szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

Jeżeli ktoś z Was szuka dobrych warunków do nauki w okolicach Białołęki, Tarchomina, Bródna to zapraszam do siebie na priv po więcej informacji lub na FB stajni Folwark Lewandów https://www.facebook.com/folwark.lewandow?fref=ts 🙂 Koszt jazd nie jest wysoki, mimo to posiadamy dobrze wyszkolone konie do nauki oraz doświadczonych instruktorów.
Jeżeli ktoś z Was szuka dobrych warunków do nauki w okolicach Białołęki, Tarchomina, Bródna to zapraszam do siebie na priv po więcej informacji lub na FB stajni Folwark Lewandów https://www.facebook.com/folwark.lewandow?fref=ts 🙂 Koszt jazd nie jest wysoki, mimo to posiadamy dobrze wyszkolone konie do nauki oraz doświadczonych instruktorów.


Jezu, mam pod domem stajnie i o tym nie wiem.
Stajnia funkcjonuje od niedawna ale prężnie się rozwija 🙂
wybieram się na studia do Warszawy i szukam stajni 🙂
czy moglibyście polecić mi miejsce, gdzie mogłabym się rozwijać, nie ważne czy stajnia bardziej skokowa czy ujeżdżeniowa (byleby się uczyć i wciąż doszkalać), trochę pojeździć indywidualnie? moje umiejętności są na poziomie brązowej/srebrnej odznaki
Zaznaczam, że zależy mi na okolicach Ursynowa lub łatwego dojazdu z okolic SGGW.
Warszawy nie znam za bardzo, jestem z zupełnie innej części Polski 🙂
z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Nigdy nie byłam szczerze mówiąc, ale patrząc na zdjęcia na fb mogę wnioskować że poziom jest dobry jak na stajnię "rekreacyjną"/"kursową"  - Hippica Varsovia . Mówię o niej bo na widziałam na SGGW ogłoszenie od nich , że chętnie przyjmą wolontariuszy w zamian za jazdy. Stajnia znajduje się w Wilanowie.

Oprócz tego z własnego doświadczenia mogę polecić stajnię Tkkf Hubert na Siekierkach , też blisko. Jak dobrze się zakręcisz, tzn wejdziesz w życie klubowiczów , będziesz miała szansę rozwijać się w kierunku (głównie) skoków a potem brać udział w zawodach.

O innych stajniach się nie wypowiem bo nie znam.

Mogę jeszcze polecić indywidualnego instruktora , ale to już na priv jak coś😉
Tak sobie wspominam i myślę, że chciałabym spróbować wrócić do jeździectwa.  🏇
Miałam ogromną przerwę [4 lata], więc najlepiej byłoby prawie, że od zera.
I tutaj do Was pytanie: jaka najlepsza do tego stajnia na Białołęce/Tarchominie?
Szperam w wątkach, ale wiele nie znalazłam [ a do tego niekiedy trzeba się przegrzebać przez kilka stron kłótni].
Zauważyłam, że też powstały jakieś nowe stajnie np. Czeremchowa.

Macie jakieś opinie?

ps. ceny góra do 45-50 zł, bo chciałabym wkręcić też swojego chopa.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
30 sierpnia 2015 13:30
Fairy, poszukaj w katalogu stajni tego co ci pasuje dojazdem (komunikacja czy auto) i szukaj/pytaj konkretnie o dane stajnie.
Fairy, poszukaj w katalogu stajni tego co ci pasuje dojazdem (komunikacja czy auto) i szukaj/pytaj konkretnie o dane stajnie.


To w takim razie pytam o:

- Czeremchowa
- Huculski Raj
- Mohorta [mała na Tarcho]
- i chyba Mario [Tarchomin]

Głównie pod kątem jazd rekreacyjnych [szczególnie ich poziomu- bo zależy mi na czymś więcej niż na 'nie spadaniu' za wszelką cenę i jeżdzeniu za ognem] i atmosfery.

