Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
08 czerwca 2015 19:32
Coś w tym jest dziewczyny. Jednak swój to swój... Mnie jazda na innych koniach w ogóle nie cieszy to jednak tylko obowiązek i w sumie w większości przez pryzmat finansowy. Jednak swój to swój, ale to pewnie dlatego, że traktujemy konie w dużej mierze jak kompana i przyjaciela.
Wpadam dzisiaj z Rudym ententy. Robota idzie nam sprawnie, kolejne levele szybciej niż zakładałam  🙂



xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
08 czerwca 2015 20:23
Się wyrobił chłopak  👍
gryglodor, jak nie pamiętamy, jak pamiętamy!!! Sto lat dla młodego!!! I pokazuj się z ogonami częściej 😉
Zairka, współczuję złamania, zdrowiej!
Lov, papier fajny, dobrze się zapowiada! A wymyślania imienia w sumie współczuję. Łatwe to nie jest.
maleństwo, faktycznie laba mu służy, ładnie wygląda 😀
baffinka, miną pobiła wszystko. (zapomniałam Ci wcześniej napisać, możesz ciut ciaśniej zapiąć napierśnik? Strasznie się boję, jak komuś tak luźno zwisa ten pasek między nogami 😉) Zdjęcia super!
Precelek, ależ Ci się konisko pięknie błyszczy!
Tulipan, szał ciał  😍

Ja tak szybciutko, bo się cieszę 😉 Młody zaczął mi ostatnio dobrze kłusować, mam krótki filmik nagrany dziś z ukrycia:
Lov   all my life is changin' every day.
08 czerwca 2015 22:04
Euphorycznie, co racja to racja, Rudy był dobrym koniem, ale trudnym, i ostatecznie jeżdżenie do stajni stało się przymusem. Niestety, jak głowa siada, to już po robocie 🙁

anai, tak właśnie gdybałyśmy z Baffiną, że on podobny do Twojego Szarego 🙂 Oby taki grzeczny był 😁

maleństwo, a jakieś do dzierżawy może? 🙂
Bardzo dziękuję za miłe słowa  :kwiatek:
anai dzięki miło słyszeć, pucuję, poleruję, przekarmiam  😁  😁  😁
tulipan ale Rudzielec się wyrabia! Piękny jest  😍
Atea z Dzidziem to skomplikowana sprawa, matka trk. po Arianinie, ojciec Elf sp (Fanimo-Elgin), a w papierze ma wlkp.  😅 w każdym razie, jest bardzo "w trk typie"
gryglydor Klaczynka już na emeryturze, w tej samej stajni co Pluszek 🙂 a co do Pluszka odpisuję poniżej: Czekam na foty młodego!!!!!!!!!
Zu wrzucam Pluszkowe foty  :kwiatek:

Jeśli chodzi o Pluszka, nadal jest i na pewno pozostanie koniem mojego życia, jest absolutnie wyjątkowym zwierzakiem, cieszę się że trafiłam w życiu na takiego konia, cudowny, uczuciowy, oaza spokoju, razem dorastaliśmy. Nie ma szansy na inny scenariusz niż dożywocie razem 🙂 Mimo tego że od trzech lat nie chodzi pod siodłem, mogę bezstresowo wsiąść na niego w wersji freestyle "bez niczego" i udawać że uprawiam jeździectwo 😀...a nawet wypić kawę 😀
Mieszka sobie w takim końskim raju z pastwiskami po horyzont i pięciogwiazdkową opieką i żyje pełnią życia. Wpadam kilka razy w tygodniu, zależy jak czas pozwoli. O tym jaki to wspaniały koń najlepiej świadczy, że jako jedyny w stajni, wziął pod swoje skrzydła całkowicie niewidomą klaczę którą odrzucało stado. Mam konia-przewodnika  😅  🙂 Mam nawet zdjęcia z wczoraj 🙂




i Elektronka dorzucam 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
09 czerwca 2015 07:22
Precelek, Bohun! <3

Lov, ha, na dzierżawę jeszcze trzeba mieć kasę i czas 😉 Póki Łoś stoi gdzie stoi i póki mi dziecko nie pójdzie do przedszkola/ szkoły, marnie to widzę.
Pokaż więcej siwego!
Lov teraz będzie tylko lepiej. Ja się ze swoją Rudą nie poddałam, nie wiem w czym była rzeczy u Ciebie ale u mnie to był i nadal trochę jest przede wszystkim problem ze mną...  😡
Precelek omamusiuuu, ten różowwwyyyyy  😜 😍 💘

