masaż koni

Kasia Żukiewicz od dawna prowadziła trening z obciążeniem, tylko nie ubierała tego w piękne słowa także hola hola. Dobry fizjo czy fizjowet powinien oglądać konia w ruchu, sprawdzić siodło jak ma jakieś wątpliwości i ewentualnie pozostawić wskazówki jak konia jeździć...
Zaczepy mięśni?...
Szukam aktualnych opinii na temat p. Katarzyny Łukaszewicz (Fizjoterapia koni) - warto, nie warto? Ktoś coś  👀 Może być na priv.
Dla wszystkich zainteresowanych: Lee Hollen przylatuje 3 lipca do Polski/Warszawy na konsultacje, osoby zainteresowane proszę o pw
Ja osobiście mogę polecić Anię Gołyś, baaardzo miła obsługa, efekt po kontuzji celujący, nie spodziewałam się że aż tak dobrze pójdzie, oczywiście terapia nie polegała na samym masażu były też inne zabiegi takie jak: magnetoterapia, laseroterapia, elektrody, streching. Koń po całej kuracji czuje się bardzo fajnie, mogę szczerze polecić- fachowe ręce(w parze z Anią jest tez weterynarz tak że jeżeli chodzi o kontuzje terapie nie są dobierane w domysłach, wszystko jest poparte opinia weterynarza)
Tylko ja szukam kogoś ze Szczecina lub okolic - na już. I na jednym spotkaniu pewnie się nie skończy, więc nie chcę ściągać nikogo z daleka.
Annet pewnie, ze warto, masowala u nas, nie moja M co prawda, ale wlascicielka bardzo zadowolona a Kasia bardzo sympatyczna 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 czerwca 2015 16:06
Czy jest u nas w Polsce ktoś kto stosuje metode Mastersona? ->
:kwiatek:

rybka   Różowe okulary..
19 czerwca 2015 16:26
Czy jest u nas w Polsce ktoś kto stosuje metode Mastersona? ->
:kwiatek:



Matylda Woźniak z Warszawy regularnie Mastersonem traktuje mojego konia (co 3 tyg.)
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
19 czerwca 2015 17:12
Basia Korczyńska u nas regularnie mastersonuje 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 czerwca 2015 18:23
szkoda ze tak daleko ode mnie  🙁

A jak wasze  koniuchy sie po tym czuja?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
19 czerwca 2015 18:46
To się trzeba orientować bo np. Basia robi objazdówki 😉 no moja super, w porównaniu do tego co było to niebo a ziemia ale ona w ogole jest patologia także jeszcze sporo przed nami 😉 
faith - dzięki! To będę się umawiać, bo Haidi potrzebuje masażu i pasowania siodła.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 czerwca 2015 19:01
To się trzeba orientować bo np. Basia robi objazdówki 😉 no moja super, w porównaniu do tego co było to niebo a ziemia ale ona w ogole jest patologia także jeszcze sporo przed nami 😉 


