 Albo pociągiem.

Zamość sam w sobie jest bardzo ładny, przepiękne stare miasto. I warto pójść do zoo 🙂
Widzę, że bilet na pociąg w granicach 7 zł, super. 🙂

No właśnie będę tworzyć plan zwiedzania, na którejś stronie nawet był podane, poszperam jeszcze i ewentualnie go zmodyfikuję. A jak z jedzeniem? Gdzie można tanio (studencka kieszeń) i dobrze zjeść? Bary mleczne też mnie satysfakcjonują. 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 kwietnia 2015 14:46
A tutaj to niestety nie pomogę bo dawno już nic tam nie jadłam  😉
jeśli coś znajdziesz fajnego to się podziel tą wiedzą, bo ja się wybieram tam na ślub w niedługim czasie, ale przecież nie będę objadać państwa Młodych przez 2 dni  😁
flygirl a kiedy chcesz jechać? bo ja do piątku kursuję na trasie Lublin-Zamość codziennie 😉
Hah w sobotę. 😀 2 maja.
Hej, mam pytanie 😉 Ktoś z Was może zna dobrą szkołę językową w Lublinie? Możecie mi coś polecić? Szukam szkoły na wakacyjny kurs angielskiego... Będę wdzięczna za pomoc :kwiatek: :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 kwietnia 2015 21:57
galopada_   małoPolskie ;)
17 maja 2015 21:12
Jakby ktoś z Was słyszał o fajnym mieszkaniu do wynajęcia w okolicach UM/Centrum to dajcie znać na pw. Szukam czegoś 2 pokojowego (w tym jeden z pokój z aneksem kuchennym), ewentualnie jakaś przestronna kawalerka. :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 maja 2015 05:39
W wątku o sesji któraś ostatnio pisała, że ma mieszkanie w Lublinie do wynajęcia  👀
galopada_   małoPolskie ;)
18 maja 2015 06:15
smarcik, to pokój na okres wakacji 😉 ja szukam na dluzej całego mieszkania. Codziennie przegladam ogloszenia ale czasem mozna z polecenia fajnie trafic  😉
Ja szukam mieszkania 2-pokojowego (jeden pokój dwuosobowy, drugi jedno) albo 3-pokojowego (jeden dwu, dwa jednosobowe) albo jedynki, najlepiej w bloku bez właściciela. Tak, żeby w każdej opcji jedna osoba zapłaciła max 450 zł z opłatami. Jakby ktoś coś wiedział, to proszę o info. :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
18 maja 2015 14:47
flygirl, moja koolezanka mi wysłała ofertę fajnego mieszkania ale niestety zbyt daleko dla mnie i mojego chłopaka. Osiedle Poręby, dwa pokoje + kuchnia 1000zł (700 + 300 czynsz). Tylko mało mebli ma.

