Wybory 2015 i to co po wyborach.

podpowiem tylko tyle, że np. Nowa Zelandia przyjmuje imigrantów tylko poniżej 30r.ż. i wykształconych
jeste selekcja  😁
Anglia też powinna być dla anglików, inaczej zemini się w kolejny Kurdystan  😂
no przecież w Niemczech już mają więcej turków i arabów niż rodowitych Niemców
a Francja wciąż przeżywa zamieszki i rozróby w dzielnicach obsadzonych imigrantami głównie pochodzenia algierskiego
przyjmowanie na hurra każdego imigranta mija się z celem, trzeba umieć przyjmować tych, którzy jak pisała Murat potrafią się zasymilować i pracować i dać coś społeczeństwu, a nie tylko brać hajs
Całe życie używałam złego pojęcia  😡 Czy farba na ścianie ma jakąś swoją nazwę? Bo o to mi chodziło 😉 

A oni naprawdę są straszni, każdy plac zabaw teraz jest ogrodzony, bo dewastowali, jak weszli do nas na boisko to potrafili piłkę przebić i uciec, albo jak idzie i przed tobą splunie... jakby im faktycznie zapewniali dawki głodowe to by się ogarneli
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 maja 2015 11:18
TheWunia, elewacja to zewnętrzna ściana budynku. A farba na ścianie to farba na ścianie 😉
kujka   new better life mode: on
25 maja 2015 11:19
E., czyli Twoim zdaniem kazdy uchodzca to bandyta i terrorysta?
kujka nie wiem, w jakim ty świecie żyjesz, ale ja popieram zdanie Tani, murat, czy Wuni
(...)

Ale ja napisałam, że się obawiam. Nie, że jestem przeciwna. Gdyby były warunki dla tych ludzi to niech sobie będą.
E., czyli Twoim zdaniem kazdy uchodzca to bandyta i terrorysta?


jednak czymś sobie zaproacowali na taką opinię. Ale chyba raczej nie byciem miłym i pracowitym sąsiadem

Taniu, przepraszam za drobne przeinaczenie  :kwiatek:
kujka, ale jest różnica między emigrantem kategorii "jestem Arabem, mieszkam w X, pracuję, płacę podatki, przyjaźnię się z chrześcijanami, lubię wasz kraj" a emigrantem typu "jestem Arabem, mieszkam w X, nienawidzę wszystkich chrześcijańskich świń i zdejmijcie ten krzyż, bo obrażacie moje uczucia, no i dawajcie kasę!". Przeciwko tym pierwszym chyba żaden człowiek o zdrowych zmysłach nic nie ma.
Ja także nie napisałam, że jestem przeciwna całkiem, zawsze i wszędzie. W sumie jako córka zasymilowanego emigranta nie mogłabym tak napisać.  😉
dokładnie tak Murat  :kwiatek:
i ja mam straszne obawy, bo gdyby ci imigranci byli z tej grupy pierwszej, to UE by się ich nie pozbywała do Polski tak łątwo  👍
Murat całkowicie się zgadzam 🙂

Ja tez nie jestem do nich jakoś anty, i jeśli będą się zachowywać normalnie to niech sobie żyją. Ale skoro zachowują się jakby im wszystko było wolno i są bezkarni no to sorry, ale ja ich sobie tu nie życzę.
Przyjeżdżając do takiego a nie innego kraju to choćby ktoś im krzyżem nad głową machal to powinni cicho siedzieć
Miałam się nie wypowiadać, ale... Ci, których chcą do nas wysłać to przeważnie ludzie wyławiani z Morza Śródziemnego. Ludzie biedni w większości chrześcijanie uciekający przed zalewem islamizmu we własnych krajach i terroryzmem lub tym wszystkim i jeszcze wojną.Z krajów, które nie radzą sobie z wojującym islamem i powoli upadają.
Spróbujcie kiedys porozmawiać z uchodźcą politycznym,takim, który uzyskał azyl. Obawiam się, że bardzo byście się zadziwiły. Duża część z nich to ludzie wykształceni, studenci. Każdy z nich ma swoją historię. Pochodzą też z krajów o których nie usłyszycie w wiadomościach a dzieją się tam rzeczy niewyobrażalne. Wielu z nich prowadziło działalność polityczną, działało w organizacjach. A wielu uchodźców żyje juz w naszym kraju i nawet nie macie o tym pojęcia.

berula i przeciwko takim ludziom nikt nic nie ma! W zasadzie powiedziałabym, że "nikt nie ma o nich pojęcia" to zaleta i informacja, że to sensowni ludzie - skoro nikt o nich nie wie, to znaczy, że żyją sobie spokojnie, nie wadząc nikomu.
Cały czas chodzi o to, że nikt sobie w Polsce nie życzy emigrantów "typu paryskiego" - takich, co to nie pracują, ale za to niszczą cudze samochody, podpalają sklepy, demolują ulice i zabijają swoje córki, bo kolega ze szkoły odprowadził je do domu.
Ocipieli wszyscy z tymi wyborami


