kącik porad prawnych

Scottie   Cicha obserwatorka
13 czerwca 2015 06:42
casines, jak nie zgłosisz na KP, to się nie dowiesz. Może być tak, że w 100 przypadkach nic nie zrobią, bo się nie da (brak dowodów itd.) a przy Twoim się uda. Moim zdaniem warto spróbować.
ovca   Per aspera donikąd
15 czerwca 2015 16:02
Jaki % od uzyskanego odszkodowania średnio oddaje się prowadzącemu adwokatowi? Przedmiot sporu to około 100 tys zł.
Oczywiście wiem że wszystko zależy od umowy i indywidualnych ustaleń, ale chciałabym wiedzieć od czego zacząć negocjacje 🙂
Jaki % od uzyskanego odszkodowania średnio oddaje się prowadzącemu adwokatowi? Przedmiot sporu to około 100 tys zł.
Oczywiście wiem że wszystko zależy od umowy i indywidualnych ustaleń, ale chciałabym wiedzieć od czego zacząć negocjacje 🙂
często jest opłata stała plus procent od wywalczonej kwoty, ale wydaje mi się że to raczej adwokat Ci coś zaproponuje a Ty ocenisz czy Ci pasi czy nie.
marysia550 po to ma OC żeby z niego korzystać, zgłaszacie sprawę, piszecie własną wersję zdarzenia i czekacie co zrobi ubezpieczyciel. Po co ma płacić z własnej kieszeni?


PZU odmówiło wypłaty odszkodowania z OC nauczyciela ( nie wiem jeszcze czemu). Matka jest wściekła, ciąga ze sobą adwokata do szkoły.
PZU generalnie odmawia wypłaty odszkodowania. Uzasadnienia bywają różne, wręcz kuriozalne. Pęknięcie łąkotki uznali za chorobę przewlekłą  😵
ovca, nasza adwokat bierze 15%.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
19 czerwca 2015 08:19
każdy adwokat ma inne stawki, trzeba pytać
niedawna sprawa u bliskich znajomych, warszawski adwokat, 5% od uzyskanej kwoty odszkodowania 50.000
opolanka   psychologiem przez przeszkody
19 czerwca 2015 09:40
[quote author=adriena link=topic=7527.msg2374517#msg2374517 date=1434050082]
marysia550 po to ma OC żeby z niego korzystać, zgłaszacie sprawę, piszecie własną wersję zdarzenia i czekacie co zrobi ubezpieczyciel. Po co ma płacić z własnej kieszeni?


PZU odmówiło wypłaty odszkodowania z OC nauczyciela ( nie wiem jeszcze czemu). Matka jest wściekła, ciąga ze sobą adwokata do szkoły.
[/quote]

Ja już pisałam wcześniej, że takich roszczeń generalnie dochodzi się z OC szkoły, której szkoła mieć nie musi.

A z drugiej strony PZU "z marszu" nie jest skłonne do wypłacania odszkodowań.
[quote author=adriena link=topic=7527.msg2374517#msg2374517 date=1434050082]
marysia550 po to ma OC żeby z niego korzystać, zgłaszacie sprawę, piszecie własną wersję zdarzenia i czekacie co zrobi ubezpieczyciel. Po co ma płacić z własnej kieszeni?


