Wybory 2015 i to co po wyborach.

busch   Mad god's blessing.
01 czerwca 2015 18:53
Strzyga, Balcerowicz też ma wolnorynkowe poglądy, szkoda tylko że przy władzy uszczęśliwił najbardziej bankowców z wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych i inwestorów skupujących firmy po cenach oscylujących w granicach kilku procent ich realnej wartości  🤣.

Korwin bywa oszołomem, ale jest tak zacięty w swoich poglądach, że przynajmniej nie ma ryzyka takiej wolty jak by już doszedł do władzy. A Balcerowicz swoje mądre plany gospodarcze realizuje doskonale w felietonach, natomiast mam duże wątpliwości co do jego dobrej woli kiedy by doszedł do władzy. PO też miała poglądy takie, że tylko na nich zagłosować; Tusk się zarzekał że "podatki to może podnosić każdy ale to nie metoda", że zahamuje rozrost biurokracji czy nawet ją uszczupli, że uprości prawo, że podatek będzie liniowy (ktoś pamięta ćwiczenia z referendum w sprawie 4xtak?). Co z tego wyszło, przecież wszyscy wiemy. Teraz jest NowoczesnaPL, która nam udowadnia, że wiele musi się zmienić, by wszystko zostało po staremu  😉

A Kukiz się do polityki nie nadaje, bije z niego taka prosta chęć "rozwalenia systemu", co z tego jak jego poglądy kupy się nie trzymają - raz chce robić koalicję z Korwinem, potem mówi o ścisłej współpracy z OPZZ Solidarność... Biorąc pod uwagę, o jaką stawkę toczy się gra, to pewnie zaraz się pojawi jakiś uprzejmy doradca...  🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 czerwca 2015 18:59
busch, no cóż, Korwin miał rozwalać Unię od środka, a jak na razie jedynie ciągnie z niej uposażenie 😀
busch   Mad god's blessing.
01 czerwca 2015 19:11
Strzyga, parlament to niespecjalnie dobre miejsce do rozwalania Unii, chociaż trzeba przyznać Korwinowi, że regularnie na zakończenie swoich przemówień wspomina o swoim głównym postulacie, czyli rozwiązaniu Unii :P. Zresztą rezygnował z uposażenia przez większość kampanii prezydenckiej, więc raczej trudno twierdzić że jest bardzo łasy na monetki 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 czerwca 2015 19:15
busch, no tak, powie głośno, że chce rozwalić Unię i wszyscy się wystraszą i sami się rozwiążą. Ma facet moc 😀
Może gadał z drugim  😁


Wiesz co ?
Teraz to pokazałaś jaki jest człowiek z Ciebie... Jak można nabijać się ze śmierci, kogokolwiek...Jak można mieć radochę z tragedii ludzkiej....
Hej ale tu była ankieta i gdzie się podziała, jakie są wyniki?
Ja chcę widzieć na kogo głosowała re-volta 😉
A nie czy lubi kakao 😀
Screen z 14:31. Nie wiem, o której dokładnie ankieta została zdjęta i jakie wtedy były wyniki.

Duda - 44
Komorowski - 40
głos nieważny - 4
nie pójdę - 10
nie wiem - 2
Głosów w sumie - 100
Leciałam już do konia i nie zapisałam wyników . 😡
Wygrał Duda, to pamiętam. Kakao było z okazji ciszy. I zostało.
[quote author=Majowa link=topic=97161.msg2367633#msg2367633 date=1433008844]
Norbilla tak właśnie jest przyjęte . Ale każdy widzi to czego szuka.


A propos tytulowania i dostrzegania tylko tego czego sie szuka, zwolennikom PO nie przeszkadza nazywanie Władysława Bartoszewskiego profesorem, chociaż nie jest on nawet magistrem ale on "swój" to kto by sie czepial szczegółów. Przed "Lech Kaczyński" w zasadzie nigdy nie pojawia sie profesor.
[/quote]

Może myślą, że to jego imię? 🙂 Tak jak w tym dowcipie: Jak miał na imię Napoleon? 
(to tylko dla roluźnienia atmosfery 🙂 )

Uważasz, że tylko PO tak o nim mówi? Chyba ogólnie tak się przyjęło.  Lech Kaczyński może dlatego bez profesora, bo prezydent to jednak ważniejsze określenie, niż profesor. A profesor prezydent lub prezydent profesor Lech Kaczyński to już w ogóle brzmi dziwacznie.

