DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Ja w zeszłym tygodniu dostałam szału i powstało tysiąc nowych rzeczy.
Na zdjęciu naczółek, ochraniacze i pad 🙂
Mam jeszcze jeden zestaw ochraniaczy, w stylu BR ujeżdżeniowych, kalosze, kas po renowacji, dwie koszule konkursowe...  😀iabeł:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
25 maja 2015 16:52
Zorilla pokaż z bliska naczółek, bo wygląda bosko  👍
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
25 maja 2015 18:25
Zorilla, a ja chcę z bliska zobaczyć ochraniacze  😍
Mówisz i masz 🙂
a ja kask :P i te drugie ochry jeszcze 😀

wszytko fajne! i kolory moje i kształt naczółka 😀
Za długi wyszedł ale kij z tym :P
Wrzuce kiedyś ale a razie nie mam fotek 🙂
Dzięki  :kwiatek:
A ja wrzucam kolejny komplet ochraniaczy, długo się męczyłam bo sobie ubzdurałam, że mają się do końskiej nogi dopasować, czekam na zdjęcie na docelowych nogach bo niestety  na moją kobyłkę za duże. Ale w planach komplet właśnie dla niej  🏇
Fajne 🙂 Ja właśnie coś takiego wymodziłam, tylko że czarne, bo nogę mam białą 😉
Zorilla, oj tak troooooche 😉 ale fajnie wyglada. ja tak lubie takie nisko wiszące 🙂
asicaa239, pokaz na docelowym koniu - bo wygladaja mega super, tylko na za małym koniu jak gipsy 😀  z czego są? (materiały)

w ogóle...przyszła do mnie paczka z hooks - zamówiłam zupełnei zbędny czaprak bo w komplecie były fajne ochranaicze.
i to był strzał w 10 😀 idelnie banalna konstrukcja - to sa wlasnie moje wymarzone "owijki dla leniwych". tylko rzepy maja na zewnątrz, a zrobiłabbym schowane...
problem, ze nie wiem skad wziąć takie żel czy neopren (co to tam w srodku jest). ale..no rewelacja najwyzej zrobie z owcy od środka....

no... chyba czas maszyne uruchomić.
dosłam łucznika. nie wiem czy działa, ale był uzyty podobno tylko raz - więc ma szanse 😀

trzeba go przetestować i na jakieś nauki iść, bo o szyciu nie mam bladego pojęcia ;/
Zorilla Czarne też mamy ale na jej nogach praktycznie nie widoczne 😉 

horse_art Jak tylko dostane zdjęcia to wrzucę 😉 Materiały to skaj+neopren+dystansówka na spodzie.
Musze sie pochwalic slodziaszkami 😀 Turkus i lamowka candy 😀

ciach
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Za duże zdjęcia
Świetne są te ochraniacze!  😍  szkoda, że mi kobyłka musi terapeutycznie nosić owijki 🙁(( ale może niedługo... 😀

Tymczasem wrzucam nowe wytwory 🙂 powrót do alkantary: śliwka z ecru, granat z brązem (kształt na zamówienie), rajdowy czaprak z wyciętym kłębem i kieszeniami 🙂
Obiecanki 🙂
I naczółeczek z koralikami.
Ochraniacze śliczne, ale kopyta... masakra 🙁
Bo? Robione z 10 dni temu przez doswiadczonego kowala.
Ale przyznam, jak wstawialam fotki az sie zastanowilam coz one tak fikuśnie wyglądają, bo na jakieś pofalowane. Chyba że masz coś innego na myśli to chętnie wysłucham.
tajnaa, wiem, ze to nie ten wątek:P ale od czego jest taki "brak politury" na kopytach? nasza koniczka po ochwacie, miesniochwacie, 30 letnia ma takie wlasnie. mój miewa kawałkami, czasem (nie zanotowalam w pamieci niestety związku- czy wtedy jakas choroba, pora roku czy cos... )- potem polysk sie pojawia...

