PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 maja 2015 10:41
Orijen Regional Red podobnie jak karmy White Wolf, Wolfsblut i Taste of the wild sa karmami, które można podawać bez względu na wiek 😉
Ludzie sobie ubzdurali, że szczeniak może jeść tylko karmy puppy, więc te w/w wprowadziły podział na puppy i adult.

Ja od 10 miesiąca przeszłam z Biomilla na White Wolfa. Byle by nie podawała karmy dla psów ras olbrzymich.
jesteś pewna Jara,? bo mnie zawsze tłumaczyli,że u szczeniąt musi być więcej tłuszczu w karmie, bo stąd bierze się unich energia, a dorosłe mają mniejsze zapotrzebowanie na energię z tłuszczy
No właśnie dla mnie to trochę paradoks jeśli gotując używam wołowiny a w karmie drób? 🤔wirek: Osobiście słyszałam, że to kwestia własnie składników budulcowych czyli wapnia i fosforu, ponoć te szczenięce mają go trochę więcej ale skoro jest w normie? To znaczy, że jak zacznę podawać adult gwałtownie spadnie?  😜
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 maja 2015 10:53
Orijen Puppy Large 16% tłuszczy
Orijen Regional Red 18% tłuszczy

Jakby się uprzeć na to co Ciebie uczyli to i tak wychodzi na moje. 😉
Bardziej bym problemu szukała w tym, że Regional Red jest mniej chętnie jedzony przez psy.  🤣


Znam takich co do 3 roku życia karmili psy karma puppy, a znam takich co karmili "tejstem" od 2 miesiąca życia i wcale puupy w nazwie nie było. I co? I nic. Jak temu owczarkowi nie dopierdzieli turbo karmy dla wilczarzy to nic się nie wydarzy.
dobrze wiedzieć  :kwiatek:
Ja co prawda mam małego psa ale też obecnie karmię (ma 7 miesięcy) taste of the wild dla psów w każdym wieku, na karmie nawet w tabeli dawkowania jest podział na wiek i obejmuje on również szczeniaki.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
26 maja 2015 13:37
Jak temu owczarkowi nie dopierdzieli turbo karmy dla wilczarzy to nic się nie wydarzy.

A są jakieś turbo karmy dla wilczarzy? Serio się pytam.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 maja 2015 14:16
Nie ma stricte dla wilczarzy 😉 chodzi o to, żeby szczeniakowi nie podawała karmy dla psów ras olbrzymich.
mi wetka dała 6letniemu psu wolfsblut dla szczeniąt. Na początku też się zdziwiłam, ale powiedziała, że spokojnie może. Zna się na żywieniu, więc jej zaufałam 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 maja 2015 16:40
Mój pies mnie coraz bardziej rozwala, aktualnie ogląda Psa Cywila
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
26 maja 2015 20:26
JARA, szkoda. Myślałam, że coś nowego i dobrego pokazało się na rynku.
safie, fajna fota  🙂
a nasz piesior na Bricie + żółtko  1-2 razy w tygodniu, marchewka i jabłko ( pulpa z wyciskanych soków) codziennie (na tyle smaczne,że wyjadane w pierwszej kolejności) od czasu do czasu, kości i skórki z kurczaka
Nasz wet zasugerował tą karmę.
Johny wygląda bardzo dobrze, sierść błyszczy się...jedynie bąki czadzi śmierdzące.
Czy zmieni to karmienie inną karmą?
Mój poprzedni pies jadł przez pewien czas Brita i z tego co pamiętam to też wyglądał na nim dobrze i przyswajał go bez problemów.
Co do bąków to moim zdaniem nie zaszkodziłoby spróbować innej karmy następnym razem i poobserwować bo bardzo możliwe, że inną będzie przyswajał lepiej. Bo jednak co pies to inaczej reaguje i ciężko bazować nawet na opiniach innych.
Mnie kusi spróbować Lukullusa następnym razem, ale też czytam, że róznie psy go przyswajająi nie wszystkim pasuje.
Bogdan no to możesz sie pożeganć z kapciami  😁
Widzieliście to? http://www.groupon.pl/deals/cala-polska/gg-martom-tomasz-kuropatwa-276/63640112?division=cala-polska&mediaId=200324&utm_medium=afl&sid=4&utm_source=GPN&utm_campaign=200023&CID=PL_AFF_5600_225_5383_1

