Runnersi- czyli biegaj z nami :)

Sandrita,  🤬 za wysyłanie do konkurencji 🙂
(...)

Czegoś nie wiem...  👀 Jakiej konkurencji? 👀 👀

W tym tygodniu biegam z głogowskim BBL. Na zdjęciu drugi trening na schodach. Dał nam w kość! Nogi paliły żywym ogniem.
[img]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/q82/p180x540/11295642_802476143192963_1028686530416165370_n.jpg?oh=3dd418ed58a2301917d57da8e9b1759a&oe=55C3FEA3&__gda__=1443379877_a6ce75c6fc10810ba499396394d5b19f[/img]

P.S. I pochwalę się... Pierwszy raz przebiegłam 7km! 🙂 Byłoby więcej ale po 5,5km zatrzymaliśmy się na ten trening na schodach... I dałam radę przebiec jeszcze trasę praaaaawie pod dom. Na więcej mi mocy zabrakło...
LatentPony   Pretty Little Pony :)
28 maja 2015 17:25
Chyba wszyscy udzielający się w tym wątku wiedzą, że pracuję w Centrum Biegowym ERGO, czy też obecnie w Sklepie Biegowym ERGO 🙂
W Runners Club byłam na rozmowie kwalifikacyjnej zanim otworzyli sklep w Warszawie. Nie chcieli mnie, więc cóż... ich strata 🙂

To i ja się pochwalę zdjęciami z Biegu Wegańskiego 🙂 Pomimo kontuzji - honorowo wystartowałam 🙂

[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtp1/v/t1.0-9/s720x720/11218983_1610898035860658_1681398275627586968_n.jpg?oh=ca5122298f7cd5fc93a3bcb3da03a96e&oe=55FD6227&__gda__=1442376194_c3d143d39211c55c10b01dab57df33e4[/img]

I finisz z flagą Vege Runners 🙂
[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/s720x720/11108381_1610899132527215_8056289532928354740_n.jpg?oh=37e22c6f933de1964bf3b644bee9e229&oe=55F8D41C[/img]
LatentPony Ano widzisz, ja się nie udzielam, to nie wiedziałam. 😁 Super zdjęcia!
LatentPony dzięki  :kwiatek:  a co sądzisz o tych ? Pracuję w Deca, wiesz.. zniżki 😉

Kalenji Kapteren XT4 Pronation
Ja wczoraj swoje pierwsze w życiu 17 km  💃 😅
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 maja 2015 06:39
Runnersi powiedzcie mi proszę, czy te opaski na rękę na telefon dobrze się trzymają i nie przeszkadzają podczas biegania? Jakąś konkretną firmę polecacie? Chciałabym od czasu do czasu włączyć endomondo ale nie mam pojęcia gdzie schować telefon w lecie  😉
ja mam od 2 ponad lat kieszonkę z Deca i sprawdza sie super. Nie spada, nie uwiera, po praniach nadal dobrze wygląda.
niestety mój aktualny samsung S4 się nie miesci 🙁
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
29 maja 2015 12:07
smarcik moja mama po testowaniu różnych opasek wybrała ostatecznię taki rękaw nike:


Mówi, że sprawdza się najlepiej 😉
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
29 maja 2015 12:53
smarcik, ja też mam z deca i jak dla mnie bardzo spoko 🙂 Jednak musisz sprawdzić czy twój telefon się zmieści bo mój jest na styk (Xperia M)...
LatentPony   Pretty Little Pony :)
29 maja 2015 13:21
LatentPony dzięki  :kwiatek:  a co sądzisz o tych ? Pracuję w Deca, wiesz.. zniżki 😉

Kalenji Kapteren XT4 Pronation


Bez sprawdzenia typu przetoczenia stopy odpada. Już w samej nazwie masz "pronation" co jednoznacznie sugeruje, że jest to but dla osób pronujących.
Jest zasada, że jeżeli osobie z pronacją damy but neutralny, to wyrządzimy mniejsze zło niż sprzedając osobie neutralnej but dla pronatorów.
Podparcie kontrolujące nadmierne wypłaszczanie się łuku podłużnego śródstopia i wychylenie kostki do środka w przypadku biegaczy neutralnych może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.
Nie bez powodu też większość butów terenowych produkowanych jest bez podparcia dla pronatorów. Biegając w terenie biegamy po nierównym podłożu i to normalne, że noga raz przekrzywia się na zewnątrz, raz do środka, raz do przodu, raz do tyłu, w zależności od tego na co tym razem nadepniemy. Dlatego też przy biegach terenowych, nawet w przypadku osób pronujących raczej unikamy butów z podparciem, chyba że mamy do czynienia z naprawdę ekstremalną pronacją.