My nadal szukamy swojego siodła.  😵
West to jednak nie to.. no nie. Starałam się ale nie.  😂
Boję się, że nie wejdziemy w standardowego winteca a marzy mi się Lite...
Chociaż łęki winteca chyba wypadają większe niż fari playa...  🤔
Precelek Plussssszzzz  😍

Przedstawiam kare babsko  😀



i uprzedzę od razu jakby ktoś się chciał doczepić- słabo wykłębiona i tłusta, więc inaczej siodła na chwilę obecną nie założę   😂 😂
Lov   all my life is changin' every day.
09 czerwca 2015 11:17
maleństwo, dziecko zawsze można oddać na chwilę jakiejś dobrej Cioci przecież 😁 A na foty czekamy, aż się czasowo z Baffiną zgramy 🙂

Euphorycznie, u nas problem był w tym, że Gad za trudny i za silny dla mnie. 2 lata przeciągałam decyzję, nie chciałam się poddawać, no ale zmieniało się u nas sinusoidalnie z lepszego na gorsze. Nie dało się tak ciągle 🙁

Baffinka, na dietę od razu! :P
Lov uhmmm... powiedz właścicielowi, żeby mniej żarcia dawał....  😎 powodzenia  😁 ale roboty dostanie to od razu schudnie
robakt   Liczy się jutro.
09 czerwca 2015 11:21
Wszystkim startującym gratuluję, potrzebującym zdrówka, życzę go w nieskończoność, a ja przychodzę po kciuki, bo w niedzielę zdaję srebro, a przydadzą się na pewno  :kwiatek:
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
09 czerwca 2015 12:06
Ja mam swoje ukochane, ponadczasowe rv koniska które zawsze wywołują u mnie uśmiech na twarzy!
Jednym z nich jest Precelkowy Plusz, czy Ogórek Klami, Edi xxagaxx, Czardasz Sierry, Burzowy Piórek i jeszcze kilka takich delikwentów by sie znalazło. Az ciezko uwierzyć ze czas tak szybko płynie i tyle sie zmienia 🙂

Baffinka co to za pieknota? Btw bardzo podoba mi sie twoj nowy "zawodowy" image 💘

Odnośnie emerytur to ja tez pomału zaczynam myślec o znalezieniu dla Zaira jakiejś fajnej stajenki na emeryturę, najchętniej wolnowybiegowej bo dla jego ścięgien to wskazane, u siebie nie jestem w stanie mu tego zapewnić a widze ze mimo całodziennego padokowania, z rana przy wychodzeniu z boksu nogi sa coraz bardziej opuchnięte i coraz ciężej mu wychodzic z boksu, miewa tez juz gorsze dni kiedy poprostu widze ze bolą go te zadnie nogi i chce poszukać jakiejś możliwości zeby go w boksie nie trzymac nawet przez noc.
ach, chodzę i wzdycham!

dziwny ten rok mamy. w sumie mega zmiany zaczęły się u nas już we wrześniu i od wtedy co miesiąc jakaś rewolucja.

w każdym bądź razie Groszek dojechał cały i zdrowy





z adopcji wrócił Dragon, Pan Dragon



a w tym tygodniu wybieramy się po Kolorowego - ponieważ szykuje nam się prawdopodobnie mała zmiana miejsca zamieszkania, to niestety trzymanie chłopaka w Niepołomicach straciło sens. smutno, bo stajnia świetna, ludzie świetni, aż żal konia zabierać
Dragon jest śliczny!  😍
zapakować? 🙂





przy okazji kluseczek wrzucę jeszcze babuszkę Izę - dziewczyna pod trzydziestkę, ale ciągle w pełni sił i nawet podczas biegu przegryza siano 😉

Met ehh gdybym tylko mogła  🤔 Czemu go ktoś oddał?
Zawsze mnie jakiś smutek ogarnia jak czytam takie wiadomości...
Dragona kupiliśmy 9 lat temu - w tym czasie zaliczył 5 adopcji.
nie ma chłopak szczęścia do stałych związków, ale za to nigdy nie zaznał zaniedbania, zawsze trafiał na ludzi, którzy solidnie o niego się troszczyli.
aleeee... to taki typ, któremu właściwie nie robi żadnej różnicy, kto daje jeść, grunt, żeby posiłki były na czas 😉

tym razem wrócił, ponieważ rodzina zdecydowała się na sprzedaż gospodarstwa po tym, jak syn wyprowadził się na stałe do FR

moja córa - lat 8 - jak zobaczyła Dragona w stajni, podeszła do mnie i mówi:
'albo mi się w oczach mieni, albo nam się Nilluski rozhodowały'
(oba konie kare malowane  😜 )
Dziękuję za komplementy odnośnie Rudego  :kwiatek:

