Podróże

dempsey   fiat voluntas Tua
20 maja 2015 20:38
jeśli chodzi o drogie podroże na drugi koniec świata, to wetnę się troszkę z innej beczki  😁
właśnie załatwiłam znajomym 4 osobom kurs przez ćwierć naszego pięknego kraju - a dokładnie 200 km tam i z powrotem - za 16 zł polskich słownie szesnaście, wszystkie cztery  sztuki w obie strony
jednak promocje w pewnej dużej firmie busowej naprawdę da się upolować  😀
hura!  😅
rosek0, tylko nie kupuj biletów zanim wizy nie dostaniesz :P We Wrocławiu niestety nie ma ambasady ani konsulatu USA i trzeba jechać do Krakowa lub Warszawy.

Najdrożej za wizę płaci  😂"narzeczony/narzeczona obywatela USA"
http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visafeeinfo.asp#feeamount
ja kupowałam bilety zanim dostałam wize, ale nie polecam, miałam mega stresa  😂 Chociaż ostatnio jak szukałam biletów to widziałam, że w regulaminie Air Berlin było napisane, że w przypadku nie dostania wizy zwracają pieniądze za bilet  🙂
Olson dzięki za poprawkę 🙂

rosek0 dostałam chyba 2 dni temu na maila informację o promocjach Lufthansy do NYC. Sprawdz sobie.
Dzieki, sprawdze😉 sluchajcie odkad polubilam str fly4free non stop przegladam ich oferty i np sa malediwy zaok. 2400 za os. Samolot jakis tureckich linii no i hotel trzeba samemu rezerwowac. Czy to nie jest sciema? Strasznie tanio...
Szukałam dziś lotów do Gruzji i znalazłam (niestety nie w moim terminie) z bagażem 20kg! za fajną cenę.

żródło: http://biletylotnicze.itaka.pl/loty-czarterowe#changed
jeśli chodzi o drogie podroże na drugi koniec świata, to wetnę się troszkę z innej beczki  😁
właśnie załatwiłam znajomym 4 osobom kurs przez ćwierć naszego pięknego kraju - a dokładnie 200 km tam i z powrotem - za 16 zł polskich słownie szesnaście, wszystkie cztery  sztuki w obie strony
jednak promocje w pewnej dużej firmie busowej naprawdę da się upolować  😀
hura!  😅


Ja do Warszawy z Rzeszowa też jechałam za 4zł, z czego 2 zł bilet i 2zł rezerwacja ;-)
Dzieki, sprawdze😉 sluchajcie odkad polubilam str fly4free non stop przegladam ich oferty i np sa malediwy zaok. 2400 za os. Samolot jakis tureckich linii no i hotel trzeba samemu rezerwowac. Czy to nie jest sciema? Strasznie tanio...


Nie dziw się, że za hotel trzeba płacić oddzielnie, bo ta strona pomaga w wyszukiwaniu perełek cenowych, a nie jest organizatorem wycieczek typu ITAKA czy inne TUI.
Da się znaleźć mega tanie loty (patrz ryanair i połączenia między polskimi miastami za 9zł). Ja do Brukseli poleciałam za 39zł.
Do Lizbony za niecałe 200zł. Da się tanio latać, to nie ściema tylko umiejętne wyszukiwanie atrakcyjnych cen, zniżek i elastyczności dat  😉
Ja sie nie dziwie , ze trzeba osobno , dziwi mnie az taka mala cena przelotu i hotelu. No 2400 za malediwy to jest szok.
ovca   Per aspera donikąd
24 maja 2015 17:43
rosek ja leciałam do Norwegii za 4 zł w jedną stronę, powrót też za 4zł 😉 więc można, spokojnie- to jest portal który wyszukuje okazje cenowe, czasem też błędy w systemach rezerwacyjnych (ale nawet jeżeli linia go wyłapie i poprawi, to obowiązuje cena za jaką kliknęłaś). Spokojnie można rezerwować 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 maja 2015 19:27
Praga

