Styl western (dawniej kącik)

Livia   ...z innego świata
18 maja 2015 09:33
smartini, super te stopy już wam wychodzą 🙂 Budyń jak zwykle piękny 🙂

Euphorycznie, ja mam żel pod westa, chyba właśnie Acavallo, ale jeszcze z nim nie jeździłam, więc za dużo nie powiem 😉

Muchozol, super że nowe siodło pasuje i fajnie ci się w nim jeździ 😀

.
Livia   ...z innego świata
18 maja 2015 11:39
Muchozol, tym bardziej super! 😀 Mam nadzieję, że w moim przyszłym też będzie efekt wow 🙂
Zmieniasz?
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 maja 2015 11:45
Muchozol,, ja sie smieje tylko :P
.
Ja prosze o kciuki dzisiaj ma byc wet , Hegemonia ma od miesiaca maly opoj na tylnej nodze, nie kuleje, nie boli , nie grzeje a opoj zejsc nie chce. Wet to juz widzial i kazal obserwowac ale , ze jade za miesiac z nia na wakacje to wole zrobic usg , wedlug mnie jesli jest wysiek to na bank musi cos byc. A ona jak zwykke swiruje pawiana.... Odkad naprawde nam dobrze wychodza zatrzymywania to ona bardziej swiadoma swojego ciala wykorzystuje to co nie do konca jest zdrowe dla jej nog.... Wczoraj biegla z laki do furtki i juz wygladalo na to, ze chyba nie wyrobi przed furtka. Gdzies okolo 3 metrow od furtki zrobila takiego stopa ze golymi kopytami ujechala okolo metra po klepisku zatrzymujac sie doslownie pare cm klata od furtki. Wiele widzialam w jej wykonaniu ale na takie cos szczeka mi opadla 🤔
.
W sumie jako rekreacyjnemu jezdzcowi nie sa potrzebne zadne elementy😉 no ale fajnie popracowac z koniem, zatrzymywania pozwalaly aktywowac zad, bo zazwyczaj jest w stajni . Ale bardzo trzeba uwazac czego sie uczy tego konia, bo potem on to wykorzystuje w zyciu codziennym w zupelnie innych celach 🙁 wciaz czekam na weta i glowa mnie z nerwow boli. Niby nic a zawsze sie stresuje bardzo mocno.
Moje kobyły nie były uczone stopów, a naturalnie je wykonują w momencie, kiedy mają za mało miejsca, aby spokojnie zwolnić i się zatrzymać. Nie sądzę, aby oduczenie cokolwiek dało, ponieważ dla mnie to odruch występujący w "zwyczajnym pakiecie" cech.
ovca   Per aspera donikąd
18 maja 2015 16:08
Moje kobyły nie były uczone stopów, a naturalnie je wykonują w momencie, kiedy mają za mało miejsca, aby spokojnie zwolnić i się zatrzymać. Nie sądzę, aby oduczenie cokolwiek dało, ponieważ dla mnie to odruch występujący w "zwyczajnym pakiecie" cech.


dokładnie- wszystkie elementy których przez lata treningów uczymy wykonywać nasze konie na nasze polecenie, leżą w ich naturze. Myślę że każdy z nas zaliczył kiedyś efektowny rollback przy spotkaniu ze strasznym drzewem, albo sliding stop przed przeszkodą...😉
Rollback jeszcze nie i oby nigdy to nie nastąpiło w sposób niekontrolowany... ale powoli uczę się tego, na który mam wpływ.
Pierwsza próba za mną i oczywiście "nie ogarniam".
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 maja 2015 16:33
Oczywiscie ze wszystko jest zaczerpnięte z natury. Widywalam konie różnych ras hamujące awaryjnie na dupie gdy nie byly tego uczone (bo byly to Np skoczki)
A wczoraj Gunny biegal po trawiastym wybiegu i ślizga sie po trawie. Popularne są tez zdjecia zrebakow aqh/aph kilkumiesięcznych, slizgajacych sie jak stare wygi po pastwiskach  🙄

