Stajnie na Śląsku

patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
23 maja 2015 12:41
Livia, nie wiem, ale możesz poszukać na stronie Śląskiego Związku Jeździeckiego.
Livia   ...z innego świata
23 maja 2015 13:28
patatajka, dzięki, coś znalazłam - chociaż mnie już to całkiem zamieszało 😉 Miały być jedne zawody ok. 22 czerwca, a są i 6, i 27 😁
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
23 maja 2015 13:44
Proszę bardzo 🙂. Sama znalazłam tę stronę całkiem niedawno, a jest całkiem przydatna 😀.
znacie jakieś stajnie prywatne w których można jeździć w okloicach Wodzisławia śl. Piszcie na priv.
Macie jakieś opinie o lamarhorse?
kasztankaija   Love you more and more and more.
25 maja 2015 16:26
Czy ktoś poleca jakąś stajnię, która oferuje boksy angielskie, wybiegi dla koni (mile widziane pastwiska) i chociaż w miarę dobre warunki do jazdy w okolicach Rudy Śląskiej , Mikołowa ? ❓
Może Leśna Ostoja w Mikołowie? Wcześniej Pandor, zmienili się właściciele.
blad
Hegemonia   Grunt to konik polny :)
26 maja 2015 09:28
Leśna Ostoja w Mikołowie! Boksy angielskie, pastwiska, fajny i ogromny maneż na którym nie stoi woda, no i mili właściciele 🙂
CeraŁ   dużo dużo zmian..
26 maja 2015 12:00
kasztankaija a stajnia Rancho na Polnej? boksy angielskie, teraz już powiększony maneż z podłożem kwarcowym i kompletem przeszkód, ma być hala na zimę, padoki są - konie wypuszczane codziennie - ale z pastwiskiem ciężko - można sobie ew. samemu wypuścić na pastwisko za stajnią. Niska cena za pensjonat. No i karmienie bardzo dobre 🙂
Livia   ...z innego świata
26 maja 2015 12:27
Pozwolę sobie wrócić jeszcze do tematu zawodów 🙂

Wiecie może gdzie odbywają się towarzyskie ujeżdżeniowe w okolicy aglomeracji katowickiej w tym roku?
Przejrzałam kalendarz ŚZJ i tam są tylko Gliwice, potem już Częstochowa, a to trochę daleko. Za to skoków całe mnóstwo 😁
Pozwolę sobie wrócić jeszcze do tematu zawodów 🙂

Wiecie może gdzie odbywają się towarzyskie ujeżdżeniowe w okolicy aglomeracji katowickiej w tym roku?
Przejrzałam kalendarz ŚZJ i tam są tylko Gliwice, potem już Częstochowa, a to trochę daleko. Za to skoków całe mnóstwo 😁

Dołączam się do pytania
Ślązaczki drogie! Znajoma szuka dobrego fizjoterapeuty/kręgarza do krzywego konia. Możecie kogoś polecić z okolic Gliwic?
desire   Druhu nieoceniony...
27 maja 2015 11:40
Cień na śniegu, wal do forumowej ancyk0991. 🙂

Livia, tylko to, co jest w kalendarzu. Od jakiegoś czasu zawody towarzyskie są autoryzowane przez PZJ. I bardzo dobrze.
Osobiście, nie wyobrażam sobie jechać na zawody ''towarzyskie za stodołą''  - gdzie zwykle nie ma karetki/lekarza, zasady nie obowiązują żadne, podłoże najczęściej takie, że szkoda totalnie nóg konia, sędziowie to właściciele stajni, którzy o sędziowaniu.. no.  😁 i nikt nie wstydzi się 'wystartować'  na koniach, które powinny być minimum pół roku tylko i wyłącznie odkarmiane. 
Serio, czasem warto pojechać gdzieś dalej, nawet taniej powinno wyjść. 😉

Z ujeżdżenia to Zakrzów jeszcze, często organizuje zawody, a jedzie się tam bardzo przyjemnie i krócej niż do Częstochowy. 🙂
Weszłam na strone szj i widzę, że całkiem sporo zawodów ujeżdżeniowych u nas, na śląsku, czego Wy więcej oczekujecie? 😲  W zeszłym roku, czy tam 2 lata temu, w kalendarzu były 'aż' 2 (sic!) terminy towarzyskich. Jeśli frekwencja będzie dopisywać, to miejmy nadzieje, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej. Cóż - Śląsk skokami stoi i trzeba się albo dostosować i jeździć dalej albo kombinować. 😉

A jeśli już wszędzie za daleko to alternatywą jest dogadać się z ośrodkiem w pobliżu, który organizuje odznaki jeździeckie i tam się przejechać treningowo i poprosić o ocenę, da się dogadać 🙂 - ale to już jeśli chodzi o kwestię ''obycia się''.  🙂

desire, ale czy w Zakrzowie są towarzyskie?  👀
Jestem tam często i tak regionalne to i owszem - nawet w ten weekend, ale towarzyskie niet.
szukam pensjonatu w okolicach Gliwic - czy ktoś coś może polecić? albo nie polecić? koniecznie z padokiem ❗
nie ukrywam, że hala również mile widziana  😉
bardzo proszę o pomoc 🙂

pozdrawiam
Livia   ...z innego świata
27 maja 2015 11:53
mewa, w okolicy Gliwic z halą to tylko Czechowice (namiotowa), Lukasyna i Fart, w dalszej okolicy Gliwic są też Zbrosławice 🙂 Wszystkie te w Gliwicach mają padoki, natomiast pastwiska - o ile w ogóle - to ma chyba tylko Lukasyna.
Livia o dokładnie bo mi o pastwiska chodzi 🙂 wszystkie, które wymieniłaś znam, ale to raczej nie to czego szukam 🙂 niestety...
to powiedzmy, że tak do 25 km od Gliwic...

