Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Desing gratlacje :kwiatek: Bardzo ładne imię 😀
U nas dziś mijają 2 tyg,a z moich cycków nic już nie leci 🙁 Nawet położna co przychodziła codziennie nie dała rady nic z tym zrobić.Ale najważniejsze że mała rośnie zdrowo tylko że na mm 🙁
Z dobrych wieści dla mnie to to że 7dni po urodzeniu małej mieszczę sie w stare ciuchy,a nawet są ciut za duże.Na wadze -7kg 🏇
iga07, przestałaś karmić, bo nie chciałaś czy uważasz ze miałaś za mało pokarmu? Może pisałaś tylko mi umknęło
design gratuluję!
iga07 Jeśli Ci zależy to powalcz o kp. Laktator + inne wspomagacze (herbatki laktacyjne, suszone daktyle, słód jęczmienny itp.) + melisa i duużo spokoju. Walczyłam 2,5 miesiąca, ale warto było. Opisywałam tu historię mojego wcześniaka i naszych problemów z kp.
Design gratulacje!!

maleństwo u nas też niekaoek nie miał racji bytu. Adaś nie chciał za nic, mimo że kupiłam kilka. I bidony też mu nie pasowały. Pił z kubka ze słomką, czasem z takiej butelki z dziubkiem. I pije tak nadal odkąd skończył rok.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 czerwca 2015 20:08
A ja myślałam, że wszystkie dzieci piją z niekapków... 😉 Trudno, najwyżej nie przejdzie.

Dziecko wyczaiło, że jedzeniem można się dzielić. I karmi mnie swoimi chrupkami, podtyka butelkę. Zapewne za 2 lata będzie dostawała spazmów, jak sie ją poprosi o podzielenie się lodami :p

przepraszam za dubel z FB, ale muszę, normalnie zdjecie roku 😉


Moja mała głupawka...
u nas też nie działa. Pił z ikea takiego z dziobkiem, ale rozlewał masakrycznie, więc przesiadłam się na taki z rurką, tym bardziej że rurka stymuluje dzioba🙂

Blue_angel nada próbowałam powalczyć,laktator co 3 godziny,herbatki itp,ale jakos tak samo umarło.Z pierwszym dzieckiem miałam to samo.Fakt że też nie mam parcia na karmienie piersią.Za 2-3tyg chcę wrócić do pracy.Wyrodna ze mnie matka,ale cóż.Wolę lepiej czuć się psychicznie karmiąc mała mm niż udawać że wszystko jest super karmiąc cycem.
iga07 Dobra matka to zadowolona matka 🙂  :kwiatek:
iga07, nie uważam że wyrodna, nie każdy musi karmić cycem. Skoro nie chcesz karmić to nie karmisz, nie musisz pisać, że nie możesz tylko nie chcesz. Psychika działa. Jak Ty jesteś zadowolona to i dziecko szczęśliwe
nada Blue_angel mi to odpowiada,małej też.Ja przynajmniej  nie mam stresa a mała szczęśliwa  😉
Czy staniki z Alles Mama mają normalną rozmiarówkę? Zastanawiam sie właśnie nad kupnem via internet i waham się.
iga07, no i to jest najważniejsze 🙂
Design, gratulacje!

U Neli wygrywa niekapek TT. Dość mało udaje się narozlewać machając kubkiem a jest niewielki i jakoś łatwo jej go obsłużyć. Mamy jeszcze drugi, taki z silikonowym dziubkiem, trochę przypominający butlę kształtem, ale mocno z niego rozlewa (w ramach zabawy).
nada ja kupiłam jeden stanik z tej firmy,ale niestety nie jestem zadowolona.Może dla tego że mam duży biust a ramionka są za cienkie i wbijają mi się.Ogólnie rozmiarówka wypada normalnie.
dea   primum non nocere
06 czerwca 2015 18:57
Zależy od modelu. Ja kupiłam jeden Cubana i to była kompletna porażka. Jest elastyczny cały! na pełne cycki to wrażenie, jakby się było bez, niezupełnie o to mi chodziło... i ogólnie jakiś taki mniej wygodny. Potem nabyłam caffe latte i w tym chodzę 24h na dobę 😉 tylko egzemplarze zmieniam. Uwaga na egzemplarz - ja mam 70G i dwa mam z fajnymi, szerokimi ramiączkami na 3 haftki, a jeden nieszczęsny na wąskich i na 2 :/ nie zauważyłam tego i zerwałam metkę, niestety, bo bym zwróciła. Tego na 2 prawie nie noszę, tylko jak się tamte dwa nie zdążą wyprać.
Mam szansę kupić caffee latte. Tylko obwód pod biustem mniejszy niż noszę i zastanawiam się czy się rozciągnie czy przedłużkę kupić.
Mazia   wolność przede wszystkim
06 czerwca 2015 20:55
iga07 przepraszam, ale napiszę szczerze swoje zdanie. Smutno mi jak kobieta, która MOŻE karmić nie karmi bo NIE CHCE. Mleko matki jest czymś najlepszym co można podarować dziecku I niczym nie POTRAFIĘ usprawiedliwić kobiety, która nie karmi bo "jej to nie pasuje"

Blue_Angel Wiki rozwija się w olbrzymi tempie, szok.

