NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Bacik90, jezuuu że takich ludzi ziemia nosi...
Też ciekawe. Człowiek dostaje pieniądze na konto, towaru nie wysyła i jest święcie przekonany, że nie będzie musiał ich zwrócić, mimo że nie wywiązał się z umowy.
A jak mu się pod dupą pali to nie wie skąd wziąć taką kwotę, bo niemała.

Trzeba było nie wydawać, a towar wysłać.
desire   Druhu nieoceniony...
12 czerwca 2015 19:21
Bacik90, nie rozumiem, dlaczego dzisiaj nie pójdziesz na policje?
Nie zwlekaj i zglaszaj, nie dawaj oszustowi czasu na manewry !
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 czerwca 2015 19:36
Jak się raz takiemu odpuści, to potem kolejne osoby oszuka...
Powinnyśmy powołać voltopirową społeczną policję ;-) Skrzykiwały by się babki z okolic i "najeżdżały" stajnię delikwenta. Tudzież ze swoimi chłopami ;-) Ja swojego mogę zgłosić do patrolu wschodnia wielkopolska, kiedyś robił w windykacji ;P
no to jest nas dwie, mój w windykacji nie jest, ale jego grupa reko jest w posiadaniu armaty  👀
czytam ostatnie rewelacje i oczom nie wierzę, ale pomysł ze społeczną policją mi się podoba  🤣 i ja się dopisuję, mój chłop też chyba się nada, bo kiedyś boksował  😉
Bacik90 nie daj się, idź na policję... nie wolno darować szczególnie, że babsko jest tak perfidne,że Cię jeszcze próbuje nastraszyć.
Wichurkowa   Never say never...
13 czerwca 2015 11:19
Na śląsku mój się nada,on bardzo lubi takie akcje 😀 Stoi na bramce w klubie,mma fajter,ja też lubie takie akcję  🏇

A Bacik pewnie dlatego dopiero w poniedziałek pójdzie na policję bo przez week jest na zawodach.
Przelew nie przyszedł nadal. Pani K. Twierdzi że wyszedł od niej z banku lecz potwierdzenia przelewu nie wysłała ponieważ " złamała rękę"    🤦 wiem oczywiście że to kolejne kłamstwa więc dziś idę na policję...
Ileż to nieszczęść po drodze, gdy sprawa tyczy się kasy.
Idź, zaskarż i wygraj sprawę. Powodzenia.

maluda, nie będzie żadnej sprawy, tylko dochodzenie policyjne. Nikogo sienei zaskarża, tylko skąłda zawiadomienie o przestępstwie ściganym z urzędu (tu: kradzież)
Bacik90, trzymam kciuki, zabieraj całą dokumentację, maile, smsy, dane osobowe wszystko i z tym idź bezwzględnie!! Mam nadzieję, że w tym trybie uda się odzyskać pieniądze.
Złapałaś niepotrzebnie za słowo, ponieważ chodziło mi o sprawę jako zdarzenie, a nie cały proces.
Mówi się przecież potocznie, że np. sprawę się przegrało.  😉
renata-102 - sprzęt zakupiony telefonicznie w sobotę (potwierdzone że chwile wcześniej  wrzucony online więc dostępny), potwierdzony mailowo, wszystko podane dokładnie jaka kwota na jaki adres, numer telefonu, zamówione za pobraniem ponieważ użytkownik nie udziela się na revoltcie, a kwota niemała więc nie chciałam ryzykować, dzisiaj otrzymałam mail że jednak komuś ze stajni zostało sprzedane. Po prostu jaja - tak się nie przeprowadza transakcji niestety niektórzy do tego nie dojrzeli niestety. Nie polecam.
Przelew nie przyszedł nadal. Pani K. Twierdzi że wyszedł od niej z banku lecz potwierdzenia przelewu nie wysłała ponieważ " złamała rękę"    🤦 wiem oczywiście że to kolejne kłamstwa więc dziś idę na policję...


www.kiedykasa.pl

Zapytaj, z jakiego banku i o której Ci wysłała a dowiesz się, o której powinnaś przelew mieć u siebie :-)
[quote author=Bacik90 link=topic=5367.msg2376266#msg2376266 date=1434353787]
Przelew nie przyszedł nadal. Pani K. Twierdzi że wyszedł od niej z banku lecz potwierdzenia przelewu nie wysłała ponieważ " złamała rękę"    🤦 wiem oczywiście że to kolejne kłamstwa więc dziś idę na policję...


www.kiedykasa.pl

Zapytaj, z jakiego banku i o której Ci wysłała a dowiesz się, o której powinnaś przelew mieć u siebie :-)
[/quote]

