NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Mozna tez zastraszyc  pokrzywdzonego 😀 hahahah Bo to pokrzywdzonego wina, ze zaplacil za siodlo, jak pokrzywdzony smie sie upomniec o siodlo i bezczelnie napisac po 10-14? dniach, ze czuje sie oszukany hahahha. Ja juz dawno poszlabym na policje bo to duza kasa 😀. Swoja droga na przyszlosc Lepiej wyslac drugiej osobie 20zl i niech wysle  paczke z platnoscia przy odbiorze 🙂 Lepiej straci 20zl niz 1000 🙂 I wysylajacy ma jakies zabezpieczenie, ze nie straci na wysylce, a kupujacy nie musi sie "modlic i czekac" czy cos zostanie wyslane. Lub jak w tym przypadku jeszcze sie stresowac jakimis pseudo oskarzeniami 🙂 Do czego to doszlo, ze  oszust grozi sadem poszkodowanemu 😀hahhahaa
Nie wpadlam na tą opcję żeby tylko za wysyłkę zapłacić 🙁
Dostałam dziś telefon od Bboss że pomyliła nazwę ulicy (troszkę ją przekrecila) i ze siodlo do niej wraca bo poczta nie znalazla osoby z takim adresem. Podobno ma mi dziś przelać całość na konto. Nie mogłam za bardzo rozmawiać bo byłam w pracy więc nie dopytywałam. Oczywiście rozmowa znów była mila, bez krzyku a o wczoraj chyba Pani zapomniala. Za chwilę ponownie wykonam telefon a wieczorem jak dopadnę laptopa to napiszę więcej ( teraz piszę z telefonu i dużo czasu mi to zajmuje ).
Dziekuje za tak liczny odzew i pomoc  :kwiatek:
opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 czerwca 2015 14:30
Bacik90, ja tylko podczytuję tę dyskusję, ale nie chce mi się wierzyć, że przekręcona nazwa ulicy spowodowała niedostarczenie przesyłki. Niejednokrotnie dostawałam listy/ paczki z błędną nazwą ulicy czy nazwiskiem. Przecież listonosz zna swój rejon i zna ulice. Wiem - różnie to bywa z listonoszami.
Dla mnie albo siodło nie istnieje, albo nie zostało wysłane.
Przekrecona może również oznaczać kompletnie inna a nie tylko że literki poprzestawiane 😉
Pani nadawczyni chyba sie z deka zagalopowala i zdala sobie sprawe, ze racja jest po Twojej stronie.

I teraz wymysla, ze niby takie historie. Niech spisze nr nadania paczki z opakowania jak paczka wroci.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 czerwca 2015 14:41
Lepiej niech wstawi zdjęcia, albo chociaż prześle je poszkodowanej. Ale tego pewnie też nie zrobi. W dzisiejszych czasach zrobienie zdjęcia telefonem i wysłanie sms-em/ mailem to żaden problem.
Tylko coś takiego człowiek mógłby sprawdzić na potwierdzeniu nadania 😉 Podejrzewam, że żadnego potwierdzenia nie ma, paczki nie ma i nie było. A siodło? No może...
I nagle sprawa wyjaśnia się po zadymie na forum... I nagle też "od ręki" wręcz kasa ma wrócić na konto. Tego to nawet Era nie miała w ofercie.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 czerwca 2015 14:42
Dworcika, poczekajmy, jak kasa wróci 😉 Bo jak będzie tak, jak z siodłem, to Bacik90 może długo poczekać.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
10 czerwca 2015 14:49
bacik, ja bym i tak poszła na policję. Teraz może cię zbywać następny miesiąc, że już kasę wysłała, a oszustwo jest karalne, niezależnie od tego czy kasę zwróci, czy nie.
Heh... fakt... a bo to numer za krótki, albo literówka... albo bank pomyli...
bacik, ja bym i tak poszła na policję. Teraz może cię zbywać następny miesiąc, że już kasę wysłała, a oszustwo jest karalne, niezależnie od tego czy kasę zwróci, czy nie.

