Warszawskie voltopiry :)

Bischa   TAFC Polska :)
23 maja 2015 23:00
Dałam radę sama 😉 Wieki tamtędy nie jeździłam, korków praktycznie żadnych, szybko się jedzie i najprościej ode mnie, tak jak pojechałam, a metrem jeździć nie lubię 😉
Dziewczyny potrzebna mi pomoc wasza  :kwiatek: Czy ja gdzieś w sklepie stacjonarnym kupię płyn do zmywania hybrydy? - najlepiej okolice Bemowa, Woli, Włochy...

hybryda jakiej firmy?
rybka   Różowe okulary..
26 maja 2015 11:04
[quote author=rybka link=topic=4154.msg2362970#msg2362970 date=1432369212]
Dziewczyny potrzebna mi pomoc wasza  :kwiatek: Czy ja gdzieś w sklepie stacjonarnym kupię płyn do zmywania hybrydy? - najlepiej okolice Bemowa, Woli, Włochy...

hybryda jakiej firmy?
[/quote]


ee..... a to ma znaczenie 😲? Nie wiem, robiłam u kosmetyczki.. Taki czarny słoiczek był tego lakieru od hybrydy...
jak lubicie się bawić w "pokojach zagadek" to polecam Quest Hunt na Wilczej.
testowałam pokój "odyseja kosmiczna" i był super 🙂 inny niż te które zaliczyłam do tej pory, niebanalny.
był nawet moment, że podirytowana brakiem pomysłu co dalej chciałam się poddać...pierwszy raz mi się to zdarzyło 🙂
Poszukuję w trybie pilnym iberystow i romanistow (generalnie osob w miare bieglych w jezyku hiszpanskim lub francuskim) stacjonujących w Warszawie! Info na pw.
:kwiatek:
Dziewczyny potrzebuję pomocy. Chcę zorganizować obiad weselny dla rodziny (ok. 30 osób). Czy możecie polecić jakieś przyjemne miejsce? Najlepiej okolice Wilanowa, ale w zasadzie wszystkie inne lokalizacje też wchodzą w grę. Może znacie jakieś fajne miejsca? Marzy mi się nad wodą.
Nie ta strona rzeki, ale miejsce urokliwe: http://www.nadjeziorem.pl
Taras pod drzewami, woda, ryby, wino, grill.
Bischa   TAFC Polska :)
10 czerwca 2015 19:19
Czy któraś stacja krwiodastwa przyjmuje 24h na dobę, albo chociaż w niedzielę? Najchętnie Włochy, Ochota, Wola, Sródmieście, Mokotów, Ursynów, gdzie da się późnym wieczorem (w przyoadku 24h) dojechać autobusem i wrócić.
Bischa, nie.
Bischa   TAFC Polska :)
10 czerwca 2015 20:39
To też się tyczy niedziel?
żaden punkt nie pracuje w niedziele (w soboty tylko saska). łatwo to sprawdzić na stronie rckik.
😉
Bischa   TAFC Polska :)
10 czerwca 2015 21:01
Szukałam pkt właśnie innych niż Saska, no nic zostaną mi chyba tylko soboty 🤔
[[a]]http://www.rckik-warszawa.com.pl/oddzia%C5%82y-terenowe-rckik-w-warszawie.html[[a]]

w niedziele są czasami autobusy
http://www.rckik-warszawa.com.pl/pliki/plan.pdf
Bischa   TAFC Polska :)
10 czerwca 2015 21:08
O super, dzięki! Termin mam na 22 czerwca teraz, więc pewnie jeszcze się załapię normalnie w tygodniu, ale następnym razem to mi chyba zostanie sobota (jeśli do rodziców nie pojadę) albo niedzielne autobusy.

Plac Defilad, to jest ten Plac gdzie stoją busy/pksy, na przeciwko DC pod pałacem? Nigdy nie wiem...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 czerwca 2015 07:15
Jak można mieć termin oddawania krwi?  👀
Bischa   TAFC Polska :)
11 czerwca 2015 14:35
No że oddajesz co trzy miesiące, ja mam na 22 czerwca teraz najwcześniej, przed tym terminem nie przyjmą mnie, ale równie dobrze moge po tym terminie 😉 Termin możliwy po poprzednim oddawaniu 😉
Jolaa a może w Chojnowie? Woda też jest  😉 https://www.facebook.com/KuchniaprzyStajni?fref=ts
[s]Help! Pilnie potrzebuję pomocy osoby z Bemowa. Oczywiście odpłatnie finansowo lub marchewkowo wg uznania 😉  👀[/s]

