Ogłowia

Wojenka   on the desert you can't remember your name
02 czerwca 2015 21:02
Pytanie za 100 punktów. Mam ogłowie Daw-Mag, ma już z 8 lat, jest w świetnym stanie. Jedyne co, to skóra straciła blask. Zastanawiam się czy da się jakoś przywrócić ten blask, polakierować?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 czerwca 2015 21:13
Wojenka wpadnij do wątku DIY 🙂 ja o to samo ostatnio pytałam, dziewczyny też odmalowywały siodła i są zdjęcia. HorseArt też ostatnio wrzucała zdjęcia odnowionego ogłowia.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
02 czerwca 2015 21:14
Dzięki, już lecę!
horse_art wrzucila ostatnio zdjecie oglowia ktore zrobila od podstaw, ale odnowienie ta sama po czyszczeniu procedura 😉
a..nie wrzucalam faktycznie naczolek i nachrapnik po lakierowaniu 😉 ale mozna naturalny blask - bez lakieru 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 czerwca 2015 21:18
horse_art dokładnie wrzuciłaś po lakierowaniu nachrapnik i naczółek, i udzielałaś mi pomocy, czy stosować apreture  :kwiatek:
Czy ktos ma porównanie miedzy wodzami gumowymi prestige, equipe a br? Oglowie nam z br, dzisiaj pierwszy raz jeździłam w gumowych, były z prestige 😍 teraz sie zastanawiam czy jest roznica miedzy gumami??  🤔
mrowka004, nawet są różnice w samej marce, zależy jakie masz gumowe wodze 😉 Ja kocham cieniutkie i póki co oprócz Sarmu, który jest cieżko dostępny, kupiłam takie z Schockemohle. Macałam Stubbena i Equipa i była to już inna guma, nie mówię ze gorsza, ale dla mnie sztywniejsza i grubsza.
mrowka004 - oczywiście, że jest różnica, są gumy cieńsze, grubsze, bardziej sztywne, mniej sztywne, część ma gume na całej długości, inne tak do połowy, potem są skórzane. Jeździłam na świetnych gumowych stubbenach i tak zaczełam szukać czegoś dla siebie, żeby właśnie nie było cieńsze, bardziej miękkie i całościowo gumowe - no i trafiło na sylikonowe wodze daw-maga i nie żałuje, mam je już z 5 lat, są naprawdę kapitalne. Najlepiej wodze gumowe wymacać na żywo lub zamawiać sprawdzony model, bo różnice są naprawdę spore 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 czerwca 2015 08:37
keirashara mogłabym prosić o podlinkowanie tych Twoich wodzy? Bo ja znalazłam kilka z daw-maga, a każde inaczej nazwane  :kwiatek:
xequus - a proszę http://sklepcwal.pl/pl/p/Wodze-silikonowe-Daw-Mag/566 🙂 Gorąco polecam, cienkie (jak na gume, wodze parciane czy gumowane będą oczywiście cieńsze), mięciutkie, sylikon na całej długości, bardzo trwałe. Wada - jak się ręcę mocno spocą to się trochę ślizgają, więc intensywna jazda w lecie bez rękawiczek odpada.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 czerwca 2015 09:32
Dziękuję  :kwiatek:
i IMO sa dość mocno elastyczne, tzn pracują. Mi się w nich tragicznie jeździło.
To te "elastyczne" Daw Magi ?? Jeżeli tak, to mnie równiez jeździło się w nich tragicznie. Miałam wrażenie, że nie trzymam w ręku wodzy, ale zmiennej długości gumkę.
Z gumowych najbardziej lubię Equipy z linii "no stress" i Stubbeny slim. Fajnie wyglądają i leza w ręku też Schockemohle, któe ma xxagaxx, ale nie miałam okazji testować.
Te DM to nie wiem jak są zrobione, ale mi sprężynowały dość ciekawie.
Mi nie sprężynują w ogóle  😲 Normalna wodza, po prostu bardziej miękka niż zwykła guma. W środku jest nylon, kawał solidnej taśmy, nie wiem jak to miałoby sprężynować - akurat mi ktoś "uprzejmy" jedną parę pociachał żyletką/nożem czy czymś i mam widok na przekrój. Sylikon jest nalany, naklejony na ten pasek w środku, a on jest w ogóle nie rozciągliwy, coś jak taśma w kantarach, tylko cieńszy. Mogę obfocić i wstawić, bo zostawiłam je sobie jako wodze zapasowe.
Fakt, że ja mam swoje już kupe lat, ale wątpię, żeby robili je inaczej, może inny model miałyście? xequus widziała kilka.
Może być tak, że wodze różnią się gęstością splotu taśmy. Luźniejszy splot w jodełkę będzie elastyczny.
Choć prawdopodobne też jest przyzwyczajenie dłoni, i wtedy bardziej/mniej ustępliwa guma będzie robiła różnicę.

