Konie czystej krwi arabskiej

maluda To jest Jerychonka - babkaw linii żeńskiej klaczy z pierwszego zdjęcia.
A Exelsjor sprzedany bo miał w sobie 25% krwi francuskiej i 31,25% z Babolnej. Chyba tylko tak wygląda na tym zdjęciu.
Poniżej inne Exelsjora oraz trzy zdjęcia fundamentalnych koni, które są we krwi Eleonory matki Exelsjora.
Witraża, Wielkiego Szlema i Muharyta to ja bym brała w ciemno. Jak dla mnie - ideał ogiera, każdy z tych trzech.
A to jedne z moich ulubionych. Część Top 10
mitbah   arabskie szczęście
22 maja 2015 13:19
angeldust- Topol prześliczny 🙂

a to moi ulubiency z rodowodu Grendela 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
22 maja 2015 18:48
Ciekawa jestem jak za tydzień wypadnie Westim w stosunku do Ameretto. Namawiałam trenerkę na przyjazd do Polski z końmi na łatwe wygranie wyścigu, ale mówi, że daleko...

Jeszcze jeden miły Dormanek(zdecydowanie przebija w nim strona matki).

iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
22 maja 2015 22:18
Dzisiejszy 3-letni spacerowicz, póki co nic nie robiący, którego jestem bardzo ciekawa pod siodłem (o ile znajdę siodłona takiego krótkiego ogórka) 🙂

Iwona9208 hahahahhha, usmialam sie! 😀 ogorek bardzo urodziwy jest 😀 ale oko ma wielkie i hmm...zadziorne 😀

Tak popatrzylam na te stare zdjecia i pocieszylam sie, bo moja tez taka nieszczupacza ;P mimo ze papier ma fajny 🙂

Mialam dzis w koncu pro foty, ale jak na zlosc musialam przedobrzyc - wymieniam lek w siodle i cholera za szeroki wlozylam -.- no i nie bylo 100% tego co ostatnio Manti pokazuje tylko foch... no ale co, czlowiek madry po szkodzie, stara a durna jestem. Podrzucam z jazdy i tarzankos  🙂







Z jazdy cuda tak jak już pisałam, no ale to tarzanie... taka rozanielona minka  😀

iwona ale ma plecki, czuje, że będziesz miała ciężko z tym siodłem 😉 a Wolar jak tam śmiga?

A tak ogólnie to dzięki faith, że pytałaś o małego. Akurat byłam na wycieczce, więc misiek się tydzień opierdzielał na trawcę, a nawet więcej bo już wcześniej ograniczałam mu pracę co by nie doznał szoku z codziennej jazdy na żadną 😉 Wsiadłaś dziś to mu kuperek nieźle grzał, ale wszystko pod kontrolą, tylko przejście w górę takie mocno z zadka 😉 testowałam tez wędzidło, pojedyńczo łamane rotary, ale w sumie jeszcze nie wiem co i jak, musze dalej popróbować. Aczkolwiek pod koniec jazdy wziął i nawet plecy ruszył, bo mogłam spokojnie wsiąść w siodło na kole bez ryzyka oberwania śledziony 😉
iwona ależ ten spacerowicz ma szyyyyję. Śliczny jest, i któż on zacz?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
23 maja 2015 08:22
faith haha dzięki! On na prawdę taki ogóreczek  😀 Z zadziorności nie ma nic, taki przytulasek z niego, uwielbia kiedy coś przy nim robi się, kiedy ktoś zajmuje się nim  🙂 Miło popatrzeć na Manti jak pracuje, zdjęcia jak zwykle śliczne 🙂
TheWunia o siodle to aż nie chce mi się myśleć, fakt że jest za gruby (odchudzamy się) to i tak jest szeeroki  😉 A Wolar to ogień pod siodłem, geny Wachlarza przebijają się. Po terenie ok.10 km ma ochotę na więcej, nie chce umęczyć się, ale jest grzeczny i posłuszny 😉 Pracujemy nad lewą stroną, bo dużo słabsza jest.
larabarson dzięki, to mój najmłodszy-Precedens  🙂
Ciekawa jestem jak za tydzień wypadnie Westim w stosunku do Ameretto. Namawiałam trenerkę na przyjazd do Polski z końmi na łatwe wygranie wyścigu, ale mówi, że daleko...

Jeszcze jeden miły Dormanek(zdecydowanie przebija w nim strona matki).