Czy to w ogóle ma jakikolwiek sens? (z ciekawości, Ryjosław nie ciągnie na smycz, ma zwykłą parcianą obrożę)
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 maja 2015 12:20
Nie ma 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 maja 2015 12:22
kadyksowa, ona tak cały odcinek stała  😂
Jaką polecicie suchą karmę dla młodego asta?  :kwiatek: Diler ma 5 miesięcy, dostawał do tej pory RC dla szczeniąt, ale raczej nie chcą kontynuować i szukają czegoś z lepszym składem. Na barfa nie mają czasu ani miejsca.
Nie ma 🙂


Kurde, a ludzie pewnie kupują. Czemu ja nigdy nie mam pomysłów jak z niczego zrobić kasę  😂

lussi, nawet na tej stronie pierwsze posty są odnośnie karm.
Dobre karmy nie mają podziału na wiek. U nas najlepiej było po farminie N&D no-grain. Teraz jest Purizon i pies mi chce się zadrapać 🙁 Na Lukullusie też nie było najlepiej.
Dobrze rozumuje, ze ten patent najpierw sciska psu brzuch, a potem szyje?
chyba raczej sprawia, że łatwiej pociągnąć szyję psa do góry, w sensie że mniejsza siła ciągnącego, a efekt ten sam, więc łatweij nad psem zapanować
chyba  🤔
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 maja 2015 13:31
[quote author=tet link=topic=32.msg2365604#msg2365604 date=1432725613]
Nie ma 🙂


Kurde, a ludzie pewnie kupują. Czemu ja nigdy nie mam pomysłów jak z niczego zrobić kasę  😂


[/quote]

Moze dlatego, ze  jestes uczciwa, znasz poczucie obciachu i wiesz, ze robienie ludzi w wala ( nawet jezeli sa debilami i sami sie o to prosza) jest niemoralne?
Odrobaczyłam sukę po 4 miesiącach bo mi schudła, w odchodach były maleńkie białe martwe robaczki.  Wetka kazała  odrobaczyć kolejny raz za dwa tygodnie. Zastanawiam się czy tak to szło, czy aż tyle się czeka jeśli robale są?? Nie jestem pewna ale wydawało mi się że wcześniej, ale może się mylę. Tak to działa, mam czekać 14 dni??
wistra Straszne to, ale mnie już nie zdziwi po tym jak wczoraj natknęłam się na taki wynalazek ... brak słów

Bulana zwykłe odrobaczanie profilaktyczne to profil wlaśnie 2 fazowy czyli raz, potem drugi po 14 dniach. Ale w przypadku gdy są robaki ja bym odrobaczała i tak. Moja co prawda żywym zwymiotowała ale od razu dostała podwójną dawkę, nie czekaliśmy 2 tyg
No właśnie pamiętam, że jak kiedyś mieliśmy robale to chyba odrobaczałam następną dawką po 24 godzinach-tak mi się kojarzy przynajmniej, dlatego właśnie się zdziwiłam że mam czekać 14 dni gdy gdy pasożyty są. No nic-zadzwonię, dopytam szczegółowo a jak nie to poproszę o poradę innego weta. Dzięki.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 maja 2015 17:58
Magdzior, ten wynalazek jest straszliwy. Ludzie to mają pomysły  😵
To jest mój hit w zakresie zaradności:  🤣
http://coape.pl/kurs-dogtrekking-rekreacyjny-poziom-ii
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 maja 2015 18:10
Urzekły mnie "zniżki rodzinne,dla par ( także jednopłciowych)"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się