ale takie złożenie zawsze można wycofać powołując się na polubowne załatwienie sprawy, czy nie można?  👀
Wichurkowa   Never say never...
10 czerwca 2015 15:40
Ewka,trzeba było brać te drugie siodło ode mnie i nie było by problemu,heh 🙂
A tak szczerze to współczuję... Bo to jak grochem o ścianę widzę,Pani ma ewidentny problem ze sobą a chce z Ciebie wariatkę zrobić  🤔wirek:
Ludzie chyba nigdy nie przestaną mnie zadziwiać.
Przyglądam się temu wszystkiemu i oczom nie wierzę.
Serio, jak osoba która zawaliła z wysyłką może oskarżać boguducha winną, która jak najbardziej ze swojej części umowy się wywiązała?
Żarty żartami, ale to nie mieści się w głowie. Jedyna opcja to taka że w tym wypadku obrona przerodziła się w atak.
Mam nadzieję Bacik90, że Twoja wręcz anielska cierpliwość zostanie nagrodzona zwrotem pieniędzy. Co do sprzedającej Pani to niestety brak dowodu nadania przesyłki czy też podania kupującemu samego numeru świadczy o tym, że było coś z wysyłką nie tak. Mi się tylko nasuwa sprawa taka, że nie została wcale nadana. Sporo kupowałam, sprzedawałam przez internet i niestety spotykałam się z takimi ludzmi. Co innego przeprosić i powiedzieć prawdę (nawet jak nam "meteoryt" na głowę spadł i nie miałysmy przez 2 tygodnie czasu na pocztę dojść) a co innego z krzykiem na uczciwego kupującego naskakiwać.
Bacik90 trzymam kciuki na pozytywne zakończenie tej całej sytuacji...
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
10 czerwca 2015 20:21
[quote author=Rudzik link=topic=5367.msg2373667#msg2373667 date=1433944157]
bacik, ja bym i tak poszła na policję. Teraz może cię zbywać następny miesiąc, że już kasę wysłała, a oszustwo jest karalne, niezależnie od tego czy kasę zwróci, czy nie.

ale takie złożenie zawsze można wycofać powołując się na polubowne załatwienie sprawy, czy nie można?  👀
[/quote]

Dla samego postępowania nie ma to znaczenia, bo znamionem przestępstwa jest doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, po ludzku, sam fakt, ze bacik wpłaciła kasę powoduje zaistnienie przestępstwa. Dogadanie sie może conajwyzej wpłynąć na wysokość kary i np orzeczenie zawiasow
Może lepiej nie namawiajcie bacik publicznie do pozowania bez wzgledu na to czy oszustka zwróci kasę czy nie. Jeszcze się baba przestraszy i nie odda pieniędzy, skoro tak czy inaczej będzie miała nieprzyjemnosci. :/
Jak nie odda kasy to i tak będzie to tym bardziej cała sprawa będzie na jej niekorzyść.

Czyli do tej pory nikomu nie pokazała nadania paczki? Ciekawe, czy w ogolę ono istnieje  😁
Rudzik a ja bylam pewna, że jeżeli proces jest z powództwa cywilnego,to w przypadku ugody między stronami, sąd przerywa proces i odstępuje od dalszego postępowania
E., z tym, że w przypadku domniemania oszustwa / kradzieży - jak w tym przypadku - sprawa ścigana jest z urzędu jednak nie z powództwa cywilnego...
aha, czyli podchodzi pod kodeks karny
teraz już rozumiem, dziękuje  :kwiatek:
Bacik, przelew dotarł czy i on błądzi?
Nie spodziewałam się tak licznego odzewu i pomocy z waszej strony, dziękuję  :kwiatek:
Dopiero dziś piszę, ponieważ wczoraj wróciłam po 22 ze stajni a cały dzień w pracy byłam.
Dzwoniłam do Bboss ponownie. Zatwierdziła drugi raz, że pieniądze do piątku będę u mnie na koncie. Chciała podobno zrobić przelew już wczoraj, ale musiała przewalutować pieniądze z innego konta a podobno w banku nie chcieli tego zrobić bo w tym dniu był jakiś kryzys czy coś takiego? Nie znam się na tym.
Ja sobie doskonale zdaję sprawę że siodło nigdy nie zostało wysłane, nie raz ktoś pomylił nazwę mojej ulicy, numer domu czy też nazwiska i paczki przychodziły.
Na razie cierpliwie staram się czekać i nie dolewać oliwy do ognia. Najciekawsze jest to że wczorajsza rozmowa była bardzo miła oczywiście. Wspomniałam o krzyku, który wcześniej miał miejsce - Pani K. wytłumaczyła się że puściły jej nerwy, że ma kilka problemów osobistych i straciła panowanie nad sobą. Oczywiście po raz kolejny starałam się jej wytłumaczyć że to ja jestem poszkodowana a nie ona.
Trzymajcie kciuki za pomyślne rozwiązanie tej sprawy, chociaż mam duży cień wątpliwości o czym również Bboss wspominałam.
Zostałam przeproszona a siodło niby do piątku powinno do niej wrócić bo gdzieś wędrowało i nie mogło znaleźć podobno odbiorcy...
😵
Kryzys w banku... eee?
[img]http://pl.memgenerator.pl/mem-image/taaa-bez-kitu-pl-ffffff-2[/img]