Jeżeli chodzi o zniżkę i pracę w Decathlonie to znam zasady, sama pracowałam w Deca (właśnie na dziale biegowym) przez ponad rok. Proponowałabym poszukać przecen na końcu serii innych marek, a nie pakować się w kalenji jeżeli szukasz dobrej amortyzacji.
Ciuchy biegowe i akcesoria kalenji ma naprawdę super, ale jeżeli chodzi o buty, to muszą na nimi jeszcze sporo popracować aby zacząć się liczyć na rynku.

Runnersi powiedzcie mi proszę, czy te opaski na rękę na telefon dobrze się trzymają i nie przeszkadzają podczas biegania? Jakąś konkretną firmę polecacie? Chciałabym od czasu do czasu włączyć endomondo ale nie mam pojęcia gdzie schować telefon w lecie  😉


Polecam opaski firmy TuneBelt. TuneBelt robi opaski na ramię dostosowane do poszczególnych modeli dużych telefonów 🙂
np. modele:
AB82 - iPhone 4S and more (for smartphones up to 4,5''😉
AB83 - iPhone 5, iPod touch 5G, Motorola Droid Razr M and more (for smartphones up to 4,5''-5''😉
AB86 - Samsung Galaxy S4/S3, Motorola Droid Ultra/Droid Maxx, HTC One and more (for smartphones up to 5''-5,4''😉

Pamiętajcie tylko drogie kobiety, że biegając latem opalicie się z paskiem na ręku 🙂 Dlatego ja jednak preferuję pasy biegowe.
Potwierdzam, mój facet twardo chwalił najtańszy model terenowych kajenji, aż zaczęło go pobolewać śródstopie. Poza tym zmasakrował te buty koszmarnie, ale już w ramach gwarancji dostał kolejne 😉 Tymczasem doszły do niego jakieś salomony, na razie je rozbieguje i zobaczymy co z tego będzie. Mi szkoda było na łatwiejsze trasy moich aktualnych xr crossmaxów i też wzięłam ten najtańszy model kalenji, ale jednak to nie to.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
29 maja 2015 14:58
Ja sama bardzo polecałam ten najtańszy model terenowych Kalenji, ale... polecałam (i nadal polecam) te stare "najtańsze kalenji". Mam tutaj na myśli Kalenji Kapteren 50, w których sama biegałam dość długi czas i były w porządku jak na pierwsze buty, chociaż nie nazwałabym ich dobrze amortyzowanymi. Jednak stosunek jakości do ceny jak najbardziej ok.
Jedyne do czego bym się w nich przyczepiła to wąskość - lubiły mi robić odciski między palcami, co w żadnych innych butach nigdy się nie powtórzyło, a w Kapterenach 50 zdarzało się często.

Z kolei model który zastąpił Kaptereny 50, to obecnie Kapteren Discover, które są zdecydowanie mniej elastyczne i mniej współpracujące ze stopą niż Kapteren 50. Nie przekonałam się do tych butów.
A co do ciuchów, to już kiedyś wspominałam, że uwielbiam. Ostatnio pokłóciłam się z najtańszymi legginsami, bo mi zjeżdżają w kroku i doprowadzają do szału :P
Tym samym na lato zakupiłam takie 3/4 i jestem nimi oczarowana. A kosztują pięć dyszek  😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 maja 2015 15:08
Dzięki za odpowiedzi!  :kwiatek:
LatentPony babo, masz u mnie pół litra albo czekoladki  :kwiatek: w ogóle pierwszy raz w zyciu słyszę o pronacji, zatem idę się edukować i szukać tych butów które polecałaś 🙂 może akurat coś w Deca będzie...
LatentPony   Pretty Little Pony :)
29 maja 2015 16:52
Kolebka, masz filmik, lubię go, wytłumaczone prosto i dokładnie 🙂


