Kącik Ujeżdżenia

efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
22 kwietnia 2009 21:12
spoks i tak dzięki za zdjęcia 😀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
22 kwietnia 2009 21:20
Sigma to ja się uśmiechnę ładnie o więcej fot Brokera jak masz :kwiatek: :kwiatek:
Strucelka,  mam jeszcze cos, ale tez juz jutro 😉 ciemne juz strasznie bo slonce postanowilo zajsc, ale jutro wrzuce
Broker


i jeszcze jedno Sir Lancelota tu, reszta leci efka, na pw 🙂
Ale jestem na Was zła  🤬
Takie doniosłe, po latach wydarzenie, a nikt nie pisze, że doczekaliśmy się PRZEPISÓW UJEŻDŻENIA po polsku?!?
W dodatku z kolorowymi ilustracjami?
Gdzie?  👀
Pytanie z kręgu prawie żółtodziobowych. Podobno zmieniły się przepisy i nie wolno w czasie konkursów mieć syntetycznych strzemion - tylko metalowe. Czy to prawda, czy może zawsze tak było?
Dzięki Nestor.
Nigdy nie mogłam się znaleźć na stronie PZJ  😉
Ciekawe dlaczego Teresa w lotnych staje w strzemionach?
pointure   Dresiarz mentalny.
23 kwietnia 2009 20:54
No no 😀 przepisy
Tylko zastanawiam się czy jestem ślepa czy tam nie ma nic o nachrapnikach szwedzkich ?  👀
Mówiło się o tym na ostatnim szkoleniu z nowych przepisów (mam na myśli strzemiona). Dziwny przepis i nie mam pojęcia, ku chwale czego ustanowiony. Pytanie też o interpretacje: czy tylko strzemiona syntetyczne są zabronione, czy też wynalazki w stylu Metalab Anky.
Ja dowiedziałam się całkiem przy okazji - ponoć przed sopockimi HPP w stajni w panice organizowano metalowe strzemiona bo większość jeździ w syntetykach Prestiga.
Przepis o tyle durny, że wszyscy zawzięcie starają się obniżyć wagę siodeł - do czego strzemiona walnie się przyczyniają.... Ehh...
Na HPP nie jedni startowali w syntetykach, nikt nie zwrócił uwagi.
Gozya, potwierdzam, widziałam syntetyki u niektórych.

Były jeszcze inne odstępstwa od przepisów. Sędzia główny zezwolił na ochraniacze podczas treningu i rozprężenia i nie brali pod uwagę tego, czy wjazd w kurze jest dłuższy niż 20s.
Na HPP nie jedni startowali w syntetykach, nikt nie zwrócił uwagi.


Pewnie tak, ale trudno wiedząc o tym specjalnie pchać się na konkursy z nieprzepisowym rzędem - bo jednak istnieje możliwość dyskwalifikacji...
Owszem, ale pomijając, że takie są przepisy. Aż tak ciężko chyba nie jest, jak się ma te metalowe strzemiona, szczególnie że jest to dresaż, a nie skoki 150cm 🙄
...takie są przepisy.


Czy jak ładnie poproszę, to wskażesz mi, gdzie mógłbym znaleźć te przepisy o strzemionach?
Aż tak ciężko chyba nie jest, jak się ma te metalowe strzemiona, szczególnie że jest to dresaż, a nie skoki 150cm 🙄


Wiesz co, siodła uj. i tak są cięższe od skokowych - niektóre są naprawdę ciężkie. Nie widzę sensu dociążania ich jeszcze dodatkowo wagą strzemion. A różnica między metalowymi a syntetykami jest spooora...
Co do pozwolenia na trening i rozprężenie w ochraniaczach bądź owijkach. Na czwartkowej konferencji w Sopocie został ten temat poruszony i okazało się, że w tłumaczeniu przepisów jest błąd i można rozprężać się w ochraniaczach lub owijkach. Nie można w nich startować.
Mam wielką prośbę. Chciałam sobie przeczytać o tych strzemionach (mimo, że słyszałam o nich na wykładzie- chcę to zobaczyć na własne oczy) i... nie ma. Przewertowałam i polską wersję, i oryginał. Czy ktoś z Was znalazł ten przepis na piśmie?
Mam wielką prośbę. Chciałam sobie przeczytać o tych strzemionach (mimo, że słyszałam o nich na wykładzie- chcę to zobaczyć na własne oczy) i... nie ma. Przewertowałam i polską wersję, i oryginał. Czy ktoś z Was znalazł ten przepis na piśmie?


Przyłączam się do prośby.
Nie ma takiego przepisu.. Ja też przeczytałam je w każdą stronę, w poszukiwaniu tego (skoro mówicie, że jest) zarówno w polskich jak i w orginale, ale nie ma.. chyba, że jest to gdzieś przy okazji, niezauważalne...
[quote author=Gozya link=topic=11.msg237213#msg237213 date=1240518540]...takie są przepisy.


Czy jak ładnie poproszę, to wskażesz mi, gdzie mógłbym znaleźć te przepisy o strzemionach?
[/quote]

W takim razie przepraszam. Sama już zgubiłam się w tych przepisach 🙄
Tak strzelam w ciemno - może komuś się strzemiona z ostrogami pomyliły?  🤣
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 kwietnia 2009 20:53
to i to na "s" po angielsku 😉
No właśnie - ja też od przedwczoraj próbuję to znaleźć. Martwi mnie co innego - to że jakby nałożyło się u nas <Wrocław> to poszukiwanie strzemion metalowych z tym co mówi Paa <Warszawa> jak dobrze myślę. Albo gdzieś ktoś coś palnął i tak się rozeszło po sędziach po Polsce - co o tyle jest niebezpieczne, że nawet jeśli nie ma takich przepisów, to bym się wcale nie zdziwiła, jakby ktoś problemy jednak miał 😉 na jakiś regionalkach...

Albo gdzieś to jest zapisane w jakimś przepisie, który jest uszczegółowieniem innego przepisu itp...
Halo, to jak... syntetyczne ostrogi? 🤣 Chyba nie chwyciłam 🙄
są ostrogi plastikowe. Już nie raz się z nimi spotkałam, ale w skokach.
Oj, dzięki za doinformowanie :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się