Bacik90, na policję idź, bo chyba nie ma na co czekać 🤔
Farifelia   Farys 21.05.2008
11 czerwca 2015 10:40
Jasne jasne 😉 Już też się z takimi wymówkami spotkałam... Ale na szczęście wszystko za pobraniem chciałam. Jedyne co straciłam wtedy to czas 😉 Ale też było, że wysłane ale na zły adres, że ktoś ukradł w stajni itd itd 😉 Raz miałam że wysłane, po tygodniu nadal nic nie dostałam, wierciłam dziurę w brzuchu co z paczką, co z numerem paczki i w końcu numer paczki dostałam ale paczka wysłana nie tydzień wcześniej tylko jak już  traciłam cierpliwość 😉
I powiem szczerze, że jeżeli ktoś kręci że za pobraniem nie wyśle, to ja już rezygnuję z miejsca, nawet jeśli coś mi się podoba. Bo to na 80% próba oszustwa. I każdemu tak na przyszłość radzę. Lepiej obejść się smakiem niż stracić kasę.
Czekam też na rezultaty. Mam nadzieję że do piątku otrzymasz swoje pieniądze a Bboss już i tak na czarną listę trafiła, także przynajmniej każdy będzie już uważał.
Kryzys w sieci telefonicznej, kryzys w banku, kryzys na poczcie 😀 🏇 🏇 🏇 wierzem bo muszem 😀
Może to był PlusBank?  😁
Ja się cieszę że mam wszelkie dowody oraz że kontakt nadal jest, liczę że uda mi się odzyskać to co wtopiłam...    🤔
Ma czas do jutra.. A ja padam na pysk ze stresu i zmęczenia.  😤
Ja bym na policje poszla i tak, za probe wyludzenia.
uote author=Moockingjaay link=topic=5367.msg2371875#msg2371875 date=1433701650]
Choćby temu, że ze mną się targowała, wciskała bajeczki że jej brakuje pieniędzy a bardzo jej na tym siodle zależy, a że miałam dobre serce to jej cenę opuściłam? Chyba każdy by się wkurzył jakby ktoś wcisnął taką bajeczkę a za chwilę wystawił siodło którego jeszcze nie ma za cenę wyższą... Skoro wg Was jest to najzupełniej w świecie norma to nie  mam więcej nic do powiedzenia.
Chyba sobie żartujesz!  Nic z ceny mi nie zeszłaś!! I kto tu kłamie?  Mam prawo sprzedać za ile tylko chce. Siodło wstawiłam zanim przyszło ponieważ dzień wcześniej pożyczyłem siodło od znajomej z takim łękiem i nie pasowało,  mam konia który intensywnie pracuje i zaczynamy jeździć zawody wiec nie mogę sobie pozwolić na przerwy z powodu braku siodla. I tak jak pisałam.  Siodło przyszło i nie dość że nie pasowało z czym się wiązały moje oczekiwania to jeszcze przy wsiadaniu urwał mi się ten metal trzymający puślisko u musiałam oddać siodło do naprawy za którą zapłaciłam 300 zł wiec to Pani sprzedała mi wadliwy towar 😉
polga00@o2.pl, To w końcu pożyczyłem ??? czy wstawiłam ? I ten metal zazwyczaj nazywany jest zamkiem 😉
Fajne zawody jeździsz 😉 Chyba że teraz standard jest omijać podstawę z budowy siodła 😀
Ja się melduję. Przelewu oczywiście nie dostałam. W poniedzialek idę na policję.  😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się