rekreacja wrocław

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 maja 2015 06:59
a nauka skoków gdzie? 😉


Może w Warzynie u Błażeja?
JARA, nikt stamtąd nie będzie mnie znał? 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 maja 2015 11:43
rtk, raczej nie 😉
rtk, ja Cię poznam!A Ty może mnie poznasz w nie firmowym wdzinku, a w bryczesach 😀iabeł:

koniec offa ;x
Dobra, napisze tak.
Królestwo za konia ktory skacze i instruktora, ktory mnie odblokuje. Pomocy!!! 😉
Jeśli chodzi o rekreację we Wrocławiu to polecam Rude Konie www.rudekonie.org, jestem w tej stajni od samego początku, albo nawet wcześniej i bardzo sobie chwalę.
No i tereny super 🙂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
23 maja 2015 23:57
Kawika1411 - kurde, no nie mogę. Weszłam sobie z ciekawości na stronę tych "rudychkoni" i to jest jakaś masakra!! Ty może i zadowolona jesteś, ale nie sądzę, żeby te konie były 🙁
http://www.rudekonie.org/jazda-konna
zdjęcie 3, 8 (o zgrozo!!) i 12 to jest jakaś rzeźnia!!!
nie mówiąc już o tym, że konie chude i bez mięśni...
To nie jest atak w Twoją stronę, bardziej chodzi mi o to, żebyś zastanowiła się, czy to rzeczywiście takie dobre miejsce... pojedź może do kilku stajni i zobacz, jak wygląda to gdzieś indziej. zarówno kondycja koni jak i nauka jazdy, bo tu raczej się niewiele nauczysz 🙁
plus w dziale nauka jazdy konnej wszyscy bez kasku - dzieci, w skoku i inne z jazd.
no przecież to jest NATURAL to jak w kasku?  😎

Koszmar, rzeczywiście, a jak w dołączeniu do tego do widzę czytam o "rajdach" to od razu mi się przypomina pewna grupka świadcząca niegdyś podobne "usługi" w Gałowie a zwana przez nas "sektą bogdana".... (nie mylić z Ardeną)
Niestety jeździłam w wielu stajniach "sportowych" i rekreacyjnych i nigdzie się tyle nie nauczyłam... No i jak koń w panice przed batem zostawia jeźdźca na ścianie to coś jest nie halo w tych stajniach a w niejednet tego doświaczyłam - tutaj mamy do czynienia z czymś kompletnie odwrotnym, konie chętnie współpracują z jeźdźcami.
Pojawiam się w tej stajni na tyle często, że mogę potwierdzić:  kaski zdejmowane na sesje a poza tym że Western i rajdach wielu jeźdźców jeździ wogóle bez kasków. W regulaminie jest info o bezpieczeństwie i obowiązku noszenia kasków podczas jazdy!!!
Może współpracują, ale nauka jazdy dla dzieci bez kasków... mi to w ogóle nie przeszkadza, że na kantarach, nawet że idą jak łosie, bo to rekreacja, nikt nie wymaga nie wiadomo jakich obrazków, ale no kurde.. laska skacząca w krótkich spodenkach? Dzieci bez bezpiecznego obuwia? Bat na wędkę u tak źle siedzącego jeźdźca? (ja rozumiem, że  w naturalu się używa dotyku bata po bokach szyi, ale to trzeba umieć najpierw na koniu siedzieć...). Do tego konie wyglądają niekorzystnie fizycznie (tak baczniej się przyglądając, to w sumie chyba tylko jeden). Wiałabym stamtąd czym prędzej.
Najbardziej nie rozumiem jak można wstawiać takie zdjęcia na oficjalnej galerii ośrodka... jeszcze kilka jest znośnych jakby kaski były, ale te co taggi wyróżniła, to jakaś zgroza.
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 maja 2015 20:03
Parę fotek z jazdy jest już szumnie nazywane "sesją". Toż to woła o pomstę do nieba. Żeby robić "sesje" trzeba mieć co zaprezentować. Miała być reklama, wyszła antyreklama.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
24 maja 2015 20:20
kawika - daleka jestem od zbawiania świata - zrobisz, jak uważasz. Twierdzę jednak - sądząc po tych zdjęciach (i biorąc pod uwagę, że są one "reklamą" ośrodka, więc prawdopodobnie właściciele nie widzą w nich nic złego), że w tej stajni nie nauczysz się niczego, co ma coś wspólnego z prawidłowym jeździectwem. Nie chodzi o to, że musisz być sportowcem. nie każdy musi. wyprawy w teren też dają dużo radości. ale na Boga, nie można przy okazji szkodzić koniom. dosiad dziewczyny z batem na wędkę jak i dosiad jeźdźców na innych zdjęciach woła o pomstę do nieba. Chcesz obić koniowi plecy, a siebie przy okazji nauczyć złych nawyków - twoja sprawa, ale obyś nie żałowała za kilka lat, jak nie będziesz się mogła nauczyć(!) jeździć.

