żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Moon   #kulistyzajebisty
01 czerwca 2015 11:56
Klami, ja mam biały pokrowczyk uszyty idealnie na miarę, więc jak dobrze ułożę wszystko pod siodłem to wygląda cacy - mój pedantyczny mózg nie krwawi :P
Nam szyje Okunka z koloru jakiego sobie zażyczymy 🙂 Mamy kilka zestawień do rożnych czapraków na zawody a na co dzień kilka treningowych 🙂
I materiał alcantry sprawdza się idealnie 🙂 Także da się to ogarnąć żeby było ok kolorystycznie i nie było wiochy🙂
Moon, powiadasz ? Ech.... próbowałam z pokrowcem i nie pytaj ile razy przesuwałam, przekładałam itd. a w efekcie i tak mi to przeszkadzało wizualnie. Chyba jestem nienormalna.

BlueHorse, wiem, widziałam, ale..... w pokrowcu też mi przeszkadza. Wiem, nie jestem normalna. No, ale chyba pozostaje mi to jakos przeżyć. 😉
Nie masz wyjścia niestety 😉
Na pewno dobierzesz sobie jaką pasująca alcantrę 😉
Nie używałam dotychczas podkładek żelowych, a wygląda na to, że powinnam zacząć stosować coś podnoszacego przód siodła. Czy ta podkładka byłaby ok ? http://tiny.pl/gqw16 Czy można kłaść ją pod czaprakiem bezpośrednio na grzbiecie, ewentualnie w jakimś pokrowcu ?
Acavallo to ta sama firma co CSO? Czy to 2 różne firmy?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
03 czerwca 2015 20:08
Nie używałam dotychczas podkładek żelowych, a wygląda na to, że powinnam zacząć stosować coś podnoszacego przód siodła. Czy ta podkładka byłaby ok ? http://tiny.pl/gqw16 Czy można kłaść ją pod czaprakiem bezpośrednio na grzbiecie, ewentualnie w jakimś pokrowcu ?


Taka podkładka jest bardzo ok. Spokojnie można ją kłaść bezpośrednio na grzbiet.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
03 czerwca 2015 22:27
Acavallo i CSO to dwie różne firmy "marki", ale produkcja jest jedna 😉
Jedyną widoczną różnicą jest niekeidy ceny. C.S.O jest promowane jako bardziej "ekskluzywna" marka i bywa droższe.
witam,
mam problem z moim zelem pod siodlo.

Klasyczny perforowany active soft gel madi in itay.
Do tej poy normalnie go plukalam pod woda ewentualnie woda z mylem i nic sie z nim nie dzialo.

Do dzis. ;(
Po umyciu stal sie glutowaty i strasznie lepki.
Poruwnala bym go do flubera(tej gutowatej pileczki ktora rzucisz o sciane i sie przyklei).

Czy ktos z was spotkal sie juz z takim problemem? I moze wie jak mu zaradzic?

Z gory dziekuje za odpowiedz i przepraszam za brak poskich znakow.
Ja w końcu miałam okazję wytestowac żelo-piankię? Acavallo. Wykonana mega, taka fajna podusia. Żel naszyty w idealnych miejscach, lekko lepki więc siodło się nie przesunie nawet o cm 😉 Niestety mimo tego ze pianka pod naciskiem się sporo zmniejsza, pod moje siodło wypadła za grubo ;/ i przez to łęk jest za wąski. Niestety będę musiała puścić w świat i chyba uśmiechnąć się do AKtiona z powrotem.
Kara, moj zel z horze tak sie zmienia, mysle ze to starosc, ja juz go tyram chyba 5 rok 🙂
Tego się właśnie obawiałam.  🤔 no cóż skończy jako podkładki pod owijki  🤣
Czy oprócz mattesa jest jakaś firma, która produkuje podkłady z wełną, z tunelem pośrodku?  👀
Zgłosiłam się do Parforce pchnięta trochę desperacją i trochę pochlebnymi opiniami na forum. Pan Jakub i jego żona okazali się bardzo wyrozumiałymi i pro-kilenckimi ludźmi, więc dość sprawnie ustaliliśmy czego potrzebuję i oczekuję. Dzisiaj podkładka przyszła i jestem nią absolutnie zachwycona! 😍 Piekne futro, bardzo dobra jakość wykonania. Szczerze, to przeszła moje oczekiwania. Zdecydowanie można ją porównać z Mattesem. Za takie pieniądze, dla mnie hit.