Dziękuję już załatwione  :kwiatek:
jeszcze tylko 5 dni można głosować w budżecie partycypacyjnym!
Zdecydujcie na co miasto na przeznaczyć kasę:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/welcome
Averis   Czarny charakter
21 czerwca 2015 17:37
Już dawno zagłosowane 😉 Dobrze, że mój Grochów taki mały, to mogłam poprzeć 90% naszych inicjatyw.
Drodzy moi.
Poszukuje nauki pływania może być w grupach może być indywidualnie.
Najlepiej Mokotów, Ursynów, Wilanów.
Cos ktos może polecić ?
Ważne dla mnie male grupy, w miare kameralny basen i zajęcia wieczorem
Averis, ja głosowałam na projekty dla Śródmieścia, a że tam jest b. duży budżet (6 200 000) to też na zdecydowaną większość projektów starczyło 🙂
Nad Grochowem też się wahałam, bo tutaj teraz mieszkam, ale jednak Śródmieście nadal jest mi bliższe 🙂
kujka   new better life mode: on
21 czerwca 2015 21:25
Averis, mam nadzieje ze sie wczytywalas, bo niektore te grochowskie inicjatywy takie durne ze az mozg staje 😉
Bischa   TAFC Polska :)
21 czerwca 2015 21:44
aszhar, polecam basen na Inflanckiej (okolice Arkadii, metra dworzec Gdański). Może basen nie jest zbyt kameralny, ale duży, tor wynajmowany tylko dla danej grupy. Tylko z obserwacji znam, bo ja się uczyłam pływać jako kilkuletni bachor, wieki temu w Toruniu 😁 A na Infalncką chodzę od 2001 roku po dziś dzień i tylko tam.
Ja głosuję na Saskiej Kępie. Częściowo jestem pewna na co, coś tam jeszcze muszę dodecydować.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
22 czerwca 2015 16:57
Ja aż żałuję że nie możne wetować niektórych pomysłów 😵
podlinkujecie te beznadziejne? ciekawa jestem :kwiatek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
23 czerwca 2015 11:04
U mnie np. wymyślili że chcą drogę rowerową zamiast jednego pasa ruchu. Główna ulica w dzielnicy to dwupasmówka, jeżdżą busy, na chodniku można parkować, są sklepy ale nie ma parkingów typowych, parkują tam też ludzie do pkp, na ulicy zatrzymują się auta dostawcze z towarem bo całe na chodnik się nie zmieszczą a trzudno wypakowywać palety jak auto jest pod kątem postawione. Jeśli jeden pas zabiorą to po pierwsze- nie będzie jak np. wyminąć autobusu czy dostawczaka, jak przez przejazd jedzie pociąg to autobus czasem musi wymijać korek a jak będzie jeden pas to nie ma opcji, nie będzie można parkować, no bo przecież droga rowerowa i ogólnie będzie mniej wygodnie. A na tej ulicy rowerzystów prawie nie widuję, czasem jeżdżą chodnikiem choć nie ma aż takiego ruchu żeby super przeszkadzali na drodze, ulicą jacyś pojedynczy się zdarzają, więcej ludzi chyba jeździ bocznymi które mamy w dobrym stanie, część odnawiana ostatnio. No ale przecież cała Warszawa buduje drogi rowerowe więc i my budujmy. A dlaczego? Bo tak 😵

Edit. Zresztą dla mnie ten budżet ma jakoś usprawnić życie w dzielnicy, wzbogacić ją, więc nie bardzo widzę sens projektów typu "Cykl koncertów operetkowo-musicalowych na scenie plenerowej Domu Kultury" (60 tys za 3 koncerty). Jest też pomysł wart 30 tys na zaprojektowanie maskotki dzielnicy do celów promocyjnych. "Projekt zakłada wyprodukowanie 300 sztuk maskotek, 250 koszulek z nadrukiem maskotki i kostiumy (przebrania) dla osób dorosłych, które będą wykorzystywane podczas imprez plenerowych. Zakończeniem projektu ma być piknik z Rembertowską Maskotką, podczas którego maskotki zostaną jako nagrody w licznych konkursach dla dzieci i dorosłych, przekazane do przedszkoli, szkół i urzędów.". No chyba serio nie wiedzą na co tę kasę wydać. A tunelu dla pieszych pod pkp by nie blokowali ruchu jak wysiadają z pociągu i idą chmarą to nikt wybudować ni chce :/
To ja wolę projekty typu sygnalizacja świetlna przy podstawówce lub doświetlenie przejść dla pieszych
U mnie np. wymyślili że chcą drogę rowerową zamiast jednego pasa ruchu. Główna ulica w dzielnicy to dwupasmówka, jeżdżą busy, na chodniku można parkować, są sklepy ale nie ma parkingów typowych, parkują tam też ludzie do pkp, na ulicy zatrzymują się auta dostawcze z towarem bo całe na chodnik się nie zmieszczą a trzudno wypakowywać palety jak auto jest pod kątem postawione. Jeśli jeden pas zabiorą to po pierwsze- nie będzie jak np. wyminąć autobusu czy dostawczaka, jak przez przejazd jedzie pociąg to autobus czasem musi wymijać korek a jak będzie jeden pas to nie ma opcji, nie będzie można parkować, no bo przecież droga rowerowa i ogólnie będzie mniej wygodnie. A na tej ulicy rowerzystów prawie nie widuję, czasem jeżdżą chodnikiem choć nie ma aż takiego ruchu żeby super przeszkadzali na drodze, ulicą jacyś pojedynczy się zdarzają, więcej ludzi chyba jeździ bocznymi które mamy w dobrym stanie, część odnawiana ostatnio. No ale przecież cała Warszawa buduje drogi rowerowe więc i my budujmy. A dlaczego? Bo tak 😵


jeśli dobrze kojarzę skąd jesteś to zgadzam się. Dopóki nie zrobią porządnego parkingu dla przesiadających się na pociągi, sławnego już tunelu (czyn społeczny 🙂 ) alternatywy dla parkingu przy ratuszu, żeby zgarnąć parkujących po części na prawych pasach po części na chodniku to ścieżka rowerowa na pasie to będzie zawał, zator i korek dla tej ulicy.
kujka   new better life mode: on
23 czerwca 2015 11:15
Na Grochowie za to ktos chce za 260 tys zorganizowac swieto Grochowa o w ramach obchodow wyprodukowac za polowe tej kwoty DZWON PAMIATKOWY. We wniosku pisze tak przy okazji, ze zna kogos kto moze takowy dzwon wykonac...
🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się