Przecież ręka złamana, to będzie musiała zadzwonić i pytać. A jak pytać to pewnie "źle usłyszy" i to będzie jej wina że przelew nie przyszedł 😀
Oczywiscie sobie zartuję, ale sprawa niestety nie dotyczy 100 zł tylko znacznie więcej...
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 czerwca 2015 16:05
Bacik90, byłaś na policji?
Minus dla LEXX- towar zgodnie z prośbą kupującego wysłany za pobraniem. Niestety nie odebrany 🙁 a kontaktu brak.
Bacik90, jak wygląda sprawa?
Sprawa została zgłoszona na policję. Jak wpisałam pełne imię i nazwisko tej osoby to już widniała w tym wątku.. 🙁  
edit. Pani Karolina M. nadal odbiera telefony twierdząc że przelew poszedł i że będę musiała odkręcać wszystko na policji. Jak zaczynam jej tłumaczyć że znów kłamie to przerywa połączenie. Do tej pory zbieram na jej temat informację, dużo udało mi się dowiedzieć. Niestety żadna z tych opinii nie jest dla mnie dobra.. 🙁
Ciekawe czemu nagle tutaj przestała się udzielać?
Przypominam : użytkownik Bboss
Swoja drogą możesz chyba napisać przedsądowe wezwanie do zapłaty ( w tym wypadku zwrotu gotówki), na podstawie którego możesz dochodzić swoich praw przed sądem. Zwrotu gotówki+ustawowe odsetki.
marysia550, wydaje mi się, że skoro zgłoszenie policję nie dało rezultatów to i wezwanie nie przyniesie efektu 🙁 Mam nadzieję, że policja się w tej sprawie spisze. Swoja ścieżką Bacik90, jeśli masz adres e-mail Karoliny M. to wyślij jej potwierdzenie z policji (coś chyba powinnaś dostać)?

I prośba - podaj pełne dane oszutki, aby się ktoś kolejny nie naciął. Nick łatwiej zmienić, niż dane osobowe 😉
Dopisuję użytkownika asiowe puściłam przelew za popręg i to nie tani a popręgu jak nie było tak nie ma... nie odpisuje żadnego kontaktu i tak już miesiąc...
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
17 czerwca 2015 07:29
Policja nic nie daje do ręki, pocztą może przyjść zawiadomienie o wszczęciu postępowania przez prokuratora. Przedsądowe wezwanie do zapłaty to droga cywilnoprawna, która zamknie możliwość dochodzenia kasy w postępowaniu karnym (sąd może nałożyć taki środek karny). Jeśli droga cywilnoprawna nie przyniesie efektu (a duże szanse w tym wypadku, że nie przyniesie) to Bacik czeka długa batalia o kasę przed sądem cywilnym. Z drugiej zaś strony jeśli sąd nie nałoży w wyroku karnym obowiązku naprawienia szkody, to sam wyrok skazujący jest silnym argumentem którym można się posłużyć dowolnie: u komornika lub firmy windykacyjnej, wystarczy wówczas tylko sądownie oznaczyć kwotę należności z odsetkami.
Może się komuś przyda.
rudzik , a co z notatką służbową, którą sporządza policja (tak to się chyba nazywa)? ja dostałam takową karteczkę przy podobnej akcji przy braku wpłaty za usługę i towar. Miałam tam info, że sprawa zajmuje się taki i taki komisariat, taki i taki policjant, że przesłuchano mnie na okoliczność tego i tego i takie tam. W moim przypadku wysłanie skanu do oszustki i pokazywanie go wszystkim znajomym wetom i nie tylko zaowocowało błyskawiczną wpłatą🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 czerwca 2015 07:57
Karla🙂, ja nie dostałam niczego takiego. Jakiekolwiek dokumenty otrzymałam dopiero z prokuratury tak jak pisała Rudzik.
Bacik90, współczuję. Czeka Cię koszmarna droga i jej finisz wcale nie jest taki oczywisty, bo polskie prawo, to dno. Trzymam kciuki, żeby jednak się udało i żebyś miała siłę, żeby to ciągnąć, bo złodziej nie powinien nigdy czuć się bezkarny.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
17 czerwca 2015 08:36
karla notatka służbowa, to taka zwykła notatka. Nie ma żadnej wagi urzędowej, może być co najwyżej straszakiem, jak w twojej sprawie. Dla policji jest to takie narzędzie pomocnicze w postępowaniu, można poprosić o sporządzenie takowej na komisariacie, ale w tym wypadku wątpię że spowoduje błyskawiczny zwrot kasy Bacik.
u mnie to było na zasadzie" ta i tak nie pójdziesz na policję i g.. mi zrobisz" no więc poszłam i papiór dostałam- tak jak rudzik pisze- taki dowód na to, że byłam, że nie pozostaję bezczynna.
Bacik trzymam kciuki! skąd jest owa panienka?
Rudzik- napisanie pisma zamknie drogę ? Czy wszczecie postępowania?

Gaga- ona nie ma sie wystraszyc. Chodzi tylko o to zeby Bacik miala na pismie ze sie ubiega o zwrot tej kasy, ze y pani M nie udawala potem zdziwionej ze ktos od niej pieniędzy  chce jakis. Albo powie ze prze iez sie umowily ze za rok odda albo w ratach po10 zl.
Gdyby Bacik była jedyną, która chce pieniędzy to sprawa byłaby prostsza...

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się