Musze sprawdzić

Ja robie moim regularnie masaż sama, ale relaksacyjny (chociaż przyznam ze konie wychodzą po nim mega ,,mięciutkie"😉.
Jednak wiekszy koń potrzebuje tej tz. kropki nad i.
Czytam książkę Mastersona i oglądam jego filmy na YT i nie powiem no trochę mnie korci spróbować.
Tylko wolałabym na początek zobaczyć pracę tą metodą u kogoś kto się orientuje w temacie.
rybka   Różowe okulary..
20 czerwca 2015 11:02
Mój koń dużo poprawił się w elastyczności ciała po masażach Matyldy. Jednak to nie są tylko masaże, Matylda zadaje nam konkretne ćwiczenia dedykowane do problemów mojego konia, po kilku dniach robimy konsultacje jakie są efekty w czym mam problemy, na co położyć nacisk. Po 3 tygodniach sprawdzany jest efekt zadanych ćwiczeń, masaż i kolejna praca domowa. Do tego Matylda zbilansowała dietę dla mojego konia. Mogę powiedzieć, że po kilku miesiącach współpracy widzę zmiany pozytywne. Do tego co ważne Matylda mnie uczy różnych technik, co ja mam z koniem robić aby jemu pomóc, dostaję pełen opis konia ze spostrzeżeniami Matyldy i zalecenia.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
20 czerwca 2015 12:31
widzę super babeczka 🙂
Ja zwróciłam ogromną uwagę poprawy stanu zdrowia po masażach..
W sensie kiedyś mój większy koń był taką chodzącą zabiedzona szkapą, którą ciężko było utuczyć. Mógł jeśc 24 h a i tak miał żebra na wierzchu ( w zimie przykryte przez futro) i wyglądał przy tym okropnie.
Zad zapadnięty,brak mięsnia na dupce, na klacie zrobił się wąski, żebra co ciekawe po jednej stronie były bardziej widoczne po drugiej mniej.
I koń też mi przeszedł również niesamowita metamorfozę.
Od ponad roku stosuję masaże. Raz była u nas Puchała ( fantastyczna kobieta), był też ustawiany przez dr Kmiecika. Wspólnymi siłami doszliśmy do tego co jest problemem Dużego i dzisiaj jest niesamowita poprawa.
Wygląda jak koń, a nie jak zapadnięty po przejściach dziadek.

Cześć, wiecie może czy na Śląsku istnieje jakiś dobry masażysta? 🙂
Livia   ...z innego świata
20 czerwca 2015 18:41
atez, nie na samym Śląsku, ale z Wrocławia masz Marię Soroko i Paulinę Puchałę 🙂
Agata Siczek z Opola, chyba bliżej.
już wyżej wymieniałam Anna Gołyś- Moszna 🙂
Lee Hollen będzie od 31.7 do 3.08 w W-wie. Poszukiwani chętni do skorzystania z Jej wiedzy i umiejętności (masaż, akupunktura, sprawdzenie siodła, stanu konia) ze stajni na płd od W-wy: ok. Piaseczna, Konstancina. A naprawdę  warto. Wiedza i doświadczenie przeogromne.
Witam wszystkich🙂 Kto się orientuję czy Mastersonaczy zwykła fizjoterapia może pomóc przy duuuużym spięciu ogólnym co nie fajnie się przekłada na tylnie nogi i nierówności w chodzie?? i najlepiej ktoś z okolic warszawy/wołomin. Chętnie nie za fortunę🙂 Kobyła jeszcze nie jeżdżeona, nieciekawie do tej pory prowadzona. 6 lat, obecnie od kilku miesiecy pracuje na lonzy kilka razy w tyg i ciężko z rozluźnieniem mimo delikatnej pracy.............. ktoś coś i kogoś może polecic?? Najlepiej kogoś kto doradzi co robić pomiędzy wizytami i jak....
Comandore myślę, że takie rzeczy zawsze powinien stwierdzić weterynarz, ja przed fizjoterapia miałam wizytę weta i fizjoterapeutki i najpierw zdiagnozowali konia co gdzie jak i z której strony i była dobrana sesja do konia.
ok, tak zrobię.Dziękuję  :kwiatek:
Czy jest u nas w Polsce ktoś kto stosuje metode Mastersona? ->
:kwiatek:




Tutaj masz spis wszystkich akredytowanych terapeutów Metody Mastersona, m. in. z Polski. https://mastersonmethod.com/poland.html
Czy ktoś sam naklejał tejpy kinesio? Co używaliście pod nie, specjalny do tego klej?
Witam!
Szukam opinii o p.Magdalenie Wosiek!
Czy ktoś miał styczność?
Na stronie ma opisany szeroki zakres usług, warto?
Gillian   four letter word
12 grudnia 2015 21:52
Behemotowa, moja znajoma klei. Mogę dać namiary na fb bo tu chyba nie zagląda, może coś podpowie.
Gillian idzie pw :kwiatek:
Behemotowa jesli i dla ludzi i dla koni używa się takich samych tejpów to nie potrzebny jest żaden klej ponieważ są one w rolce tak jak taśma klejąca i sa samoprzylepne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się