Też zakupiłam podkładkę Parforce, jak na razie jestem bardzo zadowolona. Jest piękna, ładne futerko no i cena bardzo przyjemna. Pożyjemy zobaczymy jak się będzie sprawować 🙂
Oprócz niej mam żel acavallo i grubą podkładkę z Amigo, której dotychczas używałam pod siodło Thorowgood ale pod mojego stubbena jest za gruba no i jak to gąbka się ubija.
Pilnie potrzebuję podkładkę/żel podnoszący przód i zastanawiam się nad tymi dwoma. Jakieś opinie? :kwiatek:

Wintec
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/WINTEC-Podkladka-pod-siodlo-z-korekta-przodu/421

Horze
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/HORZE-Podkladka-zelowa-pod-przedni-lek/1084
Klami Mam Aktona też używam w pokrowcu na czaprak i mam to samo, co Ty. Ten wystający pokrowiec (jeszcze biały) bardzo mnie drażni. Zwłaszcza na kolorowych czaprakach, ale jakoś nie mogę się przełamać do zakładania go gołego pod czaprak  😵
Pialotta, Wintec. Ja takich pracujacych podkładek nie lubię jak ten Horze.
Dava   kiss kiss bang bang
15 czerwca 2015 18:04
Jeśli chodzi o Aktona

zamówcie sobie na wymiar robiony pokrowiec z Caballa  😎
mój jest idealny kolorystyczne, obszyty sznurem itd (jak w przypadku czapraków)
Ja tak zrobiłam, sprawdza się idealnie.
Ten 'firmowy' pokrowiec to jakieś nieporozumienie i kolor (biały serio?) i materiał (jakieś pielucho coś podobne co się wieczne obiera)
Pialotta, Wintec. Ja takich pracujacych podkładek nie lubię jak ten Horze.


Dziękuje :kwiatek:
Dava a masz może jakieś zdjęcia? Fakt, ten "firmowy" pokrowiec jest straszny. Ciężko ten żel w nim w ogóle dobrze i równo ułożyć. Jedyny jego plus- dobrze się pierze i szybko wysycha.
domcia406, ja miałam od Okunki, taki najprostszy, brązowy pod kolor całego sprzętu:



Albo można dać pierwszej lepszej krawcowej do zrobienia 😉
Pialotta, mama taki jak ten horze - ale czy horze czy inna firma nie pamietam.
fajna sprawa. ale.... pogrubia ze 3 m z kazdej strony (tyle ma). pasuje mi tylko na starego konia bez zadnych miesni czy tłuszczu przy kłebie jak chce dosc szerokie siodlo zalozyc. albo na kilka lat roztrenowanego starszego ogra, jak popracuje - juz nie potrzebny, ale bez pracy - łęk 33 tylko z żelem jest ok. poszerza o kilka rozmiarów. na inne za gruby dużo.
mam minimalnie za szerokie siodlo - chcialam dla mojego, ale po polozeniu żelu ma kłąb płaski 😉 kąt prawie 180 stopni 😉
xxagaxx Dzięki... o niebo lepiej to wygląda 🙂
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, czym się różni podkładka Mattes Standard od Standard Plus? Ta tutaj KLIK - to standard czy standard plus?
Podkładka standard nie ma obszycia tyłu siodła, czyli tzw. rantu. Ta z linku to standard plus.
Czy oprócz mattesa jest jakaś firma, która produkuje podkłady z wełną, z tunelem pośrodku?  👀

Chodzi Ci konkretnie o podkłady z wełny (tzn. wełna tkana na tkaninie)? Bo z futra to tak - jest wiele podkładek nie Mattesa, z tunelem pośrodku (np. ja mam HKM)
Dziękuję Dorcysia  :kwiatek: W takim razie wiem, że potrzebuję standard plus.
A teraz kolejne pytanie - czy jest wśród nas ktoś kto przerabiał temat ujeżdżeniówki Euroriding Diamant rozmiar 17" i pasującego rozmiaru podkładki DR standard plus - M czy jednak lepiej L?
Pod diamanta 17" Lka. Tak jak zresztą pod większość siodeł uj.
annet, znaczy mam wziąć Mattesa w niedzielę do przymiarki? 😁 (rozmiar L)
Sama pożyczam na weekend w tym samym celu (przymiarki) to się jakoś możemy dogadać ;-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się