praca

Ja tez probowalam pracy w szkole i zrezygnowalam.
Caly system jest do bani. Tak jak piszesz, Dzionka, skostniala polska szkola. I od strony nauczycieli patrzac i od strony rodzicow. Tylko dzieci zal.
Moja corka dostawala notorycznie uwagi, niemalze tego typu co ten chlopiec, plus uwagi nauczycielki, ze powinnam udac sie z nia do psychiatry, bo dziewczynki tak sie nie zachowuja! Notabene, szkola integracyjna, a dziecko z zaburzeniem IS 🤔
Ale jak wygrala ogolnopolski konkurs, do udzialu ktorego to szkola musiala zglosic dziecko, a szkole ZMUSILA moja mama, to jak zwykle okazalo sie, ze sukces ma wielu ojcow.... i nauczycielki puchly z dumy 🙄, bo mozna bylo swe zacne oblicze w prasie ukazac i nazbierac punktow do premii bleee
Dzieci naprawdę szkoda, szczególnie tych wystających poza szablon. Pierwsza wizyta tego chłopca w moim gabinecie mnie rozwaliła. Poprosiłam go żeby coś o sobie powiedział, a on: jestem głupi, niegrzeczny, nadpobudliwy (8-latek!!) i nikt mnie nie lubi. Super, brawo dorośli. Na koniec wizyty spytałam go czy jest ktoś dorosły kto dobrze go rozumie, a on: tylko pani, jest pani pierwszą osobą od początku mojego życia. 🙁 🙁
O rany....biedne dziecko  😕
Wiem, ze to odbiega od tematu, ale napisze tylko, ze podobnie bylo z moja corka.
Jak powiedzialam psycholog, ktora prowadzila moje dziecko, ze zamierzam sie wyprowadzic do NO, to powiedziala mi: zabieraj ja stad, bo walka z polska szkola o nieszablonowe dzieci, to walka z wiatrakami... Tam bedzie miala raj.
I tak sie stalo. Jest pogodna, fajna dziewczyna, bo wysilek jaki robi norweska szkola w integracje spoleczna dzieci jest niesamowity.
Na przywitanie w nowej szkole np dostala ksiazeczke z listami od wszystkich dzieci, lacznie z nr telefonow i zaproszeniem do zabawy. Dzieci byly przygotowane wczesniej do przyjecia nowego ucznia, serdeczne i cierpliwe, bo moje dzieci maja jeszcze braki w znajomosci jezyka.
No corka promienieje po prostu. Ale to wszystko zalezy od doroslych.
Dzionka, a z ciekawości, pracujesz też z rodzicami? W sensie jeśli masz takie przypadki to zwracasz się do rodziców, że dobrze by było jednak zrobić x, y i zmienić nastawienie?
A dziecko bardzo biedne. 🙁
Naboo, super, że tak dobrze na nią wyjazd wpłynął 🙂!

Alveaner, tak, głównie z rodzicami pracuję i nawiązuję współpracę ze szkołą. Nie chcę być kolejnym ogniwem w łańcuszku osób, które problem widzą w dziecku, bo mimo najszczerszych chęci tylko bym go dalej piętnowała - bo to ON by chodził do PSYCHOLOGA! Dziecko przychodzi kontrolnie co parę tygodni albo tylko na grupę terapeutyczną.
Kochani, znacie jakieś zaufane stronki online, gdzie mogłabym sobie dorobić paru groszy poprzez tłumaczenie tekstów na polski/angielski? Wiem, że takie istnieją, wiem, że ludzie parę dodatkowych złotych/funtów tygodniowo sobie zarobią, boję się tylko, że z moim szczęściem trafię na jakiegoś złodzieja danych 😉
Czy ktoś z was pracował w Enel Medzie?
złożyłam wypowiedzenie. ale mi ulżyło...
i jeszcze rzutem na taśme na cały przyszły tydzień musze lecieć do Szwajcarii. Nie jest źle.
z poprzedniej pracy pierwszym, najlepszym wspomnieniem jest takie, jak kładę wypowiedzenie na biurku Dyra. O ja! Jak bym chciała ponownie mieć taką sytuację. Ta mina. Myślał, że to foch i kazał mi jeszcze przemyśleć, bo bez jego łaski będę kamienie na drodze tłukła w najlepszym wypadku 🙂
jeżeli pracuję na umowę zlecenie i chciałabym "zaoszczędzić" nieodprowadzając od tej umowy składek ZUS (oczywiście poza zdrowotną) to wystarczyłoby że zatrudniłabym się gdzieś na umowę o pracę na 1/16 etatu za 1/16 najniższej krajowej czy musiałabym mieć pensję (tą dodatkową) conajmniej równą 1750 niezaleznie od wymiaru etatu?
Martuha, głowy sobie nie dam uciąć, ale wydaje mi się, że najniższa krajowa może być pomniejszana proporcjonalnie do wymiaru etatu.
Martuha- musisz mieć najniższą krajową w ręku. Nikogo nie obchodzi wymiar etatu.
Dokładnie tak jak marysia550 napisała, kasa się liczy tylko i wyłącznie.
czyli z dodatkową częścią etatu musiałabym odprowadzać składki od obu umów?
a gdyby druga umowa była umową zlecenie ale na jakąś małą kwotę (<1750) to mogłabym sobie wybrać żeby tylko od niej odprowadzać składki czy też nie?
muszę coś wymyślić żeby przynajmniej chwilowo przynajmniej odrobinę poprawić swoją sytuację, bo obecnym stanem (po opłaceniu mieszkania, szkoły i innych zobowiązań bardzo niewiele mi zostaje na życie) jestem strasznie zmęczona, a jeszcze przynajmniej przez rok wydatki mi się nie zmniejszą...eh 🙄
escada "mobilnie" - czyli wszelkiej maści przedstawiciele za chiny ludowe nie są w domu na 16 😉
Martuha- ze zlecenia masz możliwość zaoszczędzić. Jeśli Ci zleceniodawca wypisze, że zarobiłaś np 100 zł to te składki będą malutkie.
marysia550, dzięki  🙂
Tylko żeby potem nie było kłopotów z wypłatą. Co na papierze, to na papierze.
Hej, orientuje się ktoś, jak z punktu widzenia pracodawcy wygląda sprawa grupy? Dostałam grupę lekką i zastanawiam się czy wspominać o tym czy przemilczeć. Grupa miała mi ułatwić zmianę pracy na lepszą ale im więcej czytam tym mniej plusów widzę. Nie liczę na  pracę ambitną ani super płatną,  zwykła praca biurowa typu sekretariat.  😉
Epikea wiem ale chyba nie doczytałas. Pisałam - do ok 16 lub mobilna praca.
desire   Druhu nieoceniony...
11 czerwca 2015 11:46
betty, np. w różnych oddziałach Tesco szukają do biur. Kasa bardzo fajna, elastyczny grafik no i grupa mile widziana - znajoma pracowała i bardzo sobie chwaliła.  Zależy gdzie trafisz.