Mnie osobiście bardziej razi obecna moda mówienia ś.p. przed nazwiskami zmarłych. Nie wiem, czemu ma to służyć. A już najbardziej mnie zdziwiło, gdy ktoś tutaj (w sensie na forum, nie w tym wątku, bo nie pamiętam, gdzie to było) napisał ś.p. Andrzej Lepper. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jak ktoś popełnił samobójstwo, nie może być ś.p., bo umarł w grzechu ciężkim, za jaki w kościele katolickim uważane jest samobójstwo. Ale powtarzam, ręki za to sobie uciąć nie dam, niemniej jednak to wstawianie ś.p. jest dla mnie irytujące.

Zmieniając temat: szłam sobie ulicą Piękną (bo to mój "rejon"😉 i co widzę? Biuro Dudapomoc (świadczące pomoc prawną) zamknięte, remont w toku, a na kartce informacja, że w sprawach pilnych zapraszają w inne miejsce, które, jak się okazuje, jest siedzibą PiS. Jakoś mnie to nie zdziwiło, byłam przekonana, że jak miesiąc się skończy, biuro się stamtąd wyniesie. Komu tak naprawdę miała pomóc Dudapomoc skoro zaplanowana była krótkodystansowo, do wyborów?
Averis   Czarny charakter
02 czerwca 2015 18:52
trusia, a może to skrót od świeckiej pamięci 😎

Poza tym to pamięć w tym wyrażeniu jest święta, nie człowiek.
napisał ś.p. Andrzej Lepper. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jak ktoś popełnił samobójstwo, nie może być ś.p., bo umarł w grzechu ciężkim, za jaki w kościele katolickim uważane jest samobójstwo.


a co przepraszam komu do tego w jaki sposób ktoś zmarł?  🤔wirek:
Zresztą czy wtedy nie było tak że pod rząd kilka osób popełniło samobójstwo skąd się wzięło -> popełniono na nim samobójstwo?

a co przepraszam komu do tego w jaki sposób ktoś zmarł?  🤔wirek:
Zresztą czy wtedy nie było tak że pod rząd kilka osób popełniło samobójstwo skąd się wzięło -> popełniono na nim samobójstwo?


Drabcio, chodzi mi o posługiwanie się terminologią, która coś oznacza. Nic mi do tego, w jaki sposób ktoś zmarł (mówiąc oględnie zwisa mi to obojętnym kalafiorem, jak zmarł Lepper, posłużył mi tylko jako przykład), tylko nie rozumiem, czemu ma służyć ś.p. przed nazwiskiem. Głupio by mi brzmiało, gdyby ktoś powiedział np. ś.p. Jan Kochanowski. Też przecież zmarł, ale chyba tak się nie mówi. Zamiast świrkować, mogłaś wytłumaczyć, w jakim celu tak się mówi.

Ale co do rzeczy -  a rzeczą jest to, w jakim celu używa się ś.p. w potocznych dyskusjach - ma to, że kilka osób wtedy popełniło samobójstwo?  🤔wirek: 