Tylko proszę, nie rób "testu mokrej stopy" (moczymy stopę i odbijamy ją na kartce), ponieważ to najbardziej kłamliwy sposób jaki świat widział 🙂 Mi wciąż uparcie pokazuje stopę neutralną, a mam wyraźną pronacją 🙂

Będę 12-14 czerwca w Krakowie na 10 leciu Vege Runnersów, w razie czego mogę pomóc w poszukiwaniach i coś podpowiedzieć na żywo 🙂
Kolebka, w wielu sklepach sportowych mozna zrobic test jaki sie ma typ stopy: pronujaca, supinujaca czy tez neutralna.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
29 maja 2015 16:59
Sanna, ale nie we wszystkich sklepach masz odpowiednio przeszkolony personel 🙂 Kiedyś stałam i przysłuchiwałam się takiej "analizie kroku" w intersporcie i cóż... pozwólcie, że nie będę komentować dalej. Ale takich bzdur jakie usłyszałam wtedy z ust "przeszkolonego" pracownika to chyba w życiu nie słyszałam.
LatentPony, myslalam, ze to co wychodzi na ekranie jest dla pracownikow jasne i potrafia to prawidlowo zinterpretowac..  🙄 Ja sprawdzalam stopy tutaj, w Athlone i mam nadzieje, ze chlopak ktory mi sparwdzal mial o tym pojecie (wyszla mi lekko pronujaca prawa stopa - co po moich wszystkich urazach akurat jest zgodne z prawda) Btw zaskoczona bylam jak buty -asiscy dla lekko pronujacej stopy - idealnie, nie wiem jak to ujac - rownowaza (?) problem z moja prawa koskta, teraz juz sie preyzwyczailam, ale pierwsze wrazenie po bylo zaskakujace i mega pozytywne.
Btw gratuluje udanych startow  😎
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 maja 2015 17:48
kolebko, jakbyś się zdecydowała wydać trochę więcej- polecam Brooksy. ja mam co prawda wersję miejską, ale ta amortyzacja powala (system DNA). nic mnie nie boli, wygodnie się biega, jak coś przeskakuję, to mam wrażenie że lecę jak gazela 😁  tylko są niesamowicie brzydkie :P
(zaznaczę, że wcześniej biegałam w butach na zwykłej piance, nie mam porównania z żelem Asicsa np.
dzięki laski za porady  :kwiatek:  na pewno nie chcę kupować mega super butów za dużo pieniążków, bo jeszcze nie biegam tylko maszeruję i czasem podbiegnę z 500m  😁 takze takie w miłej cenie potrzebuję, ale też nie chcę jakiś szmaciaków, które mi nogę i kolano rozwalą, które i tak muszę zrehabilitować 😉  więc na razie w formie bardziej zabawy niż prawdziwego treningu.

Poprzymierzam sobie jakieś końcówki serii w Dexie, grunt że wiem już co to pronacja  😁
nie mam porównania z żelem Asicsa np.

Ja biegam w asicsach, mam 3 pary, 2 na asfalt, jedne trialowe. Mam/mialam tez mocno rozchechlane kolano (gdzie mialam juz skierowanie na atroskopie). I myslalam, ze co jak co, ale biegac to nigdy nie bede. Ale biegam. W asicsach nigdy nie zdarzylo mi sie, abym poczula to kolano, miala jakis problem z nim, musiala zrobic przerwe. Biegam mocno 'rozrywkowo', nie wiecej niz 4-5km, czesto codziennie. Asicsy goraco  polecam.
Mam różne nieprzyjemne przeboje ze stawami od paru lat i jeszcze w liceum myślałam, że bieganie to ostatnia aktywność na jaką sobie mogę pozwolić.
Jakże się myliłam, kiedy się okazało, że im silniejsze nogi, tym mniej bólu na co dzień. Kiedyś nie potrafiłam wstać z kucków nie podpierając się rękami, teraz problem pojawia się tylko przy niepogodzie (mam stawy pogodynki :P).
LatentPony   Pretty Little Pony :)
30 maja 2015 14:42
LatentPony, myslalam, ze to co wychodzi na ekranie jest dla pracownikow jasne i potrafia to prawidlowo zinterpretowac..  🙄 Ja sprawdzalam stopy tutaj, w Athlone i mam nadzieje, ze chlopak ktory mi sparwdzal mial o tym pojecie (wyszla mi lekko pronujaca prawa stopa - co po moich wszystkich urazach akurat jest zgodne z prawda) Btw zaskoczona bylam jak buty -asiscy dla lekko pronujacej stopy - idealnie, nie wiem jak to ujac - rownowaza (?) problem z moja prawa koskta, teraz juz sie preyzwyczailam, ale pierwsze wrazenie po bylo zaskakujace i mega pozytywne.
Btw gratuluje udanych startow  😎


