ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Jak już opłacisz rejestracje i lic dla osoby BPK to nie opłaca się już tego zmieniać w ciągu roku.
Możesz wtedy od następnego roku to zmienić i masz wtedy duuuuużo mniejszą opłatę.
W przepisach wyczytałam że karencja szczepnia to 21 dni po terminie, żeby zachować obowiązkowe "co pół roku".
A czy jeżeli mam zawody w okresie tych 21 dni to też jest okej? Szczepnienie mam z 10 XI zawody 21-24 maja.
Ktoś ma wiedzę na ten temat?
Zorilla, te 21 dni są właśnie na okoliczność zawodów. Szczepienie z 10.11 jest jeszcze ważne 24.05.
anetakajper   Dolata i spółka
15 maja 2015 06:48
Czy jeśli nie mam aktualnej licencji (już wykupiłam, tylko badania mam dopiero w środę) to mogę jechać zawody towarzyskie?  Bo w 3 dni to raczej mnie nie zdążą dopisać w PZJ :/
anetakajper, dlaczego w 3 dni nie zdążą dopisać?
Napisz maila, zadzwoń, poproś - dopiszą 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
15 maja 2015 08:46
Zdążą!  😀
To zgłaszam się do N. Super dzięki  :kwiatek:
Znow ja i znów pytanie o szczepienia, ale teraz juz inne 😀
W sprawie poprzedniego pytania, skontaktowalam sie z wetem zawodow i powiedział że takie szczepienie jest jeszcze ważne.

A teraz pytanie nowe, czy wg was koń może startować na samej bazówce? Bez przypomnającego szczepienia pół roku później (no bo tak jakby to pół roku jeszcze nie minęło :P )?? Ja nie znam takiego przepisu, ale jeden doświadczony zawodnik powiedział że może i weterynarz też (nie zawodów, po prostu weterynarz 😉 ). Jak sądzicie?
Zastanawiam się czy dobrze zrozumiałam co napisałaś. Koleżanka teraz jechała ujeżdżenie na samym bazowym (baza zrobiona 2 miesiące przed zawodami) właśnie ze względu na start.
haha 😀 Chyba tak 😉 Tzn po Twojej odpowiedzi wnioskuje że dobrze zrozumiałaś 😀
Zorilla, tak. po dwóch pierwszych szczepieniach (baza) można startować. Sprawdzałam w przepisach FEI, bo  sama miałam taką sytuację z Szarakiem.
O dziekuje!  :kwiatek:
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
20 maja 2015 14:03
Cześć 🙂 A ja mam takie pytanie...
Czy ktoś może mnie poratować przepisem o dokładnych wymiarach przeszkód? W zasadzie chodzi mi o długość drągów do rozgrywania zawodów.
Powiem od razu- nie ratuje mnie odpowiedź "3-4 m" bo w takim razie 3, 3,5 czy 4 m?  🤔
Przewertowałam całe przepisy pzj i nie mogę takich wymogów znaleźć. O wysokości i szerokości przeszkód jest, o długości drągów- nie ma.
Z góry wielkie dzięki  :kwiatek:
Cześć 🙂 A ja mam takie pytanie...
Czy ktoś może mnie poratować przepisem o dokładnych wymiarach przeszkód? W zasadzie chodzi mi o długość drągów do rozgrywania zawodów.
Powiem od razu- nie ratuje mnie odpowiedź "3-4 m" bo w takim razie 3, 3,5 czy 4 m?   🤔
Przewertowałam całe przepisy pzj i nie mogę takich wymogów znaleźć. O wysokości i szerokości przeszkód jest, o długości drągów- nie ma.
Z góry wielkie dzięki  :kwiatek:


Możesz mieć drągi 3m, 3.5m, 4m

Generalnie 4m już się nie stosuje.
Średnica drąga 9=10cm. Wagi dokładnie nie pamiętam ale lepsze ciężkie drągi na w miarę płaskich kłódkach niż lekkie które mogą fruwać
Często na hali używa się 3m, a na zewnątrz 3,5 m drągów.
Z punktu widzenia osoby ustawiającej przeszkody - nie powiedziałabym, że te cięższe są lepsze 😉 Są wręcz tragiczne 😀
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 maja 2015 09:15
Ale przy zbyt lekkich drągach konie szybko uczą się nie szanować drągów....
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
27 maja 2015 13:27

Możesz mieć drągi 3m, 3.5m, 4m

Generalnie 4m już się nie stosuje.
Średnica drąga 9=10cm. Wagi dokładnie nie pamiętam ale lepsze ciężkie drągi na w miarę płaskich kłódkach niż lekkie które mogą fruwać


Bardzo dziękuję  🙇
:kwiatek:
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 maja 2015 21:34
w imieniu znajomej pytanie - czy w takim czapraku można wystartować w zawodach regionalnych w ujeżdżeniu?
[img width=600][/img]
sei, w ujeżdżeniu W OGÓLE nie ma zapisu o kolorze czapraka. Można jechać w każdym. Przyjęło się, że w białym.
Ten jest biały. Czy barwne psy zadziałają na plus czy na minus - kto to przewidzi?
Czy barwne psy zadziałają na plus czy na minus - kto to przewidzi?


To już zależy od tego czy sędzia woli psy czy koty 😁

ps. wiem, ze literówka, ale zabawna  😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
28 maja 2015 07:05
halo, dzięki 🙂
chodziło nam dokładnie o przepisy. zawody to zwykłe regionalki, więc chyba nikt nie będzie robił problemów  👀 w końcu samo logo producenta jest odpowiednio małe, ale pasy nie są jego częścią.
A ja z takim pytankiem - czy żeby wyrobić paszport sportowy w PZJ potrzebuje czipa? Konie do zarejestrowania mam dwa - jeden opisany i urodzony w 2007, drugi w 2010. W tym tygodniu swojego i tak będę czipować, ale zastanawiam się czy jest to konieczne?
Ponadto - jak dopełnić formalności? Pani na infolinii w PZJ powiedziała mi, że wystarczy:
- skan stron paszportu hodowlanego 3-8,
- wypełniony i podpisany wniosek,
- potwierdzenie przelewu w wysokości 360zł.
Ale o czipie nic nie wiedziała. Proszę o pomoc 🙂
Olson nie potrzeba chipa 🙂
Ktoś może rejestrował w swojej stajni klub jeździecki? Bardzo bym prosiła o takie osoby na priv  :kwiatek: Z góry dziękuję  🙂
Czy ktos moze mi podesłać link do zawodów ba weekend w Budzistowie  🙇
Gillian   four letter word
01 lipca 2015 14:50
Czy ja jestem ślepa czy nie ma tam wpisowego?  😍  🤔wirek:
Gillian   four letter word
01 lipca 2015 15:41
jesteś już stara i całkiem ślepa - Opłata organizacyjna za zawody wynosi 100zł od konia za dzień - opłatę należy wnieść przed rozpoczęciem konkursu
🙂
Hiejie hie  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się