Pensjonaty we Wrocławiu

Gdzie to tak fajnie?
Chrząstawa
Wczoraj zaliczyliśmy pierwszy teren w nowej stajni. Wjazd do lasu zaraz za placem 😜. Można sobie pojechać np. wzdłuż rzeki i "polować" na bobry.
Stajnia położona jest na szlaku konnym pomiędzy Dobrą a Widawą. Lasem można dotrzeć do Stajni nad Stawem w Zbytowej i do Dziupliny.
Także wielbiciel terenów również znajdzie coś dla siebie u Oli.
hej ! 🙂 jestem tu nowa, ale chciałam usłyszeć wasze opinie na temat pensjonatów. Od października chcę studiować we Wrocławiu i szukam stajni dla mojego konia. Byłam wczoraj oglądać kilka pensjonatów i najbardziej podobają mi się Ozorowice, ale nie ma wolnych miejsc 🙁 Możecie mi polecić jakieś fajne stajnie, do 25km od centrum, żeby konie wychodziły na pastwiska. Stajnia Smolec - co myślicie?
Nie wiem które stajnie oglądałaś, i jakie masz oczekiwania ( dojazd, infrastruktura), cena.
Po stronie Ozorowic,a bliżej są Krzyżanowice, ciut dalej Machnice (hala,+ zawody), Enklawa w Borkowicach, Arat w Golędzinowie( zawody), Wielka Lipa (hala, + zawody),Morzęcin (hala), Rościsławice (hala), Szewce.
Po wschodniej stronie Bachmat, Wietrzna, Kątna, Borowa, Kamień, a może nowa stajnia w Chrząstawie. 🙂
kajaa, Chrząstawa zapowiada się super, a znając Olę, to konie będą zaopiekowane.
kajaa, o smolcu sporo jest - jedna moja uwaga, pastwisk ani nawet sensownej trawy na padokach to tam nie ma. Głównie błoto 😉 - przynajmniej za każdym razem jak tam byłam. Co do opieki się nie wypowiem, bo nie trzymałam tam konia, a opowieści mogą być różne. Proponuje przestudiować forum - o Smolcu duuużo było.

Padoki i całodzienna trawa to w obecnej chwili głównie Chrząstawa, Rościsławice, przy odpowiednim dogadaniu się Krzyżanowice (tu by trzeba pojechać i ustalić). Reszta stajni raczej nie.
W Machnicach to w ogóle nie wiem czy są padoki - ktoś tam stoi?

A generalnie proponuję pojechać do każdej stajni i na ile się da popatrzeć, pogadać z ludźmi. Bo opowieści prowadzących stajnię to potrafią byś cudowne, a w rzeczywistości potem różnie jest 😉
W Krzyżanowicach trawa była do niedawna raczej licha. Obecnie robią się porządne pastwiska, lada dzień konie pójdą  🙂 Miejsc brak.
Jeszcze jest stajnia w Wiszni, Siedlcu i stajnie w Ramiszowie.
A tak na marginesie, to osobisty "rzut oka" na obejście i rezydentów, oraz pogadanie z ludźmi - BEZCENNE  😉
Ja na trawke na Grobli tez nie narzekam, moze tylko troche grubawy ten moj kon, ale to raczej plus, niz minus 😀
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
24 maja 2015 22:11
Trawka na Grobli ...  😎 tu bym się nie zdziwiła.  😁
Oj nie taka trawka :P
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 maja 2015 07:54
Przeciez wczesniej pisałaś ze nie ma na Grobli oficjalnie pensjonatu, to po co tu polecać?
Moż trochę nie ten wątek, ale wydaje mi sie ze wlasnie Wy będziecie najwięcej wiedzieć w tym temacie, obecny kowal z każdym kolejnym kuciem budzi coraz wiecej wątpliwości, a w dodatku jest niesłowny. Dlatego zastanawiam sie nad zmianą na p. Krzesaja, znalazlam opinie ale z 2011, jak sa wasze opinie na temat tego kowala?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 maja 2015 11:34
Ja polecam P.Rybke! Prowadzi mojego konia juz prawie 2 lata a wczesniej przeszliśmy wielu kowali!
Co prawda jest z Ostrowa Wlkp, ale jezdzi do wielu Wrocławskich stajni
Od kilku lat Waldemar Rybka robi moją kobyłę. Jest dokładny, solidny ( jak umawia się na 8, to jest o 7.55) Nie mam do niego zastrzeżeń.
Zairka, jezeli czlowiek bedzie w porzadku i sie dogada, mysle ze przyjma jeszcze jakiegos konia.
Co do kowala, pan Strzeszynski (czy jakos tak) ze Strzegomia robi fenomenalne kopyta, ale cena przy jednym koniu jest dosc wysoka.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 maja 2015 19:29
Byłam na Grobli dzisiaj. Jakąś wannę widziałam czy woda w niej była - nie wiem. Przy pastuchu były 3 konie, nie jest źle. Z 3ch koni jeden był w gorszym stanie, ale do pączków w maśle to im brakuje. Akurat tam bym nie namawiała do wstawienia konia, nawet, jeśli teraz konie wyglądają względnie ok. X lat temu też było ok, aż się skończyło. Duże prawdopodobieństwo powtórki gdyby się Grobla na nowo otworzyła na pensjo.
Poza tym konikiara skoro oni nie prowadzą pensjonatu, to nie reklamuj tu Grobli. Wyprosiłaś miejsce u nich. Jeśli chcesz zaistnieć w jakimś wątku, to ten jest kiepską opcją. Gdyby prowadzili pensjo to na pewno w internetach byłoby ogłoszenie.