Oj to wcale nie jest takie oczywiste 🙂 Urządzenia (bieżnia z kamerą, programy komputerowe, ID asicsa) mogą nam pokazać dane i wykresy, ale ich interpretacja zależy od odpowiedniego przeszkolenia i przede wszystkim doświadczenia. Setki a nawet już tysiące przeprowadzonych wideoanaliz kroku daje o wiele szerszy obraz sytuacji niż suche gadanie, że pronacja to pochylenie ścięgien achillesa o więcej niż 3-4 stopnie w kierunku środkowym.

U mnie np. u konkurencji stwierdzono stopę neutralną, a mam ewidentną, dość wyraźną pronację. Z kolei w innym sklepie konkurencyjnym, pomimo tego, że podkreślałam że nic nie wiem o tym jakie powinnam mieć buty i nie ukrywam, że przyszłam tam właśnie z nadzieją na uzyskanie odpowiedniej porady - totalnie mnie olali i zaproponowali jedynie buty neutralne, bez sprawdzenia kroku.
Więc sklep, sklepowi nierówny 🙂 Nawet w obrębie jednego sklepu pracownik pracownikowi nierówny, różnimy się doświadczeniem 🙂
Ja na przykład przyznaję wprost, że dobór kolcy lekkoatletycznych to nie moja bajka. Gubię się w tych MD (medium distanse), LD (long distanse), kolcach typowo biegowych i tych do innych dyscyplin lekkoatletycznych, więc się za to nie biorę, proszę o pomoc koleżanki biegające w kolcach.
Nie każdy musi być alfą i omegą, ale to, że ktoś pracuje w profesjonalnym sklepie, jeszcze nie świadczy o jego wiedzy i doświadczeniu 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 czerwca 2015 10:19
Runnersi poratujcie - nie orientuje się ktoś czy da się gdzieś kupić "sznurówki" do speedcrossów? Połamałam ten plastikowy ściągacz  😡
Ja wczoraj zmordowałam pierwsze 20 km  💃
Używa ktos straszaków na psy?Z jakiej firmy.Popsuł mi się chyba bo nie działa a ludzie na wsi nie wiedzą ,że wołanie "Puszek,Puszek" nie oznacza,że Puszek nie użre 🙄
LatentPony   Pretty Little Pony :)
03 sierpnia 2015 20:46
Wczoraj pokonałam po raz kolejny już trasę Ultramaratonu Powstańca dla uczczenia pamięci Powstania Warszawskiego. Bieg przewidziany był na 46 km, ale oczywiście dziecko ze specjalnymi zdolnościami nawigacyjnymi się zgubiło i zrobiło ponad 49 km 🙂
Ludzie wychodzący z domu i rozkładający dla nas własne, prywatne stoliki z wodą, wynoszący wodę w butelkach z domu dla nas i stojący na trasie ze zraszaczami - bezcenne. Kocham ten bieg za jego klimat i niesamowitą walkę z samą sobą, kiedy przy 30 stopniach w cieniu biegnie się 49 km po żywej patelni.

Ale szał! Mega! Gratulacje!  😅
LatentPony   Pretty Little Pony :)
16 sierpnia 2015 12:08
Było naprawdę mega 🙂 A najbardziej cieszy mnie to, że moje kolano wytrzymało. Startowałam z myślą, że wycofam się po 10 km, albo najdalej w połowie. Stwierdziłam (mądrzej niż w zeszłym roku), że wolę nie dokończyć biegu niż po raz kolejny mieć w perspektywie rok bez biegania. O dziwo kolano bolało mnie mega przez pierwsze 2-3 km, potem przestało i... nie boli do dziś 🙂 A po biegu mogłam jak normalny człowiek zejść ze schodów.

Kolano dało zielone światło, więc już nie mogę się doczekać Biegu Tygrysa w Orzyszu, nawet poszłam na basen z tej okazji, aby się nie utopić w pierwszej lepszej sadzawce 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się