Kuce - wszystko o

Ja sama strugam i wiem ile trzeba się nagimnastykować. Przedniej nogi nie da rady wziąć między własne bo za bardzo bym ją odginała. A kopytka kucowe twarde jak marmur....
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 czerwca 2015 22:17
Sankaritarina wsiadam czasami, ale ostatnie 3 tygodnie spędziłam na zawodach. Jak mam okazję, to wsadzam trenera (teraz też nie ma czasu) albo jakieś dzieciaczki, bo on bardzo lubi i musi się przyzwyczajać.
W zasadzie czeka, aż jego współwłaścicielka podrośnie i dostanie pozwolenie od lekarzy na hipoterapię.

lusia722, Widzę, że współwłaścicielka ma dobre podejście 😀 🙂
Fajny kuc - nie dość, że słodki jak cukierek to jeszcze przyjazny dla dzieci.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 czerwca 2015 23:05
Do tej pory nie dotykała go sama z własnej woli, musiał mieć zamknięta kratę w boksie i Marta sobie na niego patrzyła, tylko raz udało mi się mimo protestów ją na niego posadzić i początkowo bała się, a potem nie mogłam jej zsadzić, bo był protest.
Ostatnio nastąpił magiczny przełom 💘. Martusia zakochana w nim strasznie, w końcu przestała się go bać panicznie i ostatnio go czyściła ze mną i nawet sama czesała grzywę 😜 Muszę kiedyś filmik nagrać, jak są razem. I wiem, że tak długo jak będę w stanie go trzymać dla niej to będzie miała swojego Księcia.

To nie do końca jest taki cukierek, ale pracujemy cały czas nad tym żeby był grzeczniejszy, subtelniejszy i odważniejszy.
Mógłby mi ktoś doradzić jaki rozmiar siodła na kucyka 105 w kłębie? Myślałam o gapie albo jakimś west .Pewnie w grę wchodzi tylko 12...? 🙂
mkozak, moja córka miała 15-stkę i było ok 🙂


lusia722, druga fotka urocza  😀 Fajnie, że Marta się przełamała i powoli nawiązuje porozumienie z księciuniem.
montana , fajny urwis  🙂

A my intensywnie pracujemy. Oprócz tego, kucka ostatnio przyprawiła mnie o zawał serca, wchodząc na moich oczach do zamulonego stawu do którego przez tyle lat, żaden z naszych koni nie odważył się wejść. Ona zrobiła sobie pławienie i jakby nigdy nic wyszła. Po czym zjadła jeszcze loda. 🤣









brzezinka ja (jak zapewne wiele innych tu osób) jestem zakochana w malej parze  😍

lusia722 po zdjęciach nie widać wcale, żeby mała kiedykolwiek panicznie bała się koni 😀  fajnie, że robi postępy! 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 czerwca 2015 17:23
Żałuje bardzo, że nie mieszkam bliżej. Marta ma rehabilitację 5 razy w tygodniu i nie starcza czasu żeby do nas przyjechać.
Brzezinka a Twój duet niezmiennie czarujący 💘 Kucka widzę jak Księciunio zero instynktu samozachowawczego.
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
11 czerwca 2015 22:47
Brzezinka - kocham Twojego łaciatka ! 😀

Kucynek się doczekał zdjęć 😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 czerwca 2015 21:34
MiLLi czemu tylko jedno?
A nas znowu odwiedziła Marta 💘
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
14 czerwca 2015 22:51
lusia722- proszę, jest i więcej 😀




Na oko szetlandowe, 102 cm, ok 15 letnie, a werwy nie brakuje 😀
MiLLi też mam siwka, jej czystość trwa od 2-5min. - nigdy dłużej  😀 ostatnio wykąpałam ją przed festynem, poszłam do domu (ok. 300m) po plecak, a jak wróciłam to już zdążyła się wytarzać, nie lubi być czysta po prostu 🙂
a korzystając z okazji chwalę się ostatnią sesją zdjęciową moich dziewczynek 🙂



Ircia   Olsztyn Różnowo
15 czerwca 2015 20:50
A do mnie takie dwa cudaki przyjechały tydzień temu  😉
lusia jeden z moich ulubionych revoltowych koni,jest świetny  😍
kaktusowe ładne zwierzaki,drugie zdjęcie w szczególności przypadło mi do gustu - na jednorożca!  🏇


ode mnie też jakaś fotka - debiut maluchów,pierwszy teren. Przepraszam za słabą jakość,ale do dyspozycji miałam tylko telefon.  Choć daleko mi do cierpliwego nauczyciela( 😎 )  to uczucie bezcenne,kiedy dzieciak pierwszy raz galopuje czy robi postępy,radość udziela się obu stronom ze zdwojoną mocą.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 czerwca 2015 21:20
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 czerwca 2015 21:22
iskierkowa bardzo nam miło. Dzięki Marcie cała moja rodzina go pokochała 😁
Strzyga świetne foto 😜 to Hansik i Czułek?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
16 czerwca 2015 07:15
kaktusowe, ale fajnie je odchudziłaś gratuluję! Naprawdę widać dużą różnicę zwłaszcza po siwej, z resztą obie wyglądają rewelacyjnie. Możesz powiedzieć co robiłaś?
Rudzik zaraz będę skakać z radości  😅 😅 Ja też widzę różnicę, ale ludzie, którzy pierwszy raz je widzą, zwłaszcza siwą, zawsze pytają czy jest źrebna, nie wiem co by powiedzieli jakby widzieli ją pół roku temu  😁 Teraz trochę OT Nic specjalnego nie robię, wybieg 24h, mało trawy, dużo siana, czas i cierpliwość. Te ostatnie przede wszystkim 🙂
Niestety ciągle mamy problemy z kopytami, siwka ma ochwat przewlekły, który znowu o sobie przypomniał. 