Haha, a to dopiero poczatek. Teraz bedzie kilka dni spokoju na przegrupowanie, a potem zacznie sie prawdziwa wojna.
Ja w ogóle nie rozumie dlaczego Polska w swojej sytuacji geopolitycznej ma udzielać pomocy w postaci przyjęcia uchodźców z Syrii, co innego  (dobrowolna)pomoc humanitarna tam na miejscu czy nawet zbrojna jeśli NATO by tego wymagało bo konflikt zagrażał by naszemu (europejskiemu) bezpieczeństwu i chcieli by podjąć tam działania.  Imo w pierwszej kolejności powinniśmy pomagać uchodźcom, to naszym rodakom czy ludziom polskiego pochodzenia którzy takiej pomocy potrzebują np. w Donbasie,. Po drugie uważam że Polska jako kraj który nigdy nie miał swoich kolonii i tego typu terytoriów zależnych z których czerpał wieloletnie korzyści tam nie jest zobligowany czy może być wręcz zmuszany przez unię do przyjęcia uchodźców z Syrii. To Francja i Wielka Brytania głównie powinni czuć się zobowiązani by pomóc i zatroszczyć o swoje exkolonie czy strefy wpływów.
Akurat uchodźcę z Syrii przyjęłabym pod swój dach i jeszcze na dokładkę zatrudniła.
Pewne "rzeczy" nazwijmy to tak, nie podobają mi się, ale to jest głupia polityka pewnych krajów, że poglądy mniejszości stają się tam priorytetem. Tak być nie powinno i to jest dla mnie jasne.
Ale wrzucanie wszystkich "turbanów" do jednego wora, jako terrorystów i psycholi jest jednak mocno niesprawiedliwe.
A to Ci dopiero
W Warszawie mamy cud 🙂

"Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zapowiada duchową pomoc Państwowej Komisji Wyborczej.
Podczas liczenia głosów pod gmachem PKW będą odmawiane modlitwy.
Podczas wyborów Krucjata we współpracy z PiS pilnowała urn wyborczych."

Tu się zrobiło straszno i śmieszno.
"Materiał instruktażowy, w którym Ruch Kontroli Wyborów opisywał niebezpieczne zachowania w komisjach wyborczych (m.in. zbyt miłą atmosferę, która ma obniżyć czujność pilnujących)"

ha
Krucjata różańcowa

Żeby było śmieszniej, kiedy Komisja podała ostateczne wyniki to .....
[url=http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,17981998.html#MTstream]Cyrk został odwołany[/url]
szemrana, i co? Ci ludzie zrobili ci jakąś krzywdę? Dlaczego naśmiewasz się z cudzych wierzeń?
Na szczęście w tym kraju mamy wolność wyznania i mam głęboką nadzieję, że jeszcze przez setki lat polskimi ulicami będą chodzić procesje.
I jak nie bardzo lubię różaniec, tak odmówiłam dziesiątek w intencji napełnienia Duchem Św. wszystkich zaangażowanych  w wybory.
Tak, piję szampana za ten wynik. Jest jakąś szansą. Czy zostanie dobrze wykorzystana to wszyscy zobaczymy (i ocenimy).
Tak jak oceniliśmy dotychczasową pracę  urzędującego Prezydenta.

Mnie dziś ubawiło, że Andrzej Duda nie jest np. prezydentem-elektem, przyszłym prezydentem, ale... (prawie) prezydentem 🙂.
galopada_   małoPolskie ;)
25 maja 2015 19:31
mam głęboką nadzieję, że jeszcze przez setki lat polskimi ulicami będą chodzić procesje.



a ja mam nadzieję, że jak najszybciej będzie to zakazane ze względu na zakłócanie spokoju i utrudnienia w ruchu. Do takich imprez są wybudowane kościoły. Ostatnio mi tacy zawodzili pod oknem to myślałam że szału dostanę.
A do biegania są boiska a nie ulice miast, co muszę jechać do Warszawy to jakiś maraton
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 maja 2015 19:43
To niech zabronią przy okazji wszelakich imprez otwartych na mieście - bo zakłócają spokój. Są od tego kluby, można wypożyczyć hale / stadion. Mnie to drażni (serio). Bez przesady. Procesje też nie są nie wiadomo jak często.  😵 I nie, nie jestem katoliczką.
ps. a ja jestem, ale raczej kiepskim
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 maja 2015 19:53
Tzn żeby mnie nie zrozumieć źle. To że mnie drażnią imprezy to jest mój problem. Taka specyfka dużego miasta, więc po studiach zjeżdżam na wioskę. Kościół mam rzut beretem, bo z okna widzę. Serio, nie przeszkadzają mi procesje, bo na prawdę w ciągu roku ich nie ma nie wiadomo jak dużo w porównaniu do maratonów / Juwenaliów i innych takich większych imprez. Nie widzę sensu, żeby zakazać procesji...
Chyba że u galopady co rusz paradują z procesjami.
IMO bardziej spokój i utrudnienia w ruchu powodują wszelakie maratony i tego typu rzeczy, wszelakie pochody (Juwenalia / marsze wolności/ marsze tęczowych ludzi i inne takie :/ marsze takich ofiar i innych)
galopada_   małoPolskie ;)
25 maja 2015 19:57
subaru2009, nie co rusz, ale pół godziny zawodzenia jakiś pieśni kościelnych to ponad moje siły. Nie widzę powodu do łażenia po ulicy z tego powodu. Dlaczego nie może się to odbywać w kościele?

