Promocje i wyprzedaże - centrum informacji

Gniadata   my own true love
27 maja 2015 19:20
przepraszam! 😡 myslalam, ze cos nie dopatrzylas ale teraz spojrzalam ze faktycznie zwiekszyli cene, wychodzi na to ze mam wiecej szczescia niz rozumu.
drabcio zrobiłabym tak, ale już wysłali  😤


tez sie nie spodziewałam, amigo dopiero zaczyna raczkować w kwestii promocji  😁
Ja jeszcze o equishopie... Tak jak pisałam, ceny zmieniły się koszyku.... Dziś sklep odezwał się do mnie w celu rekompensaty. Niestety skończyło się na wiadomości, towar wysłany po cenach -50% a nie -60% i brak zainteresowania tematem  😕 szkoda, bo choć pewnie dla nich to małe zamówienie, ale zera  3 i to nie najmniejsze. Liczyłam na to, że jednak uszanują klienta - nie....
Equishop chytrusek lubi takie praktyki. Jakis czas temu kupilam towar przeceniony 70%. Napisali maila, ze niestety wystapil blad w systemie i tej rzeczy juz nie ma w sprzedazy. Patrze na drugi dzien, a tam owy przedmiot jest, a jakze, ale przeceniony o tylko 50%. Kase zwrocili.
Wrzućcie do opinii w sklepach internetowych, przyda się przyszłym kupującym taka opinia 🙂
Kurde, to mi sie udało załapać na rzeczy z promocji 70%. Zapłaciłam od razu i towar wysłali dzisiaj po południu.
No mi się nie udało... Muszę przyznać, że jestem absolutnie wściekła!
Jezu ludzie bez przesady i tak wyprzedaże -50 czy 60% są ogromne i sklep pewnie na tych rzeczach nie zarobił złotówki a wy tu jeszcze lamentujecie o parę złotych  🤔wirek:
Sens w tym, że nie chodzi stricte o kasę 🙂  A przynajmniej nie klientom. Equishop dał jakąś ofertę, a potem się z niej wycofał widząc jaki jest popyt. To tak jak bym ja obiecała ci siodło na które jesteś nakręcona za 2000, a potem widząc że jest dużo chętnych powiedziała, że jednak kosztuje 2500. Może i stać cię żeby dorzucić to 500, a ja mogę cenę podwyższyć jak mi się podoba, ale jednak poczułabyś się  trochę oszukana.

