Młode Konie

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 maja 2015 17:41
Jak specjalnie się konia weźmie do zdjęć to stoi jak... A jak wyjrzałam przed chwilą przez okno to proszę jak ładnie 😉
strzemionko - moze to kon plotowy po prostu  😁

Wpadłam sie pochwalić, ze dzisiaj na gniadej miałam kolejna udana jazde 🙂  a mieliśmy maly dystraktor bo pan opryskiwal pole tuz za plotem, raz sie na niego nafukala, ale wystarczyło po prostu jechac dalej i olala te maszynę, nawet na nią potem ani razu nie zerknela, zloty kon 🙂 no ale ona z tych pilnych i współpracujących z jeźdźcem.
W czerwcu będziemy miec profi fotografa, strasznie sie cieszę, bo lakne fotek.  w przyszły weekend będzie wlascicielka to liczę, ze tez nam cos cyknie.
Jestem dumna z mojej 4letniej BeQueen 🙂 Wczoraj pierwszy raz na nią wsiadłam 🙂 i podczas gdy na co dzień jest to koń z dominującym charakterem to pod siodłem oaza spokoju. Cudowny koń. Dodam,że przez 4lata kobyłka nic nie robiła,oprócz pasania sie na łące 🙂
Dzisiaj byłam z Sonatą na parkurze w sąsiedniej stajni. Na płaskim super, ale skakało mi się średnio... Jednej przeszkody nie chciała skoczyć, dopiero za 5 razem pokonała ją na czysto. [s]Nie wiem co jej nie pasowało, zwłaszcza że[/s] ona nigdy nie wyłamuje ani nie robi stopek, nawet jak najazd jest od czapy. Nie wiem jak my się pokarzemy na zawodach za dwa tygodnie. 😁  Na szczęście na płaskim się zrekompensowała i chodziła super 🙂.

edit. W sumie to już wiem 🙂.










i bonusik  🤣


Dramuta12, unikaj  miejsc,  gdzie  stawia się tak nieprzyjazne  szczególnie  młodym  koniom  przeszkody. Cieniutkie  drągi,  puste  przeszkody  i brak drąga na ziemi  przed przeszkodą mogą  narobić  szkody.
branka,  dzielna  ta Twoja  gniada.
nasicc, super  🙂

anai, wiem, dlatego więcej tam nie jadę. 😉 Ale jak już przyjechałam, to nie będę się wracać (zwłaszcza, że rodzice są na razie sponsorami, a nie byliby zadowoleni, że wydają kupę kasy na to, że pojadę i zaraz wrócę). Mimo to, nie było aż tak źle. Doszłam do wniosku, że i tak kochana jest.
anai, dziękuję za radę  :kwiatek: Kobyłka ostatnio pokonywała pod moim chłopem mikro-stacjonaty i małe krzyżaczki. Początkowo było trochę spięcia i dzikiego galopu po przeszkodzie, ale ewidentnie pomagało jej to, że po każdym skoku była uspokajana, głaskana i stępowana. Po 3 hopkach histeria się skończyła i zaczęła myśleć i jako tako sobie odmierzać 🙂
Moje "maleństwo" wczoraj już chodziło bez lonży w kłusie,nasza 2 jazda !! a to jest taka oaza spokoju,leniwa fakt 🙂 nie przemęczam jej.nie spieszy nam się,pracujemy nad reagowaniem na sygnały 🙂 mam nadzieję,że będzie coraz lepiej. tak ją bardzo kocham,że aż ciężko to wyrazić. przez 4lata chodziła tylko na pastwiska,żadnych lonży,żadnego przymierzania siodła <u mnie konie zaczynają pracę dopiero ,gdy skończą 4lata> jestem taka dumna,bo na co dzień jest to kobyłka z charakterem,szczególnie dla obcych. cudowne jednak jest uczucie,gdy widzisz jak to maleństwo się rodzi,i możesz doświadczyć jego rozwoju przez następne lata i sama zacząć z nim pracować.nie wiem,mam nadzieję,że nie wyszłam tu zbyt infantylnie,ale po prostu jestem pełna euforii.

[img]https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/s720x720/11165320_868826123184027_7343371339164870051_n.jpg?oh=34163b2b0ade607aa075a4b720b6db37&oe=55FA116C[/img]
nasicc, piękny koń!!! 😍
dziękuję ^ ^ będzie z niej super skoczek 🙂 na prawdę jest utalentowana 🙂
nasicc - fajna kobyla 🙂 jakie pochodzenie?