P.S. pomijam kwestię kasku - sama w kasku swego czasu nie jeździłam, więc żaden tu ze mnie wzór (choć dziecka bym bez kasku nie wsadziła na konia)
Zasada dobrego wychowania jest taka , że nie pisze sie o czyms czego sie nie widziało nawet przez chwile, ani a miejscu w którym sie nigdy nie było. Nie pisze ze branka nie ma mózgu, a taggi ma problemy psychiczne bo was nie znam i moze to sie absolutnie mijać z prawdą. (to zupelnie luzne porownanie nie majace na celu obrazanie was ale zobrazowanie sytuacji) .  A wy tak postepujecie. Naprawde wstyd, żeby porządni forumowicze tak robilii. Dlatego grzecznie prosze o lekkie wyluzowanie i uspokojenie sie. 
Co do sesji mamy dwóch profesjonalnych fotografów i nie zamieszcza sie 100 zdjeć które nikogo nie interesują. Zajmijcie sie dziewczyny jakimiś pozytywnymi rzeczami, a jak sie nudzicie obejrzyjcie sobie jakis fajny film, a nie wypisujcie bzdur po forach.
Zapraszam do umowienia sie i odwiedzin na żywo , rozmowy itp. Jesli nie zmienicie zdania to nie musicie przyjezdzac ponownie. To chyba jasne.
Pozdrawiam wszystkich 😀
Jeżeli wrzucacie zdjęcia na stronę stajni - to trzeba się liczyć z tym, że może to zostać ocenione. I nie chodzi o jakość zdjęć, chodzi o pewne podstawy bezpieczeństwa które chce sie widzieć w przypadku nauki jazdy dla dzieci - kask i obcas w bucie... długie spodnie. (Nie każdy kto przychodzi na naukę jazdy musi mieć od razu bryczesy i buty jeździeckie - ale skoki w krótkich spodniach, jazda w tenisówkach?) jeździec siedzący skrajnie fotelowo, inny wiszący na wodzach - naprawdę chcecie, żeby takie obrazki promowały waszą stajnię i nie widzicie problemu? Pare obrazków mogłoby być całkiem sympatycznych, np 2 czy 4 zdjęcie czy dziewczyna w fioletowej koszulce na kasztanku - ale no kurcze, to są malutkie dzieci, kask sie im zakłada i tyle. Że dorosły człowiek stwierdza, że jeździ bez - jego prawo i wola, ale stajnia rekreacyjna powinna tego zawsze wymagać w przypadku lekcji dla osób poniżej 18 toku życia.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
24 maja 2015 20:56
rudekonie - to jest forum, a ja nie mówię o Tobie personalnie, bo na oczy Cię nie widziałam. Widzę natomiast zdjęcia koni i tego, co robią na nich jeźdźcy w stajni Rudekonie więc i wypowiadam się na temat moich wrażeń odnośnie tejże stajni - na podstawie oficjalnej strony internetowej (nie fotobloga jakiej koniareczki). Wypowiadam się o miejscu, które świadczy usługi - w związku z tym mam prawo mieć opinię - choćby na podstawie zdjęć. Jasne, że osobista wizyta pokazuje więcej, ale sorry... czy powiesz, że to, co prezentujecie na stronie internetowej działo się bez Twojej zgody i przyzwolenia??

Po zdjęciach często nie da się wiele powiedzieć, bo może to być ułamek sekundy, jednak niestety po galerii stajni rudekonie, widać brak zadbania o bezpieczeństwo (choćby skoki w krótkich spodenkach) jak i o podstawy jeździeckie adeptów. Nie mówiąc już o kondycji koni.

