Podróże

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 czerwca 2015 11:22
Ja w tym roku wybywam do Chorwacji z polecanym przez znajomych Heinz Reisen. Z ich opowieści wynika, że wszystko w najlepszym porządku, ale troche zaczynam się stresować ( a wyjazd we wrześniu) 😵
jagoda to najpiękniejsze miejsce w jakim dotychczas byłam i gdybym mogła, to bym tam jeździła co najmniej dwa razy w roku. 😀 Jest fantastyczna, zwiedziliśmy całą wyspę, każda plaża jest zupełnie inna, jedzenie dobre (a ja strasznie wybredna jestem i mało co jem), ludzie sympatyczni, nudzić się nie można (można wypożyczyć quady, motorówkę, jedna z 'plaż' jest usytuowana na klifie i jest ogromna skocznia do wody 😀 a na górze najlepsze souvlaki!), oczywiście warto popłynąć w rejs na Blue Caves i do Shipwreck. Pamiętam, że płynęliśmy też chyba motorówką w jeszcze innym miejscu, między górami. 😍 I oczywiście wino (nawet mi smakowało, a nie przepadam), cytryny o oliwa z oliwek. Generalnie to ja się totalnie zakochałam w tej wyspie. 😀 Wstawię ci parę zdjęć, tylko tyle mam obrobionych (z 2011 roku 😀), jakby co to podeślę ci więcej. :kwiatek:





Dzisiaj w końcu klepnęliśmy z chłopem przeloty, 20-26 września PARYŻ 😍 jak tylko skończy mi się młyn na uczelni zaczynam poszukiwania noclegu i zacznę luźno tworzyć plan wyjazdu, nie mogę się doczekać! 🙂

Znacie może miejsca, w których warto zjeść obiad/kolację, kawiarnie które warto odwiedzić?
A ja wybieram sie na zabezpieczenie Rajdu Polskiego w Mikołajkach i zaraz po nim mam 5-6 dni wolnego do wykorzystania w tamtej części Polski. Nie byłam jeszcze na Mazurach, polećcie prosze co warto zobaczyć? Czy mozna gdzieś sie położyć na słońcu czy lepiej uciekać na wybrzeże?
Dzisiaj w końcu klepnęliśmy z chłopem przeloty, 20-26 września PARYŻ 😍 jak tylko skończy mi się młyn na uczelni zaczynam poszukiwania noclegu i zacznę luźno tworzyć plan wyjazdu, nie mogę się doczekać! 🙂

Znacie może miejsca, w których warto zjeść obiad/kolację, kawiarnie które warto odwiedzić?


Jeśli lubicie czekoladę to koniecznie wstąpcie do Petit Musee du chocolat 😉
[img]https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/v/t1.0-9/11066066_913727665328603_50581850992798897_n.jpg?oh=9abbfe3295a3de796cc317063ab91fb1&oe=55FD6A5E[/img]
Koło wieży Eiffle'a jest fajne bistro na wodzie z bardzo smacznym jedzeniem i rozsądnymi cenami, najlepszy łosoś jakiego jadłam 😉
Dłuższych spacerów nad Sekwaną zwłaszcza przy wysokiej temperaturze nie polecam bo co kawałek, za przeproszeniem - wali szczyną.
Nie zabierałabym też zbyt ładnych butów, bo ulice i chodniki są strasznie brudne. Moją ulubioną dzielnicą jest Montmarte, zwłaszcza na górze w okolicy Bazyliki Sacre Coeur, spacerując tam, żałowałam tylko że nie mogę wstąpić do każdej kawiarenki ^^


Prawdopodobnie będę na chwilę we Francji w sierpniu, był ktoś może w Avignon i mógłby polecić coś fajnego do obejrzenia w najbliższej okolicy?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 czerwca 2015 16:42
Niech żyje tanie podróżowanie - pozdrawiam z maca w Wilnie, próbuję wysuszyć się po ulewie, plecak, buty, wszystko pływa  😁
Dziewczyny, da radę polecieć do Dubrovnika na co najmniej tydzień, żeby w granicach 1000 zł mieć przelot, hotel i przynajmniej śniadania i obiadkolacje? 👀 Co patrzę nawet na last minute teraz, to wszystko oscyluje od 1700 w górę. Czy mam się jeszcze łudzić, że na wrzesień będzie taniej, czy zacząć więcej odkładać jednak?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 czerwca 2015 17:17
Jedź stopem, szukaj coucha 😉 Ale Dubrovik jest szalenie nudny na więcej niż 1 dzień, jeśli chodzi o wypoczynek, plażowanie itp to jest wiele ciekawszych punktów na wybrzeżu 🙂
DeJotka w sierpniu w Avignone ( chyba w sierpniu, muszę jeszcze dokładnie sprawdzić) jest przefantastyczny, chyba jeden z większych, jeśli nie największy  na świecie przegląd teatrów ulicznych! Mega, mega widowisko i klimat.

edit. Sprawdziłam, niestety w lipcu.
http://kultura.newsweek.pl/avignon--najwiekszy-teatr-swiata,94192,1,1.html
smarcik ani stop ani couch to nie dla mnie 😉
Chorwacja niestety jest droga i trudno to jakoś logicznie uzasadnić. Może znajdziesz coś innego śródziemnomorskiego w dobrej cenie.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 czerwca 2015 20:48
Ja ostatnio spędziłam tydzień w Chorwacji za 400zl razem z dojazdem w dwie strony (swoim autem)  💘 Chyba wszystko zależy jakie ma się oczekiwania 😉
Lena no właśnie, tak myślałam. No jak nie w tym roku, to w innym, ale to moje takie must be. 🙂
DeJotka w sierpniu w Avignone ( chyba w sierpniu, muszę jeszcze dokładnie sprawdzić) jest przefantastyczny, chyba jeden z większych, jeśli nie największy  na świecie przegląd teatrów ulicznych! Mega, mega widowisko i klimat.

