Facebook -czy ktoś korzysta?

Facella   Dawna re-volto wróć!
27 maja 2015 12:57
Nie, bo ja nawet samej siebie nie mogę oznaczyć... Plus próbowałam też oznaczyć kogoś, kogo w albumie oznaczyłam bez problemu :/
Facella, a próbowałaś wejść jako osoba prywatna, a nie fanpejdż, i wtedy pooznaczać kogo chcesz?

FB nie chce, żebyś sama rozpowszechniała swoje fanpejdżowe posty i zdjęcia - woli, żebyś im za to zapłaciła. Stąd m.in. trudności z tagowaniem. Być może nie mają opcji promowania albumów - i dlatego w nich działa tagowanie. Albo coś przeoczyli 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 maja 2015 13:52
Mają opcję promowania albumów 😉 próbowałam i jako FP, i jako osoba prywatna, z telefonu też (z dwóch aplikacji - "normalnego" FB i Menedżera stron), nic  👿
edit: udało się  😵 nie wiem czemu, co zrobiłam, ale w końcu się udało  😂
Facella ja nigdy nie mogę oznaczyć kogoś na zdjęciu z fanpejdża. Muszę otworzyć zdjęcie w nowej karcie i wtedy oznaczyć, z prywatnego konta. I wtedy mi przychodzi nawet powiadomienie, że oznaczyłam kogoś na swoim zdjęciu. 😁
llamarada   Nie szukaj wymówek, szukaj rozwiązań :)
27 maja 2015 17:29
Co do fanpage na facebooku, też macie tak, że kiedyś zdjęcia, posty i inne miały większą ilość odbiorców?
Teraz od kiedy pojawiło się promowanie, fejsbuk blokuje ten dostęp, a przynajmniej tak mi się wydaje.
Bardzo to irytujące.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 maja 2015 17:42
Bo dla nich się liczy kasa 😉 u mnie akurat wzrosła i liczba "lubiących", i wyświetlenia, i w ogóle wszystko  😁 ale to kwestia tego, że znam coraz więcej zawodników, coraz częściej jestem na zawodach, no i chyba te zdjęcia też są lepsze niż kiedyś  😁 moja aktywność na stronie też wzrosła, chociaż gdzieś tam po cichu wciąż marzę o tym, żeby być choć w połowie tak dobrą jak nasi najbardziej rozpoznawalni fotografowie  😡
llamarada   Nie szukaj wymówek, szukaj rozwiązań :)
27 maja 2015 18:04
Ja tam nie narzekam, ale właśnie to, że komercja dla facebooka jest tak ważna jest przykre 🙂
No ale teraz bez kasy funkcjonować się nie da. :P
Grunt to nie stać w miejscu i cały czas podwyższać sobie poprzeczkę a będzie się układać 🙂!
Da sie jakoś zablokować to ciągłe udostępnianie darmowych doładowań? Mojej mamie sie to udostępnia kilka razy dziennie i nie wie jak sie tego pozbyć...  😵
llamarada   Nie szukaj wymówek, szukaj rozwiązań :)
01 czerwca 2015 12:44
Da sie jakoś zablokować to ciągłe udostępnianie darmowych doładowań? Mojej mamie sie to udostępnia kilka razy dziennie i nie wie jak sie tego pozbyć...  😵


To znaczy by nie publikowało w ogóle postów na stronie?
Z tego co wiem to cholerstwo działa na bazie wirusa - Twoja mam musiała wejść w jakiś nieodpowiedni link, który automatycznie generuje i publikuje posty.
Nie wiem czy można całkiem to wyłączyć, bo w sumie nie wiadomo skąd się to wzięło więc nie ma punktu zaczepienia chyba, że gdzieś w powiadomieniach jest jakaś informacja.
a jak wejdziesz w ustawienia i zablokujesz aplikacje?
A może zainstaluj F.B.Purity? Będziesz mogła poblokować nie tylko różne aplikacje, ale też reklamy, zaproszenia do gier i inne śmieci.
Mam pytanie, bo nie ogarniam
Dlaczego nie widzę w aktualnościach polubien i komentarzy niektórych znajomych?
Na fb innej mojej znajomej widzę aktywność tych osób, a na mojej nie
Widzę tylko ich oś
moze cię zablokowali, albo nie masz tych drugich osób w znajomych u których komentują
No właśnie mam ich w znajomych. Gdyby mnie zablokowali to chyba nie mogłabym wysyłać wiadomości i komentować ich postów na ich osi.
Nie kumam
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 czerwca 2015 22:00
Może jesteś w grupie tzw. Dalszych znajomych? Część aktywności może być wyświetlana jako przeznaczona dla "znajomych oprócz dalszych znajomych". Fb potrafi przeniesc osobę do tej grupy automatycznie i właściciel profilu nawet nie będzie o tym wiedział...
Tyle, ze ja widzę co udostępniają natomiast nie widzę co lubią i komentują
Jest opcja, by zablokować dodawanie mnie do grup? Mam natręta, który mnie dorzuca do miliona grup... Syf mi się robi, a nie chcę go usuwać z grona znajomych.
Prywatność >> Blokowanie
i tutaj można wybrać czy blokuje się aplikacje, czy zaproszenia od konkretnych osób, czy jakieś strony
konia44, albo to Ty nie masz tych znajomych oznaczonych statusem gwiazdki, tzn. fejs nie informuje Cię o wszystkich ich aktywnościach.
jak wygląda sprawa z grupami tzw otwartymi? czy to, co w nich piszę lub komentuje jest wyświetlane na wallu albo w powiadomieniach (tym pasku po prawej) wszystkich moich znajomych, nawet jeśłi nie należą do owej grupy?
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 czerwca 2015 16:14
W powiadomieniach nie, na wallu owszem.
A czy jeśli ktoś przykładowo zablokuje mnie na facebook, to czy tak samo nie widzi moich postów i komentarzy, jak ja jego?
A czy jeśli ktoś przykładowo zablokuje mnie na facebook, to czy tak samo nie widzi moich postów i komentarzy, jak ja jego?


tak
drabcio, dzięki za odpowiedź 🙂
Facella, no to fatalnie... 😉 Dzięki!
Przez przypadek kliknęłam, że osoba stała się moim dalszym znajomym. Jak zrobić, żeby z powrotem była 'zwykłym'?
wchodzisz na jej profil i tam u góry po prawej na zdjęciu w tle masz napis znajomi, najeżdżasz myszką i zmieniasz opcje znajomości 😉
To wiedziałam, ale nie wiedziałam jak odkliknąć to 'dalsi znajomi'. Już wiem, wystarczyło kliknąć na 'bliscy znajomi' i teraz nic nie jest zaznaczone i jest git. 😀
Pursat   Абсолют чистой крови
18 czerwca 2015 09:52
[s]Co zrobić, żeby przy dodanym poście nie pokazywała się lokalizacja? Wcześniej tego nie miałam, nie wiem skąd się to wzięło. Niby mogę edytować post i usunąć ją ręcznie, ale nie chce mi się bawić tak z każdym wpisem. Poza tym w przypadku postów dodawanych w grupie, w ogóle nie mogę usunąć lokalizacji.[/s]

edit: już mam, jestem ślepa 🤣
Już sobie poradziłam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się