Sesja/Studia i t d ;)

piszesz Ice i dajesz info że tłumaczenie własne 😉
w nawiasie tyt oryginału
my normalnie w pracy tłumaczyliśmy tytuły, imiona i nazwiska
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
31 maja 2015 16:32
Jutro poprawa farmy a ja dalej leże i kwicze  😵
busch   Mad god's blessing.
31 maja 2015 16:48
drabcio, ale gdzie mogę to info o tłumaczeniu własnym dać? Chodzi mi o strony rektorskie (chyba tak się je nazywa?) - te, co mają bardzo jasny układ i który mamy w formie niezmienionej umieścić na początku pracy - te wszystkie słowa kluczowe, informacje o nr indeksu itd. Nie wyobrażam sobie, że robię przypis w tytule pracy i że to przechodzi niezauważone - NA PEWNO mi powiedzą, że na pierwszej stronie nie ma miejsca na przypisy...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 maja 2015 16:51
drabcio, A Harry'ego Pottera też byś na polski tłumaczyła? Dla mnie to bez sensu.
drabcio, A Harry'ego Pottera też byś na polski tłumaczyła? Dla mnie to bez sensu.


Nie ponieważ nazw własnych/imion/nazwisk nie tłumaczymy ewentualnie korzystamy z istniejących ekwiwalentów/transkrybujemy/transliterujemy

drabcio, ale gdzie mogę to info o tłumaczeniu własnym dać?
ja bym dała dopisek w nawiasie (oryg. lód etc) albo dała tylko tłumaczenie bez dopisków
umrę zaraz.  😵
Mam jutro dwa koła a umiem troszeczkę na jedno..  😵 I nie mogę się skupić na nauce, bo cały czas chce mi się jeść.  😁 Pochłonęłam dzisiaj taką ilość jedzenia, że dziwię się, że jeszcze nie pękłam. Powinno mi być niedobrze, a ja co? Nadal myślę co bym dobrego zjadła.  😁 raaaatujcie!  😂 Zamiast się uczyć to latam na zmianę do sklepu i kuchni.  😂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
31 maja 2015 19:41
Sonkowa, Możemy sobie podać ręce. Nażarłam się jak głupia, eseje leżą odłogiem. A ja tu patrze co by tu zjeść. Nosz litości....
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 maja 2015 19:48
ja miałam wolny weekend i oprócz przygotowania się na poniedziałek nic nie zrobiłam. zła jestem.
Magdzior, na stancji przynajmniej możesz szukać czegoś blisko uczelni 😀, w centrum Ja mam niby 7 km, a autobusem jadę czasem 25 minut + czas czekania na autobus...
galopada_   małoPolskie ;)
31 maja 2015 20:27
Sonkowa, ja zapijam właśnie głód wodą, bo cisnę killera chodakowskiej ( i jem duże ilości lodówy- w końcu też mają sporo wody :hihi🙂. Najem się we wtorek jak pojadę do domu. mam nadzieję, że znowu spotkam takie cieplutkie drożdżówki mojej mamy  😍




cisnę właśnie diagnostykę bo jutro mam koło. a na wtorkowe zaliczenie z gastro dalej wielie g* umiem. (akurat pasuje  :hihi🙂
galopada_ jesteś okrutna ;(
galopada_   małoPolskie ;)
31 maja 2015 20:47
drabcio, jedne są ze świeżo zesmażonymi jagodami :hih:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 maja 2015 20:48
musiałyście pisać o tym jedzeniu? właśnie leci do mnie pizza.

i naprawdę nie mogłam nic robić, bo kot na mnie leżał. w związku z tym, jutro muszę się przygotować na trzy trudne zaliczenia. oh, jak ja kocham językoznawcze wtorki  😜
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
31 maja 2015 21:02
No nie, galopada, liczyłam że właśnie upiekłaś je w Lublinie i już chciałam odpalać samochód  😁 Jadłabym  😜

Czeka mnie pisanie artykułu i zastanawiam się, czy siadać do tego jutro z frustracją, że mogłabym ten czas wykorzystać rozsądniej (czyli na siłownię) czy we wtorek po wyrywaniu ósemki zwijając się z bólu - trudny wybór  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 maja 2015 21:03
smarcik, we wtorek tego nie zrobisz :P

O matko, jak strasznie mi się nie chce =/
galopada_   małoPolskie ;)
31 maja 2015 21:04
smarcik, nie mam takich muiejęności kulinarnych niestety....