I jeszcze w temacie wózków, na wiejskie klimaty polecam ROAN: Marita lub Kortina. Bardzo dobry porządny wózek. Duże pompowane koła, duża, wygodna gondola i spacerówka. Dlamnie super.
Mazia, oj tak. Mnie samą zaskakuje,z dnia na dzień coraz bardziej. Dzisiaj siedziała cały dzień na dworze. Pięknie sama się bawi. Piaskownica jest hitem i może tam spędzić cały dzień. Zaskakuje mnie tym, że coraz więcej słów powtarza i to tak fajnie mówi. Jestem w niej ciągle zakochana  😍
Mazia nie masz za co przepraszać,każdy ma prawo do swojego zdania.Ale i też każdy ma prawo do bycia szczęśliwym rodzicem.Jeżeli Cię to interesuję mogę wysłać pw dla czego jest jak jest w moim przypadku.Nie chcę pisać na forum ponieważ jest to bardzo kontrowersyjny temat tak samo jak cc kontra poród naturalny i wydaję mi się że nie ma sensu poruszać go kolejny raz.
dea   primum non nocere
07 czerwca 2015 10:12
nada - jeśli niewiele brakuje to moim zdaniem się rozciągnie. Jest dość elastyczny (choć nie taka guma jak nieszczęsna cubana).
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 czerwca 2015 10:15
U nas chyba skok rozwojowy. Młoda ryczy, krzyczy, kłóci się o wszystko... a ja nie wiem jak jej pomóc 🙁
Macie jakieś metody na złagodzenie skoku? Robicie coś konkretnego czy po prostu czekacie, aż przejdzie?
CzarownicaSa, czekać aż przejdzie.
Dziecku się niestety styki przegrzewają i ma spięcie w mózgu.
Czyli bunt.
Wszystko w mózgownicy w końcu samo się poukłada.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 czerwca 2015 11:29
Dzięki :kwiatek: No to czekam...
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
07 czerwca 2015 19:02
Dziewczyny, potrzebuję kupic parasolkę, rozkładaną na płasko, bo Ania jeszcze samodzielnie nie siedzi, w cenie do tys. zł. Będziemy kupować nówkę w Mama j ja.
Podróż z naszym wielofunkcyjnym to było nielada wyzwanie  😉
Spodobał mi się na razie Maclaren Quest Sport i Baby Jogger Vue.
Co możecie polecić?  :kwiatek:
Agnieszka, zdecydowanie maclaren lub inglesina trip
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
07 czerwca 2015 20:43
maleństwo, Lineczka za szybką boska  😍

A oto Misia spotkanie z moim koniem  😍
Agnieszka, zdecydowanie maclaren lub inglesina trip

mam tą drugą i jest super
rybka   Różowe okulary..
07 czerwca 2015 21:24
Dziewczyny potrzebna mi wasza pomoc, bo ja w tych sprawach jestem zielona jak trawa na wiosnę...
Koleżance potrzebna/y opiekun/ka, na kilka godzin dziennie, najlepiej aby trochę mówił/ła po angielsku (niestety koleżanka nie zna PL) do 6 miesięcznego chłopczyka, w Warszawie-Mokotów, no i tu problem.. Możecie mi pomóc jak, jak ja mogę jej pomóc znaleźć opiekunkę/na, która będzie miłą/ym, kreatywną/ym i godną/ym polecenia opiekunką/em?  :kwiatek:
maleństwo, Kocham te zdjęcia! 😁

Mazia nie masz za co przepraszać,każdy ma prawo do swojego zdania.Ale i też każdy ma prawo do bycia szczęśliwym rodzicem.Jeżeli Cię to interesuję mogę wysłać pw dla czego jest jak jest w moim przypadku.Nie chcę pisać na forum ponieważ jest to bardzo kontrowersyjny temat tak samo jak cc kontra poród naturalny i wydaję mi się że nie ma sensu poruszać go kolejny raz.

Ja się nie odzywałam, bo pamiętam jak Cię zapytałam jak jeszcze byłaś w ciąży... rozumiem i szanuję. :kwiatek:
Nie ma o czym mówić, nic na siłę.

I jeszcze kilka fot pozwolę sobie wrzucić. 😀

Plac zabaw nad jeziorem:





Nie mam w zwyczaju prowadzić jazdy z Gabikiem przy nodze, chyba że to jazda mojej teściowej i jej córki, cioci Gabika. Oto skąd najczęściej woła wraz ze mną: No dalej, kłus!





I pozwolę sobie wyjątkowo na jedno niedziecięce.
Dziś rano, czyli niedziela, około 8-9.00. Wszyscy śpią, a ja biedna w pracy. 🙁



(Ja to ta po prawej, jakby co 😉 .)

"Wszyscy śpią", to znaczy mam na myśli, że w końcu przyszedł ten dzień o który się "modliłam" od ponad dwóch lat, mimo iż jestem antychrystem, ateistką i robotem białkowym.
Wstałam, a moje dziecko spało dalej.

SZOK.  🤔






Julie super że bratu się udalo. Cudnie!

A ja się poskarżę na mojego młodszego syna. Tydzień łaził bez pieluchy. I przez cały ten tydzień ani razu nie siknął tam gdzie trzeba. Kupę i siku musiłam na podłodzę. Chyba odpuszczę. On jakoś nie kuma o co chodzi. A miałam nadzieję że pójdzie tak łatwo jak z Filipem...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się