edit. dobra nieważne, juz mają kolejkę 😉
Nie sądziłam, że tak ciężko będzie wynająć pokój na wakacje. Będę musiała przeżyć, że przez własną głupotę (lepiej ne pytać jaką :P) będę musiała opłacić 3 miesiące (pełna kwota za miesiąc) za pusty, stojący pokój...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 maja 2015 16:13
To może chociaż wynajmij za pół ceny?  😉 A nie chcesz zrezygnować i po wakacjach poszukać innego mieszkania? Ja zawsze płaciłam za pusty pokój, ale mam tyle gratów że nie wyobrażam sobie tego wozić w tę i z powrotem..
galopada_ jak będziesz jakieś miała to podsyłał! bo też szukam 2 pokojowego(w tym jeden z aneksem kuchennym, lub 2 normalne pokoje)  👀 Jeśli chodzi o lokalizację to najlepiej Czechów, Kalina, Centrum, Sławinek, Poręba  😀 3 rok studiów i 3 raz zmiana mieszkania- już widzę te wszystkie piękne mieszkania,które po przekroczeniu progu drzwi nie są już tak piękne  😵
galopada_   małoPolskie ;)
18 maja 2015 16:26
Malaaa, jak już znajdę dla siebie to będę mogła podsyłać, na razie to sami nie mozemy trafic na nic ciekawego w rozsądnych pieniądzach 😁
To może chociaż wynajmij za pół ceny?  😉 A nie chcesz zrezygnować i po wakacjach poszukać innego mieszkania? Ja zawsze płaciłam za pusty pokój, ale mam tyle gratów że nie wyobrażam sobie tego wozić w tę i z powrotem..
właśnie o to chodzi ze umowa zobowiązuje, że do końca września mam opłacać. Niestety. ja place 600+ opłaty. Gdyby ktoś za 500 czy nawet 400 chciał wynająć to ja z miejsca się zgadzam ;P resztę doplace. Bo inaczej 1800 idzie się ....no. Wiadomo o chodzi . Juz nigdy więcej nie podpisze umowy w takiej formie jak podpisałam 🙁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 maja 2015 16:55
Masz gdzieś jakieś ogłoszenie wrzucone? Jeśli tak to daj link, udostępnię na fb, dużo znajomych mieszka w Lublinie. A co w przypadku wypowiedzenie umowy?  😉
http://olx.pl/i2/oferta/do-wynajecia-na-okres-wakacji-pokoj-jednoosobowy-ul-mackiewicza-CID3-IDacq17.html?action=show&id=150723309&utm_source=serviceletterManageAd&utm_medium=email&utm_campaign=diplayLink#xtor=EREC-55-[id1]-20150518-[diplayLink]-31408559@1-20150518084756.  Byłoby super gdybyś udostępniła :-)  nie mogę wypowiedzieć niestety.
galopada bo teraz to fajnych ogłoszeń nie ma.. zaczynają się dopiero pod koniec czerwca, jak wszyscy ewakuują się z lublina  😁
No właśnie, a ja jeśli już, to muszę się wyprowadzić w pierwszej połowie czerwca, żeby tutaj już nie płacić za wakacje i mieć to z glowy. A sensownych ofert brak. 🙁
A nie szuka ktoś czasem współlokatorki? Bo rozważam zmianę mieszkania (czyt. szukam jednoosobowego pokoju do wynajęcia). Teoretycznie obecne nie jest złe bo i cena dobra i na uczelnię na nogach dojdę ale wolałabym bardziej prozwierzęcych wspóllokatorów, którym nie przeszkadzałby pies. Na stałe i tak mieszka z rodzicami, ale czasem może się zdarzyć sytuacja że chciałabym go zabrać na tydzień/dwa do Lublina i fajnie gdyby nikt nie miał o to pretensji.

O tyle dobrze, że umowę mam niby do czerwca ale wszystko do dogadania i mogę przedłużyć do lipca czy sierpnia a dopiero potem się zdecydować wiec bardzo mi się nie spieszy i mam czas na decyzję.
Dziewczyny polecicie mi krawcową, która tanio zwęzi mi i prawdopodobnie minimalnie skróci sukienkę?
Jeśli ktoś by szukał spokojnej współlokatorki, która spędza tylko noce w mieszkaniu i nie ma jej w weekendy to się polecam  😁 Jestem na etapie szukania jakiegoś pokoju, koniecznie jednoosobowy.. Teraz niby mam ok stancję, ale nie wiem kto się wprowadzi i wolę sie zabezpieczyc  😉
W mojej stancji był pokój jednoosobowy do wynajęcia, ale nie wiem czy dalej jest wolny. W domku, os. Świt, drugie piętro, trzy pokoje, tylko internetu niestety nie ma i trzeba sobie samemu ogarnąć. 😉
ja troche z pytaniem z innej beczki 🤣

znajoma znajomej dostała się na weterynarie do Lublina i szuka czaszki konia, której potrzebuje na 1 roku studiów. Ktoś coś słyszał? 🤔 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się