Ja tez dziekuje  😀  :kwiatek:
ekuss   Töltem przez życie
09 czerwca 2015 17:01
Pamieta nas ktos jeszcze? 🙂

Long story short- Tenór na wsi zagania owce- kon,ktory wychowal sie cale zycie w stanie pol-dzikim strasznie zmarkotnial w stajni. Wiec mimo,ze ciezko bylo- wrocil na ,,wolnosc''.
Tymczasem maluch sie wyrobil i szykujemy sie na mistrzostwa Islandii ! 😀  Ten kon to byla kompletna niespodzianka. Miala byc docelowo zrobiona pod dzieci,ale... skubana tak wymiata,ze bedzie szport pony 😀 No i w koncu mam siodlo,ktore w miare pasuje...
No i... pamieta ktos Frigg?
Zostala sprzedana do ,,wypozyczalni koni'' czyli chodzi pod turystami. Odpowiednik rekreacji w PL. No i takie glupie rzeczy chodza mi po glowie  😡
Pytanie czy w tym jest jakis sens...

No i maly turbo-kucyk

tulipan, pierwszym zdjęciem mnie zabiłyście, nie wiedziałam że jeszcze może mnie tak trafić cudza elegancja. Wyglądacie zachwycająco 🙂

Zairka, a to nie da rady u siebie przebić gdzieś drzwi w ścianie na padok? 🙁 musisz go wywieźć? Dziękuję za ciepłe słówko o Piórku.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
09 czerwca 2015 22:15
Burza ja tylko dzierżawię, do tego obiekt jest zabytkiem nie ma szans wybijać czego kolwiek 😕
Pozatym mamy tu takich sąsiadów ze nie usunęłabym chyba. Musze wyrosnąć z egoizmu trzymania go przy sobie na sile, jeżeli w innej stajni beda odpowiedniejsze warunki to bede jezdzic doglądać, godzę sie po malutku z ta myślą
Met,  piękny ten Dragon!  💘
Met Dragon piękny, zadziwiające że u nikogo "nie może zagrzać miejsca"  🙁, patrząc na twoją Kluseczkę, mam nadzieję że mój Pluszek też będzie tak wyglądał za 10 lat  😜
Zairka :kwiatek: trzymam kciuki za Zajkowe decyzje, na pewno chcesz dla niego najlepiej i uda ci się znaleźć najfajniejsze rozwiązanie  :kwiatek:, niestety starość u koni ma swoje wady i uroki 🙁 (z przewagą wad)
baffinka babsxko piękne  😍
Euphorycznie :kwiatek: Dzidź to Dzidź, stąd wiadmo że różowy jest top  😁
maleństwo  :kwiatek:
Precelek Ja kcem z tego tapetę na laptopa haha, piękne to zdjęcie i ta jego minka... 😁 😜
Zu. a wiesz co ze zdrowiem Siwej to różnie bywa. 😉 ciągle coś, ale cieszymy się chwilą. 😉 ile uda mi się od niej nauczyć to moje. nie jest łatwo, ale z każdym treningiem bardzo dużo się uczę. 😉
Atea coś tam mam, bo akurat na zawodach trochę zdjęć udało się porobić to i mam, bo tak z treningów to raczej nic. ;p pokażę się w takim razie jeszcze z maja.😉 no i gratulacje za debiut na zawodach! super się prezentowałyście!
Lov no jak to czy pamięta! 😉 podziwiam za rozsądną decyzję! oby Wam się dobrze układało z Siwym! a on już zajeżdżony? startował coś? pokaż foto w całości!
baffinka dziękuję!  :kwiatek: tak byłyśmy. 😉 jechało mi się bardzo dobrze i Siwa bardzo się starała. 😉 tym bardziej że ze skoczka w pingwina musiała przeobrazić się w przeciągu 2 tygodni tak naprawdę 😉 fajnie się zapowiada Twoja kara klaczka! 😉
tulipan, ententa super Rudy wygląda!  👍
Precelek jak tylko będę miała jakieś jego foty to wrzucę! obiecuję! 😉 a różowy Dzidź:  💘 💘 💘 !