EDIT* Poza tym 10% różnicy to wcale nie mało. Pomyśl o tych którzy zrobili zakupy np. za ponad 1000 zł.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 maja 2015 21:23
Ciekawe jak jest w sklepach internetowych, bo w markecie jak masz plakietkę 3,60, a przy kasie jest 7,80 to i tak muszą sprzedać za 3,60...
No ok ale pomyśl ile by wydali po cenach normalnych to te 10% już nie robi takiej różnicy i tak powinni się cieszyć, że udało im się załapać  😉
Mi by robiło różnicę. Gdybym miała zapłacić 100 zł więcej niż mi mówili, że zapłacę to bym się wkurzyła i już. Może to kwestia zasobności portfela 🙄  Biorąc pod uwagę, że twierdzisz, że ludzie robią raban o "parę złotych" -> dla mnie 10% to nie są drobne tylko zasadnicza różnica w cenie.
Nikt ich nie przymuszał żeby dawali taka promocję, wiedzieli na co ich stać. Wietrzenia magazynów nie robi się dla sport.
somebody serio???? ja wydałam tam 1870zł. Jak Ci nie robi, to przelej mi te 200 stówki na okrągło... Nie ma znaczenia ile, za to zmiana ceny już w koszyku, po kliknięciu kup jest nieuczciwa. Ale myślę, że masz miliony i Ci wisi kilka stówek, mnie natomiast nie!
Jak robisz takie zakupy to raczej ci te kilka stówek nie wisi. Tak źle z zasobnością twojego portfela nie jest skoro możesz sobie tak o wydać sobie 2 tys na szmaty.
Zawsze mogłaś zrezygnować z zakupu ale jednak jak widać promocja cię nadal kusiła skoro się zdecydowałaś.
Nie, nie wisi mi. Mogłam sobie pozwolić ponieważ jest to mój prezent ślubny od mojego męża, skoro już tak lubisz zaglądać do cudzych portfeli. I nie- nie mogłam zrezygnować ponieważ jak pisałam PO ZATWIERDZENIU ZAKUPÓW ZMIENIŁA SIĘ CENA. Czy coś mogę Ci jeszcze precyzyjniej objaśnić????
Nie nie lubię zaglądać ale skoro stwierdziłaś, że mam ci przelać 200zł to muszę wiedzieć czy na pewno jesteś aż tak potrzebującą osobą i nie wydasz na głupoty.
Jak już pytasz to możesz mi objaśnić jak zrobić przelew na okrągło? Wszystko inne już było dla mnie jasne wcześniej.
10% z prawie 2 tysi to na okrągło 200zł. A to Ty stwierdziłaś, że powinnam ogólnie się cieszyć z promocji. Więc ogólnie się cieszę, ale skoro nie kumasz to to dorzuc mi te 2 stówki, które equishop mi doliczył tłumacząc się błędem systemu.
somebody nie może się pogodzić z tym, że komuś 10 % robi różnicę. Mało tego, nie może znieść, że ktoś może wydać 2000 i nadal szanować swoje pieniądze, a nie szastać nimi na lewo i prawo. Może somebody jest multimilionerką i porostu nie urodziła się po to żeby rozumieć nas, ubogich szaraczków.
a ja o stracone 26 zł ponad wymiar na absorbinę przeżywam. O ja głupia.
Szaga chyba cie ponosi mocno, opanuj swoje emocje. Oh wy biedne ubogie szaraczki z milionem czapraków itd.
Nikt nikogo do zakupów nie zmusza myślę, że Equishopowi jest wszystko jedno czy ty kupisz ten czaprak za -60 czy za godzine ktoś inny za -50% bez marudzenia.
Może faktycznie był to jakiś błąd.
kitty, szczerze,  chyba nie odpuscilabym sobie  tych 200 zł  i zrobiłabym  awanturę.  To chyba nie jest  zgodne z prawem,  żeby  cena  się  zmieniła po zatwierdzeniu.  Może  rzecznik  praw konsumenta?
Nabijam się z Ciebie somebody Jeżeli coś mnie ponosi to tylko rozbawienie.
Equishopowi już nie jest wszystko jedno bo został publicznie na RV zbesztany i zbanowany. Zdziwiła byś się jak takie rzeczy wpływają na rentowność firmy. Gdybyś przeczytała wypowiedź Equishopu to wiedziała byś, że to nie błąd tylko zamierzone działanie do którego sami się przyznali.
anai jutro pogadam z prawnikiem.. Dzwoniłam do nich, to mi powiedzieli, że to błąd systemu był i naliczone jest poprawnie, a na moje zbulwersowanie tym, że ja "kupowałam" po innej cenie, pani stwierdziła, że miałam pecha i nie zdążyłam!!! dla mnie to oszustwo  😤 a boli tym bardziej, że to prezent i cieszyłam się jak głupia..
Kłócicie się o bzdury. Nie ma znaczenia zasobność czyjegoś portfela czy jest milionerem czy biedakiem. Chodzi o zasadę. Nie może być nierównego traktowania klientów i tyle. Nie może być, że  jednemu klientowi przyznają promocję a drugiemu ją cofają. Jeśli reklamują 60% to powinni się tego trzymać a jeśli już to wycofać towar i tyle a nie podnosić mu cenę bo to kiepsko wygląda... To nie są podatki że bogaty ma płacić 40% a i tutaj nie popieram ale to obok tematu. Każdemu powinien przysługiwać ten sam rabat jeśli w taki a nie inny sposób jest reklamowana akcja promocyjna. A nie wg czyjegoś "widzi mi się".
Niestety tutaj niewiele ugrasz od strony prawnej. Czy miałas status zamówienia "przyjęte do realizacji" ?
Pewnie miałam... Natomiast niestety różnicę rachunku zauważyłam dopiero w mailu potwierdzającym... Zawsze mogę jeszcze nie odebrać paczki, bo za pobraniem zamówiłam... ehhh z miłych zakupów zrobiło się irytujące coś  🙁
kitty- cenę Ci zmienili, bo dużo brałaś i myśleli, że na handel 🙂
Szaga bardzo dziwne masz w takim razie poczucie humoru  🤔wirek:
Ja ostatnio szukałam materaca i patrze jakiś za 2zł, stwierdziłam kupię zobaczę co będzie.
Przyszło automatycznie potwierdzenie mailem itd.
Teraz mnie zasypują listami od prawnika, że to błąd systemu i mi nie muszą sprzedać w tej cenie.
Mam iść z tym do sądu? Zapewne nie pójdę bo nie mam ochoty się o to szarpać ale co kto lubi  😉

A tak poza tym to akurat Equishop ma gdzieś opinie klientów i są bardzo problematyczni w takich sytuacjach jak i np reklamacjach.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 maja 2015 22:25
somebody, ale błąd systemu to co innego od świadomego zmieniania ceny przez sklep, bo według nich za dużo ludzie wykupili i im na promocję 5-dniową nie starczy. No halo.
marysia550 no nie, ale w sumie nawet gdyby??? no w końcu kupuję coś, za kasę za którą ktoś chce to sprzedać, więc jakie znaczenie ma po co??? chociaż po ich wypowiedzi, to myślę że możesz mieć rację.... a ja tylko chciałam mieć fajne szmaty dla darmozjadów....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się