Ale jeśli faktycznie chodzi o to, jak mówi Averis, że pamięć jest święta, nie człowiek, to może faktycznie źle to odbieram. Mimo, że nie rozumiem, jak pamięć może być święta.
no dla mnie śp jest czymś takim normalnym dla podkreślenia tego ze mówimy o zmarłym, wiadomo że Kochanowski zmarł dawno, ale osobiście nie widzę nic zdrożnego w związku z pisaniem śp o kimś niedawno (załózmy 70 lat?)
busch, ale jednak Petru ma większe doświadczenie ekonomiczne niż Korwin i Kukiz razem wzięci 😀
owszem, ale wyłączne w zakresie rozboju!!! przecież to koncesjonowany przez Państwo naciągacz i  złodziej
Ś.P. faktycznie używa się wobec niedawno zmarłych osób, które... miały katolicki pogrzeb. To się łączy z katolickim dogmatem o świętych obcowaniu. Nie wiem, czy Andrzej Lepper miał katolicki pogrzeb, Ś.P. Wojciech Jaruzelski miał, i Ś.P. Józef Oleksy miał.
Nieprawdą jest, że samobójstwo wyklucza obecnie katolicki pogrzeb. Ponieważ do zbawienia konieczny jest jedynie szczery żal za grzechy (zakładając, że kiedyś był chrzest). A nikt nie jest w stanie stwierdzić, czy grzesznik (m.in. samobójca) w ostatniej chwili nie żałował szczerze.
Wedle słów Grupińskiego politycy PO analizowali m.in. pomysły nowego otwarcia na ludzi młodych oraz dla wsi. - Rozmawialiśmy o ofercie dla wsi polskiej, o jej rozwoju, musimy mocniej docierać do mieszkańców wsi, bo ostatnio w tej kwestii przegrywaliśmy starcie - przekonywał szef klubu PO.

Oooo.... ciekawe. Jednak "smarkacze i niewykształceni" się przydadzą przy urnie?  😂
Ciekawe czy PSL się cieszy?
[quote author=Strzyga link=topic=97161.msg2368761#msg2368761 date=1433179349]
busch, ale jednak Petru ma większe doświadczenie ekonomiczne niż Korwin i Kukiz razem wzięci 😀
owszem, ale wyłączne w zakresie rozboju!!! przecież to koncesjonowany przez Państwo naciągacz i  złodziej
[/quote] Mógłbyś rozwinąć ?
Ś.P. faktycznie używa się wobec niedawno zmarłych osób, które... miały katolicki pogrzeb. To się łączy z katolickim dogmatem o świętych obcowaniu. Nie wiem, czy Andrzej Lepper miał katolicki pogrzeb, Ś.P. Wojciech Jaruzelski miał, i Ś.P. Józef Oleksy miał.
Nieprawdą jest, że samobójstwo wyklucza obecnie katolicki pogrzeb. Ponieważ do zbawienia konieczny jest jedynie szczery żal za grzechy (zakładając, że kiedyś był chrzest). A nikt nie jest w stanie stwierdzić, czy grzesznik (m.in. samobójca) w ostatniej chwili nie żałował szczerze.


Przez gardło by mi nie przeszło śp przed Jaruzelem  🤔
Kopacz powiedziała, że zatrudniliśmy 50 hejterów, którzy mają krytykować PiS. Docelowo będzie ich około 100 – zdradza nam jeden z uczestników spotkania w Jachrance
(...) Informacja o zatrudnieniu hejterów nie wzbudziła jednak entuzjazmu wśród polityków PO. - Ten pomysł pokazuje tylko, że wciąż nie rozumiemy co się stało – żali się nam jeden z działaczy. - Internet trzeba odzyskać, bo dziś rządzi w nim PiS.

Za: http://www4.rp.pl/article/20150603/KRAJ/306039814

Poseł do Europarlamentu Szejnfeld, z listu od "wyborcy":

Cały czas PO i Komorowski są krytykowane i obśmiewane, nie przez internautów, a przez wynajętych skurwysynów.


Żródło: https://www.facebook.com/adam.szejnfeld.7/posts/1069344383095004


Dopisane - reakcja PO na wczorajsze info z Rzeczpospolitej


Byłem ciekaw, jak będzie wyglądało dementi - tj. czy będą wypierać się na żywca, czy inaczej, wygląda to tak:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-po-zatrudnila-internetowych-hejterow/3g9k4r

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska poproszona o komentarz powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że informacja jest wyrwana z kontekstu. Według Kidawy-Błońskiej, premier powiedziała, że chciałaby, "aby po przeszkoleniach wszyscy członkowie Platformy byli aktywni i zachowywali się jak hejterzy". Szkolenia mają być organizowane dla wszystkich chętnych polityków partii. - Ktoś, kto przekazywał taką informację, był tylko na pierwszej części wypowiedzi pani premier - dodała rzeczniczka. W slangu internetowym hejter oznacza osobę krytykującą w sieci.