A mnie gniada nie przestaje pozytywnie zaskakiwać, dzis byla tak miekka i luzna, ze nie mogłam się jej nachwalić. Gdybym wygrala w lotto to bym ja kupila bez zastanowienia  😜  Nigdy w zyciu nie spotkałam konia który tak bardzo pasowalby mi charakterem.
branka.
niestety matka NN [*] 🙁 ,ale kobyła chodziła parkury 130 na spokojnie,kupiona od zwykłego handlarza. a ojciec Rulon 🙂 kobyła jest super,miękka w pysku,niczego się nie boi,kocham to moje dziecko nad życie i chyba nie wyobrażam sobie aby ktoś inny z nią pracował.Tylko skubana cwana jest 😀 jak widzi,że z pastwiska wraca do stajni i przyjdę z kanterem to dupą się odwórci i mnie zablokuje ;d aczkolwiek nigdy mnie nie kopnęła,jest cudownym koniem,kocha ludzi i nie lubi zbytnio mojej drugiej kobyły.zazdrośnica.
Najlepszy chyba był moment tego zaskoczenia,gdy po 4latach chodzenia na pastwiska,jedynie na uwięzi,czy tam derki miała zakładane normalnie,zero jakiejkolwiek reakcji na siodło,popręd. zdziwiona tylko była ^ ^
Bo tak naprawde większość koni nie ma problemu z siodlem, jeźdźcem itd - pod warunkiem, ze ufają człowiekowi i widzą, ze ten jest spokojny i pewny. Zreszta chyba galopada o tym pisala. Niemniej ja i tak się zawsze cieszę takimi malymi rzeczami 🙂 zreszta w dalszej pracy tak samo - kazda nowa nauczona rzecz wywołuje u mnie wielki uśmiech 🙂 swoja droga konie tez to czuja - kiedys się rzadko usmiechalam na koniu i prawie nigdy nie wykazywalam entuzjazmu - teraz widzę, że pogodny jeździec to i pogodny kon 😉
dokładnie 😀 wczoraj pochodziłyśmy,popracowałyśmy. nie było problemu z kontaktem,koń luźny,nie trzymany za ryj tak jak nieraz się widzi. raz spłoszyła się przez duży wiatr i coś runęło i zaczęła galopować,ale wystarczyło ,że uspokoiłam ją głosem i się zatrzymała. no i na pewno jest nagradzana za nawet drobnostki. jestem tak dumna,że po prostu aż mnie roznosi 😀 fakt faktem,że byłam przy jej narodzinach,wycierałam ją.moje kochane maleństwo.
szkoda,że jej matka już nie żyje 🙁 padła ,gdy Be Queen miała 4,5miesiąca
a tu moje wredne 2letnie
[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/11393077_870272863039353_521618616011786496_n.jpg?oh=1a3196690865cd77287a35e417bde05e&oe=55EEFCED&__gda__=1442141075_c1dd56e60b59f6e3650311f440543b59[/img]
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
03 czerwca 2015 20:12
Zrobiłam fotę jednej z moich młodych Wierna 2011 sp (Ramadan xo - Wizna sp/Bonaparte xo)
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
06 czerwca 2015 11:03
Dżambi kończy dziś 3 lata  🙂
To mój dzieciak z ostatniego treningu  🙂
Constantina, bardzo mi się podoba Wierna. Podobna do mojej pierwszej kobyłki. Ile ma teraz wzrostu i co porabia?

Moja młoda na długim L4 wygląda tak


🙂
aniaagre, pięknie wygląda, L4 jej służy 😉
strzemionko, sto lat i zdrówka!!! Kiedy planujesz zajeżdżać?
Constantia, fajna!
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
06 czerwca 2015 22:22
anai wspólnie z trenerką podjęłyśmy decyzję, że dopiero za rok na wiosnę. Dżambi zdecydowanie nie jest jeszcze gotowa żeby przyjąć siodło i jeźdźca (jest nawet teoria, że nie ma 3 lat  :icon_redface🙂
anai, wolałabym żeby wyglądała gorzej i nie była na L4  😕 Nie będę oryginalna, ale przy każdym zdjęciu podziwiam szaraka i zazdroszczę, że ja ze swoją nie mogę pracować 🙁
Dzisiaj mi sie pierwszy raz zle jeździło na gniadej. Byla totalnie rozproszona, fakt pierwszy raz byla z drugim koniem na ujezdzalni, ale to nie bylo tylko to. Spiela sie i nijak nie mogłam ujechac równym tempem. Dopiero w ostatnim galopie sie zrownowazyla i rozluznila. Za to wczoraj byla rytmiczna, luzna, skupiona - widac musial nadejść gorszy dzien. moze byla troche pozakwaszana po wczorajszej jeździe i stad sztywność. Robię jej jutro wolne i we wtorek pojedziemy na pierwszy spacer do lasu 😅

We wtorek ruszam tez z zajezdzaniem innego konia, nie moge się doczekać wspólnej pracy 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 czerwca 2015 16:47
Constantina, bardzo mi się podoba Wierna. Podobna do mojej pierwszej kobyłki. Ile ma teraz wzrostu i co porabia?


Wzrostu będzie mieć około 164. Nie powiem dokładnie, bo nie była w tym roku jeszcze mierzona a podrosła na wiosnę. To jest pół siostra mojej Wissy 2009 (od tej samej matki), a Wiesia ma 169 cm. Na chwilę obecną zapoznaje się z siodłem, jak będzie gotowa to wsiądę.
aniaagre, no jasne, lepiej mieć konia w pełni sprawnego. Co nie zmienia faktu, że pięknie wygląda. Nota bene, kiedy koniec L4?
branka, zaczynasz z tym ogierkiem?
anai, akurat to to jest jedna wielka niewiadoma..  🙄 Generalnie dziewczynce w nóżce przeszkadza coś co innym koniom nie przeszkadza w ogóle. Więc tak na dobrą sprawę nie wiadomo czy w ogóle przestanie kuleć. Jeśli nie sprzeda się do hodowli w odpowiedzialne ręce to sama ją wykorzystam jako matkę polkę.
anai - tak, ale juz stracił jajka 😉 chociaż na razie hormony mu ponoc troche wala na głowę - głównie dlatego wykastrowany bo wlasciciele nie maja doświadczenia z ogierami, do tego trudno rozwiązać kwestie padokowe - a chociaż ciekawy eksterierowo i ruchowo to takich koni jest pelno, na ich miejscu zrobiłabym to samo.
branka, faktycznie  wspominałaś  że  zabierzesz  się za niego po kastracji 😉 tę decyzję  popieram,  nie widzę  większego  sensu  trzymania ogiera,  kiedy mamy taką  dostępność  nasienia  wybitnych reproduktorów.
aniaagre najgorsze  takie niewiadome.  Z drugiej  strony,  matka polka  to też  przyzwoita  rola  😉
Mój 3 latek 🙂
Stajniaostoja, wycięłaś go już?

🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się