Chyba, że są jeszcze jakieś stajnie w pobliżu, o których nie wiem [Ostoja i Złoty Koń odpadają- ceny :/ ].
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
30 sierpnia 2015 17:50
Huculski Raj podobno całkiem fajny, mają nie tylko hucuły ale i ślązaki.
Mario podobno fajna i dla ambitnych. O reszcie chyba nic nie wiem 😉
A wiadomo jak z cenami w Mario? Bo na stronie pustka.
Ktoś wie gdzie pracują "starzy" instruktorzy PTT ? Kacpera, Robert, Eliza, Andzia, Kasia, Ewa, Krzema ...itd. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
quala, z tego co pamiętam Eliza (czarne długie wlosy) prowadziła jakiś czas temu szkółkę jeździecka gdzieś pod Warszawą (kolezanka u niej prscowala) ale nie wiem co teraz 😉
Kacpera działa w Paszkowie
A nie lepiej napisać do swoich znajomych na FB i zapytać po prostu ?
Gdzie w Warszawie i okolicach (Piaseczno, Pruszków, Lesznowola, Grodzisk, zasadniczo w tamtą stronę, dojazd może być tylko samochodowy) można spróbować jazdy w stylu western? Naczytałam się o tym na forum i straszna ochota mnie naszła... Oczywiście chodzi mi o taki "prawdziwy" west a nie tylko inne siodło i jazdę na rzuconej wodzy. Dobrą atmosferę też sobie cenię, żeby nie było, że przyjdę z chłopem, konia nam się pod tyłek podstawi a po godzinie wypad. Jeśli się zdecyduję to kwestie finansowe odsunę na bok więc przedkładam jakość nad niską cenę chociaż fajnie by było jakby jazda nie kosztowała z miejsca 100zł 🙂 Na "nadmiar" gotówki cierpieć dopiero w grudniu więc zależy mi, żeby stajnia miała możliwość prowadzenia jazd w zimę.
W ogłoszeniach widziałam Up Rancz. Ktoś coś wie? Warto?
W EZ Ranch ( dawnej Rumiance) prowadzą treningi westowe. Niestety ceny nie znam, ale stajnia bardzo ładna, z dobrym zapleczem i kompetenta instruktorka.
Dzięki 🙂
Jeszcze ktoś coś? Chciałabym mieć kilka miejsc do rozważenia.
A ja spytam z innej beczki: czy ktoś był w przeciągu ostatniego roku w Ludowym Jeździeckim Klubie Sportowych "U Wasyla" w Jaktorowie?
Strona stajni jest tu, jeśli ktoś może był, a nie kojarzy z nazwy.

Bardzo mi zależy na kontakcie z osobami, które były tam w przeciągu ostatniego roku lub jeżdżą obecnie (bardziej na tym drugim), chciałabym spytać o konie, czy dalej skład jest taki sam, czy zdrowe wszystkie, jak się mają i jak wyglądają obecnie warunki w boksach... Za wszelkie aktualne info będę bardzo wdzięczna!!
witam
Czy ktoś jezdzi w Patataju ?? Czytałam niezbyt dobre opinie o tej stjni ale z 2013 roku. Może teraz coś się zmieniło ??
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 stycznia 2016 22:21
Czy ktoś coś wie o stajni Olimpia w Rembertowie? 👀
Misskiedis, a pod jakim względem pytasz? 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 stycznia 2016 18:36
Szukam fajnej rekreacji gdzie sie czegosz naucze, zadne wozenie 4 liter w kolko. widzialam jakies konie zaprzegniete, jesli ktos uczy tam powozenia to tez byloby super 😀
LatentPony   Pretty Little Pony :)
03 stycznia 2016 19:18
O, to w Rembertowie jest stajnia? Też się chętnie czegoś dowiem  :kwiatek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 stycznia 2016 19:54
LatentPony, też się zdziwiłam 🤣 Do Olimpii miałabym bardzo blisko a dowiedziałam się o jej istnieniu z jednego z rembertowskich facebooków 😉 Na razie łap facebooka https://www.facebook.com/Stajnia-Olimpia-1512666395726736/?fref=ts
Tylko czemu jazda trwa 45 minut? Po odstępowaniu przed i po zostaje z 20 minut jazdy właściwej. No, chyba że stępa nie liczymy 😉
Stajnia znajduje się konkretnie na Mokrym Ługu w Rembertowie. Stoję tam z koniem i czasem przyglądam się prowadzonym jazdom. Z tego co patrzę jazdy dopasowane są do poziomu zaawansowania danej osoby. W ofercie są chyba zarówno jazdy rekreacyjne (które też nie oznaczają kręcenia się w kółko w zastępie) no i treningi sportowe. Same warunki w stajni szczerze mówiąc mnie bardzo przypasowały (m.in płac z kwarcowym podłożem, karuzela, ciepły socjal, w planach hala i możliwość regularnych wyjazdów na zawody) i długie dojazdy zeszły na drugi plan 😉
Co do nauki powożenia - myślę, że raczej istnieje taka możliwość aczkolwiek najlepiej zadzwonić i zapytać właścicielki 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 stycznia 2016 22:54
Dzieki za informacje 😀 jak zrobi sie troche cieplej to wybiore sie na rekonesans bo przy -20 to troszke slabo 😉
Zdecydowanie warto sprawdzic, w koncu wszystko jest juz oficjalnie. A kilka razy juz sie tu przewijalo pytanie "A co to za koniki tam w Rembertowie?"
Ola ma super podejscie, bardzo dba o konie, na miejscu sa swietne tereny na dluuugie godziny w siodle. Na pewno nie bedziesz klepac tylkiem w siodlo krecac sie po placu, to kameralna stajnia z rodzinna atmosfera.
byłby ktoś w stanie opowiedzieć mi nieco o stajni Horseworks w Koczargach Nowych? Jaka cena pensjonatu, czy warto wstawić konia, czy jest hala (!) (:
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
05 stycznia 2016 19:57
mojka14, horse works to od listopada "szkoła sportów konnych". Z tego co wiem będą rezygnować z pensjonatu o ile w ogóle jeszcze jest na rzecz koni klubowych. prywatne konie są ale chyba tylko jeźdzców klubowych należących do szkółki. . Hala namiotowa jest. najlepiej zadzwoń i zapytaj http://www.szkolasportowkonnych.pl/
Brzask Dzięki (:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się