Pensjonaty we Wrocławiu

Nie mierzyłam, ale teraz są chyba normy unijne i boks nie może być mniejszy, niż 3x4 bodajże.
Z ciekawości dziś zmierzę. Choć mnie osobiście to szczególnie nie zajmuje, bo zakładam, ze koń większość czasu na padoku będzie spędzał. W każdym razie Nordi do maluszków nie należy i jakoś nie mam odczucia małości boksu, ale dla zainteresowanych zmierzę.

Solarium jest w planie. Ma być zamontowane w jednym z boksów "ubieralni", ale nie jest to priorytet w tej chwili.

Tak jak pisałam do stajni dociera szlak konny Dobra-Widawa, ale i innymi drogami mozna dotrzeć zarówno do Zbytowej, jak i Dziupliny, więc do Chwałowic zapewne również 🙂
[b]edyta[/b] A gdzie jest mapka tego szlaku konnego? Ktoś mi mówił że na stronie LGD Dobra Widawa  ale są tylko ogólne info a nie ma mapki.
Fajnie fajnie, tylko znowu cholera nie po tej stronie miasta...  🤔
amazonka*, takie coś znalazłam w necie, na dole jest studium szlaku:
[[a]]http://www.dobrawidawa.pl/8-aktualno%C5%9Bci/377-konferencja-podsumowuj%C4%85ca-projekt-konno-obszarami-natury-przez-wzg%C3%B3rza-i-doliny[[a]]

zima, a ja powiem inaczej, WRESZCIE PO TEJ stronie miasta 😉
zima tam jedzie się szybko 🙂 przez łącznik Buforowa - łany 🙂
zima, ty się musisz przeprowadzić, bo na razie to wszystko masz "nie po tej stronie" miasta :P
zima ja potwierdzę słowa koleżanek - w końcu i po naszej stronie jest fajna stajnia! Grunt to wyjechać jakoś z Wrocławia ;D reszta drogi to czysta przyjemność ;D

Z Dziupliny jeżdżą konno do Czarnego Kura w Chrząstawie  🥂  🥂, więc przejazd jest i to dobry 😀 sama jak jeszcze stałam w Dziuplinie to byłam parę razy na takim rajdziku. Co więcej, galopowaliśmy po Oli ziemi, nie wiedząc o tym  🏇  😜

A z Chwałowic do Dziupliny droga na luzie, przeprowadzałam konia do Mierzwińskich i śmiało można się wybrać. Wzdłuż Dębiny, a później polami. Kwestia tylko przejścia przez drogę do Oleśnicy 😉
Nie mierzyłam, ale teraz są chyba normy unijne i boks nie może być mniejszy, niż 3x4 bodajże.



Unijne normy to boks 3x3, bo ma być 9m2. Ale chyba wiekszośc stajni stawia jednak 12m2 już.
Możliwe. Tak jak mówiłam, dziś pomierzę dla zainteresowanych.
Jest tak jak mi się wydawało, czyli boksy mają 3x4 = 12 m2
A kobyła ze źrebakiem ma dwa razy więcej po zdemontowaniu jednej ściany  😉
Moze tego nie zignorujecie...
Niedaleko stajni na Grobli jest Oławka (rzeczka, czy cos tam) i tuz obok sa konie... Ktos sie orientuje, co to za stajenka?
Z tego co wiem to nie stajnia, a prywatne.
Tak, właściciele pałacyku mają swoje kucyki i osła, była też kiedyś klacz ze źrebakiem. Prywatna przydomowa a w zasadzie przypałacowa 😉 stajenka.
O ile dobrze kojarzę to należy do właściciela AmRest 🙂 piękny pałac i okolica, swoją drogą 🙂 
U nas plac został oddany ( na dzień dziecka  :lol🙂 do użytku 🙂, jeszcze drobne prace, malowanie ogrodzenia i bramka.
http://re-volta.pl/galeria/album/6149
Mega!!! I super sprawa, bo oświetlony - można przy dobrej pogodzie jeździć do późnej jesieni na dworze 🙂
Z góry przepraszam, że trochę  🚫 ale tutaj przeczyta to najwięcej osób  :kwiatek:

Chciałabym wezwać do mojego konia chiropraktyka - Olgę Kuleszę http://oliwet.com.pl/, jest ona z Warszawy i aby przyjechała na Dolny Śląsk, musi uzbierać się min 6 osób.
Czy ktoś byłby zainteresowany specjalistą od końskich pleców?
Dziewczyny zrobiły tak skuteczna reklamę, że za miesiąc i ja dołączam do pensjonariuszy Oli  🙂
A my się już na to cieszymy  😅
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
12 czerwca 2015 14:47
Tulipan cos czuje ze jeszcze kilka przeprowadzek bedzie  🙂
Ile docelowo ma kosztować pensjonat u Oli?

Ostatnio nasłuchałam się o stajni Szewce bo jeszcze nie dotarłam, ale opinie znajomej są bardzo zachęcające.
Ktoś może coś więcej powiedzieć?
I kurde dalej nie ta strona miasta :P żartuję oczywiście, super, że takie miejsca powstają  😅
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
15 czerwca 2015 14:02
UWAGA! Przyjaciółka chce sciągnąć do Ozorowic dr Blankę Wysocka, pytanie czy ktos  z okolic Wrocławia chciałby sie podłączyć i oczywiscie podzielić kosZty dojazdu  :kwiatek:
Zalezy jej na czasie, zapraszam na PW
A w czym ona jest taka fajna? Pytam bo nie wiem, broń boże bez złośliwości 🙂
zima specjalistka od dróg oddechowych
Oprócz tego, że jest specjalistką od dróg oddechowych, charakteryzuje się również punktualnością zwykle nie spotykaną u wetów.
U mnie była co do minuty  😉
westunia   Dans la vie il fant avoir la passion
17 czerwca 2015 10:37
W Mrozowie mamy aktualnie 2 boksy wolne!!

🙂
A ja wrócę do tematu stajni w Wilkszynie i nieszczęsnego ogłoszenia, które się kilka stron temu przewinęło (siano raz dziennie i 850 zł). Osoby, które zamieszczały to ogłoszenie nie są związane ze stajnią (i z końmi chyba też nie bardzo). Od lipca stajnia zaczyna działalność jako pensjonat, a prowadzić ją będzie forumowa vampiria. Cena to 750 zł za miesiąc. Byłam już w odwiedzinach, bo jest to "moja" strona Wrocławia, i mam zarezerwowany boks  😀 Stajnia położona jest pod lasem, sam budynek z wysokim stropem, przewiewny, warunki świetne dla kaszlaków, piękne boksy, ścielenie słomą lub trocinami, zielone padoki, konie od rana do wieczora na dworze.
Tutaj więcej informacji: https://www.facebook.com/stajniafebus?fref=ts
Super, kolejna stajnia, w której zadbano o dobrostan koni  😀
espana, a trociny w cenie zamiast słomy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się