na pewno nie planuj nic na ,,po wyrwaniu ósemki" 😁
Zdecydowanie nic nie planuj, ja przy wyrywaniu czwartej wylądowałam na oddziale ratunkowym i wszystkie plany diabli wzięli  😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
31 maja 2015 21:19
No ja właśnie pamiętam jak wyrywałam chyba 3 lata temu.. inteligentnie w wielką sobotę  😉 Przez tydzień byłam unieruchomiona w łóżku. Liczę, że teraz pójdzie szybciej i mniej boleśnie ale na wszelki wypadek specjalnie wszystko tak poukładałam żeby mieć tydzień wolnego na leżenie.. i planowałam to od czasu wyrwania poprzedniej, dopiero teraz udało się znaleźć czas  😁

Mam za dużo czasu na napisanie. Jakbym miała termin na jutro to po prostu siadłabym i napisała.. a tymczasem zakończyłam sesję tydzień temu i do połowy czerwca mam niemalże wakacje, w związku z czym ciężko mi się zabrać za cokolwiek  😵
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
31 maja 2015 22:48
madmaddie, Masz wymówkę. Możesz się nie uczyć "bo kot na mnie leży" 😁

Super, po 23😲0 ruszyłam w końcu esej. Cały dzień lenistwo do kwadratu.  😵
Jutro gastro, nie wiem jak ja to ogarne do konca kiedy zapowiada się tak ładny dzień. I we środę diagnostyka . mam nadzieję ze chociaż w połowie test się powtórzy :-)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 czerwca 2015 08:08
Trzymajcie za mnie kciuki od 11 do 15!
Proszę o kciuki o 11:30 i 15:30. Będą baaaaaardzo potrzebne.  😂
Trzymam kciuki!

Ja siadam do lingwistyki tekstu,a jest tyle ciekawszych rzeczy do zrobienia.
Kciuki są! Ha już po anatomii -zdane🙂 jeszcze tulip jutro 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 czerwca 2015 12:14
zdałam farmę  💃 Jeszcze jutro pato ostatnie koło , p-termin z biofarmy (żebym wiedziała jeszcze o so chosi  :emoty327🙂 i lecim z sesją.  💃
galopada_   małoPolskie ;)
01 czerwca 2015 14:56
nie zdałam koła z diagnostyki 😁 brakło mi 2 pkt. jutro idę o 9 wyżebrać 3 i niech mnie cmokną 😁 a o 17 zal z gastro 😵
Dziękuję za kciuki!  :kwiatek:
Jakoś przeżyłam ten dzień! Nawet całkiem dobrze!
Jestem zwolniona z egzaminu praktycznego z histologii.  🏇 🏇 😍 Część praktyczna była mega trudna, ale do zaliczenia przedmiotu brakuje mi 0,5 punktu. Mam nadzieję, że go zdobędę.  😁
Dzisiejsze szpilki z anatomii zdane na 100%.  😍 A koło sprzed tygodnia zaliczone na 3.  😁  😜
Głupi ma jednak szczęście.  🤣

W nagrodę poszliśmy na ogromne lody i teraz umieram z przejedzenia.  😁

W środę koło z ochrony środowiska i genetyki, więc wypadałoby zacząć się uczyć...  🙄


galopada_ czegoś nie zdała. Nie wierzę.  😂 😂

Magdzior, subaru gratulacje!
subaru Gratulacje!

Sonkowa o ja nieźle, super, ze już kolejne rzeczy masz z głowy🙂

galopada Trzymam kciuki za jutrzejsze wykłócenie się, może akurat się uda.

A ja własnie wróciłam z łaciny i.. jako jedyna mam 5 na koniec z mojej grupy 😁 jednak moja wena twórcza na tłumaczeniu tekstów na kolosie zaliczeniowym była całkiem dobra 😁 szkoda, że na innych przedmiotach tak to nie działa.

Dobra, zasiadam do histologii idę jutro odpowiadać z 3 ostatnich tematów i potem zostanie już 'tylko' egzamin z tego przedmiotu, który mnie lekko przeaża. Nie ma u nas niestety zwolnień z niego.
U nas zwolnienie tylko z części praktycznej (szkiełek). Teoria niestety zostaje do napisania. Aż tak pięknie nie ma.  😁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 czerwca 2015 17:48
Jeden esej z głowy, zaliczony na 4. 💃

Zaraz się biorę za prezentację na e-learning. Będzie ciężko.... 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się