jaki bank?

Facella, chyba już tu ktoś pisał, ale T-mobile usługi bankowe, kiedyś to był alior sync. 0 za wszystko, ja założyłam to konto własnie dlatego - nie miałam stałych przychodów, nie mogłam być pewna, że będę używać karty co miesiąc itd. itp. Jedyny minus (chociaż mi na przykład to w ogóle nie przeszkadza) - wszystko tylko przez internet, nie ma oddziałów stacjonarnych.
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 marca 2015 22:02
Ja się w piątek pofatyguję do banku (będzie raczej otwarty, nie?), bo mogę za darmo zmienić rodzaj konta i wszystko mi zostanie bez zmian... Ale muszę to jeszcze omówić z konsultantem, bo z tego bankowego bełkotu z taryfikatora to ja wiele nie rozumiem  😵

0w mBanku jak płacisz kartą 100zł (bądź też 200zł, zależy chyba od oferty) nie płacisz za kratę, nie musisz mieć 1000zł co miesiąc przychodu...

Co do tego przychodu, to takie info znalazłam na stronie. A wydatków takich też nie mam, więc bym płaciła...
ale beton z tym mbankiem... jak ja zakładałam w zeszłe wakacje ekonto mobilne to nie musiałam spełniać żadnych warunków żeby mieć darmową kartę, teraz sprawdziłam ofertę i już taki warunek jest (płatność kartą min na 200zł/mies). już nie ma żadnej oferty z całkowicie darmowym kontem bez warunków, jestem w szoku 🤬
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 kwietnia 2015 08:26
W Alior Syncu (obecnie T-mobile) trzeba mieć miesięczny przychód żeby wszystko było za free.
W mBanku karty były za darmo do czasu, aż wprowadzili paypassa 😉
JARA,  naprawdę? O kurczę, to żyłam w niewiedzy 😀

W takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd 😀
Jara ale paypass i paywave to praktycznie to samo, tylko inna firma karty. Ja mam z paywave i darmowe konto, moi znajomi też. Faktycznie chodzi o tego PayPasaa (nie PayWave)?
W ostatnim czasie podobno zmieniły się dla banków prowizje związane z płatnością kartami (korzystanie chociażby z bankomatów konkurencji).
Dlatego też sporo banków zmienia swoje tabele opłat i prowizji.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 kwietnia 2015 10:18
Karte do bankomatu z mBanku mialam za free, ale od czasu kiedy wymienili ja na ta z paypassem trzeba wydac 100zl miesiecznie płacąc zblizeniowo zeby byla za darmo.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 kwietnia 2015 21:48
Milla, akurat Meritum w ogóle nie ma swoich bankomatów, więc gdzie bym nie wypłacała, to miałam za darmo...
Facella, wlasnie o to chodzi.... Banki tez płacą prowizje, np za mozliwosc korzystania z bankomatow konkurencji. Do tej pory ty nic nie placilas, a banki pomiedzy sobą tak. Koszta po zminach wzrosły, to bank musial gdzieś te koszta upchnac, wiec zmienił tabele opłat.

edit: tutaj jest w skrócie artykuł o tym http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-koniec-darmowych-bankomatow,nId,1673787
Facella, chyba już tu ktoś pisał, ale T-mobile usługi bankowe, kiedyś to był alior sync. 0 za wszystko

Juz nie- przynajmniej ja wlasnie dostalam maila,ze z dn 1 czerwca zmienia sie tabela opłat i zeby bylo za darmo trzeba miesięcznie wydać 200zl !!
Ok, właśnie sprawdziłam maila - faktycznie.
Ech.
[s]Dziewczyny, potrzebuję rady kogoś oblatanego w debetach i pożyczkach. Ktoś coś? :kwiatek:[/s]