edit: czy ktoś kojarzy stajnie w Rudnie? duża hala, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji
Livia   ...z innego świata
27 maja 2015 17:46
mewa, a masz adres tej stajni? To niedaleko naszej, mogę podjechać i obadać. Sama z ciekawości tam zajrzę 🙂

desire, nie wiem, na jakich towarzyskich byłaś, ale ja moje (jeszcze zanim weszły nowe przepisy) bardzo miło wspominam i takie sytuacje miejsca nie miały. Jak na te same zawody rok wcześniej przyjechały konie w bardzo słabej formie, to zostało to od razu zauważone. A jak "całkiem sporo" to dla ciebie 3, to ja nie mam pytań 😉 Po naszym regionie spodziewałam się czegoś więcej.

edit: dopiero zauważyłam odpowiedź desire 😁
desire   Druhu nieoceniony...
27 maja 2015 21:48
Olson, ostatnio były eliminacje do MPA 3 maja, widziałam, że ludzie przyjeżdżali z własnymi końmi na przejazdy treningowe itp..  😉 Córka znajomej tam jeździ, podpytam, nie śledze dokładnie kalendarza ujeżdżeniówek.  😉

Livia,  🤔 samych towarzyskich w tym roku naliczyłam z 6 (i przy tym, jaka pare lat wstecz była posucha, to tak, jest to całkiem sporo, no ale jeśli
Ty widzisz 3, to nie mam pytań 🙄 ), czego spodziewać się więcej po naszym regionie? Frekwencja na ujeżdżeniówkach jest sporo mniejsza niż na skokach, więc chwała, że chociaż paru ośrodkom się chce organizować..  🙂
Tak btw. to zawodnicy startujący w wkkw z Śląska jeżdżą praktycznie po całej Polsce, bo u nas zawodów już się nie organizuje, a jak były to raz na rok, ci to powinni dopiero narzekać.  😀
Livia   ...z innego świata
28 maja 2015 09:25
desire, wg kalendarza ŚZJ jest 5 zawodów towarzyskich z ujeżdżenia, z czego jedne się na pewno nie odbędą. Nie wiem, skąd 6 😎 Napisałam 3, bo tyle jeszcze zostało do przeprowadzenia. No, po naszym regionie spodziewałabym się więcej, ale spoko, na szczęście to i tak już nie moja bajka 😎 Więcej luzu tak swoją drogą życzę 😉

desire   Druhu nieoceniony...
28 maja 2015 10:09
Livia, a to Zbrosy już nie organizują towarzyskich? Na końcu kalendarza, są jeszcze Zbrosy, ale to już sezon halowy. Ja naliczyłam jakieś 6, ale zaznaczyłam w poprzednim poście, że w tym roku, stąd się wzięła taka ilość.  😎 Nie pozostaje nic innego tylko się cieszyć, że w końcu jest tego choć trochę więcej niż w zeszłych latach i mieć nadzieje, że liczba zawodów będzie się zwiększać.
Ja tam jestem bardzo wyluzowana. Jak na PMS to baaardzo. 😉 🤣  także peace. :kwiatek:
Livia o dokładnie bo mi o pastwiska chodzi 🙂 wszystkie, które wymieniłaś znam, ale to raczej nie to czego szukam 🙂 niestety...
to powiedzmy, że tak do 25 km od Gliwic...

edit: czy ktoś kojarzy stajnie w Rudnie? duża hala, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji


Stajnia w Rzeczycach k.Gliwic. Hala jest (mała ale z kwarcem), padoki, zielone pastwiska, oświetlona ujeżdżalnia z kompletem przeszkód, monitoring udostępniony dla klientów, karuzela z gumą, karmienie 3xdz, kameralnie
Stajnia w Rzeczycach k.Gliwic. Hala jest (mała ale z kwarcem), padoki, zielone pastwiska, oświetlona ujeżdżalnia z kompletem przeszkód, monitoring udostępniony dla klientów, karuzela z gumą, karmienie 3xdz, kameralnie


byłam, widziałam - bardzo przyjemne wrażenie 🙂
niestety póki co miejsc brak - wpisałam się na jakąś listę kolejkową, ale kto wie kiedy się coś zwolni...
ze stajni KJ TRACHY GLIWICE skradziono taki kask - GPA FIRST LADY ze skorzanym bezowym daszkiem....gdyby ktos gdzies widzial bede wdzieczna za info 🙁
desire   Druhu nieoceniony...
02 czerwca 2015 09:57
pestka2012, na facebook'u w różnych grupach udostępniać info, nie wszyscy czytają re-voltę.
Swoją drogą - co za chamstwo..  😤
W Amigo w Będzinie 20 czerwca będą amatorskie zawody w skokach,
zapowiada się fajnie, bo są pod patronatem prezydenta miasta Będzina, więc nagrody też lepsze 🙂

http://www.szj.info.pl/images/zawody/2015/propozycje_bedzin_2015_06_20.pdf
Hej 🙂
Czy może mi ktoś polecić dobrą stajnię na Śląsku?
Chce móc gdzieś zacząć konkretnie trenować i rozwijać się, także zależy mi też na stajni z możliwością nauki 🙂
Może też znacie osoby, które prowadzą trenigi na swoich koniach gdzieś na Śląsku? 🙂
patatajka🙂 stajnia na ul. Niezapominajek Katowice -Podlesie się ciągle buduje. moja znajoma to prowadzi, póki co mają swoje 3 konie, ale plany na super stajnię. Na pewno pensjonat i rekreacja będzie 🙂 Jakbyś chciała jakieś konkretne informacje to pisz na priv 😀
Mamy tu kogoś,kto stoi w Stajni Derby w Suszcu?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się