Sesja/Studia i t d ;)

galopada_   małoPolskie ;)
27 maja 2015 12:48
oo u nas historia medycyny też tak wyglądała! 😁 prawa część stołu dostała 5tki, lewa 3ki 😁 pytania krążą te same od lat, kazdy pisał oczywiście to samo  🤣

Ja dzisiaj pchnęłam farmę i pewnie będę miała zwolnienie z 5ką. Jutro zaliczenie końcowe z kardio, w piątek derma, poniedziałek diagnostyka, wtorek gastroenterologia i do dooooomu 🏇

mimo tej paskudnej pogody i miliona zaliczeń mam jakieś mega pozytywne podejście do studiowania  😂
U nas na historii weterynarii stacjo na kole mogli korzystac z ksiazek, a niestacjo z notatek. Latwo sie domyslic, gdzie nie bylo dwoj, a gdzie ich duuuzo 🤣 .
Od dzis weekend przez rektorskie, za tydzien to samo. Ale rozowo nie jest, jeszcze nic do egzamin z fizjo I zywienia ie zaczelam czytac oanauce ie mowiac, a materialu jest w pizdu... Coz z tego skoro ze wszystkiego sa kolosy do samego konca. Kocham te studia. I swoj ogar.
Udało się, wszystko na 3,5 😀

Egzamin z gramatyki opisowej i taka rozmowa, wszystko po niemiecku:
Profesor: No to może...co to są dalsze zdania podrzędne?
Ja: Dalsze zdanie podrzędne to są takie zdanie podrzędne, które...yyy...które...
Profesor: No tak, które są dalsze, to już wiemy.

😀
robakt No i super, oby tak dalej🙂

galopada ty to normalnie wymiatasz z tymi ocenami🙂

A ja mam już spokój z biochemią w tym semestrze, na koniec 4 co chyba jest najwyższą oceną, u prof. w naszej grupie tylko dwie osoby dostąpiły tego zaszczytu wiec super🙂

Naprawdę wolałabym się spokojnie uczyć histologi do egzaminu zamiast myśleć o historii (to dopiero za tydzień) i ochronie własności intelektualnej, która jest jutro. Przecież i tak się ustaw nie nauczę na pamięć, a podobno zdają i tak losowo wybrane osoby ech..
Raany, ale mam zapieprz teraz. Non stop coś. I latać muszę do każdego z osobna.

Ale mam już promotora zaklepanego. 😀 I względny zarys tematu. 💃
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 maja 2015 17:19
flygirl ależ Ci zazdroszczę, ja toczę wojnę na odległość żeby w ogóle pozwolono mi pisać u mojego promotora  😵 Więc o temacie to nawet jeszcze nie wspominam..
Jeeej, znowu wuchta egzaminów a Ramires jest najbardziej w dupie z całego roku  💃
Swoją drogą jak tu się martwić egzaminami jak zostały mi do zaliczenia takie przedmioty jak np immunologia, która równie dobrze mogłaby być wykładana po japońsku i mój poziom z tego przedmiotu byłby w tej chwili taki sam.
Jest fantastycznie a i tak  nie mogę się za to zabrać...
smarcik trzymam kciuki, żeby się udało! Ja teoretycznie nawet jeszcze nie muszę mieć ani promotora ani tym bardziej tematu, ale wymyśliłam sobie tego konkretnego Pana, a że to dziekan, wiecznie zajęty i w dodatku w porządku to stwierdziłam, że muszę sobie zaklepać, bo jak potem się wszyscy rzucą (nasza katedra jest tak wspaniała, że prawie nikt nie chce tam iść z własnej woli :cool🙂, to znając mojego pecha, już bym się do niego nie dostała. 😉 A tak to poszłam, przedstawiłam mu co chcę pisać, to stwierdził, że już ma x dyplomantów, ale jak ktoś do niego przyjdzie i temat go zaciekawi to się zgadza. 😀

A teraz muszę napisać dwa wypracowania na tematy:
1. Geneza i charakterystyka zasady 'szacunek i zaufanie' wykorzystywanej w szkoleniu koni, szczególnie młodych.
2. Zasady bezpiecznego lonżowania koni. W jakim celu stosujemy lonżowanie koni młodych i starszych?