No to wrzucę jeszcze majową Siwą. 😉
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t34.0-12/11401424_1163172390375543_5483815174011920619_n.jpg?oh=8f91fdf4f8650554b5c313243661e39e&oe=557BD3E5[/img]
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t34.0-12/11391087_1163172313708884_9077371722458845699_n.jpg?oh=76360a05d9055a1aa77cd86cc775ce7e&oe=557ACBF2[/img]
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t34.0-12/11391150_1163172283708887_6868708077430249076_n.jpg?oh=435d18c11c242411e26b3eb192ac14ad&oe=557BB2C0[/img]
fot. Shantowa  :kwiatek:
Burza  😡 dziękuję
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 czerwca 2015 07:46
Julie, mega zazdroszczę takiego terenu po plaży 😍
Kastorkowa, ona ma świetną tą maść 🙂
Losia, uważaj!!! To UFO porywa Ci konia!! 😁
Lov, a czo to za Siwe?
brzezinka, uwielbiam patrzeć na Twoje zdjęcia, bo bije od Was elegancja i klasa 🙂
Atea, faaaajne uszy 😎
baffinka, gratuluję udanych zawodów :kwitek: jestem pełna podziwu co zrobiłaś z tą kobyłą, bo pamiętam Was sprzed x czasu 🙂
kujka, to, że Gilek sobie świetnie radzi już to jedno, ale jak Ty się trzymasz w takiej sytuacji? Przekaż ode mnie Gilkowi dużo zdrówka :kwiatek:
Precelek, "małe" Dolosiątko ma coś chyba lekko ponad 180 cm 😁
anai, o filmiki muszę pomęczyć koleżankę, bo na jej telefonie są i wrzucę 😁
derby, jaka piękna championka 😍
gryglodor, o maaaaaaaaaatko kochana!! Jaka dzidzia już duża 😍 duuużo zdrówka dla Małej, udanej i owocnej pracy w przyszłości :kwiatek: a z Siwą wyglądacie bardzo fajnie 🙂
Zu, pomimo przerwy bardzo korzystnie wygląda 🙂
Zygzak, fajny kucor 🙂
maleństwo, w ogóle nie wygląda na konia na emeryturze, wygląda jakby był w niezłej formie 🙂
Zairka, zdrówka dla Ciebie!! Ja sobie ostatnio przeglądając pocztę znalazłam maile z Tobą na temat zakupu Zaira 😁 jak to było dawno, a ja byłam małym głupim dzieckiem, które koniecznie chciało mieć konika 😁
tulipan, ententa, Rudy wygląda świetnie 😍
Precelek, Precelek, od Plusza bije taki spokój i harmonia właśnie. Fajnie, że trafił na kogoś kto go tak kocha 🙂
Met, Dragon absolutnie skradł moje serce 😍

A my w niedzielę zaliczyliśmy zawody w Trzcianach. Ja na Benku byłam pierwszy raz na zawodach i to były moje 3/4 skoki na nim. Ogólnie jest to mega trudny koń, bo kombinuje i wykorzystuje niewiedzę, bądź słabość jeźdźca. Jechałam na nim LL i dopóki nie wjechaliśmy na parkur to zachowywał się jak aniołek 😁 na parkurze zaczął się cofać, próbował się wspinać, ale jak mu pokazałam delikatnie, że MA IŚĆ DO PRZODU, raptem się okazało, że ludzie na przeciwko nie gryzą 😁 gdybym nie ominęła jednej przeszkody walczylibyśmy w rozgrywce, ale że zgubiłam po drodze mózg wylądowaliśmy na 14 miejscu. 🙂
Na tych zawodach zakończyłam przygodę z Benkiem, przynajmniej oficjalnie, bo zajmować się nim będę od czasu do czasu. Teraz się udało i oto Siwy stał się moją końską miłością i koniem, którego zaczynam dzierżawić. Na parkurach nikt nas nie objedzie, bo on nie dość, ze kocha skakać to jeszcze kocha szybko się przemieszczać 😁

A to z zawodów 🙂
Nirv, Precelek, anai, Hermes  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

brzezinka, ruda jak zwykle piękna, jedziecie do Poniatowej na zawody? (chyba nic nie przekręciłam)

Nirv nie, nie jedziemy bo ruda nie kuta a tam zawody na trawiastym parkurze więc nie poszalejemy  😉 Ale trenejro zabiera cały koniowóz koni i jedzie  🤣

Hermes, życzę samych sukcesów w współpracy z siwym  🙂
Precelek, fotka z kawą czadowa  😍
tulipan, ententa, mam słabość do rudych jest kawał ciacha 😍

A tu moje maluszki w wersji skokowej. Zaczynają hopsać coś więcej niż tylko kawaletki 😉





Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się