Bryczesy

A ja ostatnio kupiłam te http://dobry-kon.pl/opis/7599637/bryczesy-polo-classic-stripe-lej-34-alos-38.html?from=bazarek i jestem mega zadowolona! Są mega wygodne i idealna na lato no i ten różyk!!!
Używał ktoś może bryczesów TCM? Dostałam takie i zastanawiam się czy będą w porządku, czy rozpadną się po trzecim użyciu.
Używał ktoś może bryczesów TCM? Dostałam takie i zastanawiam się czy będą w porządku, czy rozpadną się po trzecim użyciu.

TCM są dobre bryczesy, mam ale używam na zimę .
a to nie są te dwukolorowe Equi Theme Pro fun line??
Wie ktoś jak się nazywają bryczesy co ma ta dziewczyna lub firma bryczesow? https://m.facebook.com/570771776374061/photos/pb.570771776374061.-2207520000.1432237135./570781876373051/?type=1&source=42

toż to chyba któreś z decathlonowej fouganzy? tylko chyba z tych już nie dostępnych 😉
[quote author=kamiiilcia link=topic=217.msg2362235#msg2362235 date=1432237316]
Wie ktoś jak się nazywają bryczesy co ma ta dziewczyna lub firma bryczesow? https://m.facebook.com/570771776374061/photos/pb.570771776374061.-2207520000.1432237135./570781876373051/?type=1&source=42

NO nie, ma ktoś na sprzedaż je?
toż to chyba któreś z decathlonowej fouganzy? tylko chyba z tych już nie dostępnych 😉
[/quote]
Szukam ciemnych jeansowych bryczesów z pełnymi lejami i dość wysokim stanem. Wpadło Wam coś takiego w oko?
A to nie sa przypadkiem te? Moje dziecko kiedys takie mialo.
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/179019?q=fouganza&kategoria=19&rodzaj=0&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=2

Te są chyba brązowo błękitne a te poszukiwane szaro szare
Ale model się zgadza
Jak chodzi o ten typ bryczesów z innym kolorem tj.na tyle uda to jest tego dużo, z pełnym lejem, materiałowych, różnokolorowych itd. Chyba, że zależy ci na tym konkretnym modelu
Ja właśnie szukam czarnych 🍴
Ja właśnie szukam czarnych 🍴

To jak już ktoś mówił-equi themę pro fun line, jakieś z master jang, chyba elt fun ma podobne, tyle że tam jest nogawki w jednym kolorze a lej w innym, a te dwa pierwsze są prawie takie jak te z fouganzy 😉
Szukam ciemnych jeansowych bryczesów z pełnymi lejami i dość wysokim stanem. Wpadło Wam coś takiego w oko?


Candela  😍

[img]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTOzppncW4biO5xAJuikoNJ1JE4gToDtMoplpPidley69DBOxZz[/img]
Może jest gdzieś w tym wątku odpowiedź na to pytanie, ale nie znalazłam. Czy Pikeury są rzeczywiście dużo lepsze niż powiedzmy takie Horze supreme albo Fair Play'e? Bo cena jakby to sugeruje i jak masz Pikeury to jesteś zajebisty, ale czy rzeczywiście jest aż taka różnica?
Pytam ponieważ planuje zakupić nową parę bryczesów i mnie to tak męczy. Podobają mi się FP Jenny i Horze Indica, ale może lepszym wyborem byłyby wypasione Pikeury? A może Pikeury to tylko całkiem niezła marka, ale jakościowo podobna do Horze Supreme, a dopłaca się za firmowy znaczek?
Nie. Pikeury są na lata. Płaci się za jakość
Ok. Tylko, że mam bryczki FP, Horze, Covalliero i nawet Pfiffa i oprócz pewnego rocznika FP gdzie leje przecierały się po pół roku to reszta ma od 8 do 6 lat i nie mogę im wiele zarzucić. O dziwo Pfiffy sa najlepszymi bryczesami jakie miałam. Niezniszczalne. FP i Horze trochę straciły na sprężystości materiału i kolorze. Z Covalliero też się nic nie stało. Za to najdroższe jakie miałam, Euro Stary, po kilku praniach drastycznie straciły kolor. I bądź tu mądry człowieku.
Szaga, ile koni dziennie jeździsz?
Mi się w HKMach po miesiącu leje kulkują, MH mi się rozpadły po ok 8 m-cach, Pikeury trzymają się tyle lat, że stają się nudne 😉
Całego jednego 😁 Czyli jedynym problemem z Pikeurami jest to, że nie możesz sobie kupić nowych bo stare jeszcze się nie zniszczył?  Ok to chyba skorzystam z promocji w equidea i się pokuszę na jakiś tańszy model.
[quote author=_Gaga link=topic=217.msg2364315#msg2364315 date=1432580995]
Szaga, ile koni dziennie jeździsz?
Mi się w HKMach po miesiącu leje kulkują, MH mi się rozpadły po ok 8 m-cach, Pikeury trzymają się tyle lat, że stają się nudne 😉
[/quote]
korzystając z tego że akurat o pikeurach piszecie - czy oprócz wytrzymałości jest też różnica w przyczepności?
ja jeżdżę ok. 2 razy na tydzień, więc na wytrzymałości mi aż tak nie zależy, ale szukam czegoś fajnie trzymającego i najlepiej wygodnego, elastyczego
od pikeurów skutecznie odstrasza mnie cena, więc jak już to używane - czy w tych dawniejszych lej tak samo dobry?
jakie jeszcze inne firmy byłyby fajne?
obecnie z pełnym lejem mam tylko hkm-owe lauria garelli royal toskana, ładne i dość wygodne, tylko ciut małe na mnie ;/
Ok. Tylko, że mam bryczki FP, Horze, Covalliero i nawet Pfiffa i oprócz pewnego rocznika FP gdzie leje przecierały się po pół roku to reszta ma od 8 do 6 lat i nie mogę im wiele zarzucić. O dziwo Pfiffy sa najlepszymi bryczesami jakie miałam. Niezniszczalne. FP i Horze trochę straciły na sprężystości materiału i kolorze. Z Covalliero też się nic nie stało. Za to najdroższe jakie miałam, Euro Stary, po kilku praniach drastycznie straciły kolor. I bądź tu mądry człowieku.