Tłumaczenie słowa "hejter" jako żywo przypomina tłumaczenie Cyrankiewicza słowa "lawirant". Otóż lawirant, zdaniem Cyrankiewicza, może oznaczać np. kapitana okrętu, co go wyprowadził na spokoje wody z odmętów burzy.

[quote author=halo link=topic=97161.msg2369683#msg2369683 date=1433286064]
Ś.P. faktycznie używa się wobec niedawno zmarłych osób, które... miały katolicki pogrzeb. To się łączy z katolickim dogmatem o świętych obcowaniu. Nie wiem, czy Andrzej Lepper miał katolicki pogrzeb, Ś.P. Wojciech Jaruzelski miał, i Ś.P. Józef Oleksy miał.
Nieprawdą jest, że samobójstwo wyklucza obecnie katolicki pogrzeb. Ponieważ do zbawienia konieczny jest jedynie szczery żal za grzechy (zakładając, że kiedyś był chrzest). A nikt nie jest w stanie stwierdzić, czy grzesznik (m.in. samobójca) w ostatniej chwili nie żałował szczerze.


Przez gardło by mi nie przeszło śp przed Jaruzelem  🤔
[/quote]

Kurdę, mi też...

Nestor, jak zwykle strzał w dziesiątkę. Pozdrawiam Cię serdecznie  :kwiatek:
Przez gardło jeszcze nie sprawdzałam 😉, przez klawiaturę przeszło. Cóż, jestem katoliczką, jestem chrześcijanką.
Moja religia mówi, że absolutnie każdy może być zbawiony. Jeśli... zechce.
Bardzo to dziwne z tymi etatowymi hejterami. Ciekawe jak wygląda ich umowa o pracę.  😉
Jak można w ogóle podejmować działanie, które pokazuje i zachęca do agresji i chamstwa... Przerażające!
Dziel i rzadz!
Bardzo to dziwne z tymi etatowymi hejterami. Ciekawe jak wygląda ich umowa o pracę.  😉

https://bylambankowymtrolem.wordpress.com/2015/05/02/bylam-bankowym-trolem/

Nie wiem, na ile podlinkowany blog jest autentyczny - ale zjawisko tak.
Pośrednikiem są agencje PR.

(...)

To jest esencją chrześcijaństwa - że nikt nie jest skreślony, dopóki żyje, ma szansę na nawrócenie.
Problem sprawiają ci, co czekają do ostatniej chwili - bo trudno się bronić przed ich działaniem, nie żywiąc nienawiści, kiedy jeszcze nie są nawróceni i w pełni sił.
Nestor, jeszcze niedawno istniało pojęcie "grzechu niewybaczalnego", grzechu przeciw Duchowi Św. Dotyczyło aktywnych heretyków, prześladowców współwyznawców, ludzi wytrwale propagujących zbrodnie, demoralizujących maluczkich, ogólnie szkodzących nieśmiertelnym duszom.
Kim jest pan Stonoga?? To w ogóle prawdziwe nazwisko?? 👀
dempsey   fiat voluntas Tua
10 czerwca 2015 17:34
stonoga psuje pajęczynę
stonoga psuje pajęczynę

No właśnie wysłuchałam konferencji a teraz slucham komentarzy w TV Republika. Bardzo ciekawe.
Kim jest pan Stonoga?? To w ogóle prawdziwe nazwisko?? 👀


Tak, na yt jest dłuuuugi film jak opowiada całą historię jak go wsadzili za kratki za jakąś bzdurę i ścigali listem gończym po całym świecie + jest dosyć znany z transparentu na salonie samochodowym ->


generalnie zrobili tak zeby mu łatwo nie było jak się chciał dostać do 'polityki'  😉

edit to ten filmik ->
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się