Mogę się przynajmniej voltą posiłkować. 🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 maja 2015 17:55
Mam tydzień na oddanie magisterki, ankietowany mi się wysypał, w przyszłym tygodniu w poniedziałek 2 egzaminy, wtorek egzamin, środa egzamin, czwartek-niedziela CSIO 5* na których jestem oficjalnym foto.
Chyba tego nie przeżyję.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 maja 2015 08:19
olencja, gratki!
ja kiedyś na egzaminie palnęłam:
prof.: ludowość u Leśmiana
ja: no była  😎

test z scs:

a babcia mówiła, zostań w domu, nie idź na studia. trzeba było słuchać, babcia zawsze ma rację.
Haha 😀
Mnie babcia niestety tak nie mówiła, więc nawet nie mam wymówki. Dzisiaj na szczęście kolejna rzecz do przodu, nie jest źle 😀

Edit: no i oczywiście dziękuję  :kwiatek: Po to zaczęłam pisać, ale jestem dzisiaj tak zakręcona, że zapomniałam  😂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
28 maja 2015 11:29
Jestem wściekła na maxa !
Babsko z farmy poniedziałkowej grupie powtórzyła CAŁY test, nam jak zwykle nie i zabrakło mi 1 punktu do zaluczenia  🤔 Mało tego, na początku roku byłam zapisać się na mgr przedterminowo, dzisiaj są wyniki i co .. nie ma mnie ..  👿 👿 👿 👿 Napisałam @ do profesorki i poczekam ..  👿
galopada_   małoPolskie ;)
28 maja 2015 11:45
łiii kardiologia na 5 🏇 jutro derma 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 maja 2015 16:41
Kolejne popołudnie spędzone w bibliotece... muszę dziś pocisnąć magisterkę i zacząć się uczyć na etykę w zarządzaniu. 5. rok, 30 h wykładów i jedyne 100 zagadnień o__O
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
28 maja 2015 17:38
Zabijcie mnie. Albo chociaż dajcie kopa motywacyjnego do nauki.

JAK JA NIE CIERPIĘ SESJI.....
galopada_   małoPolskie ;)
28 maja 2015 17:40
Notarialna,  ja bym chciała żeby była już sesja 😵
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
28 maja 2015 17:45
galopada_, A ja nie. Mam do napisania 2 eseje i do zrobienia prezentację po angielsku na ostateczne zaliczenia na uni w Split. Do Polski muszę napisać 6 esejów po 12-20 stron każdy. Napisałam jeden, 2 są zaczęte i stanęły na 3-4 stronie. No cudownie po prostu. Będę musiała poprosić o przedłużenie sesji do końca września bo inaczej nie wydolę

A pogoda taka piękna i na plażę chciałoby się iść..... 😵 😵
robakt   Liczy się jutro.
28 maja 2015 18:18
Ja mam bardzo przyjemny przyszły tydzień, na poniedziałek muszę oddać preparat literaturowy z organicznej, mam jeden wykład, wtorek i czwartek wolne, a w środę i piątek pojedyncze wykłady. Muszę się spiąć i pocisnąć wtedy do kolokwiów, zerówki z podstawy budowy aparatury.
Teraz siedzę nad zadaniami z inżynierii reaktorów chemicznych...  🤔 🤔 🤔
Jak to jutro zdam to będę bardzo szczęśliwym człowiekiem.

Dla wszystkich potrzebujących kopa (klapsa)  🤬
Czy można mieć dwa razy warunek z tego samego przedmiotu? 👀
galopada_   małoPolskie ;)
28 maja 2015 18:31
flygirl, pewnie zależy na jakiej uczelni 😉
flygirl, na SGGW znałam osobistości które 3/4 lata robiły jeden przedmiot, dokładali im do tego repety ale oni mieli tez inne nie pozaliczane. Rekordzistka z tego co wiem powtarzała jeden 6 razy (swoja droga nie ogarniam jak  🤔wirek🙂.