Nie wiem , być może narażę sie tutaj niektórym ale ,.... jestem totalnie zawiedziona czeską stolicą 😡
Za przeproszeniem d.. to to nie urywa.
Główne punkty - most Karola, rejs po Wełtawie czy starówka są po prostu nudne jak flaki z olejem. Nawet Katedra św. Wita nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia.
Już ciekawsze jest dla mnie Drezno czy Berlin.
Ogólnie Praga momentami przypominała mi Wrocław.
Samej wycieczki nie żałuje bo podróże w jakimś tam stopniu kształcą ale jednak mogłam ciekawiej spędzić ten weekend.
zabeczka17, mi się chyba od Pragi bardziej podobały czeskie Morawy. Zjeździliśmy spory kawałek, ale daaawno i w sumie pamiętam tylko tyle, że było ładnie 😁 potem dłuższy czas kierowaliśmy się na Bratysławę z wypadami do Wiednia i to było wooow 😜

A ja już zaraz do Włoch! Opętała mnie radość, że to już, ale i koszmarny strach, że na pewno czegoś przydatnego nie wezmę, że coś zgubię, coś mi ukradną i ogólnie trochę przerażenie, bo ten wyjazd będzie z lekka zawiewał survivalem 🤣 😜
Hej revoltowicze! Wpadam z takim pytaniem: jakie polecacie miasteczko na Sycylii? Albo może w ogóle we Włoszech? Szukam czegoś z lazurową wodą i nieziemską plażą ale również w pobliżu jakiegoś miasta żeby móc posmakować jedzenia w kilku knajpkach. Na razie natknęłam się na Taorminę. Jedyne gdzie byłam we Włoszech to Catanzaro czyli Kalabria dlatego nie mam rozeznania w sycylijskich miasteczkach. Ozłocę za pomoc  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 maja 2015 21:16
mi się chyba od Pragi bardziej podobały czeskie Morawy.


No oczywiście, że tak, nie ma lepszego miejsca  😎
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 maja 2015 05:20
Moze i ja kiedys tam zawitam. Poki co Czechy pozostaja na szarym koncu jesli chodzi o wrazenia. 😉
Hej revoltowicze! Wpadam z takim pytaniem: jakie polecacie miasteczko na Sycylii? Albo może w ogóle we Włoszech? Szukam czegoś z lazurową wodą i nieziemską plażą ale również w pobliżu jakiegoś miasta żeby móc posmakować jedzenia w kilku knajpkach. Na razie natknęłam się na Taorminę. Jedyne gdzie byłam we Włoszech to Catanzaro czyli Kalabria dlatego nie mam rozeznania w sycylijskich miasteczkach. Ozłocę za pomoc  :kwiatek:

polecam Sardynię.
Wieczorem moge wrzucić zdjęcia z zeszłego lata, to będziesz mogła sprawdzić czy o taką lazurową wodę Ci chodzi 😉
A ja już jutro wieczorem wyjeżdżam, kierunek Włochy 😍 już zaczynam wariować, nie mogę się doczeeeekaaaać! A oczywiście nic na wyjazd nie gotowe, pranie się dopiero robi, przetrwanie dla kota załatwiłam i kupiłam sobie budyń w proszku i ciasteczka orzechowe. Nawet walizki z piwnicy jeszcze nie przytargałam, a co tam 🤣
Planuję kilkudniowy urlop w Europie i zastanawiam się nad Barceloną. Może ktoś z Was zna jakiś fajny hotel. Chcielibyśmy trochę pozwiedzać, ale również poleżeć na plaży. Może polecacie  inne miasta, chodzi o Hiszpanię, Włochy itp 🙂 Byłabym wdzięczna za jakieś sugestie :kwiatek:
Mi chodzi po głowie Chorwacja w tym roku. Najlepiej we wrześniu. I w sumie nie wiem, czy lepiej już teraz szukać jakichś wyjazdów i sobie zaklepać, czy nie zaryzykować last minute. Zwłaszcza, że to nie musi być koniecznie Chorwacja, dostosowałabym się do ofert. 🙂 Jednak ja się trochę boję takich wyjazdów w ostatniej chwili, bo mi się wydaje, że gdzieś jest haczyk i albo wcale to nie będzie takie tanie, albo nie będzie czegoś, co niby jest w ofercie. Nigdy nie byłam nigdzie z last minute i mam lekkie obawy. 😉
solusiek, ja w Barcelonie mogę Ci polecić super apartament na samej La Rambla, a ceny bardzo przyzwoite. Byłam dwa razy - w maju i w październiku i za każdym razem byłam tak samo zadowolona.
A ja lecę we wrześniu do NY. To mój drugi wyjazd do USA i drugi do NY, ale cieszę się jak dziecko.
Olson byłabym bardzo wdzięczna 🙂  :kwiatek:
flygirl ja byłam o krok od wpłacenia kasy za rezerwacje, ale w pracy udało się tak załatwić, że mogę jechać z dnia na dzień więc odwołałam. Mało tego Pan z biura oczywiście proponował "zaklepanie", ale mówił że mogę nawet liczyć na last minute hotel, który wybrałam więc nie sądze żeby jakieś haczyki były. A ceny 1700 na karaiby za 2 osoby na tydz mnie bardzo przekonały  😍
Gdzie takie ceny heroinx hmmm? 😀