Prosze o kciuki na poniedziałek. Zmieniłam troche cv wizualnie i ruszyło 😅 😅
Szkoda, że znów stacja.  😁 😁 
Ale kumpel pracuje tam od roku i stwierdził, że ten rok psychicznie wypoczął w pracy także może...  😀
desire, trzymam mocno kciuki! :kwiatek:

I sama też o nie poproszę, bo po wielu tygodniach bicia się z myślami zaczęłam ponownie rozsyłać CV. Jednak walka o klientów i z klientami jest ponad moje siły (a zwłaszcza bieżące wydatki) i postanowiłam wrócić do pracy u kogoś. Przykro zostawić to, co się przez ostatni czas budowało od podstaw, ale za coś trzeba żyć. Marzy mi się też zmiana branży, bo reklama zaczęła mnie już męczyć. Zobaczymy, czy i kiedy ktoś się odezwie.
desire   Druhu nieoceniony...
11 czerwca 2015 17:16
mundialowa, :kwiatek:


aaaaaaaaaaaaa, dzwonili jeszcze po 15stej z innej firmy, prowadzenie biura, jutro rozmowa.  💃  😅
ovca   Per aspera donikąd
11 czerwca 2015 17:32
escada "mobilnie" - czyli wszelkiej maści przedstawiciele za chiny ludowe nie są w domu na 16 😉


u nas cała ekipa przedstawicielska rzadko kiedy wychodzi z pracy po...15. Bo do 16 nie mają co robić 😉 a pracuję w międzynarodowej korporacji. Więc chyba nie za chiny ludowe 😉
ovca, pewnie zależy od branży i wielkości obszaru. Ja miałam jako handlowiec cały kraj + pomoc przy sprzedaży na wschód, więc delegacje Rosja, Litwa. W domu byłam gościem. W innej firmie miałam wpierw 1/2 kraju, potem 1/4. Najczęściej 3 dni poza domem i dwa dni koło 18 byłam w domu.

Ale koleżanka w innej branży ma 3 województwa i pracuje 7-15.
kujka   new better life mode: on
12 czerwca 2015 10:14
jesteeem bogieeeeeem!!
Jeny, chyba ogarne wszystko nawet przed czasem co oznacza nawet troche snu przed poniedzialkiem! 😀 yeah!  🏇
Ja juz powoli mentalnie szykuje sie na moje 7 tygodni urlopu 💃 💃 Teraz mam chyba najgorszy czas, ale juz czuje powiew wakacji 😅
escada myślę że spokojnie możesz szukać pracy jako przedstawiciel handlowy napewno wyciągniesz wiecej niż te 2000zł i zapewne dostaniesz firmowego laptopa telefon i samochód.Mówię na przykładzie swojej firmy ,pracuję w cukierni i to wcale nie jakiejś ogromnej bo może raptem 30-40 pracowników.Ja jako "ogarniajaca biuro alla księgowa"zarabiam 2000 ,a naszych 2 przedstawicieli jeszcze więcej jeden pracuję od 8 do 16 w rejonie jednego województwa a drugi jeździ dalej ale jak wyjedzie na 3 dni w tygodniu to góra reszta wolna i załatwianie ewentualnie spraw przez telefon.Wszyscy chwalą tą robote.Naprzykład w takiej firmie Zino przedstawicieli szukają nonstop bo prężnie sie rozwijają,kasa dobra,samochód tankowany na ful zero kontroli tylko robota ma być wykonana a praca góra do 16. Więc naprawde da sie znaleźć taka prace 😉
gunia92 a na młp nie szukacie? Albo to Zino 😉
1-2 wojewodztwa i w domu na 16 to brzmi jak bajka

ja znam tak:
5 województw
w domu na 18-19,a nawet 20
jak zdążysz bo poszlo sprawnie na 17 to "co tak wcześnie"
gps w aucie
Rany, jak ja uwielbiam swoje miejsce pracy... stwierdziłam, że fajnie by było sobie polecieć do mojego trzeciego domu, czyli Dublina - w końcu już rok czasu nie byłam 😉 i moje irlandzkie dyrektorki od razu podchwyciły temat - jest budżet, let's get Katie (Hiacynta) over here! Uwielbiam pracować dla międzynarodowej korporacji. To, że się w 2010 przeniosłam z Dublina do Krakowa to jedno - ale siódemka moich znajomych z Krakowa przeniosła się niedawno do (kolejno): Singapuru, Hong Kongu, NY, Toronto i Sydney.
Tylko korpo daje takie możliwości!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się