edit. nieaktualne 😉
historia kredytowa jest przepisana do konkretnego rachunku czy z automatu jest przekazywana i przechowywana w BIK czy czymś takim?
chciałabym zamknąć konto w mBanku, ale trochę mi szkoda ze względu na dobrą historię. kredytów na nowym rachunku nie planuję.
Zamknięcie konta nie powoduje zniknięcia historii kredytowej 🙂
historia kredytowa jest przepisana do konkretnego rachunku czy z automatu jest przekazywana i przechowywana w BIK czy czymś takim?
chciałabym zamknąć konto w mBanku, ale trochę mi szkoda ze względu na dobrą historię. kredytów na nowym rachunku nie planuję.
Tak, Twoja historia kredytowa zła/dobra jest w BIK, także spokojnie możesz zamknąć rachunek.
Czy konto w banku Pekao da się zamknąć przez internet? Nie potrafię znaleźć informacji na ten temat na ich stronie.  😀iabeł:
Sisisa, obowiązuje forma pisemna. Czyli albo wizyta w Banku albo korespondencyjnie.
Graba.   je ne sais pas
24 maja 2015 17:44
Jakie konta polecacie za granicą? Jadę na 3 miesiące do Francji, będę zarabiać w euro, ale ja będę sama wpłacać(dostaję wyplatę do ręki). Mam teraz w mbanku, ale myślę o jego zamknięciu i się zastanawiam, ktore będzie najlepsze? Bo czytalam, że nie ma już czegoś takiego jak darmowe prowadzenie konta?
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 maja 2015 20:04
No nie ma, ja zamykam w Meritum, bo zaczynają się bawić w złodziejstwo  😤 z cennika mi chyba 14zł wychodzi za prowadzenie konta + kartę  😤 szukam nowego, ale chyba nie założę, dopóki nie będę zarabiać, bo wymagają regularnych wpłat. A skąd ja mam im takie wziąć? :/
edit: ewentualnie stanie na mBanku i koncie dla młodych, bez opcji wypłat ze wszystkich bankomatów. Rzadko z nich korzystam, więc 5zł za wypłatę z bankomatu raz na pół roku jakoś zniosę...
Ja się do bph właśnie przeniosłam (konto 'lubię to'😉 - sprawdź opłaty. Jeśli dobrze pamiętam, to jeśli się zrobi minimum 4 transakcje kartą miesięcznie, to konto jest bezpłatne. Do tego za płatności kartą jest cashback 3%.
mam takie pytanko: jest sobie oddział banku, ten oddział ma dyrektora, kto jest zwierzchnikiem takiego dyrektora?

BGŻ mnie z równowagi wyprowadza 👿
Pewnie jest jakiś dyrektor regionu.
Alior Bank, konto osobiste Rozsądne - coś, ktoś  :kwiatek: ?
Facella- umawiasz się z mamusią czy babcią- robi na Twoje konto zlecenie stałe co miesiąc -  przelew na Twoje konto i z Twojego na jej z powrotem kwoty koniecznej do posiadania darmowego konta.
A o Bank SMART cos slyszalyscie i o calkowicie darmowym koncie?
Z Aliora się wyniosłam, bo konto przestało być darmowe. Niby jest zwrot za zakupy kartą, ale ze sklepów spożywczych tylko. Do tego nachalnie namawiająca na wszystko co się da obsługa. Nawet jak zamykałam konto, to koleś mnie próbował namówić na inne cudowne produkty banku. Tylko mnie zniechęcił  😂
Teraz mam BPH.
Polecam bloga bankobranie, tam są promocje i można sobie parę groszy dorobić korzystając z nich. Wszystko dokładnie i jasno opisane.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 sierpnia 2015 15:39
Skonczyly mi się kody do przelewow, a Inteligo nie przyslalo nastepnej, mial ktos tak? Irytuje mnie to, nic nie mogę kupic
madmaddie, nie w inteligo, ale miałam tak, że kody przyszły... 1/2 roku wcześniej zanim potrzebowałam, i pewnie "gdzieś" w domu są 😁 Musiałam zamówić nowe, a tamte wycofać. A tak sobie czekałam i czekałam, że lada dzień przyjdą.  I córka musiała mi robić zakupy 🙂 Sprawdź sobie w ustawieniach jak to jest z twoimi kartami kodów. Podobno nowe można zamówić w każdej chwili.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 sierpnia 2015 19:56
halo, dzięki. właśnie jestem zdziwiona bo normalnie przychodziły dużo wcześniej, a ja korespondencję z banku w jednym miejscu mam. ale jeszcze sprawdzę i jak coś, to zamówię/zadzwonię do nich.
ale nie powiem, na stan konta działa to rewelacyjnie  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się