PS żeby nie było, że chodzę szpieguję, whatever, byłam obok wracając z uczelni.
Najlepiej uciac temat, bo dyskusja faktycznie nie ma sensu.  😀

Z innej beczki, jaki lekarz ma najblizej wlasnie w strone zoo? Zwykla sprawa - szczepienie. 😉 myslalam, zeby sciagnac kobietke, ktora robila w Xlvecie, ale mialy cos swojego otwierac, a ja ani imion, ani nazwisk nie pamietam :/
Moze znacie kogos, komu blisko, a przy tym tak prostej rzeczy nie schrzani? Nie widzi mi sie placic cholera wie ile za zwykle szczepienie😉
mega5 Pan Waldek i Łukasz Rybka są sumienni, nie trzeba być przy koniu i wydaje mi się, że ceny bardziej przystępne.
W środę będą w Ramiszowie  😉
Dziekuje wszystkim za odpowiedź  :kwiatek: i ponawiam pytanie czy ktoś korzystam z usług p. Krzesaja? 🙂
a może tak pytanie zadać w wątku o kowalach ???
Zadawalam swego czasu, ale uzyskalam raptem 1 odpowiedz, a i to dopiero po tygodniu.
Pytanie o lekarzach zignorowane, teraz troche tez od tematu odbiegne - ale stajni dotyczyc to bedzie 😉

Orientuje sie ktos, w jakich godzinach mozna odwiedzac Partynice po prostu rekreacyjnie? 8-18? Jakies inne godziny? Albo bez ograniczen?
Bo na stronie info nie ma, a cos mnie naszlo 😉

Wrzucam moją kobyłkę w boksie u Oli. Uwielbiam tą stajnię  😍  😍  😍
Czad !
Pięknie i jasno 🙂
Cudo  😜
No cudo, szczególnie, że okienko w stajni mamy na stałe otwarte (Ola zamyka tylko jak jest burza), więc koń całą noc może sobie wyglądać na dwór  😜  😜
stajnia jest bardzo jasna i przestronna, boksy są codziennie sprzątane, siano w siatkach na stałe. Żyć nie umierać!  🏇  😅
Potwierdzam. Nordi uwielbia swoje okienko 😉 a ja uwielbiam tą stajnię i ten stan, kiedy nie muszę martwić się o konia.
Po dwóch tygodniach w nowym miejscu cofnęły nam się objawy COPD, a kopyta, które nigdy nie były najgorsze, teraz wyglądają jeszcze lepiej. No i konia nie trzeba wypasać na sznurku w ręku, bo trawy ma do oporu cały dzień  😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się