Ale Rudzik dzięki raz jeszcze! baaardzo mnie zmotywowałaś 🙂 🙂 🙂 🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
16 czerwca 2015 08:22
Kaktusowe, właściwie ten ochwat chyba trochę pomaga w odchudzaniu, bo tym bardziej musisz jej pilnować diety. Trzymaj tak dalej, wiem jaka to katorga odchudzić kuca
lusia722, a to fajnie, że Marta się przekonała. Było niebyło, przełamanie strachu to bardzo duże osiągnięcie. 🙂 Zatem życzę powodzenia w dalszej pracy z kucykiem i oby Marta dalej była zachwycona. 🙂

brzezinka, Kuce to jednak są niesamowite... 😀

kaktusowe, Siwa wydaje się być jakaś mniejsza :> a jeździcie też coś?

Moja niby-pracująca kuca:


I samodzielnie stępująca:


jak widać, to siodło na pewno nie jest jej docelowym siodłem i w związku z tym mam pytanie: Czy ktoś montował jakoś obergurt pod zjeżdżające do przodu siodło? Żeby obejść się bez podogonia.... Wydaje mi się, że na 100% coś takiego widziałam w wątku, ale nie potrafię znaleźć.  🤔
Rudzik to fakt, przy ochwacie nie ma jedzenia do syta, trawka rano na godzinkę i wieczorem na godzinkę, max. dwie, poza tym ciągłe szukanie nowych, wyrośniętych ździebełek i siano. To akurat bez ograniczeń.
Sankaritarina dzięki 🙂 Z początku ręce mi opadały, bo efektów nie było widać, a wszyscy, których pytałam o radę mówili jak zaczarowani "odstawić jedzenie", "mniej siana", "więcej pracy". Nosz kurka, przecież ja to wiedziałam, ale potrzeba było czasu. Teraz faktycznie widać różnicę. Jeździmy bardzo sporadycznie właśnie ze względu na kopyta. Oprowadzanki, krótkie lonżowanie, to wszystko.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 czerwca 2015 20:59
lusia722, tak to Czułaśny i Hansik 😀
Super, że Marta się przełamuje =)
emptyline   Big Milk Straciatella
17 czerwca 2015 15:00
brzezinka, no śliczna ta wasza kobyłka niezmiennie.
MiLLi, Twój kucynek jest mega fanatystyczny!
kaktusowe, jakie szczupłe! No kiedy ja się doczekam takiego maluszka!
Strzyga, tez bym mogła. 🙂
Sankaritarina, ile ona ma w kłębie?

My za to z kropkiem wczoraj obchodziliśmy jego 8-e urodziny i naszą 4-tą rocznicę.




emptyline, Jakieś 138 cm, może więcej. Raczej jeszcze urośnie. 🙂
Sto lat dla Całuska! 😀

kaktusowe, Grunt, że się coś tam rusza 🙂 No pewnie, na wszystko potrzeba czasu.
brzezinka, Kuce to jednak są niesamowite... 😀


O tak, przekonuję się o tym codziennie:


emptyline, ale tort.... 😜, sama bym go zjadła 😉 Wszystkiego naj, naj, naj  :kwiatek:
emptyline moja siwka w maju obchodziła swoje 19 urodziny, ale TAKIEGO tortu to jej nie zafundowałam 🙁 dostała marchewkę 🙂 w przyszłym roku jak będzie mieć okrągłe urodzinki to zrobimy imprezkę w świetlicy 😀  💃
wera5510, bardzo fajna kucka, po czym to?  😉 👀
kortina ojciec hucuł, matka ponoć w typie zimnokrwistym  😉
Tu masz rodowód: http://www.bazakoni.pl/libra-lansjer-liza
To i ja się wstawię z moją kruszyną 🙂
D-Kropka po arabskim Wykuszu i niezidentyfikowanej kucce.
Obecnie ma prawie 6 lat, przyjechała do mnie, jak miała 4. Najtrudniejszy koń w moim życiu, ale żaden nie nauczył mnie tyle, co ona.
Stwierdzam, że fakt wyrastania z kuców, to jedno z najbardziej nie-fair następstw na tym świecie.

(Zna ktoś jakąś dobrą stronę do hostowania zdjęć?)








I nasz mały dodatek-przyjaciel, 17 letni, ale w znakomitej formie Kubuś 🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się