Zorilla, fajne 😀


a ja dostalam maszyne, dalam mamie do sprawdzenia. powiedzialam, ze ma spr czy dziala i mnie nauczyc, ze ja bede szyc (chce owijki dla leniwych) - jak ona mnie/sama się nie zabije przy naukach :P no i pad bym pozszywała....  trzymajcie kciuki :P

i wstawiam ogłowie, zeby offa nie było 😉 (foty sa juz w watku oglowiowym)
zrobilma tez prezenterke z tłoczniami i blaszkami (foto bedzie jak dostane na arabce, na moim foty są fu),a teraz na warsztacie mam tylko jakies typowe naczolki, kilka do przeróbek..i czekajace oglowie, bo spaparalam przez te moje palce, a na nową skóre czekam.... moj dostawca tez chory ;/ ehr... zla jestem zła...

[quote author=horse_art link=topic=88.msg2369231#msg2369231 date=1433251531]
tajnaa, wiem, ze to nie ten wątek:P ale od czego jest taki "brak politury" na kopytach? nasza koniczka po ochwacie, miesniochwacie, 30 letnia ma takie wlasnie. mój miewa kawałkami, czasem (nie zanotowalam w pamieci niestety związku- czy wtedy jakas choroba, pora roku czy cos... )- potem polysk sie pojawia...
[/quote]
Jeśli chodzi o to jasne "coś" z góry pod koronką, często suche i łuszczące się to odpowiednik naszych "skórek" przy paznokciach. Nie ma czym się przejmować.

Żeby OT nie robić. To napiszę, że rok temu kupiłam maszynę juki fajną z lamownikiem, przemysłową i jeszcze jej nie podłączyłam. Muszę kupić jakieś materiały i zacząć obszywać.
Tajna to zrób mi of top na PW bo jestem ciekawa o co ci chodzi, bo kopyta sa swiezo robione i chwalone  👀
Ta wyraźna granica "skórek" może być wynikiem zmiany diety (jakieś pół roku)? Tak sobie pomyślałam.

A matowe imo z powodu dużej ilosci kamyczków na ujeżdżalni i 'pilingowi', możliwe?
ale to takie długie moze być? to tez norma? nie przejmowac się? bo centymet czy troche wiecej to ok... typowe. ale a tyle?
a ta moja stara ma cale takie kopyta, a widac rowki pionowe-jakie no jak w przekroju. krzywe, matowe oczywiscie,  jakby tej wierzchniej warstwy brakowało...
horse_art, słodki jezu, naczółek obłędny! 😜
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 czerwca 2015 17:00
Horse_art a czy wśród tych:
[quote author=horse_art link=topic=88.msg2369231#msg2369231 date=1433251531]
a teraz na warsztacie mam tylko jakies typowe naczolki, kilka do przeróbek..i czekajace oglowie [/quote] Jes może mój panel na siodło z czachą ?  😁 Tak wiem, nękam Cię, ale obiecałam sobie że będę Cię męczyć i nękać więc to robię 😀iabeł:
czeka czeka..na foty i  wyslanie i jak bede mogla sie wyrwac zeby to zrobic 😉 ale jest moc...jeeeest 🙂😉)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 czerwca 2015 19:35
Łiiiiiii 😅  To nie mogę się doczekać 😀 😀
Obiecane foto 🙂 Kontakty na docelowych nóżkach
Piekne naprawde 🙂

Wspólne dzieło moje i rodziców :P Następny będzie nieco grubszy bo ten jest trochę zbyt cienki  🤔 Ale wszyscy w stajni się zachwycają także jestem z niego zadowolona 😀
Rzeczywiscie wyglada na cienki, ale bardzo ladny  😀
Kobitki, jakie wymiary powinny mieć podkładki pod owijki spore fulle? Nie znalazłam w szukajce.  👀 Byłabym wdzięczna za pomoc!
Zmierz wysokosc nogi, zmierz obwod i dodaj z 10-15cm 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się