*dla jasności - chodzi o WRiB, nie wiem jak inne wydziały 😉
galopada_   małoPolskie ;)
28 maja 2015 18:45
u nas łącznie przez cały okres studiów można mieć dwa warunki, ale nie dwa naraz.
Dobry ten tydzień, zgadzam się, ja zdałam dzisiaj ochronę własności intelektualnej ale tyle co było z tym zachodu to z niektórymi wazniejszymi przedmiotami nie ma. Najpierw pisemny, dopiero potem po napisaniu rozmowa i wybronienie, dopoiedzenie tego co się napisało. Dobrze, że już z głowy.

Ja też chciałabym już sesję żeby się spokojnie tej histologii uczyć, a nie przejmować historią czy ochroną środowiska.
Właśnie posegregowałam zdjęcia preparatów z histo, zaraz zrobię jakiś plan dzialania i trzeba brać się do roboty!
Ja dzisiaj niczego już się nie uczę, bo udało mi się zaliczyć głowę  😅 a zdały tylko 4 osoby, w tym ja, więc jestem mega zadowolona. Póki co odpoczywam, ale zaraz trzeba zacząć uczyć się na histo oraz splanchno.
nopebow gratulacje!  😀

Ja też marzę już o sesji.. póki co nie wiem w co ręce włożyć. W poniedziałek koło z anatomii i histologii, środa genetyka i ochrona środowiska..  😵 Jeszcze sobie przypomniałam, że mam do napisania koło z angielskiego, które było tydzień temu i czekam cały czas na maila od prowadzącej czy mam je pisać jutro...  😵
To muszę podpytać w dziekanacie, chociaż UP nie jest raczej uczelnią wyrzucającą studentów. 🤣

6 warunków? To ile lat studiowała? 👀
U mnie na wydziale obecnie 500 osób chodzi na fizykę pościgową. Niektórzy z nich są już na III roku, a fizyka była na I semestrze  👀.
I warunków też chyba można mieć nieskończoność.
Chłopak w grupie nie zaliczył trzech przedmiotów z I semestru, w tym dwa kończą się egzaminem, napisał podanie i dalej może studiować.


U mnie zaliczenia zaczynają się dopiero koło 10 czerwca... Chciałabym mieć je już za sobą.
U nas osoby, które na pierwszym semestrze mialy więcej niż 2 warunki musiały pożegnać się ze studiami, nawet nie jestem pewna czy 2 przechodziły czy nie. Na wyższych semestrach jest chyba maxymalna ilość ECSTów, które można mieć 'niezdane', ale  nie wiem jak jest z kilkukrotnym powtarzaniem jednego przedmiotu.
flygirl, długo :P dziwie sie że jej nie wywalili :P tym bardziej po jej mailu do dziekan w którym wspomniała "że przedmiot X (ktory prowadzi dziekan) jest jej kulą u nogi i uniemożliwia obronę licencjatu" (TAK! to cytat). Szczytem wszystkiego było to, że podpisała się w nim w imieniu wszystkich, którzy nie zdali egzaminu z tego przedmiotu (oczywiście bez ich wiedzy i konsultacji treści wiadomości) - inna sprawa, że nie ogarniam jak można było tego nie zdać skoro pytania się powtarzaja od daaawna, sa opracowane tylko zmieniaja sie miedzy zestawami.  😵

Niestety ta dziewczyna to był przypadek beznadziejny. 😵
kotlet rany, nieźle, aż dziw, że jej nie wyrzucili 😀
Magdzior no u mnie parę osób teraz ma dwa warunki na raz (w tym ja), a jedna dziewczyna to ma z każdego semestru po kolei co najmniej jeden. 😁 Także dlatego sądzę, że nie będzie problemu, żebym znowu wf poprawiała (tak, wf :emoty327🙂, przecież mnie raczej nie wyrzucą za durnowaty wf, mam nadzieję. 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się