Już kiedyś wspominałam o tym - długo byłam zadowolona z bryczesów firm, które wymieniasz. Też nie jeżdżę kilku koni dziennie 😉 więc starczały mi na długo i byłam usatysfakcjonowana. Wręcz miałam  podejście "No co może w tamtych bryczesach tyle kosztować? Chyba snobizm". Kupiłam na próbę używane Cavallo i niedługo później załatwiłam sobie nowe Pikeury (aktualnie mam dwie pary "najzwyklejszych" podobno Lugana). Nie wiem, czy są "bardziej na lata" niż tamte, bo jeszcze nie używam ich porównywalnie długo. Ale pewna jestem że nie rozciągają się - nie mam wyglądu "pampersa" po naciągnięciu pełnego leja, jak to było we wszystkich poprzednich. I komfort jazdy jest powalająco lepszy. Po prostu nie krępują ruchów. Raz na próbę ubrałam moje stare Horze i... w połowie drogi na schodach wróciłam się po Pikeury z myślą "no jak ja w tym w ogóle mogłam chodzić a co dopiero jeździć" 😉 Każdemu niedowiarkowi polecam 😉
Według mnie nie ma wygodniejszych bryczesow od pikeur...
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
25 maja 2015 23:09
Dodam jeszcze tylko, że wg mnie Pikeury są bardziej i dłużej przyczepne. 😉 Jak Ci się np. w Horze i innych takich lej skulkuje, to już nie 'klei' się tak do siodła.
Chyba jeśli chodzi o takie co bardziej "lepią" sie do siodła to najfajniejsze są silikonowe.. Od kiedy takie mam to nie ma porównania. Ja osobiście też chwalę sobie Pikeury. Są np dużo wygodniejsze od euro-starów ale z kolei euro-stary są jeszcze bardziej nie do zniszczenia... tylko cena euro-starów dobrych faktycznie poraża. Jedyne co to jak dla mnie ES-y nie grzeszą z początku wygodą ale może to moje zdanie...
Czyli jedynym problemem z Pikeurami jest to, że nie możesz sobie kupić nowych bo stare jeszcze się nie zniszczył? 

W dodatku ów problem trwa i trwa i trwa... lata całe 😁
Zauważyłam ze lej w pikeur jest cieńszy i przez to lepiej dopasowuje sie do ciała. A na lato tylko micro2000
Zastanawiam się właśnie czy model Lucinda różni się jakoś bardzo od modelu Latina, który jest tańszy...
Miał może ktoś możliwość porównania obu?
różnią się lejem 😉 w arcus 29zł różnicy

http://arcus-konie.pl/bryczesy-pikeur-lucinda-prestigemicro-79-p-5.html
Pikeur Lucinda polecam gorąco! Odkąd je założyłam na tyłek, kocham miłością wielką!  😍 Mam jeszcze lugany i hailey, ale lucindy są jak getry po prostu  🏇
Jak ktoś lubi biodrówki 😉 ja wole lugany
Mam problemy z przeczytaniem regulaminu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się