edit. Sprawdziłam, niestety w lipcu.
http://kultura.newsweek.pl/avignon--najwiekszy-teatr-swiata,94192,1,1.html


Ehhh, szkoda że nie mam szans na lipiec. No ale przynajmniej maksymalnie skróciłam ten wypad, czyli wydam mniej kasy xD Zawsze jakiś plus.
A we względnie najbliższej przyszłości muszę wybrać się na porządnie zwiedzić Francję, albo przynajmniej jej część, a nie tylko krótkie wypady na koncerty ^^
Graba.   je ne sais pas
15 czerwca 2015 18:37
DeJotka, ja na wrzesień planuję zwiedzić Francję, głównie stopem, niskobudżetwo 🙂 gdybyś miała ochotę się przyłączyć to zapraszam! 🙂
Jeżeli w drugiej połowie miesiąca to z najwyżsżą przyjemnością, w pierwszej niestety się bronię i zupełnie nie będę mieć głowy do wyjazdów.
No i tyle sobie obiecuję, że najpier porządnie ogarną język  😵
Graba.   je ne sais pas
15 czerwca 2015 18:53
DeJotka, jeszcze nie mam dokładnych planów 🙂 jadę na 2 miesiące w okolice chambery do pracy i wrzesień właśnie chcę przeznaczyć na zwiedzanie. Myślałam na tydzien lub dwa jechać jeszcze na zbiory winogron, wiec jakos w polowie zaczelabym objazdówkę. Tylko juz wiem, że na pewno nie zdążę w wiele miejsc 🙁
Od czwartku do niedzieli mieliśmy małą wycieczkę w Góry Stołowe i do Pragi. Praga jak Praga nie będę opowiadać natomiast wycieczka po Błędnych Skałach i na Szczelinek no nie powiem wielu wrażeń doświadczyliśmy. Chwilami było tak wąsko, że naprawdę szczupła dziewczyna musiała ściągać plecak i przeciskać się bokiem. Kilka osób musiało się wracać :P Jeśli będą chętni wstawię kilka zdjęć, ale jeśli nie to nie będę zaśmiecała wątku 😉
No to mamy zaklepaną Maltę na październik.
Pokemon  :kwiatek:
Szukam noclegu w Barcelonie, dla 2 osób, w rozsądnej cenie od 31.07 do 3.08 - może ktoś mógłby coś polecić?  :kwiatek:
Bede na Zakynthos od 21-28 sierpnia w razie "W"  😉
Gdyby ktos był to wykukałam stajnie,można pogalopować po plaży.
Pod koniec lipca wybieram się na 4 dni do Dublina 🙂 Jeszcze mnie nie było w Irlandii więc bardzo się cieszę. I ciągle szukam inspiracji na wrzesień.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 czerwca 2015 12:24
flygirl, szukaj w małych/ lokalnych biurach podróży 🙂
Z tego co widzę to w biurze, gdzie ja wykupiłam wyjazd ceny spadły o 100zł (jako last). 12 dni w czerwcu 1 740zł - przejazd autokarem, wyżywienie (śniadania i objadokolacje) + 4 wycieczki. Do dopłaty 16 euro za przewodnika, 110 kuna za wstęp do PN. Bez wycieczek 1 490. (ale to akurat nie Dubrownik)

Zerknij jeszcze na forum cro.pl  🙂
safie dziękuję ci bardzo za informację!
Mam polubione wszystkie (chyba) strony na fejsie z tanimi ofertami i poluję.  🙂 Fajnie by było gdyby udało się tanio na sierpień, bo we wrześniu mam egzamin z praktyk nie wiadomo nawet kiedy także nawet ciężko mi coś zaplanować.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 czerwca 2015 12:33
flygirl, ja we wrześniu jadę z takiego biura, że nawet bym nie wpadła na to, żeby do szukać. Polecone przez znajomych, którzy od kilku lat jeżdżą. Z sierpniem może być problem, ale widzę, że wrzesień/październik 10dni - 1 459zł (z wycieczkami)
Szukam noclegu w Barcelonie, dla 2 osób, w rozsądnej cenie od 31.07 do 3.08 - może ktoś mógłby coś polecić?  :kwiatek:


Zdefiniuj rozsądną cenę 🙂
Na airbnb do tej pory przeglądałam noclegi do 130-140zł za noc/2 osoby. Jakby coś w tym udało się trafić to super, ale jak masz coś droższego i również polecasz to chętnie też zobaczę 🙂
Raz byłam tu

http://www.melondistrict.com/soy-viajero/barcelona/melon-district-poble-sec/?utm_source=GoogleLocalPS&utm_medium=textlink&utm_campaign=localPS

Tylko 4 noce, ale podobało się. Byliśmy w czerwcu, ludzi jakoś mało, kuchnię mieliśmy przeważnie dla siebie. Jeśli komuś nie przeszkadza hostel jako taki, to całkiem miłe miejsce było.

Lena, dziękuję, czy jest jakiś cennik na tej stronie? Być może coś przeoczyłam, bo nie mogę się doszukać.
Spróbuj sprawdzić dostępność pokoi po lewej stronie strony. Wczoraj zaglądałam i pokazało mi się około 60 EUR za pokój za noc, więc w Twoim budżecie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się