Jak zatrzymania pozwalaly aktywować zad?? Przy nietrenowanym do reiningu koniu (czy tez mlodziku wchodzscym w trening) ti stopy są wynikiem angażowania zadu nie na odwrót.
Ba, kon robiący świetne stopy, nieprzypinowany i w efekcie niepracujacy zadem na rundownie nie zrobi stopa tylko grzmotnie czterema nogami tak ze jeździec z chęcią pluca wypluje.
No jasne 😉 ale niektore konie nie maja az takie swiadomosci swojego ciala , bo moja kiedys wytracala predkosc i zatrzymywala sie bardziej na przodzie, teraz leci do konca , bo wie , ze wyhamuje , teoretycznie 😉 byl wet mam mieszane uczucia co do diagnozy , bo sciegno cale , wiezadlo cale jest blizna na strukturze okolopochewkowej, jakis uraz byl. Mam jezdzic bez szalenstw, skokow itp. No na wakacje jade z tym , ze mam dola , bo znowu cos.
Smartini, ja nie robie stopow, ja robie zatrzymania i ruszania takn, zeby kon zad podstawial, jak w klasyce . Stopy pod siodlem to nie en poziom,niestety. 
Nie puknęła gdzieś bądź inny koń w nią?
Nie, nie bardziej to uraz na zasadzie rozjechala sie na blocie.
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 maja 2015 21:49
Muchozol, super wygląda, ale... nie masz za bardzo z przodu? Wydaje się jakby było za bardzo na łopatkach
może mi się tylko wydaje, ale bym je tak kilka cm zsunęła
.
Muchozol, znam ten ból. Mam z Bacardi ten sam problem. Ale u niej  winę ponosi za to otłuszczenie ( czyli ja)

Po szkoleniu schudła troszkę- widzę po popręgu. Jedna dziurka do góry🙂

Livia   ...z innego świata
19 maja 2015 09:33
maluda, pisałam o tym w Westowej Rewii - będę (mam nadzieję że już niedługo) zmieniała Freemaxa na siodło szyte dla nas 🙂

rosek, trzymam kciuki za kobyłkę, żeby szybko doszła do siebie 🙂

Muchozol, super to siodło na Musze wygląda! No i generalnie chyba nie miałabyś jak go dać bardziej do tyłu, bo Mucha ma raczej krótki grzbiet.
Dzieki Livia, ogolnie mamy jezdzic, delikatnie i po dobrym podlozu. No to sobie podrozujemy stepo klusem . galopy, zatrzymywania i cofanie narazie w odstawke 😉
.
Livia, a któż Ci je robi?
Mam znajomego, który świetnie wykonuje siodła. Ostatnio nawet "macałam" jego wyrób.
Livia   ...z innego świata
19 maja 2015 19:28
maluda, Daw Mag będzie robił, pisałam o tym więcej w Westernowej Rewii.
z Daw-Magiem rozmawialismy na Cavaliadzie. Maja bardzo dobre oko i fachowcow, ale ciezko mi sobie wyobrazic przelozenie tego na westowe siodlo....

A to my z ostatnich zawodow. Moj facet nie boi sie odwaznych kolorow....  😍


[img]https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11018784_638774712890461_8738017292975052169_n.jpg?oh=1e5d54fab98a08d3959a84d24502bf3f&oe=55FD378F[/img]

[img]https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/11151020_638776086223657_8358889419734210780_n.jpg?oh=3c542b5413b1aec9297595ad3d05d3e4&oe=55C0A5B7[/img]
Karolass A kiedy sam założy coś pod kolor ochraniaczy z ostatniej fotki...?  😍 😁
pracuje nad tym  😁

(turkus uwazam juz za kompromis, teraz czas na fiolet...)
Karolass czarny to NIE jest jego kolor i tego się trzymajmy.  👀
A fiolecik, oo tak! Zdecydowanie tak  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się