Niedawno, trochę w ciemno - bo pytałam na forum, ale nikt nie odpowiedział, poprosiłam o "szoki" - i one wydają mi się w sam raz, bez takiego głupiego uczucia ściskania jajka na twardo 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
03 czerwca 2015 22:23
te silikonowe DM mam już ładnych parę lat. mnie się w nich dobrze jeździło. są cienkie i dobrze leżą w dłoni. ALE tak jak mówią dziewczyny: bez rękawiczek kiedy ręka się spoci to wyjeżdżają aż miło i faktycznie trochę chyba "sprężynują" 😉

moim absolutnym best of the best są wodze Eric Thomas. cieniutkie antypoślizgowe gumki na taśmie, a do tego ze stoperami. rewelacyjne  💘
No właśnie ja osobiście nie mam czegoś takiego, że ściskam jajo, sama wodze jest jak na wodze z gatunku gumowych bardzo cienka 😉 Nic się nie przemieszcza, nie ma efektu ściskania żelu czy coś... po prostu jest bardziej "wiotka" niż guma, zachowuje się bardziej jak zwykła parciana wodza. Przesiadałam się z wodzy gumowanych (z początku stopery jednak bardzo ułatwiają życie), więc to nie do końca kwestia przyzwyczajenia, bo tam też nie miałam czego ściskać i tak samo się czuje na sylikonach, od razu się tak czułam 😉 Kupując zależało mi na tym, żeby guma była na całości wodzy, nie na kawałku jak to często jest (w sensie wędzidło-skóra-guma-skóra, a ja chciałam wędzidło-skóra-guma) i żeby guma nie była kosmicznie gruba i twarda.
Inspiracją były jak wspominałam stubbeny, nie mam pojęcia jaki model (bo bym rok nie latała po różnych sklepach i nie robiła z siebie debila, co sobie wymyślił).

Aż zaczełam sobie obczajać filmiki, czy mi wodze nie chodzą  😂
Ze Stubbena bardzo fajne są gumowe w wersji slim zwane też czasami kauczukowymi.
Jeszcze wracając do tych wodzy DM to te, z którymi osobiście miałam doczynienia były tak bardzo "elastyczne", że nie byłam w stanie jeździć. Wodze radośnie zmieniały swą długość / sprężynowały. Z ciekawości żeby sprawdzić czy to te wodze sa jakieś dziwne, czy ze mna cos jest nie tak dokonałam małego testu. Złapałam je w dwóch różnych miejscach i ciągnełam. Efekt ? Pod wpływem ciągnięcia ewidentnie ustepowały i zmieniały swą długość, po czym puszczone sprężynowały do poprzedniej długości. Takie prawdziwe gumy, mocno niefajne to było.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
04 czerwca 2015 07:02
u mnie ten efekt, jeśli faktycznie był to minimalny. mam te wodze do dzisiaj. od wewnątrz są wzmocnione taśmą nylonową, więc generalnie nie mają jak się 'rozciągać'. może kiedyś zrobię taki test jak Ty Klami 😀
Ja uwielbiam tę wodze gumowe daw maga, i ost jak sprzedawałam konia do znanej zawodniczki w Niemczech to jak w nich pojezdzila to powiedziała że bierze konia z wodzami,  bo tak świetnych nigdy nie miała
Dzieki dziewczyny, w takim razie zakup takich wodzy jest cięższy niz przypuszczałam  🤔wirek: musze pożyczyć kilka rożnych wodzy zeby porównać jaka gumę preferuje grubsza czy cieńsza itd.
Hej, potrzebuje pomocy. Polecacie jakies oglowia brązowe do 200 max 250. Zależy mi na tym aby naczólek był w miarę " błyszczący" 😉
Poszukuję ogłowia z miękką, dobrej jakości skórą, także na paskach policzkowych 😉 .Właśnie od nich się konik obciera (obecnie mam hkm wave ma ono fajnie miękko podszyty nachrapnik i naczółek ale cała reszta skóry wydaje się mi być trochę za twarda  🤔 ) . W kolorze ciemno brązowym i nachrapnikiem kombinowanym lub szwedzkim, cena tak około 200-250 zł. Idealnie by było gdyby miało profilowaną potylicę. Gdyby komuś coś wpadło w oko to będę bardzo wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś brązowe ogłowie w przystępnej cenie? Aktualnie przyglądam się HKM Marie i Wave, ale widzę że opinie nie są zbyt przychylne 😉
Cena jaką mogę zapłacić to ok 150zł
A może ma ktoś zdjęcia jak na żywo(najlepiej na modelu) wyglądają ogłowia które wymieniłam wyżej?
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
za 150 raczej nic porządniejszego się nie kupi.... za 200 tez nie 🙁
Dozbieraj, jeśli możesz, chociaż do tych 300.
Ja bardzo HKMy lubię ale te kapkę droższe.
Moje pierwsze oglowie było HKMem i żyje nadal.
Co prawda na innym koniu ale nic mu nie dolega.  😉
Decathlin ma w tej cenie ladne brazowe oglowie. Ale nie jwiem jak z jakoscia?
Znalazłam takie, cena przekracza jednak 250 zł http://br-konie.pl/premiere-oglowie-dijon/produkt/1189/
Co sądzicie o tym ogłowiu, jak sprawuje się po dłuższym czasie użytkowania?
koniara19, po prawej u góry strony masz wyszukiwarkę, wpisz sobie "dijon" i wyskoczą ci posty o tym ogłowiu, ba, nawet zdjęcia ktoś zamieścił. Drugie BA, nawet brązowe!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się