PZU odmówiło wypłaty odszkodowania z OC nauczyciela ( nie wiem jeszcze czemu). Matka jest wściekła, ciąga ze sobą adwokata do szkoły.
[/quote] No ale to chyba problem matki nie Wasz? Może to z powodu tych niezgodności co do zęba 😉
Zeby sie jednak zgadzaja  🤣
No to jestem troche ciekawa co znowu PZU nie pasuje..
W sumie to od nas poszło tylko oswiadczenie nauczyciela, resztę załatwiała matka, więc tak w sumie to nie wiem co ona tam mogła nakręcić.
Jak dlugo jest wazny odpis wyroku sadowego?
Jak dlugo jest wazny odpis wyroku sadowego?
oryginał - bezterminowo, bo nie ma czegoś takiego jak termin ważności orzeczenia sądu na którym masz pieczęcie, podpisy sędziego..
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
23 czerwca 2015 06:45
Czy grożą mi jakieś konsekwencje jeśli zrezygnowałam z rezerwacji nieruchomości? Napisałam maila do pośrednika z prośbą o rezerwację nieruchomości bo nie mogliśmy sprawy załatwić od razu (w załączeniu musiałam wysłać skany dowodów). Nic nie podpisywałam. Zrezygnowałam ponieważ własciciele zażyczyli sobie większej sumy niż była w ogłoszeniu.
TRATATA- skoro zmieniła się cena nieruchomości to w ogóle nie masz żadnych obowiązków wobec nich.
Czy jakiś RV prawnik może mi coś poradzić na priv?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
23 czerwca 2015 07:30
marysia550 - zażądali zebyśmy opłacili prowizję pośrednika a w ogłoszeniu jak wół napisane "kupujący nie płaci prowizji". Próbowaliśmy negocjować ale sie uparli i koniec, więc podziękowaliśmy. Tylko teraz nie wiem czy pośrednik nie wywynie mi jakiejś kary za tą mailową rezerwację.
TRATATA- no to nawet jakby, to nie dotrzymali warunków umowy. Ale mogą jeszcze to przemyśleć 🙂
Potrzebuję pomocy....
Zatrudniam jedną osobę na czas określony do 15.07.2015r. Dziś laska mi mówi, że jest w ciąży. Nie posiada zaświadczenia lekarskiego. Czy mogę Ją zwolnić? Co, jeśli po zwolnieniu przyniesie to zaświadczenie? Czy będę musiała Ją zatrudnić do dnia porodu?
Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Z tego, co wiem jeśli nie minął 3 miesiąc ciąży - możesz ją zwolnić. (ale specem to ja nie jestem)
Była zatrudniona na umowę o pracę?
Tak, umowa o pracę na czas określony.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 lipca 2015 11:39
art. 177 § 3 K.p. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.

Chociaż nie wiem jakie to ma przełożenie na tą sprawę. Powinna chyba wcześniej o tym fakcie poinformować, a nie ostatniego dnia  👀
+ chyba powinna dostarczyć jakieś zaświadczenie od lekarza, że jest w ciąży
Sprawa nie jest taka oczywista jakby się wydawało. Spotkałam się z sytuacją, że pracownicy nie została przedłużona 3- miesięczna umową o pracę po okresie próbnym i po kilku dniach od tej informacji zjawiła się z zaświadczeniem że zaszła w ciążę w czasie kiedy była zatrudniona.
"Zatrudnili" ją z powrotem...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lipca 2015 12:11
Napisz do Ktoś, ona ogarnia ten temat 😉
Huzar- a wg prawa pracy nie jest tak, że jeśli nie przedłużasz jej umowy to powinnaś ją dwa tygodnie wcześniej o tym poinformować? Myślę, że powinna Ci przynieść zaświadczenie od ginekologa z przewidywaną datą porodu i dopiero się będziesz zastanawiać. Bo skąd wiadomo, co ona kombinuje?
Huzar, to zależy w którym miesiącu ciąży jest obecnie. Jak się okaże, że ponad 3 to będziesz pewnie musiał przwyrócić ją do pracy i przedłużyć umowę (przedłuża się z mocy prawa) do dnia porodu.
A ta umowa na czas określony była dłuższa niż miesiąc? Bo to też ważne.
Umowa była od stycznia do 15. lipca. Pojęcia nie mam, w jak zaawansowanej ciąży jest..... Wiedziała od dłuższego czasu, że umowa nie zostanie przedłużona.... Jeśli trzeba będzie Ją dalej zatrudnić, to ZUS będzie Jej płacił, prawda?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się