edit. ale off straszny się zrobił, więc nie będę go dłużej ciągnęła. 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 maja 2015 20:01
galopada_, bo na tym polegają obchody Bożego Ciała, że procesja odwiedza 4 ołtarze zlokalizowane przy np. krzyżach czy kapliczkach, a dziewczynki sypią kwiatki  🤔wirek:
W sumie po co się z domu ruszać jak mszę można obejrzeć w tv czy posłuchać w radiu

Boże Ciało jest raz do roku, to nie jest niewiadomo jaka uciążliwość i mieszkam przy kościele, jakoś nie stanowi to dużego problemu  🤔
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 maja 2015 20:05
To niech maratony przeniosą do lasu/pola/łąki/stadiony, a nie na ulice, tak samo wszelakie pochody jak wyżej pisałam. Dlaczego oni się nie mogą przenieść w inne miejsce tylko paraliżują pół miasta na pół dnia, a jak podjeżdżam do policjanta spytać się jak mam dojechać w miejsce X, to mnie opiernicza, że zaraz mandat dostane, bo do niego podjechałam (autentycznie). Z pochodami tak samo. Też mieszkam przy kościele, często pogrzeby są, więc i procesje z kościoła na cmentarz i nie powiedziałabym, że to uciążliwe. Bardziej uciążliwy jest np. dla mnie pochód Juwenaliowy.
szemrana, i co? Ci ludzie zrobili ci jakąś krzywdę? Dlaczego naśmiewasz się z cudzych wierzeń?

Bo to jest tak żenujące, że aż śmieszne?
Blokowanie głównych arterii miast, często w godzinach wzmożonego ruchu, skazywanie tysięcy ludzi na tkwienie w rozgrzanych samochodach ( lato to cudny czas na pielgrzymki!), utrudnianie sprawnej komunikacji karetkom/wozom strażackim i tym podobnym- w imię wolności wyznania ? ' Nie czyń bliźniemu, co tobie nie miłe.' czy to aby nie słowa z Biblii? Nie piszę teraz o sytuacji w Warszawie, ale ogólnie o idei pielgrzymek. Nigdy nie zrozumiem osób uważających, że świadome utrudnianie życia innym jest okej, bo MOŻE się to wiązać z nieświadomym wyrządzeniem komuś krzywdy właśnie. Nawet jeżeli celem wyższym jest demonstracyjne wyznawanie swojej wiary.
I Boże Ciało to nie jedyna okazja w roku.


Dworcika   Fantasmagoria
25 maja 2015 20:22
Uważajcie, żeby to się zaraz obowiązkowe nie zrobiło 😁
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 maja 2015 20:22
/hm, a ja nie rozumiem czemuście się tak czepili tych pielgrzymek i procesji, bo PiS będzie rządzić ? To Wam przezkadzają procesje, a maratony a pochody ku pamięci tamtych, siamtych i owamtych, pochody wolności i innych takich już nie przeszkadzają ? Też wtedy jest paraliż, jaka temu różnica ? Bo jedno świeckie drugie katolickie ?
subaru2009, tak, przeszkadza im właśnie że katolickie... Ślubu kościelnego nie będą brały, nie ochrzczą dzieci itp rozumiem  😎
I nie interesuje mnie gadka, że tylko aby rodzina się nie obraziła to tak robią  😤

Ze mnie katoliczka ale nie jakaś mega  😉

No tak, pół godziny ZAWODZENIA JAKIŚ PIEŚNI KOŚCIELNYCH   na  ok 8765,81277 godzin w roku to dramat przecież  🤔wirek:
Myślę, że jeśli ktoś jest niewierzący to pewnie jest róznica, bo jakby mi przez pół miasta szli muzułmanie skandując jakieś pieśni to też bym się pewnie bardziej wkurzała, że mi blokują drogę niż np pochody 3 majowe 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 maja 2015 20:36
Też mam wrażenie, że "bo katolickie". To trochę smutne, a wszędzie tak się pultają o tolerancję  😎 A może nie "bo katolickie", a "bo PiS"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się