Wysokość wygranych już na dobrym poziomie, więc powinna zachęcać, a tu tylko Ameretto. Szkoda.
A jaka matka tego Dormana?
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
23 maja 2015 09:28
iwona mlody zachwycajacy, ale widac ze odzywiany dobrze  😍

faith Manti ma mine tak rozanielona, ze chyba to nie byl foch a chwilowa zmiana nastroju 😀

Jesli chodzi o moich arabskich faworytow to jest tam Pamir. Wiadomo, jak pewnie kazdy podziwiam atletyczne araby, ale Pamir ujal mnie swoja sila bijaca z kazdego zdjecia, jest takim "duzym" arabem 🙂
iwona haha nawet w tym są nasze gagatki podobne 😉  mój w prawo na woltach nawet się stara, widać, że próbuje i całkiem nieźle mu to wychodzi, za to w lewo o wiele gorzej, żeby zobaczyć to jego oko na wolcie to musi z 4 kółka zrobić 😉 
Metoda grzywy zdecydowanie się nie mylila u nas, tam gdzie grzywa tam lepiej się wygina
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
23 maja 2015 11:14
Dzięki szamanka  🙂
TheWuniano proszę jakie podobieństwo  😉 
Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 maja 2015 13:29
angeldust, to ten sam-Suhaim.
Nawiasem mówiąc rozmawiałam z człowiekiem, który zna hodowczynię Amera...I opowiedział mi jaki to piękny przekręt z nim zrobili rejestrując folbluta jako araba. Takie przypuszczenia były od dawna. To samo z Tiwaiq'iem i St. Laurent'em. Ale przyglądając się tym dwóm pierwszym ogierom można spokojnie dostrzec w nich znamiona arabskiego bukietu.
czy ktoś wybiera się do Michalowa na MP? 😉
mitbah   arabskie szczęście
23 maja 2015 15:33
Ja będę w sobotę i możliwe że w niedziele do południa 🙂
maluda To jest Jerychonka - babkaw linii żeńskiej klaczy z pierwszego zdjęcia.

To?
http://voltopiry.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=752.0;attach=244164;image
Przecież to Nedjari. Francuz jak nic, ale jeszcze z tych dawnych urodziwych, a nie obecnych brzydali.

Odnośnie tego co piszecie o Amerze - ciekawi mnie co zrobi Janów ze swoimi arabami po Portmerze. Według mnie powinni wybrakować i więcej nim nie kryć. Sto razy lepszy od niego jest Dostatok i tysiąc razy lepszy Ontario.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
24 maja 2015 10:00
Klika ujęć z wczorajszej łączki, niestety dziś pada- buu🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 maja 2015 10:07
Prawda jest taka, że Portmer nie pokazał nic szczególnego na torze...I jego janowskie potomstwo jak do tej pory również...
Używanie ogiera wyścigowego jedynie z uwagi na jego rodowód jest dla mnie nieporozumieniem. Poza papierem koń musi się jeszcze wykazać czymś szczególnym.
Czy Dostatok jest sto razy lepszy, to bym jeszcze nie wyrokowała.
Jako reproduktora jeszcze nie da się go ocenić, ale przynajmniej nie spotkałam się z podważaniem prawdziwości jego rodowodu 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 maja 2015 11:01
czy ktoś wybiera się do Michalowa na MP? 😉


My , właśnie wypełniam zgłoszenie na zawody   😉
deidre Mój błąd. Myślałem o dziadkach Forty z linii matki i w roztargnieniu, źle odpisałem maluda. To jest oczywiście Nedjari

a u nas dziś Rigo wyprawił się na klacz,ledwo utrzymałam go co by jej kryć nie chciał....ot takiego mam wałacha.. 10 miesiecy od kastracji  😀iabeł:
W związku ,że jego plan mu się nie udał to pokazał dziś się tak  😁 😁
Niektórym wałachom już tak zostaje, a mam przyjemność widzieć takiego gagatka przynajmniej raz w tygodniu.
mam kolejna fotkę z sesji 🙂
zdjecie jak dla mnie wyszło super <3 napatrzec się na niego nie mogę  😍
Ale moc  😍
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 maja 2015 06:13
[quote author=zduśka link=topic=752.msg2363396#msg2363396 date=1432461671]
czy ktoś wybiera się do Michalowa na MP? 😉


My , właśnie wypełniam zgłoszenie na zawody   😉
[/quote]



oooo, czekam na relacje!
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
26 maja 2015 06:26
Alicja mnie braklo slow, Rigo  😍
Alicja ale super  😍
Dlaczego ciągle pada... 🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się