My co roku korzystamy z Last Minute, wszystko perfekcyjnie, jeszcze się nie spotkałam z niczym nieprzyjemnym. Obieramy taką strategię, że teraz w spokoju przeglądamy oferty, czytamy o hotelach/okolicy/plażach itd, wypisujemy ileś tam interesujących nas miejsc i następnym razem siadamy do tego parę dni przed planowanym odlotem. Wybierasz najlepszą cenowo oferte i hasta la vista 😉
Olson ja tez poprosze namiary na apartament w Barcelonie :kwiatek:  My w tym roku jakos pomyslu na urlop nie mamy... Albo raczej mamy ich az za duzo, tylko dni urlopowych za malo! A w dodatku nie ma z kim pojechac (wiek ok 30- wszyscy sa w ciazy😉 ) . Zaczelam nawet poszukiwania w necie jakiegos towarzystwa na wspolny urlop. Ktoras z Was ma jakies doswiadczenie w tej kwestii?
Według mnie Barcelona latem to nic przyjemnego. Rambla pęka w szwach, na Barcelonecie(plaża) nie da się palca wcisnąć, temperatury sięgają zenitu. Poleciłabym raczej w marcu/kwietniu lub od października, wtedy nie jest tak zakorkowana. Co do noclegu to polecam airbnb, opłaca się. A najlepiej to wynajmij ktoś ode mnie mój pokój na 2 miesiące, to nie będę musiała go opłacać pustego  😀iabeł:
ferra kiedy masz urlop? Jeśli do 18 czerwca, albo trochę później od 15 października to ja mogę wam potowarzyszyć i pokazać to i owo (do 30 jeszcze długo nie dotrę, do ciąży tak samo chociaż kto to wie  :hihi🙂.
Byłam w Barcy raz w maju i raz w czerwcu. Bez dramatu jeśli chodzi o tłumy. Wprawdzie La Rambla to nie moje ulubione miejsce spędzania czasu, za to na starówce dało się normalnie chodzić. W moim rodzinnym mieście latem też jest sporo turystów, więc może jestem przyzwyczajona.
W maju pogoda była słaba. Byliśmy po 20-stym jakoś i było wietrznie, chłodno i niezbyt słonecznie :/
No i ten "zapach" od morza... nie przypadł mi do gustu.
Melduję się z Włoch! Jest cudownie, pogoda dopisuje, jestem pod wrażeniem tego wszechogarniającego spokoju 😀 jeszcze tydzień, ale kiedyś na pewno tu wrócę!
A ja poproszę jeszcze o podanie, :kwiatek: jakby ktoś znał jakieś fajne hotele w okolicy Świnoujścia czy Międzyzdrojów. Bo nie możemy się dogadać gdzie pojechać więc w grę wchodzą również te okolice. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc,
Lena miałaś pecha ogromnego bo u nas od wiosny temperatury raczej są jak polskie lato. Aktualnie na termometrze 27 stopni a już zaraz będzie noc  😉

feno niewykluczone, że wpadnę do Barcy na 2 dni koło 9 czerwca. Nawiedzę Cię i wyprowadzę Twoje dzieci  😍
ferra, solusiek, w takim razie - bardzo polecam Apartaments Unio, mają przejrzystą stronkę ale IMO bezpieczniej rezerowawać przez bookinga, chociaż raz rezerwowałam via booking a raz po prostu mailowo i obydwa razy było OK. Ładniejsze i wygodniejsze apartamenty są w budynku z windą 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się