I nie chcę się z Tobą wdawać w zbędne dyskusje. Jestem spokojna i naprawdę mam swoje sprawy, swojego konia i jestem zadowolona. Uszanuj więc to, że kilka osób naraz ma pewne obiekcje do tego, co prezentujecie. Chyba, że chcesz być wyznawcą zasady "ja mam zawsze rację"
To ja pojadę po bandzie taką metaforą - jak cię jedna osoba nazwie krową to się obraź, ale jak prawie każdy tak cię nazwie to idź na łąkę i żryj trawę....
I dołączę się do opinii, że galeria zdjęć na oficjalnej stronie stajni świadczy o niej skrajnie źle. Pod każdym względem.
to sa nadal opinie osób , które nie mają co robic w niedziele oprócz obrazania innych.  Przy skokach w krotkich spodenkach mozna sobie jedynie obetrzec sobie nogi. Bo innego problemu nie ma i nie macie co szukac. Kwestia wyboru. Tak samo dosiad "fotelowy" TO OPINIA KLASYKOW. Tylko i wylacznie. Dla mnie westowcy siedza fotelowo a klasycy nie przejada rajdu bez otarc i obciazania kregoslupa bo siedza na kroczu. Opinia wlasna i nie mam nic przeciw innej. Dzieci nie ucza sie na tych zdjeciach jezdzic konno tylko siedza na koniu do zdjec. Chyba wiecie co znaczy uczyc sie, a co robic foty na stojacym koniu. Panne mloda tez w kask wcisniecie? Macie swoje dzieci pewnie to nie wsadzicie bez kasku na pewno. Tym bardziej na swoje konie.
Ponownie zapraszam do naocznego obejrzenia a nie wymadrzania sie typu Bravo Girl - porady Kasi.
Macie gdzie i na czym jezdzic więc sie tym zajmijcie bo na pewno jestescie specjalistkami. My robimy swoje i nie komentujemy w bardzo brzydki sposob niczyjego podejscia. Dla was foty swiadcza zle a dla mnie inne rzeczy swiadcza zle. Kwestia opinii. I pomowienia sa bardzo niekulturalnym sposobem ich wyrazania zwlaszcza ze ZADNA z was nie byla i nie widziala miejsca ani koni. Proponuje zakonczyc temat zanim sie za bardzo zagalopujecie. A pamietajcie ze Wroclaw jest maly. Ja tam wole wrogow sobie nie robic, chyba ze lubicie sie klocic ze wszystkimi dookola
darolga   L'amore è cieco
24 maja 2015 21:56
Przepraszam, ale dzieci bez kasku nie siedzą tam na stojących koniach, tylko klusujących, galopujących, a nawet skaczących - chyba, że się mylę, a jeśli tak to proszę w merytoryczny sposób wyprowadzić mnie z błędu.
jest jeden chlopiec w klusie to fakt. A reszta dzieci w klusie i galopie ma 30 lat:P  czemu temat z kaskami? zeby sie przyczepic z tego co widze. Czy jezdzcow westernowych i dzieci ktore widuje na zawodach westernowych tez tak jedziecie? Czy sie bardziej boicie konsekwencji prawnych odnosnie pomowien?
😵 brak słów... Przypadek beznadziejny.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
24 maja 2015 22:08
rudekonie że tak powiem "Jak Cię widzą, tak Cię piszą". Ja (nie)stety popieram opinię dziewczyn.
a bylas i widzialas? to moze bardziej milo i kulturalnie byloby zaproponowac jakie zmiany zrobic na nowej stronie i co ulepszyc na priv a nie wypisywac na forum? Zyloby sie lepiej wszystkim.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
24 maja 2015 22:21
powiedz proszę, w którym miejscu opinia jakakolwiek na temat Twojej stajni była "niekulturalna" lub była formą obrazy. Mam wrażenie, że nikt nie miał czegoś takiego na celu (ja na pewno nie) a bardziej myślę sobie, że masz problem z przyjęciem krytyki.

W temacie... nie muszę znać bronisława komorowskiego osobiście, by wiedzieć, czy chcę na niego głosować, czy nie. Wystarczy mi to, co on prezentuje ludziom w oficjalnych wypowiedziach lub czynami przed kamerą.

Ciekawa jestem, czy byłabyś też tak nastawiona, gdyby tu pozytywy leciały na temat Twojej stajni...? też oczekiwałabyś milczenia, bo ktoś u Ciebie nie był, a tylko np. słyszał, że jest fajnie?
Ze swojej strony, chciałam podzielić się z Wami miejscem, które naprawdę warto odwiedzić i mojej opini nie zmienicie czepiając się fotek na stronie, ponieważ wiem czego się tam nauczyłam i mam porównanie z wieloma innymi stajniami. Przyjedźcie, zobaczcie, wtedy oceńcie, pogadamy, a jeśli nie to na oglądaniu strony zakończmy temat.
Rudekonie daj tym koniom jeść!!!
esef, Tu się z tobą nie zgodzę Bogdan zawsze jeździł w kasku 🙂
rudekonie, skoro mowa o pomówieniach:
nie popełnia przestępstwa zniesławienia, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut, który służy obronie społecznie uzasadnionego interesu lub dotyczy postępowania osoby pełniącej funkcję publiczną.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 maja 2015 07:51
Boże widzisz i nie grzmisz! Zakończmy temat faktycznie, Wrocław jest mały, wiec na pewno jeszcze usłyszymy o tej stajni jak zdarzy sie jakiś tragiczny wypadek.. 😵
P.S klasycy siedzą na kroczu... I mowi to jak sadze instruktor? 💃
aspiw - może tak, nie zwróciłam uwagi ale nie o to chodzi 😉 Konie były podobnie "zbudowane", umiejętności jak też ego jeźdźców podobne...  Tutaj jak patrzę na te zdjęcia to najlepiej jeszcze się prezentuje dziewczynka w różowym 🙂

Zairka LICENCJONOWANY instruktor 🙂 Ciekawi mnie, kto te "licencje" wydaje 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się